Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.02.2003, 20:49   #1
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Błędy C1 i C2 ...???

Posiadam LiteOn LTR-32123s ,przetestowałem sobie wypaloną płytkę TDK d-view ,programem CD Doktor...i mam pytanko.
1.Co to są błędy C1 i C2 i z czym się one wiążą i w jaki sposób powstają...?
2.Jak interpretować wykres po zakończeniu testu...?
3.Co oznaczają : C1 Min:0 Max:20 Avg:1.701
C2 Min:0 Max:0 Avg:0.000 ...?
4.Czy poniższy wykres pokazuję żę płytka jest żle wypalona...
5.Jakie są dopuszczalne parametry C1 i C2 aby uważać płytkę za poprawnie wypaloną...?

Pozdrawiam i oczekuję szybkich odpowiedzi z góry bardzo dziękuję...
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-3.jpg  
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.02.2003, 20:54   #2
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
http://www.cdrinfo.pl/software/slown...k.php?litera=C
SEBAW jest offline  
Stary 11.02.2003, 20:59   #3
Pabloz
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Pabloz
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 194
Pabloz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wlasnie, tez bym byl rad uzyskac odpowiedz na te pytania. Link ktory podal kolega niewiele wyjasnia. Dodatkowo mam pytanie - ile tra zrobienie tego testu? Ja czekalem jakas minute dalem cancel i mialem jedna kreske

Pozdrawiam
Pabloz jest offline  
Stary 11.02.2003, 21:05   #4
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Pabloz napisa***322;(a)
Wlasnie, tez bym byl rad uzyskac odpowiedz na te pytania. Link ktory podal kolega niewiele wyjasnia. Dodatkowo mam pytanie - ile tra zrobienie tego testu? Ja czekalem jakas minute dalem cancel i mialem jedna kreske

Pozdrawiam
Kolega potrzebował szybkiego opisu Test wydłuża się w zależności od ilości uszkodzonych sektorów oraz prędkości nagrywarki i jej korekcji.
SEBAW jest offline  
Stary 11.02.2003, 21:12   #5
RoX97
Gość
 
Posty: n/a
U mnie caly test 8x trwa raczej nie dlugo... jesli dobrze pamietam to ok. 10min...
Jezeli miales tylko jedna kreske to moze twja nagrywarka niechce prawidlowa pracowac z tym progiem...

Info o C1 i C2 (C2 Error Information)
 
Stary 12.02.2003, 00:29   #6
JAROmix
Registered
 
Avatar użytkownika JAROmix
 
Data rejestracji: 15.10.2002
Lokalizacja: Prudnik
Posty: 118
JAROmix zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dopuszcza się występowanie 220 błędów na sprzętowym poziomie korekcji C1 w ciągu sekundy. Niemożliwe jest na etapie tłoczenia płyty, aby każdy pit był idealny - proces dopuszcza więc istnienie drobnych defektów na fabrycznej płycie.
C2 to już większe błędy i nie powinno ich tam być chociaż nagrywarka poradzi sobie z ich odczytem.
Wykres pokazuje min i max na każdą nagraną sekundę. U Ciebie jest to granica między C1: 0 a 20; C2 0-0 tak więc jest chyba super. Avg - to średnia tej płyty (71minut) błędów C1 i C2.

Ostatnio zmieniany przez JAROmix : 12.02.2003 o godz. 00:41
JAROmix jest offline  
Stary 12.02.2003, 06:42   #7
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
a) jedna kreska na wykresie - nagrywarka nie supportuje tego programu (czytaj - nie jest liteonem)

b) wykres jest jak widzisz w skali logarytmicznej - nalezy dokladnie sie mu przyjzec - ale u ciebie na szczescie wynikia sa BARDZO przyzwoite (jak chcesz sie doksztalcic to odpal ten sam test na tej samej plytcie za np. tydzien - i porownaj wyniki)
c) srednia dla DOBRYCH plyt do ok 15 (tak wygladaja espery black nagrane ne moim tdk12x i verby pastel - na obu moich palnikach)
d) bledy c2 nie powinny wystapic - ich obecnosc sugeruje uzycie drugiego poziomu korekcji bledow - i oznacza w praktyce ryzyko trwalego uszkodzenia danych
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 12.02.2003, 09:31   #8
Pabloz
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Pabloz
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 194
Pabloz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
a) jedna kreska na wykresie - nagrywarka nie supportuje tego programu (czytaj - nie jest liteonem)
OK. Trudno, wlosow z tego powodu rwac sobie nie bede ;-) Zna ktos jeszcze jakies programy do sprawdzania nosnikow po wypaleniu, bo o ile sie orientuje to nero cd speed'a nie uwazacie za zbyt wiarygodnego.

Pozdrawiam
Pabloz jest offline  
Stary 12.02.2003, 12:46   #9
szperacz
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.01.2003
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 57
szperacz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
a) jedna kreska na wykresie - nagrywarka nie supportuje tego programu (czytaj - nie jest liteonem)

b) wykres jest jak widzisz w skali logarytmicznej - nalezy dokladnie sie mu przyjzec - ale u ciebie na szczescie wynikia sa BARDZO przyzwoite (jak chcesz sie doksztalcic to odpal ten sam test na tej samej plytcie za np. tydzien - i porownaj wyniki)
c) srednia dla DOBRYCH plyt do ok 15 (tak wygladaja espery black nagrane ne moim tdk12x i verby pastel - na obu moich palnikach)
d) bledy c2 nie powinny wystapic - ich obecnosc sugeruje uzycie drugiego poziomu korekcji bledow - i oznacza w praktyce ryzyko trwalego uszkodzenia danych
Wydaje mi się , że pojawienie się błędów C2 zależy bardzo od szybkości (jakości) pracy układu korekcji błedów (jezeli pojawiają sie pod koniec odczytu - duża szybkość odczytu 48x-52x) bo jak inazcej wytłumaczyć fakt, że pojawiają się po nagraniu z szybkością 4x,8x,12x gdzie szybkość nagrywania jest stała. I trudno też mówić o nośniku choć na pewno ma wpływ, jeśli pojawiają sie na pastelach, platinach, verbatim super azo, dysan black. Po zmniejszeniu szybkości odczytu do 8x znikają. Tylko ww powodem można wytłumaczyć różnice w ilości błedów przy kilkakrotnym przebiegu cd speed.
Poprawcie jeśli się mylę i wytłumaczcie.
Pozdrawiam
P.S.
szperacz jest offline  
Stary 12.02.2003, 12:54   #10
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
szperacz napisa***322;(a)
Wydaje mi się , że pojawienie się błędów C2 zależy bardzo od szybkości (jakości) pracy układu korekcji błedów (jezeli pojawiają sie pod koniec odczytu - duża szybkość odczytu 48x-52x) bo jak inazcej wytłumaczyć fakt, że pojawiają się po nagraniu z szybkością 4x,8x,12x gdzie szybkość nagrywania jest stała. I trudno też mówić o nośniku choć na pewno ma wpływ, jeśli pojawiają sie na pastelach, platinach, verbatim super azo, dysan black. Po zmniejszeniu szybkości odczytu do 8x znikają. Tylko ww powodem można wytłumaczyć różnice w ilości błedów przy kilkakrotnym przebiegu cd speed.
Poprawcie jeśli się mylę i wytłumaczcie.
Pozdrawiam
P.S.
Mam podobne wrażenie, jak moja Toshiba rozpędzi się i płyta jest szybko czytana to mam 10-15% żółtych kwadracików,
a jak ustawię na 14x odczyt to ma 0%.

Pozdrawiam
para jest offline  
Stary 12.02.2003, 17:50   #11
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dokladnie to samo u mnie - ale to i tak oznacza ze cos jest z dana CD nie tak

porzyczylem kiedys oc kumpla litka x40 i na bilaym datexie x32 przy speedzie x24 i pozniejszym testowaniu nero cd-speed koncowka plyty byla zolta, plytka z tej samej serii nagrana chwile pozniej x16 byla cala zielona

co do starszych palnikow i speedow x4 x8 itp - jak nagrana czyms takim plytka ma zolta koncowke to IMO jest ona niedopalona - tak jakby laser byl jusz zbyt slaby zeby dokladnie nagrac co trzeba
CrazyLucas jest offline  
Stary 13.02.2003, 06:39   #12
szperacz
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.01.2003
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 57
szperacz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
CrazyLucas napisa***322;(a)
dokladnie to samo u mnie - ale to i tak oznacza ze cos jest z dana CD nie tak

porzyczylem kiedys oc kumpla litka x40 i na bilaym datexie x32 przy speedzie x24 i pozniejszym testowaniu nero cd-speed koncowka plyty byla zolta, plytka z tej samej serii nagrana chwile pozniej x16 byla cala zielona

co do starszych palnikow i speedow x4 x8 itp - jak nagrana czyms takim plytka ma zolta koncowke to IMO jest ona niedopalona - tak jakby laser byl jusz zbyt slaby zeby dokladnie nagrac co trzeba
Ja pale Litkiem 52246s
szperacz jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.