Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.06.2001, 06:27   #1
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Błąd CRC

6
sorka że trochę zjechałem z tematu ale tylko trochę ...bo mam archiwum które chcę nagraćale nie mogę tego cholerstwa rozpakować....

otóż archwum ma 41 plików ponumerowanych od *.001-->*.041...jak odpalam dość leciwego rara spod windy to testuje mi ale tylko pierwsze 24 (dochodzi do 24 i wywala błąd w tym pliku)
WinACE..róównież wywala że jest błąd ("znaleziono co najmniej 1 błąd" ( crc error)..no i co że znaleziono jeden błąd ale nie napisano który plik jest zwalony albo jak?)
i tu pytanie jak skutecznie zdiagnozować archiwum żeby wyłonić uszkodzony plik... ...i co to za rodzaj rozszerzeń że nie ma pliku *.rara) ale RAR zarówno jak ACE otwiera mi go i próbuje rozpakować może ...jakimś specjalnym depakerem trza to ruszyć....ale ...na początku rar testował mi tylko 14 pierwszych plików...jak ściągnąłem któryś ( do tej pory nie wiem) plik od nowa czylii jeszcze raz ...to zaczął testować do wspomnianych 25 ..i tak w zasadzie ściągnąłem wszystko jeszcze raz a on dalej testuje do 25 ....
aa mam jeszcze plik sfv... ale nie wiem jak tto użyć by wykożystać dane w nim zawarte do porównania dłg .."bitowej?" tych poszczególnych plików...
czy da sieto czymś naprawić


pozdro 6

P.S. Jest to HL Blue Shift ISO może ktoś sięz tym spotkał już ?

byłbym wdzięczny....dobrym archiwem
obar jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.06.2001, 06:46   #2
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
spróbuj naprawić uszkodzony plik / jak w rar'ze podczas kompresji dodałes dane naprawcze to powinno się udać/ rar posiada taką możliwość
cana jest offline  
Stary 11.06.2001, 09:41   #3
Mickey
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 28.05.2001
Posty: 178
Mickey zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja bym polecał WinRara 2.8 lub WinAce 2.03. Może po prostu używasz zbyt starej wersji która się poprostu wysypuje na nowszych archiwach
Mickey jest offline  
Stary 11.06.2001, 10:26   #4
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no w tym problem że nie wiem który plik jest uszkodzony i nie wiem jak siętego dowiedzieć...
WinACE 2.2 wersja
Winrar faktycznie jakaś stara

co mnie niepokoji to to że archiwa zaczynają sięod 001 i nie wiem czym to zostało spakowane
ale programy depakujące nie pytają się o resztę plików co oznacza ze są wszystkie .....a diagnostyka wskazuje że to rary

dzięki spróbuje nowszym Winrarem...
obar jest offline  
Stary 11.06.2001, 11:16   #5
Mickey
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 28.05.2001
Posty: 178
Mickey zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zainstaluj WinRar'a 2.8 i po najściu na plik *.001 daj info (u góry po prawej w oknie WinRar'a) i będziesz wiedział co to za pli (arj,LHA,Zip,RAR,ACE,...)
Mickey jest offline  
Stary 11.06.2001, 13:21   #6
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
po prostu najazd na plik i opcja testuj archiwum a jak już namierzysz który wolumen jest walniety to opcja napraw i stworzy / albo i nie / recovery.rar /albo jakoś tak / next przemianuj go na ten z który był naprawiany i rozpakuj całosć jak jest to rar to raczej powinno pomóc w wypadku zip'a to marne /zwykle/ szanse

Pozdro
cana jest offline  
Stary 11.06.2001, 17:36   #7
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no tak zrobiłem :
zainstalowałem rara 2.8 i przejrzałem na oczy (dzięki) wywalił że we wszystkich archwach jest Błąd CRC podczas testowania...natomiast jedno jest całkowicie zwalone ...ale przynajmniej jest określone które !!!
do tej pory miałem wzmiankę że "conajmniej jedno jest zwalone" a tyle zspośród 41 to zbyt mała informacja żeby coś wyeliminować

...na razie dociągam zwalony plik..i odmawiam różaniec by sięudało

pozdro 6 i jeszcze raz dzięki za zainteresowanie
powiadomię jak się uda lub nie

jeszcze jedno czy ktoś wie do czego może sieprzydaćplik *sfv ? zawiera jakby wartości dłg poszczególnych plików .... i gdzie to wykorzystać ?
obar jest offline  
Stary 11.06.2001, 20:18   #8
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Skoro juz offtopic, to ja mam podobny problem.

Otoz sciagnalem sobie teledysk limpa.

Jest on w formacie avi. Ale przy rozpakowywaniu go z zipa wyskakuje blad (na 99 % !)

Naprawic sie go nie da (

Czy mozna go jakos wyciagnac, chociazby poczatek ?
Moze da sie przy pomocy specjalnego programu do naprawiania czy cos w tym stylu ?

Mam ten sam blad. Udalo sie to komus naprawic ?

Pozdro. Gazor
gAzZzZoR jest offline  
Stary 11.06.2001, 20:54   #9
Mickey
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 28.05.2001
Posty: 178
Mickey zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak ktoś szuka programu wykożystującego plik *.sfv to znajduje się taki programik u mnie na serverze ftp://cdr:cdr@pa141.zory.sdi.tpnet.pl

PS: Program służy to sprawdzania poprawności archiwów RAR (innych pewnie też)
Ps1: Na serverze także nowy Vplayer 0,6
Mickey jest offline  
Stary 11.06.2001, 21:00   #10
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
co do zipa /a tak swoja droga to ciut sie nawaliłem / to jest soft do naprawy ale z powodu struktury archiwum typu zip nikłe szanse na rekonstrukcje ale można sprónbowac rar'em on moze pomoze /rymowanka pisanka /

pozdro i miłego / owocnego naprawiania/
cana jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.