Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.05.2002, 21:19   #1
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
HDD i czytnik DVD na jednej tasmie - opinie

Witam.
Istnieje taka zaleznosc ze jeseli na jednym kanale, na jednej tasmie podlaczone sa dwa dapedy ( dwa urzadzenia ), to zawsze oba pracuja z predkoscia wolniejszego. Dlatego nie powinno sie podlaczac na jednej tasmie np. twardego dysku i czytnika CD. Moje pytanie brzmi nastepujaco czy jezeli juz dojdzie do takiej sytuacji ze na jednej tasmie mam twardy dysk i np. czytnik DVD, to dysk bedzie pracowal wolniej nawet w momencie NIEUZYWANIA DVD Ja rozumiem, ze jezeli dwa urzadzenia na jednej tasmie naraz pracuja, to faktycznie wszystko sie slimaczy, ale jezeli kazde pracuje z osobna to czy tez oddzialowuja na siebie czy dopiero podczas rownoczesnej pracy... Mysle ze kolega Pedros i wielu innych jak zwykle pomoga mi rozwiazac to pytanie.. Pozdrawiam
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.05.2002, 22:12   #2
MarioNet
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika MarioNet
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 212
MarioNet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dobre pytanie, należy zwrócić uwage na fakt że przy starcie kompa bios rozpoznaje z czym i na jakim kanale ma do czynienia... moze więc z urzędu ustawia transfer np. dla DVD na poziomie UDMA 33?
__________________
Napotykam rzeczy niespotykane.
puszka na *****'ersy
MarioNet jest offline  
Stary 10.05.2002, 22:58   #3
Bidi
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.02.2002
Posty: 153
Bidi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja mam starego kompa z udma 33 wiec mnie to nie dotyczy ale z kolega sprawdzalismy i NIE spowalnialo mu kompa jak cdrom nie byl uzywany, ale to moze faktycznie wynika z ustawien biosu, choc samemu mozna ustawic jaki tryb obsluguje dysk (wiec jak ustawie na udma 100 to chyba w takiej szybkosci mi bedzie chodził chyba ze cos bede chcial przegrac z cdromu to norma ze transfer spada do teoretycznych 33-- tak mysle ale moge sie mylic)
Bidi jest offline  
Stary 10.05.2002, 23:40   #4
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chce spiac na jednej tasmie Seagate Barracuda 4 i Toshibe SD-M1612. Twardziel pracuje UDMA 100 a Toshiba UDMA33. Pewnie ze najlepiej byloby poeksperymentowac, ale moze ktos mi oszczedzi czasu i da znac czy taki romans HaDeDeka i DVD moze splodzic jakies klopoty. DVD uzywam do grabowania filmow lub odczytu pod klonem zabezpieczonych gierek, wiec na predkosci odczytu mi nie zalezy, zalezy mi za to na tym aby DVD bedac w spoczynku nie przeszkadzal Twardzielowi. Zeby go nie spowalnial, nie powodowal bledow zapisu, itd... Pozdrawiam. Z gory dziekujac za posty
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 10.05.2002, 23:58   #5
kostek
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 03.05.2001
Posty: 274
kostek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
kup sobię płytę z dodatkowym kontrolerem
kostek jest offline  
Stary 11.05.2002, 04:58   #6
Bidi
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.02.2002
Posty: 153
Bidi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wydaje mi sie ze gdyby napedy optyczne mialy spowalniac dyski to producenci nie wymyslali by coraz szybszych interfejsow
Bidi jest offline  
Stary 11.05.2002, 09:03   #7
DiVersions
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.01.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 53
DiVersions w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
HDD w takim polaczeniu jest spowalniany tylko przy kopiowaniu z CD lub DVD na dysk.
__________________
Pozdrowienia, DiVeR
Pioneer DVR-112D @ 112L (A12J) 1.24
Toshiba SD-R5372 TU56
R.I.P. Teac CD-W524E 1.0E
DiVersions jest offline  
Stary 11.05.2002, 09:07   #8
DiVersions
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.01.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 53
DiVersions w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Chce spiac na jednej tasmie Seagate Barracuda 4 i Toshibe SD-M1612. Twardziel pracuje UDMA 100 a Toshiba UDMA33. Pewnie ze najlepiej byloby poeksperymentowac, ale moze ktos mi oszczedzi czasu i da znac czy taki romans HaDeDeka i DVD moze splodzic jakies klopoty. DVD uzywam do grabowania filmow lub odczytu pod klonem zabezpieczonych gierek, wiec na predkosci odczytu mi nie zalezy, zalezy mi za to na tym aby DVD bedac w spoczynku nie przeszkadzal Twardzielowi. Zeby go nie spowalnial, nie powodowal bledow zapisu, itd...
Nie masz sie czego obawiac, bedac 'w spoczynku' :-) na pewno nie bedzie przeszkadzal dyskowi. BTW, zakladajac ze masz jeszcze nagrywarke, czy zastanawiales sie zeby DVD z nagrywarka wladowac same na drugi kanal IDE, a dysk zostawic w spokoju samego na pierwszym? Tak bylo by chyba najlepiej.
__________________
Pozdrowienia, DiVeR
Pioneer DVR-112D @ 112L (A12J) 1.24
Toshiba SD-R5372 TU56
R.I.P. Teac CD-W524E 1.0E
DiVersions jest offline  
Stary 11.05.2002, 10:02   #9
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No pewnie nawet jeśli nie pomożemy to przecież jest to forum DYSKUSYJNE, które nie tylko rozwiązuje problemy.

Wracając do tematu - się zastanawiam, ale dziś właśnie będę miał w domu DVD x16 LG. To zepnę razem ze swoim Fujitsu i zapuszczę Hdtacha, potem rozepnę, potem w trakcie odtwarzania z dvd, potem bez odtwarzania...

Prawdą powinno być to, że jeśli dvd będzie "spoczywał" to transfer z dysku/do dysku powinien odbywać się się u Ciebie jak dla ATA-100 (pomijamy sterowniki, taśmy, defragmentację).
Jest nas tylu - spróbujmy to przetestować - to nic, że w warunkach domowych...
__________________
Pozdrawiam Pedros
Pedros jest offline  
Stary 11.05.2002, 12:32   #10
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja tak teraz mam, HDD na jednej tasmie, a wypalarke na drugiej z DVD plus Teaca 32x SCSI na Adaptecu 2940UW. Ale problem w tym ze dokupilem sobie LiteONa ( byla super okazja cenowa ), i nie mam go gdzie podlaczyc. Mam Asusa A7V266-E, wiec moglbym do PROMISE, ale to nie jest chyba dobry pomysl. LiteONa kupilem bo nie lubie uzywac crackow - wole przegrywac sobie z oryginalow.... Skoro radzicie zeby spokojnie podlaczyc DVD z twardym na jednej tasmie, tak tez zrobie. Moge jeszcze podlaczyc jako drugi naped LiteONa, ale to juz chyba bez roznicy. Pozdrawiam.
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.