Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.12.2004, 19:36   #91
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Chłopaki, czy ktoś z Was ma bios do Toshiby SD-R5372 B bulk w pliku BIN. Szukałem po całym Necie i nic. Chodzi o wersję TU53, ale TU31 też moze być, ewentualnie, czy ktoś ma soft do przeróbki tego biosu Toshiby z exe na bin. Sprawa GARDŁOWA.
Pozdr.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.12.2004, 20:24   #92
darantus
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.10.2003
Lokalizacja: Kutno
Posty: 26
darantus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tutaj masz najnowszy TU53

http://www.toshiba-europe.com/storag...&model=SDR5372
darantus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.12.2004, 20:30   #93
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Taki to ja też mam. Sęk w tym, ze jak go wgrałem to napęd siadł, nie reaguje na komendy, a dida miga na zielono i system go widzi, jako TS H552A - jak spawarę Samsunga. No i potrzebny mi bios w formacie BIN, exe nie chce działać, a z BINa to jakoś spróbuję reanimować napęd.
Pozdr.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2004, 01:52   #94
somber
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika somber
 
Data rejestracji: 22.05.2004
Posty: 18
somber w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Madmax podpinam sie pod prozbe o biosik do 5372 ale woalal bym TU31 bo flashowanie do 53 przeszlo bez problemowo ale dziwnie sie zachowuje od tego momentu zamraza na kilka minut system po wlozeniu/wyjeciu plyty a przy wypalaniu staje na 5% przy Lead-out ... coraz bardziej wqrwia mnie ta nagrywara a 4 owieczek jakos nie widzialem ani na starym ani na nowym biosie ;/
somber jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2004, 12:19   #95
Malo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.05.2002
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 4
Malo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To mój pierwszy post na tym forum, więc na początek się przywitam - Dzień dobry
Choć na forum jestem obecny od jakiegoś już czasu to dotąd tylko jako "czytacz", dziś debiucik jako "pisarz".

Po wielu dniach czytania testów (i czekania na CDRinfo-wy test ) i przymierzania się przed chwilą zakupiłem tytułową nagrywarkę w Proline Katowice www.proline.pl. Bios to TU-31, a napęd jest z grudnia.

Z dyskusji i testów wyłonił się problem odpowiedniego doboru płyt do w/w napędu. W związku z tym moje pytanie do osób posiadających tą Toshibę - napiszcie jakich płyt używacie, a które lepiej omijać z daleka (nie chodzi mi że np. wszystkie Mediastore są do kitu, tylko o konkretne nośniki). Wiem że jedna seria może być robiona w jednym zakładzie, a druga w innym, ale zawsze jest to jakaś informacja, ktora może być pomocna i pozwoli zaoszczędzić złotóweczki.
Chodzi zarówno o płyty DVD+-R/RW (DL) jak i o CD-R/RW

Ja mam obecnie do dyspozycji płyty TDK DVD+R 4x takie jak na obrazku http://www.arcomp.com.pl/index.php?p...3&details=3568
sprawdzę w ciągu kilku dni jak się nagrywają i napiszę.

Pozdrawiam

Korzystając ze zbliżającego się Nowego Roku życzę wszystkim udanego wypalania i ani jednej zniszczonej płyty (no i wypalarki oczywiście)
Malo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2004, 12:34   #96
somber
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika somber
 
Data rejestracji: 22.05.2004
Posty: 18
somber w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Malo
To mój pierwszy post na tym forum, więc na początek się przywitam - Dzień dobry
Choć na forum jestem obecny od jakiegoś już czasu to dotąd tylko jako "czytacz", dziś debiucik jako "pisarz".

Po wielu dniach czytania testów (i czekania na CDRinfo-wy test ) i przymierzania się przed chwilą zakupiłem tytułową nagrywarkę w Proline Katowice www.proline.pl. Bios to TU-31, a napęd jest z grudnia.

Z dyskusji i testów wyłonił się problem odpowiedniego doboru płyt do w/w napędu. W związku z tym moje pytanie do osób posiadających tą Toshibę - napiszcie jakich płyt używacie, a które lepiej omijać z daleka (nie chodzi mi że np. wszystkie Mediastore są do kitu, tylko o konkretne nośniki). Wiem że jedna seria może być robiona w jednym zakładzie, a druga w innym, ale zawsze jest to jakaś informacja, ktora może być pomocna i pozwoli zaoszczędzić złotóweczki.
Chodzi zarówno o płyty DVD+-R/RW (DL) jak i o CD-R/RW

Ja mam obecnie do dyspozycji płyty TDK DVD+R 4x takie jak na obrazku http://www.arcomp.com.pl/index.php?p...3&details=3568
sprawdzę w ciągu kilku dni jak się nagrywają i napiszę.

Pozdrawiam

Korzystając ze zbliżającego się Nowego Roku życzę wszystkim udanego wypalania i ani jednej zniszczonej płyty (no i wypalarki oczywiście)

Zanim zrobilem nieszczesny Update do TU51 palila na wyszstkim bez problemu nawet TEAC W552E nie palil dobrze na tych plytach z max predkoscia ale po updacie cos sie zwalilo i albo zrobila sie cholernie wybredna co do nosnikow albo wogole ten bios nei jest wskazany do tego konkretnego modelu SD-R5372. poporstu nie moge nic odczytac ani zapisac bo poprostu naped sie wiesza np stoi na 5% lead-out a jak zostawilem dzisiaj do rana az doszla do 9% i nadal stala pozatym strasznie lubi freezowac system ;/ wczesniej na TU31 nei bylo takich problemow takze POMYSLCIE ZANIM ZROBICIE FLASHOWANIE DO TU53 CZY WARTO ....
somber jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 15:54   #97
picasso
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.06.2003
Posty: 76
picasso zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Post Toshiba SD-R5372B - twoje doświadczenia

Jako że mało na forum jest tematów dotyczących tego napędu (aż tak bezawaryjny? ) chciałem prosić użytkowników powyższego o wypowiedzenie sie o tej nagrywarce. Sam zamówiłem za około 300zł wybierając pomiędzy wszystkim o czym się tu pisze, pomiędzy liteonami, Beńkami itp itd.
Prosił bym o rzeczowe opisy doświadczeń z tą nagrywarką które wynikają z samego napędu a nie błędów użytkownika czy też jego flustracji bo nagrywarka mu nie chce nagrywać na największym szajsie jaki jest na rynku.
Ja sam napędu mam zamiar używać do zrzucania danych z dysku, nagrywania płyt audio, dvd , lecz nie z przeznaczeniem do odtwarzaczy stacjonarnychgłownie dane, projekty....



Na Bechmarku znalazłem jeden komentarz dotyczący tego napędu oto on:

"Kilka dni temu wymieniłem Toshibę SD-R5272 na SD-R5372. Oprócz większych prędkości nagrywania i obsługi DL R9 w/w niewiele się różnią. W SD-R5372 mechanizm wysuwania szuflady działa bardziej miękko dla tak jak np. w LG CED-8120B. Jedyny problem jaki zauważyłem to taki, że płytki TDK DVD+RW 4x są rozpoznawane jako 2,4x i nie można wybrać większej prędkości, w SD-R5272 takie błędu nie było. Czekam na najnowszy firmware którego jeszcze nie ma. Ogólnie nagrywarka doskonale radzi sobie z porysowanymi płytkami, zaskakuje niezwykle cichą pracą, nawet przy nagrywaniu CD-R z prędkością 48x. Z nagrywaniem też nie ma problemów, ale jakość zależy w dużej mierze od płytek (głównie DVD+/-RW). Jeśli kogoś stać na Toshibę to zazwyczaj stać i na dobre płytki. Polecam"



pozdrawiam
picasso jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 16:41   #98
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Zalecam ostrożność z aktaulizacją biosu. U mnie coś poszło nie tak (mimo, że prąd cały czas był, a i flashowałem inne napędy wiele razy) i kaplica. W sieci nie ma biosów do tego napędu w formacie BIN i żadne MTkFlash nie pomoże, trzeba odstawić do serwisu, gdzie obiecali wymienić płytę główną od napędu.
Do czasu spopularyzowania napędu i powstania odpowiedniego oprogramowania (podobnego, jak w LiteOnach) z flashowaniem ostrożnie.
Pozdr.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 17:52   #99
darantus
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.10.2003
Lokalizacja: Kutno
Posty: 26
darantus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam
<picasso> napewno czytałeś na forum wszystkie posty na temat T5372, u mnie super nagrywa wszystkie płytki nawet te nie markowe, zero problemów nawet po zmianie biosu, czy problem z rozpoznaniem prędkości jakiejś płytki jest poważnym PROBLEMEM w nagraniu DVD, każdy chwali SWOJE...
darantus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 18:21   #100
picasso
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.06.2003
Posty: 76
picasso zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
madmax2 - własnie na dysku mam przygotowany ten bios ale w takim razie daruję sobie narazie aktualizacje jak już dostanę to nagrywarke w łapki, mam ją mieć w tygodniu. Poczekam jeszcze co z tymi ich biosami wyniknie.

darantus - dokładnie, szukałem na jej temat wszelkich informacji łacznie z listami dyskusyjnymi na googlach i raczej z tego co znalazłem ludzie chwalili ten napęd a i ostrej krytyki tutaj na forum za bardzo nie widziałem poza nielicznymi dotyczącymi nośnikówale myśle że na tle tego co tu czytam odnośnie innych napędów to jest i tak nieźle.


pozdrawiam
picasso jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 20:40   #101
bionix
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 6
bionix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam to moj pierwszy post na tym forum. Chcialbym przestrzec wszystkich przed tym napedem... zamiast kupic odrazu pioneera 108, to nie, musialem sie w***ac w toshibe...
Wczoraj stalem sie nieszczesliwym posiadaczem sd-r5372. pierwsze co mnie wnerwilo to naped nie rozpoznaje plyt x8 - platinum x8, esperanza x8 widziane jako x4 ... i za chiny nie da sie tego ustawic na wiecej.... po drugie naped jak ma zczytac jakies mniejsze pliki okolo 50 mb to zupelnie nie daje rady z duzymi plikami jeszcze jako tako. nie znam sie na korekcjach itd wszystkie moje spostrzezenia sa na oko i tak jak mowie zrobic imiga nero to jakas pomylka w ogole raz odczyt 8 mb/sec zaraz 200 kb mieli strasznie. gdzie plyty swiezo wypalone bez zadnych rys... wypakowywalem rary z plyty dvd i naped meczyl sie z tym az 30 min aaaarrrggghhhh nie dalem rady zaczalem szukac w necie co sie kurna dzieje z tym napedem - trafilem tutaj, poczytalem i pojechalem do sklpeu wymienic na pionka 108 - w proline wymienili mi bez najmniejszego problemu i teraz niebo a ziemia dvd r platinum x8 pali sie x12 w szoku bylem naprawde plyta ktora na toshibe wypakowywala sie 30 min na pionku wypakowala sie w 12... zupelnie inny standrad teraz jestem zadowolony... polecam pioneera 108 w pelnej krasie nie ma co zastanaiwac sie nad 40 zł (bo tyle mnie wyniosla doplata)....

jeszcze jedno toshiba tak samo chodzila na TU32 jak na TU53 . moze to nowy naped i producent nie zrobil jeszcze dobrego softu do niej i to ja zdyskwalifikowalo...masakra
bionix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 20:51   #102
marianb
Bywalec
 
Data rejestracji: 11.12.2004
Posty: 30
marianb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bionix napisz jakich platinum ci nie rozpoznaje +R czy -R ? Ba ja wkładam Platinum+R x8 i rozpoznaje x8 i x12 nawet. Z tym że jak nagrywam x12 to czasem są błędy, ale x8 OK. Bios mam po update ale i wcześniej też dobrze nagrywał te Platinum x8 i x12. Aczkolwiek jak przeczytałem testy na tej stronie to od razu kupiłem Traxdata cake 10szt po 2 zł.
marianb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 21:11   #103
bionix
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 6
bionix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
platinum dvd-r x8 i esperanza tez minus wypalam tylko na minusach. nie mialem zadnego plusa niestety.. ale powiem ze pionek zamiata toshibe z kazdej strony. bardzo stabilny naped - jak juz zacznie cos czytac to jedzie do konca z ta sama predkoscia. toshiba miala problem nawet z odczytem przed chwila nagranych na niej plyt... bardzo dlugi dostep do plyty. po wlozeniu plyty do napedu slychac ze laser nie daje rady (meczy sie ze zlapaniem sciezki). strasznie sie zawiodlem na tym sprzecie.


po wlaczeniu zczytywania na toshibie pelnej dvd - wrazenia byly bardzo zle. naped sie rozpedzal i za chwile zwalnial i takie dziwne skwierczenie lasera jak przy porysowanych plytach (plyta jak lustro). w sumie to nagrywakra wypalila te platinumy minus x8 z predkoscia x4 i gra chodzila bez zarzutu ale nie po to kupuje nagrywarke x16 zeby palic na niej x4 moze to wina kompatybilijnosci nosnika ale dajcie spokoj zeby dwa najbardziej popularne nosniki nie byly suportowane? masakra. jak poprawia firmware to moze cos z tego bedzie - a narazie omijam z daleka toshibe...

Ostatnio zmieniany przez bionix : 29.12.2004 o godz. 21:16
bionix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 21:36   #104
Dinx
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Dinx
 
Data rejestracji: 14.03.2003
Posty: 128
Dinx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Potrafić się ukłonić

Jestem wkur...ny tak zachwalałem ten napęd . Teraz mnie drażni. Wprawdzie ma jeszcze szanse na rehabilitację , ale...
Nero 6.6.0.1 dalej przeszukuje ta nieszcześną magistrale i NIC !!! Próbowałem różnych myków Toshiba jako master , jako slave - to samo !!! Wgrałem stery ASPI - dalej to samo . Wywaliłem nagrywarkę LiteOn - zamiast wstawiłem napęd LG-DVD i dalej to samo . Nagrywarka jako master , później jako slave - dalej to samo. Coś z nią poje...ne jest !!!. Na domiar wgrałem nowy bios - ciekawe co teraz sie urodzi... , w każdym razie w Nero dalej przeszukuje magistralę ..... ręce opadają .

Kto mi chce wpiep...yć za moje wczesniejsze , pochlebne posty - proszę - reki nie podniose - nadstawie drugi policzek.

Pozdrwaiam
zdołowany dinxxxx
Dinx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 22:00   #105
bionix
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 6
bionix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie weim co jest u ciebie sprobuj pod alkoholem czy ja zobaczy / moja bez problemu byla widziana pod nero 6.6.0.1 jak i wczesniejszej wersji. pod alkoholem tez bez problemu. tylko ta meczarnia z odczytem i nagrywaniem lol ciesze sie ze mam juz to za soba..
bionix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Toshiba Satellite A100-294 problem SD i aparat cyfrowy zene_k Off topic 12 07.03.2007 08:08
Toshiba SD M1712-problem Adam72 Napędy optyczne DVD 1 24.12.2005 22:03
Martwa Toshiba SD R5372B madmax2 Napędy optyczne DVD 1 27.12.2004 23:37
Toshiba SD R5272 nie chce wypalać filmów! Marcin Sakowski Napędy optyczne DVD 2 06.08.2004 08:31
Toshiba sd r2102-nieudana zmiana biosu colourman Napędy optyczne CD 0 27.01.2004 12:42


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.