Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 08.09.2005, 12:40   #16
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jako kodeki ja mam zainstalowane 2 packi, mianowicie Klite Codec Pack i FFdshow, instalowane w takiej kolejności jak podałem.
A błąd "statsfile not found" odnosi się zapewne do tego, że chciałeś zapisać plik do avi xvid w dwóch przebiegach.
Tylko trzeba najpierw zrobić pierwszy przebieg ( 1st pass, który to przeanalizuje film i zapisze spostrzeżenia do pliku statystyk, czyli tego statsfile), dopiero potem zrobić drugi przebieg (2nd pass), przy czym w ustawieniach xvida podać lokalizację do pliku statystyk, który został utworzony przy pierwszym przebiegu.
Pewnie chciałeś zrobić od razu drugi przebieg, ale xvid nie mógł odnaleźć pliku statystk z pierwszego przebiegu i dlatego ten błąd.

Myślę, że napisałem to zrozumiale, bo to trochę zagmatwane
Jeśli się nie chcesz bawić w przebiegi zaznacz w xvidzie sposób zapisu jako "single pass" i wtedy od razu przerobi film i go zapisze.
__________________
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.09.2005, 13:07   #17
luko
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.07.2003
Posty: 50
luko w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a widzisz..teraz jest ok - dzięki

jeszcze taka sprawa.. czy sam kodek zainstalowany w systemie wpływa na jakość nagranego filmu z tunera TV? (Kiedy coś nagrywam z tv, jakość jest jednak nieco słabsza niż obraz oglądany "na żywo" z tunera..) Ja mam w tej chwili zainstalowane AC3, Xvid i FFDShow.. może gdybym zainstalował tak jak Ty - KLiteCodecPack i FFDShow - byłoby lepiej z jakością obrazu nagranego materiału (?)
luko jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2005, 14:18   #18
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wszystko zależy od tego do jakiego formatu nagrywasz. Jeżeli nagrywasz np. w locie do divx'a to wiadomo jakośc nie będzie taka jak na żywo z karty TV. Nawet jak nagrywasz do DVD można zauważyć stratę jakości bo przecież DVD to też kompresja. Jedyne co możesz zrobić, aby jako tako nie zauważyć straty to nagrywać do "avi uncompressed" w największej rozdzielczości, tyle że tak nagrany plik zajmuje niesamowitą ilość dysku. Bodaj 1 minuta zajmuje ok 1,5 GB

Te kodeki co masz teraz zainstalowane w zupełności wystarczą i myslę że nie wpływają one na jakość nagranego filmu. Wszystko zależy od ustawień i odpowiednich parametrów danego kodeka.

Ja najczęściej jezeli mam nagrać krótki filmik (jakieś kilka minut) to nagrywam do "uncompressed avi" i potem przerabiam np. do vxida w VirtualDubModzie.
Jeżele mam nagrać np. godzinny film robie to w jakości DVD w rozdziałce 720x576 (minuta ok 60 mb) a potem odpowiednio albo w GordianKnocie albo w VirtualDubie do xvida
__________________
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2005, 15:47   #19
luko
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.07.2003
Posty: 50
luko w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzięki sc0rpi0 za porady i wyjaśnienia.. jeszcze tylko muszę rozgryźć dlaczego VDMod nie chce otworzyć mi całego pliku nagranego w mpeg2 (to, o czym pisałem wcześniej)..
luko jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.09.2005, 13:23   #20
luko
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.07.2003
Posty: 50
luko w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
Pytanie jest takie.. dlaczego po kompresji filmu z mpeg2 do Xvida w programie VirtualDub-Mpeg2, film zajmuje tyle samo MB na dysku co przed kompresją? Gdzie mogę ustawić żądaną wilekość pliku po kompresji do Xvida?

PS. W mpeg2 film ma ok 2,3GB - chciałbym, żeby miał ok 320 MB. Poza tym muszę obciąć trochę materiału na początku i na końcu (reklamy). Zrobiłem to w ten sposób, że najpierw usunąłem zbędny materiał na początku i na końcu filmu, następnie ustawiłem w opcji Compression kodek Xvid oraz Twopass - 1st pass. Zapisałem, czekałem jakieś pół godziny i otrzymałem również 2,3GB plik, tylko avi. Później chciałem ustawić Twopass-2nd pass. Tak też zrobiłem i dałem "Zapisz jako avi" (tylko nie wiem czy trzeba nadpisać plik utworzony po 1st pass czy zapisać w nowym pliku avi - ja zapisałem w nowym pliku) w każdym razie plik cały czas ma 2,3GB. Trochę namieszane... :/ Ja poproszę o krótki instruktarz jak to zrobić, żeby było ok - czyli obcięty zbędny materiał i rozmiar ok 320 MB?

Dzięki
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez luko : 13.09.2005 o godz. 13:29
luko jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.09.2005, 16:52   #21
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Najpierw musisz w Twopass - 1st pass ustawić gdzie ma zapisać plik ze statystykami. 1st pass nie tworzy pliku avi tylko plik statystyk, dzieki któremu 2nd pass będzie wiedział które sceny filmu wymagają wiekszej kompresji (większy ruch) a które nie.

Jak już utworzy 1st pass wtedy w ustawieniach zaznaczasz Two pas - 2nd pass i dajesz more (2) i tam lokalizujesz, gdzie znajduje się plik ze statystykami, który został utworzony przy pierwszym przebiegu.

Dzięki kalkulatorowi (1) po wpisaniu w odpowiednie miejsca (hours minutes i seconds) czasu twojego filmu, a w miejsce target size rozmiaru pliku jaki chcesz osiągnąc, dowiesz się jaki ustawić target bitrate (average bitrate), który wskazujesz suwakiem (3), albo wpisujesz.

Pamiętaj że należy też ustawić kompresję audio i, że gdy dajesz "save as avi" na dole przy ustawieniach kodeka ma pisać "xvid" a nie "uncompressed" !! To bardzo ważne.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-vdm.jpg  
__________________
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.09.2005, 18:48   #22
luko
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.07.2003
Posty: 50
luko w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jak to 1st-pass nie tworzy pliku avi? U mnie tworzy..muszę chyba kliknąć "save as avi" przy tworzeniu 1st-pass, no i wtedy zapisuje się plik avi :/ ...i tworzy też plik tekstowy (to chyba właśnie ten ze statystyką) ..może coś źle robię..a jak tworzy się 1st-pass?

poza tym uzywając tego kalkulatora, itd.jak opisałeś w instrukcji nadal nie tworzy mi 320 MB tylko 700 :/ Nie wiem co jest nie tak..

1. Czy można (jak?) najpierw w AutoGK skompresować do Xvid a później (już jako plik avi) w VDub obciąć te reklamy, tak żeby zajmował mniej miejsca na dysku?

2. ..lub inaczej.. czy można (jak?) najpierw w VDub obciąć reklamy i zapisać ponownie do formatu mpeg2 aby AutoGK skompresował to do Xvida (bo z tego co wiem AutoGK otwiera tylko mpeg2?

3 ..a jak najlepiej kompresować dźwięk? (czy przypadkiem w mpeg2, dźwięk nie jest w formacie mp3?)

Ostatnio zmieniany przez luko : 14.09.2005 o godz. 19:25
luko jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.09.2005, 19:21   #23
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A może i jednak przy okazji tworzy jakiś mały plik avi (nie pamiętam dobrze ), ale najwazniejszy przy 1st pass jest plik statystyk.
Co do kalkulatora, może nie dałeś kompresji dźwieku i czy wpisałeś w target size wartość ok. 320000 ?
Najlepiej dźwiek wg. mnie skompresować MPEG Layer 3 (ok 192 kbit wystarczy, czasem daje nawet 128).
__________________

Ostatnio zmieniany przez sc0rpi0 : 14.09.2005 o godz. 19:25
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.09.2005, 19:42   #24
luko
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.07.2003
Posty: 50
luko w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dałem wszystko jak trzeba (320000 w target size - kalkulator obliczył aver.bitrate 1673 przy 24-min filmie).. a ten plik avi co tworzy się przy 1st-pass nie jest w cale taki mały, bo zajmuje tyle samo co pierwotny mpeg czyli ok. 2,3 GB.

sc0rpi0 - to jest tak - pierwotny plik mpeg ma 2,3GB i trwa 45 min. Materiał zaczyna się od reklam, później jest to co chcę zostawić i później znowu reklamy i inne pierdoły. To, co chcę zostawić trwa 24 min i ma zająć po kompresji około 320 MB. Jak to zrobić? Wiem, że zaczynami przynudzać, ale jak raz mi się uda, to dam Ci już spokój


PS. Zmodyfikowałem nieco wcześniejszego mojego posta..jest tam kilka nowych pytań..oczywiście związanych z tematem ..a;e dorzuće jeszcze jedno tutaj, może trochę mniej związane.. mianowicie, nie mogę otworzyć jednego filmu w żadnym playerze.. otwiera go tylko VLC, ale jak wiadomo, nie ma tam możliwości odtworzenia napisów. Próvowałem już AviFix, DivFix i nic. AllPlayer pokazuje, że nie ma kodeka FourCC Xvid (ale skoro instalowałem Xvid ver.1.0.3 to chyba jest ten kodek) albo plik jest uszkodzony. AllPlayer ma jeszcze funkcję naprawiania avi..i rzeczywiście naprawia, ale tylko "jednorazowo" i później znowu nie mogę odtworzyć filmu. Można temu jakoś zaradzić?

Ostatnio zmieniany przez luko : 14.09.2005 o godz. 19:52
luko jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2005, 12:40   #25
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To może ja napiszę tak: obczaj sobie te poradniki:

Kompresja
http://www.divx.howto.pl/modules.php...howpage&pid=82
http://www.divx.howto.pl/modules.php...owpage&pid=233

Konfiguracja XviDa:
http://www.divx.howto.pl/modules.php...howpage&pid=92

Tam jest wszystko krok po kroku, bo mi by to zajęło za długo aby pisać.
__________________
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2005, 12:40   #26
luko
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.07.2003
Posty: 50
luko w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witaj Sc0rpi0
Mam takie pytanko... mam pewien film... szybkość transmisji bitów 320 kb/s, wymiary 720 x 480 podczas oglądania widać spore piksele. Można temu jakoś zaradzić przy pomocy tych wszystkich programów, o których rozmawialiśmy wcześniej w tym temacie (np. VirtualDub)?

Pozdrawiam
luko jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2005, 15:45   #27
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na pixele nic nie poradzisz. Słaba rozdzielczość i tego nie masz szans poprawić ;/
__________________
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2005, 16:36   #28
luko
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.07.2003
Posty: 50
luko w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmm.. to troche dziwne, bo np. mam też inny film z rozdzielczością 512 x 384 i jest całkiem OK. Od czego to zależy?
luko jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.10.2005, 08:35   #29
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wiesz rozdzielczość może byc nawet 1024x768 ale jeśli coś ma bardzo wysoką kompresje to nawet to rozdzielczość nie pomoże. Dużo zależy od stopnia kompresji, jaka została wykonana na filmie.
__________________
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.10.2005, 10:33   #30
luko
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.07.2003
Posty: 50
luko w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
.. a pewnie nie ma sposobu aby powrócić do wersji sprzed kompresji tak, żeby poprawić obraz zwiększając objętość pliku.. ?
luko jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.