Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.02.2002, 10:10   #1
Marcin
Gość
 
Posty: n/a
Dwa pytania

Mam do Koleżeństwa dwa pytania.

1. Czy Nero (ja mam 5.5.5.2) umie bezpośrednio w opcji Audio z CD-Romu przegrywać na płytę pliki MP3 do formatu CDA? W pomocy wyczytałem, że jest to możliwe a mój komp podczas tej operacji się wiesza. Gdy za pomocą Nero zrobię konwersję na wav - nie ma problemu jak i przy przegrywaniu pliku MP3 z twardego dysku na płytę audio. Nie chce tego jednym słowem robić z płyty na płytę.

2. Czy ktoś z Was przegrywał płytę Pink Floyd - Dark Side Of The Moon? Próbowałem kopiować WinOnCd, sprawdzałem ją Clony XL i z propozycją jego ustawień kopiowałem ClonemCD. Ciągle przy większości przejść między utworami są przerwy i króciutkie tak jakby restarty. Prędkości nagrywania miałem ustawione x 4 i mniej. Z zapisem na dysk i w locie.
Ciągle te same efekty (dobrze, że można nagrywać na CD-RW). Udało się to przekopiować Nero z prędkością x 8.
Dla tych co płyty nie znają lub nie pamiętają. Winylowa płyta była nagrana ***8222;jednym ciągiem" tzn. bez przerw. Na CD zostało to podzielone niezauważalnie. Utwory przechodzą jeden w drugi płynnie. Czy ktoś z Was wie dlaczego tak się dzieje?
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.02.2002, 10:33   #2
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Marcin (18-02-2002 11:10):
Mam do Koleżeństwa dwa pytania.

1. Czy Nero (ja mam 5.5.5.2) umie bezpośrednio w opcji Audio z CD-Romu przegrywać na płytę pliki MP3 do formatu CDA?
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Nie możesz utworzyć kompilacji ze ścieżek audio zawartych na innej płycie ? Jeżeli tak, to spróbuj "zahaczyć" opcję "utwórz plik obrazu". Wtedy poleci Ci płyta->HDD->płyta, ale niezauważalnie dla Ciebie. Może pomoże.

Cytat:
2. Czy ktoś z Was przegrywał płytę Pink Floyd - Dark Side Of The Moon? [..] Dla tych co płyty nie znają lub nie pamiętają. Winylowa płyta była nagrana ***8222;jednym ciągiem" tzn. bez przerw. Na CD zostało to podzielone niezauważalnie. Utwory przechodzą jeden w drugi płynnie. Czy ktoś z Was wie dlaczego tak się dzieje?
Wydaje mi się, że najlepiej zrzucić ją na HDD jako pliki WAV, a następnie utworzyć kopilację np. w Nero, wybierając dla każdej ścieżki Właściwości->przerwy...-> 0 sek. Wtedy będziesz miał bez przerwy. Jeżeli pomimo tego czytnik robi Ci jak to określiłeś "restarty", spróbuj połączyć te WAV-y w jeden na HDD jakimś progsem (polecam CoolEdit2000 ) a następnie utworzyć kopilację z 1 trackiem, definiując (jeśli chcesz) tzw. indexy (pozwala to na skakanie między frahmentami płyty jak między utworami, ale cała płyta jest w 1 tracku).

Aaaaaa... a'propos restartów: nie nagrywasz przypadkiem w trybie TrackAtOnce ? Dla takiej płyty powinno być DiskAtOnce.

Mam nadzieję, że coś pomogłem.
Pozdro.6
c0rdat jest offline  
Stary 18.02.2002, 12:15   #3
Marcin
Gość
 
Posty: n/a
Pewnie że pomogłeś. Dzięki Ci za to. Wyjaśnienie do punktu pierwszego.
Chciałem to przegrać metodą "przeciągnij i upuść". W CD-ROMie miałem płytę z plikami MP3, a w nagrywarkce płytę CD-RW. Otworzyłem nową kompilację Audio i poprzeciągałem utwory z CD na CD-RW (tą metodą robię sobie składanki z paru zwykłych płyt audio). Zaczął nagrywać i w zależności od ilości zadanych utworów (próbowałem całą płytę, po parę kawałków lub pojedyncze) wykonał nagrania od 3% do powiedzmy 42% i zawieszał się. Jak po restarcie komputera oglądałem zawartość nagranej płyty to wyglądało jakby wszystko było przegrane. Ale żaden odtwarzacz oczywiście tego odtworzyć nie był w stanie. Mogę nagrywać to konwertując MP3 na WAV ale jestem ciekaw dlaczego mi wywija takie numery.
 
Stary 18.02.2002, 13:19   #4
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A miałeś zaznaczone "utwórz plik obrazu" ? Jak nie, to znacznie wzrasta prawdopodobieństwo, że coś w systemi Ci się nie wyrobi (konwersja MP3->audio "w locie" mocno obciąża procka). Jeżeli masz mocną maszynę (nie wiem - bo nie napisałeś) to może masz nieaktywne DMA, albo CD-ROM i wypałkę na jednej taśmie IDE.
Na wszystkie takie problemy pomaga nagrywanie via HDD (jak już napisałem powyżej) i jest to w ogóle w mojej ocenie najbezpieczniejszy sposób nagrywania. Zawsze robię to właśnie w ten sposób.

Pozdróffka.6
c0rdat jest offline  
Stary 18.02.2002, 13:54   #5
Marcin
Gość
 
Posty: n/a
Głupio to będzie wyglądało ale nie pamiętam czy miałem odhaczone tworzenie obrazu. Sprawdzę w domu. Procesor mam Celeron 633 RAM 192M. Napędy optyczne są na osobnych taśmach. CD jest Slave na IDE 1 a nagrywarka Master na IDE 2 .
Pozdrowienia
 
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.