Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.05.2003, 02:07   #16
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Thumbs up

Fido nie gniewaj sie nie chcialem cie urazic

jeszcze raz, post rewelacjia
__________________
zorg jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.05.2003, 03:25   #17
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Thx za info. Warto by wyprobowac tego firmwara.. do Toshiba SD-M1612 RevB bo faktycznie Toshibka niby jest 48x a zasze czyta na 40x :/ Dodatwkowy speed przyda sie Tak samo jak mozliwosc czytania DVD+ R/RW. A region free to juz od dawna mam No to sciagam firmware i flashuje
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Stary 13.07.2003, 12:28   #18
bratpit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika bratpit
 
Data rejestracji: 24.12.2002
Posty: 115
bratpit w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Seksownis napisa***322;(a)
Zrobilem taki zabieg na mojej 1712 i powiem tylko tyle - SUPER REWELACJA. Maly tescik przed wrzuceniem nowego biosu zrzucilem sobie plyte z filmem Specjalista - naped nie przekroczyl predkosci 2.1x po zmianie biosu ta sama plyta (4.1GB) zrzucala sie niecale 4min (naped zaczol zrzucanie przy predkosci 8.9x a skonczyl praktycznie na maksie swoich mozliwosci 14.1x .
[...]

Czy po wgraniu biosu plyty DVD-R takze sa szybciej odczytywane przez ten naped? Na Asusie E616 maksymalna szybkosc odczytu plyty DVD-R to x2 - czy na Toshibie jest szybciej?
__________________
Greets,
BratPit
bratpit jest offline  
Stary 14.07.2003, 07:38   #19
lukas69
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 29.12.2002
Lokalizacja: Mc podl
Posty: 157
lukas69 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
WGRAŁEM FIRMWARE !!!
Prosto jak budowa cepa nawet wszystkiego nie czytałem sciągnąłem i pod dosem update.bat i Y i wszystko gotowe
REWELACJA !!!!
Odczyt DVD-R jest teraz na poziomie x10 i zgranie pełnej DVD (4,7GB) trwa koło 6 minut a wcześniej 13-16 !!!
Aha i REGION FREE
__________________
gdzie sens a gdzie logika ??
lukas69 jest offline  
Stary 07.11.2003, 23:46   #20
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zupelnie zapomnialem oto jakie zmiany zaszly po tym update

Odczyt plyty DVD- przed wgraniem firmware:
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Toshiba DVD bez limitow !!! Rewelacja !!!-01.gif  
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Stary 07.11.2003, 23:47   #21
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tutaj zas po wgraniu... he jak widac roznica kolosalna.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Toshiba DVD bez limitow !!! Rewelacja !!!-02.gif  
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Stary 08.11.2003, 00:13   #22
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zastanawia mnie teraz tylko jedna kwestia. Zasadniczo kazdy nowy naped odczytujacy DVD czyta nagrane plyty + i - z predkosciami 3x->8x, zas tloczone po 16x i 12x (w zaleznosci ile warstwowe). Tak wiec wychodzi tak ze teraz taki przerobiony naped odczytuje takie plyty z predkosciami wyzszmi niz to bylo przewidzniane, wiec nasuwa sie pytanie czy to nie odboja sie jakos negatywnie na wytrzymalosci plyty?
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Stary 08.11.2003, 02:56   #23
kenzo1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.11.2000
Posty: 11
kenzo1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przeróbka trochę przykurzona... co najmniej od maja 2003. Polecam częściej odwiedzać www.firmware-flash.com .

Co do różnić pomiędzy DVD+R a DVD-R: występują, dotyczą sposobu zapisu oraz odczytu, nośnik jest inaczej przygotowany fabrycznie. Oczywiście problemem nie jest głowica optyczna, ale oprogramowanie które ją wysteruje. IMHO DVD+R/RW jest doskonalszy ( bo najmłodszy )
kenzo1 jest offline  
Stary 08.11.2003, 19:58   #24
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wiem ze stare, bo juz dawno to zrobilem, ale tak mi sie ten topik przypomnial i chcialem wykresy dodac. A pozatym nasunala mi sie w miedzyczasie ta kwestia jak to sie bedzie odbijac na nosnikach.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Stary 09.01.2004, 05:05   #25
miQel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2004
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Posty: 2
miQel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a hałas?

Hej!
Rozmawiacie o modyfikacji, zwiekszajacej między innymi szybkosc odczytu, a jak wzrasta pziom hałasu generowny przez DVD-ROM?

I ważniejsze pytanie, czy któryś z Was szczęśliwych posiadaczy SD-M1712 spotkał się z takim o to problemem:
Gdy oglądam film to zależy mi na ciszy, natomiast moja Toshiba, czasami niemiłosiernie hałasuje przy odtwarzaniu DVD (a powinna pracować w najcichszym trybie x1)
Z napędu wydobywa się dziwny wibrujący dzwięk, co ciekawe zdarzyło się mi to przy oglądaniu płytki z wypożyczalni i kupionej w oceandvd.pl, Natomiast bez takich rewelacji odtwarzane są płytki z gazet (jak dotychczas).
Ktoś ma podobny problem? Czy to kwalifikuje sprzet do oddania na gwarancję?

pozdrawiam miQel
miQel jest offline  
Stary 09.01.2004, 09:48   #26
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
to chyba raczej należałoby oddać płyty na gwarancji - pewnie są porysowane i napęd przyspiesza odczyt, aby był płynnie odtwarzany film - czyta kilka razy korygując błędy. Tak mi się wydaje.
Też podobną rzecz zaobserwowałem - tyle że u mnie sprawa dotyczy płyt VideoCD, DVD jakoś dobre mi się trafiają.
Miłego dnia
Fantomas jest offline  
Stary 09.01.2004, 22:30   #27
miQel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2004
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Posty: 2
miQel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie to nie plytki

Plyty jak marzenie żadnej ryski.. sprawdzalem je tkaze w napedzie LG i chodiły cichutko...
miQel jest offline  
Stary 11.01.2004, 11:31   #28
arnakus
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika arnakus
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Redmond
Posty: 137
arnakus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez fido2001
Tutaj oto znajdziecie sposob ( sprawdzone z modelem 1712 - dziala 100% ) i odpowiedni soft, ktory pozwoli wam sciagnac limity predkosci w waszych Toschibach DVD 1612 oraz 1712.

http://hijacker.rpc1.org/toshiba_nolimit/

Ze swojej strony zalecam ostroznosc z aplikowaniem Vitaminki do napedu, i przeczytanie 3x instrukcji zanim cokolwiek zrobicie...

Pamietajce, ze rutuna jest domena amatorow !!

Pozdrawiam


Niestety! Wszystkie linki do przerobionych BIOSów zostały już skasowane! Mam Toshibe 1712 z BIOSem 1004 i rzeczywiscie zczytywanie +/- idzie bardzo wolno. Nie mógłbyś podesłać arnakus@poczta.onet.pl
A tak na marginesie to nie udało mi się znaleźć żadnych firmware do DVD-ROM Toshiby na stronie producenta.
__________________
arnakus
arnakus jest offline  
Stary 11.01.2004, 11:45   #29
qubik
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 67
qubik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zobacz tu
http://hijacker.rpc1.org/toshiba_nolimit/#Download
qubik jest offline  
Stary 12.01.2004, 20:23   #30
arnakus
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika arnakus
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Redmond
Posty: 137
arnakus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez qubik

Odpowiedź j/w - wszystkie linki do BIOSów są skasowane!
__________________
arnakus
arnakus jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:14.


Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.