Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.11.2004, 10:00   #1
Showman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.11.2004
Posty: 18
Showman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
test płytek wypalonych na LG 4120B - gdzie i/lub czym?

Jak w temacie... Czy ktoś zna może lokalizację takiego testu? A jeśli nie, to czym (jakim programem) go można przeprowadzić? Próbowałem Nero CD-DVD Speed, ale nie da rady... Do sprzętu nie mam żadnych zastrzeżeń, pali super, na wszystkim i wszędzie się płytki czytają, ale... chciałem sprawdzić jak faktycznie wypada jakość na wykresach... Będę wdzięczny za sugestie
Pozdrawiam
Showman jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.11.2004, 11:12   #2
maks20
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.10.2004
Posty: 31
maks20 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dołączam się do pytania bo szukam odpowiedzi i jakoś nie znalazłem a posiadam ten sam model nagrywarki.
maks20 jest offline  
Stary 27.11.2004, 16:01   #3
Showman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.11.2004
Posty: 18
Showman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jak już tak czekamy na odpowiedź to napisz mi max20 jak wyglądają Twoje doświadczenia z tą nagrywarą:
1. jaki masz bios
2. jakie płytki najczęściej palisz (może już paliłeś DL)
3. jak wygląda współpraca tych płytek w odtwarzaczach stacjonarnych
4. i ogólnie co powiesz nt. swojego sprzętu...
Będzie miło usłyszeć pogląd użytkownika, który posiada ten sam model
Pozdrawiam
Showman jest offline  
Stary 27.11.2004, 17:48   #4
maks20
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.10.2004
Posty: 31
maks20 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Napęd mam od kilku dni więc wielkich osiagnięć ani rozeznania w tej materii nie mam.Biosu nie zmieniałem,palę na płytkach TDK DVD-R 1-4x które kupuje po 4zł.Jak na razie żaden z odtwarzaczy stacjonarnych nie miał najmniejszych problemów z ich odtworzeniem (sprawdzałem u kilku znajomych).Co powiem na temat sprzętu?Hmm,zanim zdecydowałem się na jego zakup przewertowałem to forum i kilka innych.Decyzja zapadła.Jak na razie nie zepsułem ani jednej płytki (często tu zaglądam).Przyszła pora na jakieś testy wypalonych płytek ale nie wiem czym je wykonać na LG,do napędu innej firmy nie mam dostępu
maks20 jest offline  
Stary 27.11.2004, 22:51   #5
toja
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika toja
 
Data rejestracji: 27.11.2004
Lokalizacja: Świebodzin
Posty: 15
toja w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam maksa20 i showmana.tez mam taką nagrywarkę i na 6 płyt "straciłem" trzy.używam programu dvdrip2.może jest coś lepszego?zmieniałem bios i aspi.pozdrawiam
toja jest offline  
Stary 28.11.2004, 07:19   #6
maks20
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.10.2004
Posty: 31
maks20 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na jakich płytkach paliłeś?Podejrzewam że straciłeś płytki nie z winy posiadanej nagrywarki ale swojej niewiedzy.Ja zanim kupiłem nagrywarkę to dokładnie przekopałem to forum.Tu jest skarbnica wiedzy,poczytaj-warto.Generalna zasada-nie nagrywaj na tanich badziewiastych nośnikach.
maks20 jest offline  
Stary 28.11.2004, 10:07   #7
Showman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.11.2004
Posty: 18
Showman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez toja
witam maksa20 i showmana.tez mam taką nagrywarkę i na 6 płyt "straciłem" trzy.używam programu dvdrip2.może jest coś lepszego?zmieniałem bios i aspi.pozdrawiam
Witaj, a z jakiej wersji na jaką wersję biosu zmieniałeś? To bardzo ważne, bo - jak już pisano na tym forum w odniesieniu do innych nagrywarek - nowsze biosy nie zawsze są lepsze. Często nagrywary spisują się gorzej po wymianie biosa na nowy... Podaj więc wersję aktualizowanego biosu oraz informację czy posiadasz bitsetting...
Ja od nowości mam bios A102 (są kolejne wersje dla naszego modelu: A104 i A111), i nie miałem żadnych problemów z wypalaniem, więc chyba na razie pozostanę przy tym biosie i/lub poczekam na komentarze odnośnie zachowań nowych biosów (co prawda czytałem w komentarzach do tych nowych wersji, że podobno chodzą stabilnie, ale licho nie śpi)... - nie ma sensu na razie zmieniać, skoro wszystko chodzi ok.
Do tej pory wypalałem na vacossach -R (x4), esperanzach +R (x4) i TDK -R (x4) - razem ok. 10-płytek (mam nagrywarę od 2 tygodni) i wszystkie wypalił bez żadnych zgrzytów... i działają nawet na Panasonicu RV62, kóry do tej pory w 95% przypadków nie czytał żadnych płytek nagranych liteonem, więc poprawa jakości nagrania jest jak dla mnie super lepsza... W przygotowaniu nagranko płyty +RW (jak zrobię to napiszę). Na razie nie testowałem x8, bo nie miałem jeszcze...
Do tworzenia kopii bezp. polecam: DVD Shrink, CloneDVD2 i DVDFab (w zależności od potrzeb) i też wszystko śmiga bez zarzutu...
Czekam na opinie, na jakich nośnikach nagrywacie...
Pozdrawiam
Showman jest offline  
Stary 28.11.2004, 11:16   #8
maks20
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.10.2004
Posty: 31
maks20 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywam na czymś takim:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35507261
Nie wiem czy to dobre płytki ale jak na razie problemów z nimi nie mam żadnych.Moje LG nagrywa i odtwarza te płytki ok.
maks20 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.