Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.11.2002, 10:43   #1
bolo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.05.2002
Posty: 13
bolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs down Lg 48/16/48

Mam pytanko! wypalara jest x48 a we wszystkich programach(najnowsze wersje Nero,CloneCD,WinOnCd) pali na maxa na x32!!plytki sa na x40 ale i tak pali max x32?ktos wie WHY?jesli tak please HELP!z gory thx
bolo jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.11.2002, 13:05   #2
eko
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika eko
 
Data rejestracji: 17.11.2002
Posty: 104
eko zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ta nagrywarka ma strasznie czuly mechanizm wypalania plyty.
Dlatego wypalasz 32.
Zainwestuj w dobre firmowe plyty.
Ja na tym sprzecie wypalam x48 min na verbatimach x40 super azo
)
8)
I powiem szczerze juz na nia nie narzekam..
__________________
eko
eko jest offline  
Stary 22.11.2002, 15:48   #3
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
LG to szmelce (bez komentarza) - każdy ci to powie
SEBAW jest offline  
Stary 22.11.2002, 19:19   #4
P_M_
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.06.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 115
P_M_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja także JUŻ nie narzekam

Trzeba mieć dobre płytki. Polecam też Platinum x48. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. DVD i nagrywary LG robi dobre, może nie super, ale dobre.
P_M_ jest offline  
Stary 22.11.2002, 20:12   #5
Fikander
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Fikander
 
Data rejestracji: 22.11.2002
Lokalizacja: Utopia
Posty: 80
Fikander zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Też mam od dziś ten problem :-(
Wkładam cd Akoss 48 no a nagrywarka pokazuje max 32.
Czy to TYLKO poprzez nośnik?
Fikander jest offline  
Stary 22.11.2002, 23:43   #6
P_M_
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.06.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 115
P_M_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie wiadomo

Zawsze trzeba sprawdzić kilka innych. Też ścierałem się na początku, bo była strasznie wybredna. Tylko princo budget x48 poszły na max, ale ich nie polecam, bo mają kiepsko naniesiony barwnik. Widoczne są zacieki, jak na ścianie. Wyskoczyło mi kilka błędów na filmach i to gdzieś w początkowej części płyty!
Za to, jak wcześniej napisałem, platinum x48 spisują się wyśmienicie. x40 nie chciały iść szybciej niż x32. I dobrze, przynajmniej błędów nie ma. Te kilkanaście sekund warto poświęcić dla pewności, że płyta z ulubionym filmem się nie spieprzy.
P_M_ jest offline  
Stary 23.11.2002, 19:19   #7
pantest
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 11.11.2001
Posty: 159
pantest zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Eko -mam pytanko -czy sprawdzales na Jednym nosniku test zapisu CD Speedem? Ale kilka razy ///
Bo u mnie raz idzie max tzn 48x -a za nastepnym testem idzie juz np 16x const.?
Co jest>?

pozdr
pantest jest offline  
Stary 23.11.2002, 22:07   #8
areksc@o2.pl
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.06.2002
Posty: 7
areksc@o2.pl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
SEBAwl napisa***322;(a)
LG to szmelce (bez komentarza) - każdy ci to powie
NIE WSZYSCY!!!
Nie rozumiem zupełnie, czemu ciągle ktoś musi przejechać się po LG, bo ma inną nagrywarkę.
Ja używam od pół roku LG GCE8320B przerobioną na GCE8400B(od paru dni firmware 1.04, wcześniej zawsze najnowszy dostepny). Na dodatek od samego początku uzywam tak krytykowanych płyt Princo Budget(na początku 32x, a teraz 48x) i bez problemu wszystkie zapisywały się na 40x(nawet te 32x). Ponadto osiągam bardzo dobre wyniki, film 699MB(733 906 944 Bajtów) nagrywam w 3minuty8sekund(na Princo 48x).
Czy to są powody by krytykować LG?
Nie wydaje mi się.
__________________
Spec
areksc@o2.pl jest offline  
Stary 23.11.2002, 23:44   #9
eko
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika eko
 
Data rejestracji: 17.11.2002
Posty: 104
eko zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
roznie bywa.. wkladam kase w dobre plyty = wypalam szybko.. nie ma sensu dla mnie wkladac kasy w plyty tansze.. wybralem verbatim i nie narzekam.. zawsze na verbatimie super azo x40 mam 48
rowniez na emtecu 32x mam 48 i tak pali....
marka jednak duzo znaczy..
pozdrawiam
ps. raz na jakis czas w tescie wychodzi woniej.. ale zadko
//nowy bios.. moze on cos daje..
__________________
eko
eko jest offline  
Stary 24.11.2002, 02:29   #10
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
areksc@o2.pl napisa***322;(a)


NIE WSZYSCY!!!
Nie rozumiem zupełnie, czemu ciągle ktoś musi przejechać się po LG, bo ma inną nagrywarkę.
(...)
Nie zawracaj sobie tym głowy.
Będąc aktywnym użyszkownikiem tego wspaniałego Forum, jeszcze nie jeden raz przeczytasz podobne teksty.
Osoby pokroju SEBAwl po prostu walną jakąś głupotę, jakiś płytki post, żeby coś napisać. Nie mają żadnego pojęcia na dany temat, ale post'a i tak wrzucą. No cóż, odbija się to na nich samych.

A poza tym , co to za post: "LG to szmelce (bez komentarza) - każdy ci to powie".
Zauważ, że SEBAwl najpierw skomentował sprzęt, a następnie dodał "bez komentarza", no i na końcu ta pewność siebie
Śmiać mi się chce z takich osób, ale nie będę się śmiał

I jeszcze dodam, że tym postem nie miałem na celu "trzymania za" LG, jak również obrażania jakiegokolwiek Forumowicza.
 
Stary 24.11.2002, 10:39   #11
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Nie komentuj moich słów. Jak mi nie wierzysz to przejżyje sobie jeszcze raz forum. Najwięcej zobaczysz tematów zwiazanych z LG 40x lub 48x. Wszędzie pojawie się ten sam problem, otóż napęd wypala płytki i potem prawie żaden napęd nie może to odczytać. Mój kumpel miał LG 40x i tak sie robiło. Dał do serwisu w Częstochowie, a tam mu powiedzieli, że dużo osób ma ten problem. Czyli z tego wynika, że firma LG nie postarałą się o swoje nagrywareczki.
SEBAW jest offline  
Stary 24.11.2002, 10:45   #12
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
SEBAwl napisa***322;(a)
Nie komentuj moich słów. Jak mi nie wierzysz to przejżyje sobie jeszcze raz forum. Najwięcej zobaczysz tematów zwiazanych z LG 40x lub 48x. Wszędzie pojawie się ten sam problem, otóż napęd wypala płytki i potem prawie żaden napęd nie może to odczytać. Mój kumpel miał LG 40x i tak sie robiło. Dał do serwisu w Częstochowie, a tam mu powiedzieli, że dużo osób ma ten problem. Czyli z tego wynika, że firma LG nie postarałą się o swoje nagrywareczki.
Co nie oznacza od razu, ze mozesz pisac autorytatywnie, ze kazdy powie, ze LG to szajs .

PS Mam liteona
QBUS jest offline  
Stary 24.11.2002, 10:59   #13
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
QBUS napisa***322;(a)


Co nie oznacza od razu, ze mozesz pisac autorytatywnie, ze kazdy powie, ze LG to szajs .

PS Mam liteona
A czy gdzieś jest napisane, że nie można pisać w taki sposób postów?
SEBAW jest offline  
Stary 24.11.2002, 11:49   #14
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
SEBAwl napisa***322;(a)
Nie komentuj moich słów. Jak mi nie wierzysz to przejżyje sobie jeszcze raz forum. Najwięcej zobaczysz tematów zwiazanych z LG 40x lub 48x. Wszędzie pojawie się ten sam problem, otóż napęd wypala płytki i potem prawie żaden napęd nie może to odczytać. Mój kumpel miał LG 40x i tak sie robiło. Dał do serwisu w Częstochowie, a tam mu powiedzieli, że dużo osób ma ten problem. Czyli z tego wynika, że firma LG nie postarałą się o swoje nagrywareczki.
A więc...
1. Nie mów mi, ile tematów było związanych stricte z LG, ponieważ 'jestem' dosyć długo na tym Forum, i wiem co "było".
2. "(...)Wszędzie pojawia się ten sam problem(...)" - zauważ, że te kilkanaście topic'ów n/t wypalarek LG (jak również LiteOn)nie oznacza, iż wypowiedziały się wszystkie osoby, posiadające w/w sprzęt (to zaledwie niewielki procent użyszkowników Forum, nie wspominając już o całej Polsce). Chyba nie masz pojęcia, ile nagrywarek tejże firmy sprzedaje się w naszym kraju. Osobiście sprzedałem ich całą masę, oczywiście, zdarzają się reklamacje, ale jest ich 'mało' w stosunku do ogółu sprzedaży. Nagrywarki LG 'idą' łeb w łeb z LiteOn'ami, jak cieplutkie bułeczki.
Ludzie sobie chwalą "niedrogie" LG'ki i LiteOn'y.
Jedni chwalą LG, inni LiteOn - normalka.
3. "(...) Mój kumpel miał LG (...) i tak się robiło (...)" - co z tego, że Twój kumpel miał A Ty masz, miałeś ? Testowałeś ?
Wiesz, a mój kumpel miał słonia w karafce, ale że nie chciał jeść i 'robił' pod siebie, to kumpel sobie kupił żyrafę w słoiku. I mi o tym powiedział i dlatego słoń to "szajs", tak ?
Jakby tak każdy pisał o sprzęcie znajomych/przyjaciół, okazałoby się, że wszystko to "szajs".
Już kiedyś wypowiadałem się nt. LG i LiteOn, było trochę na ten temat. Poszukaj sobie (funkcja SZUKAJ).
 
Stary 24.11.2002, 13:52   #15
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Około pół roku temu kupiłem z kolegą napęd LG DVD 16x oznaczony symbolem GDR-8160B. Czyli jeden dla mnie, a drugi dla niego. Już po tygodniu zauważyliśmy usterki (takie same). Ja dałem do serwisu swój napęd, a kolega nie (tłumaczył sie, że mu jest "teraz" potrzebny). Po około mięsiąca otrzymałym napęd LG, lecz oznaczony symbolem DRD-8160B. Spytałem się dlaczego i otrzymałem odpowiedź, że nie da się tego naprawić i powiedzieli mi, że firma LG wie o tym i każe swoim klientom zwrócić wszystki wadliwe napędy w celu wymienienia na starszy. Za pare tygodni ukazał się w jednym z czasopism test napędów DVD. Ździwiło mnie jedno, dalczego napęd pojawił się w teście. Napisałem e-maila do czasopisam w tej sprawie i odpisali mi, że nie słyszeli o tym, żeby LG wstzymało produkcję tego napędu.
SEBAW jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.