Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.09.2004, 20:01   #1
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Co dziś audiofil by polecił ! (do palenia)

Kilka lat temu szukałem porgramu do CD Audio, po przetestowaniu kilu zostałem przy Clone CD (2.8.3.1) , jakość wyśmienita, oczywiście na sprzęcie mojego kolegi (jak dotąd najlepszy zestaw stereo jaki słyszałem) słychać różnicę pomiędzy org. ale jest niewielka, a na moim jeszcze mniejsza.
Duszy odkrywcy to nie mam więc używam tego programu do dziś + HP 8200.
Ostatnio na forum przypadkowo się dowiedziałem się że Clone CD nie jest zbyt dobry i np. "przegrywa rysy"
Ja czegoś takiego nie zauważyłem , choć fakt że porysowanych płytek jeszcze chyba nie przegrywałem, o org. wydania audiofilskie raczej się dba.
Rozglądnąłem się więc na forum , ale w temacie kopia CD audio + jakość z audiofilem w podtekście znalazłem co prawda trochę tematów (bardzo ciekawe , czytam cały czas) ale niestety z brodą, lub b.dużą drodą.
Dlatego mam pytanie głównie do ludzi z dobrym słuchem i sprzętem :

Czym teraz wypalać audio? A może nic nie ruszać skoro jes dobrze ?

Oczywiście sam mógłbym zrobić kilka testów , ale właśnie zabawiam się testami jakości DVD, a to jeszcze trochę potrwa.

Pozdrowienia
Czołgista jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.09.2004, 20:31   #2
Don Laser
laser nieskalibrowany
 
Avatar użytkownika Don Laser
 
Data rejestracji: 31.08.2004
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 303
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy ja wiem , niedawno był taki topic, "jakiego programu uzywasz do palenia" czy coś w tym stylu
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=39069
Wyszło chyba, że feurio jest bezkonkurencyjne do wypalania, a EAC do zgrywania , nie wiem czy coś się od tego czasu zmieniło.

Ostatnio zmieniany przez Don Laser : 24.09.2004 o godz. 21:05
Don Laser jest offline  
Stary 24.09.2004, 20:46   #3
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Don Laser
Czy ja wiem , niedawno był taki topic, "jakiego programu uzywasz do palenia" czy coś w tym stylu http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=39069
Wyszło chyba, że feurio jest bezkonkurencyjne do wypalania, a EAC do zgrywania , nie wiem czy coś się od tego czasu zmieniło.
Dzięki znam ten temat , niestety konkretnych porównań tam nie było

Chociaż już mam punkt zaczepienia i wiem co warto sprawdzić feurio
Czołgista jest offline  
Stary 24.09.2004, 20:52   #4
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
najważniejsze jest zgranie ...materiału audio na HDD. I najlepiej to robić w EAC który jest bezkonkurencyjny w rippowaniu płytek audio. A czym to już wypalisz, to już nie ma takiego zbyt znaczenia, myślę że jakość płytek ma większe znaczenie niż program wypalający.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 24.09.2004, 21:05   #5
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maciej
najważniejsze jest zgranie ...materiału audio na HDD. I najlepiej to robić w EAC który jest bezkonkurencyjny w rippowaniu płytek audio. A czym to już wypalisz, to już nie ma takiego zbyt znaczenia, myślę że jakość płytek ma większe znaczenie niż program wypalający.
Sorki, że się wtrącę, ale niby jakie znaczenie może mieć Producent płytek??
W końcu jest to zapis "1", "0". Jakość płyt ma chyba wpływ tylko na ich żywotność??
Może się mylę, ale lepiej zapytać i mieć 100% pewności, niż żyć w nieświadomości.
Proton jest offline  
Stary 24.09.2004, 21:19   #6
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maciej
najważniejsze jest zgranie ...materiału audio na HDD. I najlepiej to robić w EAC który jest bezkonkurencyjny w rippowaniu płytek audio. A czym to już wypalisz, to już nie ma takiego zbyt znaczenia, myślę że jakość płytek ma większe znaczenie niż program wypalający.
Dzięki ! Już trochę poczytałem opinii o EAC , wygląda nieźle.

Ale nie mogę znaleźć czy radzi sobie z płytkami z tzw pre emphazis ? (jakoś tak to szło)
(np. wytwórnia PERPETUA RECORDS wypuściła około 20 tytułów)
I właśnie chciałbym takie 3 szt kopnąć, coprawda na razie nie mam sprzętu który to obsługuje , na razie !
A wycieczka by to sprawdzić do mojego koligi który ma przetwornik dekodujący ten sygnał to "mały" kłopot.
Czołgista jest offline  
Stary 24.09.2004, 21:42   #7
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Proton
Sorki, że się wtrącę, ale niby jakie znaczenie może mieć Producent płytek??
W końcu jest to zapis "1", "0". Jakość płyt ma chyba wpływ tylko na ich żywotność??
Może się mylę, ale lepiej zapytać i mieć 100% pewności, niż żyć w nieświadomości.
Nie bede się rozpisywał ..napisze krotko...:
Im gorsza płyta, tym więcej błędów C1/C2 .A im więcej błędów, tym napęd musi polegać na korekcji błedów koregując dzwięk do średniej wartości próbek audio. Gdy występują błady poza zakresem układu korekcjii błedów (C2) ...poprostu napęd omija takie ramki...wskutek czego dzwięk jest nie czysty (piski, trzaski, problemy z odczytem na różnych odtwarzaczach CD itp.)

A jeszcze jedno ...kiedyś czytałem gdzieś artykuł, że kopia ma gorsze parametry sygnału analogowego od płyty tłoczonej...między innymi szumy,przesłuchy... a to tylko 1 i 0
pamiętaj ...że zawzsze sygnał wyjściowy jest analogowy.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania

Ostatnio zmieniany przez Maciej : 24.09.2004 o godz. 21:52
Maciej jest offline  
Stary 24.09.2004, 23:14   #8
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A jakby coś konkretnego w moim temacie ?
Czołgista jest offline  
Stary 25.09.2004, 10:30   #9
Sprezyn
Pilot oblatywacz
 
Avatar użytkownika Sprezyn
 
Data rejestracji: 12.05.2002
Lokalizacja: DC (Wawa:)
Posty: 882
Sprezyn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
na roznych plytach 0 i 1 sa takie same - ale to wcale nie znaczy ze odtwarzacz przystosowany do plyt tloczonych tak samo je odczytuje. Byl kiedys taki temat - nagryawnie plyt a audiofilstwo - czy jakos tak i moze warto go odkopac bo
w tej kwestii nic sie nie zmienilo.
__________________
Pozdrawlaju
Sprężyn
Sprezyn jest offline  
Stary 25.09.2004, 14:53   #10
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jakosc plyt jest wazna przede wszystkim z tego powodu ze jak nagrywamy material audio to nagrywamy bez korekcji. Dlatego tez tak wazna jest jakosc wypalonej jedynki i jakosc wypalonego zera poniewaz nie ma korekcji na plycie a korekcja napedow odpowiedzialnych za odczyt w wiezach jest kiepska. Tak wiec jezeli jakis bit - np. jeden nie bedzie ladnie wypalone jako jeden w ktoryms miejscu to naped moze zinterpretowac ten niewyrazny bit jako zero i nic go potem nie naprostuje.
pawelblu jest offline  
Stary 25.09.2004, 19:38   #11
slawny7
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Lębork
Posty: 38
slawny7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lightbulb

Cytat:
Napisany przez Sprezyn
na roznych plytach 0 i 1 sa takie same - ale to wcale nie znaczy ze odtwarzacz przystosowany do plyt tloczonych tak samo je odczytuje
Zaczynam kumać... Kolega ma w autku odtwarzacz tej samej marki co ja, tyle ze starszy model, który nie czyta RW. Ta sama płyta (wypalona samodzielnie) u niego trzeszczy i pogwizduje (nie każda, zależy od prędkości palenia), u mnie gra elegancko. Domyślam się że to właśnie jest różnica między sprzętem przystosowanym do płyt tłoczonych-nie przywykłym do błędów, a grajkiem biorącym co podleci?
__________________
slawny7 jest offline  
Stary 25.09.2004, 21:07   #12
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Nagrywanie - nie ma znaczenia jakim progsem. Znaczenia ma jaka nagrywarka, jaki nośnik i jaka szybkość (wcale nie jest tak łatwo, że im wolniej tym lepiej) oraz jak i czym zgrywane.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline  
Stary 27.09.2004, 20:23   #13
Master/Pentium
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 107
Master/Pentium zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maciej
A jeszcze jedno ...kiedyś czytałem gdzieś artykuł, że kopia ma gorsze parametry sygnału analogowego od płyty tłoczonej...między innymi szumy,przesłuchy... a to tylko 1 i 0
pamiętaj ...że zawzsze sygnał wyjściowy jest analogowy.
Był taki artykuł na głównej stronie. Trochę sobie powalczyłem zanim wyciągnołem od autora specyfikację eksperymentu. Otóż podane tam parametry (i degradacje) zostało sobie wyciągnięte ze specyfikacji jakiejś nagrywarki stacjonarnej. A jak dobrze wiemy one kopiują sygnał analogowo (czytnik->C/A->A/C->nagrywarka). Pomijając już kwestię super ekstra kretynicznego podejścia do kopiowania w takich konstrukcjach nie następuje degradacja sygnału audio podczas kopiowania sygnału audio. Oczywiście w normalnych nagrywarkach czyli Liteon LG etc.
Ale mit ten ma długie i mocne życie więc jescze nie raz będę z nim walczył.
Master/Pentium jest offline  
Stary 27.09.2004, 21:14   #14
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Skoro temat skręcił w tę stronę to pozwolę sobie odświeżyć dwa wątki,
może i stare ale warte chyba przypomnienia :

Nagrywanie audio a audifilstwo
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=2522

AUDIO x48
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=16237
Czołgista jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.