Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.09.2004, 19:12   #1
Maus
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Maus
 
Data rejestracji: 30.10.2003
Lokalizacja: Police
Posty: 21
Maus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Dziwny Problem z Audio CD !!!

Nagrywam Audio CD swoją nagywarką Toshiba SD-R6372 i wkładam płytkę do domowego CD i nie działa, ale jak tą płytkę włożę do innego kompa i przegram w locie na taką samą płytkę i znowu włożę do domowego CD to działa
Wielkie Pytanko, DLACZEGO TAK JEST
Za wszelkie podpowiedzi z góry wielkie dzięki ...
Maus jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.09.2004, 21:04   #2
Arnold
Zaginiony pielgrzym
 
Avatar użytkownika Arnold
 
Data rejestracji: 17.05.2002
Posty: 527
Arnold zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Prawdopodobnie za pierwszym razem robiłeś symulacje nagrywania
__________________
Arnold jest offline  
Stary 16.09.2004, 21:11   #3
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maus
Nagrywam Audio CD swoją nagywarką Toshiba SD-R6372 i wkładam płytkę do domowego CD i nie działa, ale jak tą płytkę włożę do innego kompa i przegram w locie na taką samą płytkę i znowu włożę do domowego CD to działa
Wielkie Pytanko, DLACZEGO TAK JEST
Za wszelkie podpowiedzi z góry wielkie dzięki ...
A jak nagrywałeś u siebie to zamknąłeś sesję ?
Czołgista jest offline  
Stary 16.09.2004, 21:12   #4
Maus
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Maus
 
Data rejestracji: 30.10.2003
Lokalizacja: Police
Posty: 21
Maus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie płytkę nagraną w mojej spawarce można odtworzyć na moim kompie i tym drugi, a jak była by to symulacja zapisu to bym nie pisał, że po przegraniu tej płytki na drugim kompie i włożeniu do domowego CD Działa !
Maus jest offline  
Stary 16.09.2004, 21:15   #5
Maus
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Maus
 
Data rejestracji: 30.10.2003
Lokalizacja: Police
Posty: 21
Maus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Czołgista
A jak nagrywałeś u siebie to zamknąłeś sesję ?
Tak !
Maus jest offline  
Stary 16.09.2004, 21:28   #6
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maus
Tak !
No to faktycznie dziwne !
Bo objawy jak przy niezamkniętej płytce.
Albo np. twój palnik jest już zabrudzony i słąbiej pali , a stacj. CD też lekko przykurzone i słabo czyta ?
Czołgista jest offline  
Stary 16.09.2004, 21:33   #7
Maus
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Maus
 
Data rejestracji: 30.10.2003
Lokalizacja: Police
Posty: 21
Maus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation

Cytat:
Napisany przez Czołgista
No to faktycznie dziwne !
Bo objawy jak przy niezamkniętej płytce.
Albo np. twój palnik jest już zabrudzony i słąbiej pali , a stacj. CD też lekko przykurzone i słabo czyta ?
Spawara jest Nówka, a domowego CD czyściłem
Maus jest offline  
Stary 16.09.2004, 21:46   #8
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maus
Spawara jest Nówka, a domowego CD czyściłem
No to ja bym jeszcze spróbował wypalić pod innym softem , pod CD z czymś takim się nie spotkałem ale z DVD miałem coś trochę podobnego i zmiana softu pomogła. A tak wogóle to jakim programem przegrywałeś ?
Czołgista jest offline  
Stary 16.09.2004, 21:54   #9
Maus
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Maus
 
Data rejestracji: 30.10.2003
Lokalizacja: Police
Posty: 21
Maus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question

Cytat:
Napisany przez Czołgista
No to ja bym jeszcze spróbował wypalić pod innym softem , pod CD z czymś takim się nie spotkałem ale z DVD miałem coś trochę podobnego i zmiana softu pomogła. A tak wogóle to jakim programem przegrywałeś ?
Nagrywałem Nero i WinOn CD6 .
Za***iście dziwne, bo żeby cholera wcale nie nagrywała tego formatu to bym zrozumiał, ale nagrywa i można odtworyć na każdym kompie, a na zwykłym CD nie można, a na dodatek jak tą płytkę się nagra na innym kompie to gra na zwykłym CD, nie mogę tego pojąć, chyba jakaś wada
Maus jest offline  
Stary 16.09.2004, 22:38   #10
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maus
Nagrywałem Nero i WinOn CD6 .
Za***iście dziwne, bo żeby cholera wcale nie nagrywała tego formatu to bym zrozumiał, ale nagrywa i można odtworyć na każdym kompie, a na zwykłym CD nie można, a na dodatek jak tą płytkę się nagra na innym kompie to gra na zwykłym CD, nie mogę tego pojąć, chyba jakaś wada
A ten problem tylko z Twoją stacjonarką , czy też na innych tak samo ?
Czołgista jest offline  
Stary 16.09.2004, 22:42   #11
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A Cloce CD ?
Audio ja tylko tym przegrywam , jakość jest lepsza niż przez Nero !
Czołgista jest offline  
Stary 17.09.2004, 09:21   #12
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maus
Nagrywam Audio CD swoją nagywarką Toshiba SD-R6372 i wkładam płytkę do domowego CD i nie działa, ale jak tą płytkę włożę do innego kompa i przegram w locie na taką samą płytkę i znowu włożę do domowego CD to działa
Wielkie Pytanko, DLACZEGO TAK JEST
Za wszelkie podpowiedzi z góry wielkie dzięki ...
troche malo informacji podales ,zeby ci cos podpowiedziec.Przyczym moze byc kilka, np.:
-za szybko wypalales( audio x12 - do x16) - komputer plytke przeczyta,szczegolnie w nagrywarce - ale domowy odtwarzacz juz nie
- slaba plytka - komuter ja zmieli - ale otwarzacz juz nie
- domowy otwarzacz ( niekiedy dobrej marki) nie zawsze radzi sobie z plytkami nagrywanymi ( zlosliwi mowia o zmowie producentow)
- nagrywasz audio w zlym modzie ( powinno byc disk-at- once)

Radze ci przejrzec na stronie glownej porady , ktore zgromadzil Majonez swego czasu a dotyczace nadrywania audio. Jesli zastosujesz procedury tam opisane i dalej nie bedzie efektow - to wtedy dopiero bedzie problem, ktorym warto sie zajmowac.
PS. do kolegi ktory preferuje Clona do przegrywania audio - nie jest to dobry pomysl, bo mozna przegrac tez kazda ryske na plycie , co potem slychac.
Do przegrywania audio ( i nagrywania tez ) naprawde dobrym programen jest wlasciwe skonfigurowane Feurio
bgn jest offline  
Stary 17.09.2004, 10:12   #13
Maus
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Maus
 
Data rejestracji: 30.10.2003
Lokalizacja: Police
Posty: 21
Maus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez bgn
troche malo informacji podales ,zeby ci cos podpowiedziec.Przyczym moze byc kilka, np.:
-za szybko wypalales( audio x12 - do x16) - komputer plytke przeczyta,szczegolnie w nagrywarce - ale domowy odtwarzacz juz nie
- slaba plytka - komuter ja zmieli - ale otwarzacz juz nie
- domowy otwarzacz ( niekiedy dobrej marki) nie zawsze radzi sobie z plytkami nagrywanymi ( zlosliwi mowia o zmowie producentow)
- nagrywasz audio w zlym modzie ( powinno byc disk-at- once)

Radze ci przejrzec na stronie glownej porady , ktore zgromadzil Majonez swego czasu a dotyczace nadrywania audio. Jesli zastosujesz procedury tam opisane i dalej nie bedzie efektow - to wtedy dopiero bedzie problem, ktorym warto sie zajmowac.
PS. do kolegi ktory preferuje Clona do przegrywania audio - nie jest to dobry pomysl, bo mozna przegrac tez kazda ryske na plycie , co potem slychac.
Do przegrywania audio ( i nagrywania tez ) naprawde dobrym programen jest wlasciwe skonfigurowane Feurio
Wypalałem z prędkościa 8x, ale walnę ją jeszcze 4x i zobaczę?
A płytki to stosowałem różne, raczej nie mozliwe żeby wszystkie były słabe?
Poczytam jeszcze rady Majoneza, może coś znajdę..
Maus jest offline  
Stary 19.09.2004, 23:07   #14
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez bgn
PS. do kolegi ktory preferuje Clona do przegrywania audio - nie jest to dobry pomysl, bo mozna przegrac tez kazda ryske na plycie , co potem slychac.
Do przegrywania audio ( i nagrywania tez ) naprawde dobrym programen jest wlasciwe skonfigurowane Feurio
Trochę zardzewiałem przez mój konserwatyzm, jak już znajdę program co dobrze działa to się go trzymam i zaprzestaję poszukiwań. Taka wada ukryta ^_^
Może i leniuch jestem , ale jak możesz to napisz czy Feurio (nie używałem) robi lepsze kopie od Clone CD (jakość dzwięku) , jak by Ci się chciało to proszę o opinię, oraz czy nie ma w nim (Feurio) porblemów z "Pre-emphazis" (nie wiem czy poprawnie to napisałem) .

Pozdrowienia
Czołgista jest offline  
Stary 20.09.2004, 09:23   #15
Maus
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Maus
 
Data rejestracji: 30.10.2003
Lokalizacja: Police
Posty: 21
Maus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Angry

Cytat:
Napisany przez Czołgista
Trochę zardzewiałem przez mój konserwatyzm, jak już znajdę program co dobrze działa to się go trzymam i zaprzestaję poszukiwań. Taka wada ukryta ^_^
Może i leniuch jestem , ale jak możesz to napisz czy Feurio (nie używałem) robi lepsze kopie od Clone CD (jakość dzwięku) , jak by Ci się chciało to proszę o opinię, oraz czy nie ma w nim (Feurio) porblemów z "Pre-emphazis" (nie wiem czy poprawnie to napisałem) .

Pozdrowienia
U mnie feurio nie robi żadnych kopi, bo nie widzi nagrywaki i co dziwne mam poinstalowane ASPI i wszystkie inne gówna potrzebne i tak lipa WinOnCD6 widzi naped, Nero też, a Feurio jest slepy, chyba coś mu na gały spadło, jakaś płyta chodnikowa, doszedłem tylko do jednego moja spawara nie nagrywa poprawnie AudioCD tylko pod wieże Sony, bo nagrana płytka nie działa u mnie (wieża Sony) i u znajomej która ma inny model od Sonego też nie działa, ale jak wrzuciłem do starocia nie wiem jaka firm to działa, czyli nagrywa AudioCD tylko nie dla SOnego..
Maus jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.