Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.12.2004, 21:18   #46
zalev
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika zalev
 
Data rejestracji: 10.12.2004
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 88
zalev w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To może ja jeszcze poczekam Tylko ile jeszcze
5 nagrywarek które wymieniłem są w ścisłej czołówce tyle że człowiek nie ma kasy na posiadanie wszystkich pięciu więc musi wybrać jedną dostosowaną do swoich potrzeb...
A niedługo jeszcze ma wyjść ten nowy NEC 3520 czy jakoś tak... BOSHE!
zalev jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.12.2004, 21:20   #47
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez zalev
To może ja jeszcze poczekam Tylko ile jeszcze
5 nagrywarek które wymieniłem są w ścisłej czołówce tyle że człowiek nie ma kasy na posiadanie wszystkich pięciu więc musi wybrać jedną dostosowaną do swoich potrzeb...
A niedługo jeszcze ma wyjść ten nowy NEC 3520 czy jakoś tak... BOSHE!
i bedzie nowy bios do plextora 716 w polowie stycznia umozliwiajacy zapis DVD-R DL bo plusy DL to pali odrazu.
__________________
Choćby było z gówna nic mu w życiu nie dorówna.
Telekomunikacja - nie burdel.
Nie każdy klient musi być zadowolony.


Żale kierować TU lub TU
50102055581111133885000064 INTELIGO Zbieram na drugi palnik - LITEK lub BENQ kazdy grosz sie liczy
Juz nie szukam pracy
Plextor PX-716A bios 1.04 RPC1
Turboni jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 21:30   #48
zalev
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika zalev
 
Data rejestracji: 10.12.2004
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 88
zalev w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wiem wiem... Plextory rulez i w ogóle
tylko zapomniałem wpomnieć o jednym "szczególe" - nie zamierzam na nagrywarkę wydawać więcej niż 400 zł
zalev jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 21:31   #49
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ale jak juz mowimy o nowosciach to tak wspomnialem
__________________
Choćby było z gówna nic mu w życiu nie dorówna.
Telekomunikacja - nie burdel.
Nie każdy klient musi być zadowolony.


Żale kierować TU lub TU
50102055581111133885000064 INTELIGO Zbieram na drugi palnik - LITEK lub BENQ kazdy grosz sie liczy
Juz nie szukam pracy
Plextor PX-716A bios 1.04 RPC1
Turboni jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 21:36   #50
zalev
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika zalev
 
Data rejestracji: 10.12.2004
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 88
zalev w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A przewidywane ceny pierwszych palników DVD-R DL ktoś zna
zalev jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2004, 08:55   #51
DanielP
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika DanielP
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Posty: 238
DanielP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kostianek
Dość ciekawe są wyniki testu w CHIP 12/2004 - nie nazwa decyduje o jakości. Proponuję nie skupiać się na artykule w tej gazecie tylko zdobyć plik w formacie exela gdzie bardzo dokładnie wyszczególnione sa parametry kilkunastu napędów. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to podeślę.
Powodzenia.
Ale w tym pliku to w sumie nic nie ma

Jedyne nagrywarki 16x to jest NEC i Benek, reszta to starocie na ktore nikt nie zwraca uwagi. Te napedy dlatego wygraly w tescie chipa, bo to byly jedyne 16-tki. Wiec konkurencja byla dla nich bardzo słaba. Nie ma ani porownania ich do Toshiby, ani do Pionka 108, ani do innych 16tek. W sumie test Chipa do niczego sie nie przydaje. Jedyny moral z niego taki, ze lepiej kupic nagrywarke 16x niz wolniejsza Bo 60% czy 70% calej punktacji to była punktacja za prędkość

Ostatnio zmieniany przez DanielP : 15.12.2004 o godz. 08:57
DanielP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2004, 08:57   #52
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez zalev
A przewidywane ceny pierwszych palników DVD-R DL ktoś zna
plextor 716 to koszt okolo 600-650 zeta (z nowym biosem bedzie mial zapis DVD-R DL x4)
a reszty narazie nie wiadomo.
__________________
Choćby było z gówna nic mu w życiu nie dorówna.
Telekomunikacja - nie burdel.
Nie każdy klient musi być zadowolony.


Żale kierować TU lub TU
50102055581111133885000064 INTELIGO Zbieram na drugi palnik - LITEK lub BENQ kazdy grosz sie liczy
Juz nie szukam pracy
Plextor PX-716A bios 1.04 RPC1
Turboni jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2004, 21:04   #53
zalev
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika zalev
 
Data rejestracji: 10.12.2004
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 88
zalev w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Szukajka nie gryzie. Użyj jej zanim zapytasz o coś takiego...
[POST]
zalev jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2004, 21:36   #54
julocez
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika julocez
 
Data rejestracji: 15.12.2004
Posty: 5
julocez w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam Toshiba SD-R5372 i zauważyłem parę niepokojących rzeczy a mianowicie, z różną predkoscią nagrywa mi płytki 4x, gdzie powinna robić to w około 15min to zdarza się jej 30 min tak jakby przełanczała się w tryb 2x. Nie są to płytki najwyższych lotów bo giga mastery lub dateksy na esperanzach 4x tego nie ma. Poza tym kupiłem TDK 1-8x (2.5zł) i próbowałem nagrać 8x i po 7% nagrywania w przypadku dwóch płyt błąd. Na razie nie próbowałem nagrywać pozostałych z mniejszą predkością. Kumpel miał problem z philipsami ale na liteon. Używam Nero 6.6.0.1 PL i Alcohol 120 1.9.2. Sprawdzałem TDK na obu programach w tym samym miejscu padły 7%.
julocez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 10:54   #55
marianb
Bywalec
 
Data rejestracji: 11.12.2004
Posty: 30
marianb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na razie wypaliłem kilka płyt Platinum DVD+R - speed 8x, po 2.5 zł. Przy nagrywaniu 8x nie zauważyłem błędów, natomiast przy nagrywaniu tych płyt 12x zdarzają się błędy przy weryfikacji. Płytka jest dedykowana do prędkości 8x, więc błędy przy 12x uznałem za rzecz normalną. Chyba będę musiał zrezygnować z prędkości większej niż 8x, albo kupię lepsze płytki. Sęk w tym że przechowuję na dysku ważne dane i trwałość nagrania ma dla mnie podstawowe znaczenie.

Natomiast co mnie zmartwiło to sposób obsługi płytek CDR. Zwłaszcza odczyt płytki z dużą ilością małych plików jest wolny, nagrywarka często bardzo zwalnia odczyt co jest słyszalne przez zmniejszenie "gwizdu". Jedną z płytek CDR odczytuj prawie dwa razy dłużej niż mój napęd CDRW Sony CRX195E1. Miałem nadzieję że obędzie się bez dwóch napędów w kompie, a tak będę musiał mieć nagrywarkę DVD i osobną CD.

Ciekawi mnie czy komuś udaje się nagrać Toshibą 5372 płytę CD z overburnem - 800 lub 870 MB ? Ja jeszcze nie próbowałem.
marianb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 17:16   #56
zalev
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika zalev
 
Data rejestracji: 10.12.2004
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 88
zalev w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Widzę, że niestety już pojawiają się w miarę duże problemy, a napęd posiada jeszcze tak niewiele osób...

Ja dalej nie mogę się zdecydować czy Toshiba SD-R5372 czy BenQ DW1620

Jak na razie to wygrywa BenQ, ale co będzie po wypuszczeniu tego firmware'u do Toshiby :cool: ?

Wiem, że zaraz zostanę zmieszany z błotem przez "wszystkowiedzących" i dostanę mnóstwo upomnień w stylu "Skorzystaj z funkcji SZUKAJ" ale mam prośbę:
Napiszcie co kupilibyście na moim miejscu: BenQ'a czy Toshibę?
(@slawekj - ciebie się o zdanie nie pytam bo mimo wszystko stwierdzisz, że BenQ jest lepszy mimo że pewnie nie widziałeś drugiego napędu na oczy a testów w sieci jak na lekarstwo; nie próbuję cię krytykować - stwierdzam tylko fakty )
zalev jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 17:32   #57
adax
Iniemamocny
 
Avatar użytkownika adax
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: woj. lubuskie
Posty: 4,362
adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To że do Toshiby wypuszczą nowy biosik to jeszcze nic nie znaczy do Benq pewnie też za jakiś czas wypuszczą nowy firmware tak jak i do innych wypalarek - pewnie też. Ale wybór należy tylko do Ciebie.
__________________
Pozdrawiam
adax jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 17:39   #58
zalev
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika zalev
 
Data rejestracji: 10.12.2004
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 88
zalev w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Racja. Tyle, że nowy firmware do Toshiby jest już pewny i, jak zapowiada większość szanujących się witryn o wypalaniu, wyciśnie naprawdę wiele z tej nagrywarki.
Nowy firmware do BenQ'a to jedna wielka niewiadoma - większa kompatybilność nośników nie wystarczy. A co z optyką? Może już jest wyciśnięta na maxa i szybciej/lepiej się już na Benku nie da?
Niom chyba że poprawią kwestię odczytu RAW-DAO (z tego co słyszałem nie czyta żadnych płytek CD wypalonych tą techniką) i stanie się możliwe łamanie zabezpieczeń SafeDisc wyższych niż 2.9
zalev jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 17:50   #59
julocez
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika julocez
 
Data rejestracji: 15.12.2004
Posty: 5
julocez w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zalev moim skromnym zdaniem oba napędy są dobre. Mogę jedynie coś powiedzieć o toshiba bo ją posiadam i wszystkie problemy dotychczasowe opisałem cztery posty wyrzej. Nagrałem przez miesiąc z 30 płyt i to różnych (datex, giga master, esperanza, sony, platinum, maxmax, sigma ) i ZERO PROBLEMÓW! aż wreszcie nieszczęsny TDK! Uważam że nowe napędy są zazwyczaj niedopracowane, po to są też często te nowe biosy. Producenci płytek, szczególnie tych tanich pewnie też nie są bez winy. Pewnie nie ma takiego napedu, który by nie miał zadnych problemów.
julocez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 18:51   #60
adax
Iniemamocny
 
Avatar użytkownika adax
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: woj. lubuskie
Posty: 4,362
adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez zalev
Racja. Tyle, że nowy firmware do Toshiby jest już pewny i, jak zapowiada większość szanujących się witryn o wypalaniu, wyciśnie naprawdę wiele z tej nagrywarki.
Nowy firmware do BenQ'a to jedna wielka niewiadoma - większa kompatybilność nośników nie wystarczy. A co z optyką? Może już jest wyciśnięta na maxa i szybciej/lepiej się już na Benku nie da?
Niom chyba że poprawią kwestię odczytu RAW-DAO (z tego co słyszałem nie czyta żadnych płytek CD wypalonych tą techniką) i stanie się możliwe łamanie zabezpieczeń SafeDisc wyższych niż 2.9
Dla mnie bardziej liczy się jakośc nagranej plytki DVDR/RW.Sprawą drugorzędną jest kopiownie zabezpieczeń. Tanie napędy CDRW robią to znacznie lepiej.
__________________
Pozdrawiam
adax jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Toshiba Satellite A100-294 problem SD i aparat cyfrowy zene_k Off topic 12 07.03.2007 08:08
Toshiba SD M1712-problem Adam72 Napędy optyczne DVD 1 24.12.2005 22:03
Martwa Toshiba SD R5372B madmax2 Napędy optyczne DVD 1 27.12.2004 23:37
Toshiba SD R5272 nie chce wypalać filmów! Marcin Sakowski Napędy optyczne DVD 2 06.08.2004 08:31
Toshiba sd r2102-nieudana zmiana biosu colourman Napędy optyczne CD 0 27.01.2004 12:42


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.