Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.01.2005, 13:53   #1
omadaha
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika omadaha
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Posty: 3
omadaha w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Duży Problem!!! Lite-on Nero i Write Error | Nic nie pomoga

Witam
Mam następujący problem:
1. Podczas nagrywania płyt wywala mi błąd Write Error (W nero). Oprocz tego raz zdarzył się też błąd fiksacji.
2. W Nero zaznaczyłam symulację i sprawdzanie predkości zapisu (dla pewności). Predkość sprawdza zawsze bez problemu, podczas symulacji czasem sie wykrzaczy a czasem symulacja zakończy sie powodzeniem a dopiero podczas nagrywania na nośnik wyskakuje błąd.
3. Zmarnowałam juz okolo 10 nowych plytek, probowalam roznych żeczy:
- zmienić program do nagrywania (na Audio CD czy jakoś tak), ale tam też wywalił jakiś error i skopał płytę.
- zaktualizować nero (wersja 5), ale po odpaleniu instalacji wywala błąd, że nie moze zaktualizowac (zdaje sie, ze przy programie do robienia okładek) - na samym poczatku
- wgrać nero 6 - nową wersje - ten sam błąd
- zmienić predkosc nagrywania na minimalną (4x) - doszło dalej niz wcześniej bo chyba do około 80% i też wywaliło write error
- zmienic tryb nagrywania z disc-at-once na track-at-once - i NIC
- zamiast audio nagrać płyte z danymi - dalej write error
- nagrac inne pliki audio - dalej write error


Ważne: Problem pojawił się wczoraj, w momencie gdy zaczęłam nagrywac na nowych płytkach (Platinum 700 52x). Wczesniej nagrywalam na Sony, jeszcze wczesniej na wielu innych i bylo ok. Teraz kolejna sprawa zalezy mi na rozwiazaniu problemu i poradzie co zrobic zeby nagrywalo mi na tych plytach bo mam ich 90 i nie chce teraz ich sprzedawac i kupowac innych

Mój sprzet:
Nagrywarka: Lite-ON LTR-40125S
Płyty: Platinium 700MB 80Min 52x
Nero: 5.5.9.2 i nie moge zakutalizowac
DMA: DMA jeśli dostępne

PROSZE O SZYBKA POMOC!!!!
omadaha jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.01.2005, 10:23   #2
omadaha
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika omadaha
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Posty: 3
omadaha w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dodam jeszcze, że pojawił mi się też 3 typ błędu - SCSI Target Error
Próbowałam jeszcze:
- przeinstalować Nero i wyczyścić pozostałości za pomocą przeznaczonego do tego oprogramowania

HELP!

----------------------------------------------
Na nagrywarce mojego taty (DVD) - firma w sumie nieważna, działa bez problemu, nagrywa szybciutko. Niest to zatem wina płytek
omadaha jest offline  
Stary 24.01.2005, 08:38   #3
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Spróbuj aktualizacji firmware. LiteON dodaje strategie zapisu nowych nośników w kolejnych BIOSach i to czasem bardzo pomaga.

Wiem bo mam ten sam model i po aktualizacji zaczął rozpoznawać niektóre płytki,nie limituje im prędkości itp.

najnowszy firmware to ZS0R ale sprawdz czy nie masz wersji OEM (one mają nazwy firmware typu: xSU1)

Twój problem wygląda na specyficzny dla płyty i dlatego nowy firmware może pomóc

Zanim zaczniesz kombinować z firmware, nagraj płytkę firmy która wcześniej chodziła dobrze- jeśli będzie ok to firmware, jesli nie to myslimy dalej.
downloads jest offline  
Stary 24.01.2005, 14:34   #4
omadaha
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika omadaha
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Posty: 3
omadaha w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
1. Wiem, że pytanie będzie starsznie lamerskie ale skąd wziąść firmaware?
2. Czy w razie złego wgrania firmware'u jest możliwa naprawa?
3. Chyba sama nagrywarka jest wporządku - próbowałam nagrywać płytkę CDRW Ricoh 4x10x (chyba była dołączona do starej nagrywarki mego taty). Wszystko nagrało się poprpawnie, płytkę zaniosłam do kompa taty i u niego nagrałam na nosnik Platinum (on ma nagryware DVD, w miare nową, firma nieistotna). Z tego wnioskuje, że to faktycznie może być wina fw a nie samej nagrywarki.

Prosze o dalsze instrukcje co do firmware'u, za dotychczasowe wielkie dzięki.
omadaha jest offline  
Stary 24.01.2005, 23:05   #5
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Proszę bardzo.

1. Firmware najnowszy http://www.liteonit.com/ODD/English/...del=LTR-40125S.

Dla swietego spokoju ściągnij sobie LtnFW i zrób backup starego firmware zanim coś zrobisz. Tu go masz: http://digi.rpc1.org/binaries.php

Przed flashowaniem wyjmij plytę z napędu, wyłącz antywira itp. Najlepiej jeszcze odinstalować Nero, Alcohol itp a potem zainstalować jeszcze raz (po pierwsze nieodwołaja sie do napędu w czasie flasha a po drugie jak tego nie zrobisz to z listy prędkości moga zniknąc niektóre, i tak czy inaczej trzeba będzie reinstalować)

2. Jest mozliwa. Jest taki program MTKWinFlash który pozwala nawet nieodpowiadajacej nagrywarce "wkarmić" firmware.

3. Wyglada faktycznie na winę krążka. Mam nadieję, że pomoże.
downloads jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.