![]() |
||
Nagrywarki |
Pliki |
Dyski twarde |
Recenzje |
Księgarnia |
Biosy |
Artykuły |
Nagrywanie od A do Z |
Słownik |
FAQ
|
||
|
|||||||
| Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM |
![]() |
|
|
Opcje związane z dyskusją | Tryby wyświetlania |
|
|
#16 |
|
Caliente
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
![]() ![]() ![]() |
Fido nie gniewaj sie nie chcialem cie urazic
jeszcze raz, post rewelacjia
__________________
|
|
|
| #ads | |
|
CDRinfo.pl
Reklamowiec
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
|
|
|
|
|
|
#17 |
|
Kitty loves Agit! =^_^=
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
![]() |
Thx za info. Warto by wyprobowac tego firmwara.. do Toshiba SD-M1612 RevB bo faktycznie Toshibka niby jest 48x a zasze czyta na 40x :/ Dodatwkowy speed przyda sie
Tak samo jak mozliwosc czytania DVD+ R/RW. A region free to juz od dawna mam No to sciagam firmware i flashuje
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612 Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you... If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you |
|
|
|
|
#18 | |
|
Stały bywalec ;)
Data rejestracji: 24.12.2002
Posty: 115
![]() |
Cytat:
__________________
Greets, BratPit |
|
|
|
|
|
#19 |
|
Stały bywalec ;)
Data rejestracji: 29.12.2002
Lokalizacja: Mc podl
Posty: 157
![]() |
WGRAŁEM FIRMWARE !!!
Prosto jak budowa cepa nawet wszystkiego nie czytałem sciągnąłem i pod dosem update.bat i Y i wszystko gotowe ![]() REWELACJA !!!! Odczyt DVD-R jest teraz na poziomie x10 i zgranie pełnej DVD (4,7GB) trwa koło 6 minut a wcześniej 13-16 !!! Aha i REGION FREE
__________________
gdzie sens a gdzie logika ?? |
|
|
|
|
#20 |
|
Kitty loves Agit! =^_^=
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
![]() |
Zupelnie zapomnialem oto jakie zmiany zaszly po tym update
![]() Odczyt plyty DVD- przed wgraniem firmware:
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612 Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you... If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you |
|
|
|
|
#21 |
|
Kitty loves Agit! =^_^=
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
![]() |
Tutaj zas po wgraniu... he jak widac roznica kolosalna.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612 Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you... If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you |
|
|
|
|
#22 |
|
Kitty loves Agit! =^_^=
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
![]() |
Zastanawia mnie teraz tylko jedna kwestia. Zasadniczo kazdy nowy naped odczytujacy DVD czyta nagrane plyty + i - z predkosciami 3x->8x, zas tloczone po 16x i 12x (w zaleznosci ile warstwowe). Tak wiec wychodzi tak ze teraz taki przerobiony naped odczytuje takie plyty z predkosciami wyzszmi niz to bylo przewidzniane, wiec nasuwa sie pytanie czy to nie odboja sie jakos negatywnie na wytrzymalosci plyty?
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612 Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you... If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you |
|
|
|
|
#23 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 23.11.2000
Posty: 11
![]() |
Przeróbka trochę przykurzona... co najmniej od maja 2003. Polecam częściej odwiedzać www.firmware-flash.com .
Co do różnić pomiędzy DVD+R a DVD-R: występują, dotyczą sposobu zapisu oraz odczytu, nośnik jest inaczej przygotowany fabrycznie. Oczywiście problemem nie jest głowica optyczna, ale oprogramowanie które ją wysteruje. IMHO DVD+R/RW jest doskonalszy ( bo najmłodszy )
|
|
|
|
|
#24 |
|
Kitty loves Agit! =^_^=
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
![]() |
Wiem ze stare, bo juz dawno to zrobilem, ale tak mi sie ten topik przypomnial i chcialem wykresy dodac. A pozatym nasunala mi sie w miedzyczasie ta kwestia jak to sie bedzie odbijac na nosnikach.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612 Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you... If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you |
|
|
|
|
#25 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 09.01.2004
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Posty: 2
![]() |
a hałas?
Hej!
Rozmawiacie o modyfikacji, zwiekszajacej między innymi szybkosc odczytu, a jak wzrasta pziom hałasu generowny przez DVD-ROM? I ważniejsze pytanie, czy któryś z Was szczęśliwych posiadaczy SD-M1712 spotkał się z takim o to problemem: Gdy oglądam film to zależy mi na ciszy, natomiast moja Toshiba, czasami niemiłosiernie hałasuje przy odtwarzaniu DVD (a powinna pracować w najcichszym trybie x1) Z napędu wydobywa się dziwny wibrujący dzwięk, co ciekawe zdarzyło się mi to przy oglądaniu płytki z wypożyczalni i kupionej w oceandvd.pl, Natomiast bez takich rewelacji odtwarzane są płytki z gazet (jak dotychczas). Ktoś ma podobny problem? Czy to kwalifikuje sprzet do oddania na gwarancję? pozdrawiam miQel |
|
|
|
|
#26 |
|
=F=
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
![]() |
to chyba raczej należałoby oddać płyty na gwarancji - pewnie są porysowane i napęd przyspiesza odczyt, aby był płynnie odtwarzany film - czyta kilka razy korygując błędy. Tak mi się wydaje.
Też podobną rzecz zaobserwowałem - tyle że u mnie sprawa dotyczy płyt VideoCD, DVD jakoś dobre mi się trafiają. Miłego dnia |
|
|
|
|
#27 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 09.01.2004
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Posty: 2
![]() |
nie to nie plytki
Plyty jak marzenie żadnej ryski.. sprawdzalem je tkaze w napedzie LG i chodiły cichutko...
|
|
|
|
|
#28 | |
|
Stały bywalec ;)
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Redmond
Posty: 137
![]() |
Cytat:
Niestety! Wszystkie linki do przerobionych BIOSów zostały już skasowane! Mam Toshibe 1712 z BIOSem 1004 i rzeczywiscie zczytywanie +/- idzie bardzo wolno. Nie mógłbyś podesłać arnakus@poczta.onet.plA tak na marginesie to nie udało mi się znaleźć żadnych firmware do DVD-ROM Toshiby na stronie producenta.
__________________
arnakus |
|
|
|
|
|
#29 |
|
Bywalec
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 67
![]() |
|
|
|
|
|
#30 | |
|
Stały bywalec ;)
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Redmond
Posty: 137
![]() |
Cytat:
Odpowiedź j/w - wszystkie linki do BIOSów są skasowane!
__________________
arnakus |
|
|
|
![]() |
|
|