Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.05.2002, 15:18   #1
radoos
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika radoos
 
Data rejestracji: 21.05.2002
Posty: 18
radoos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LiteON 32x

Wtam kupiłem niedawno nagrywarke LiteON 32x.Wypalałem dziś dwie płytki audio (z mp3) na predkości 24x i w moim odtwarzaczu sie zacinają.Czy nagrywając z mniejszą predkością mozna tego uniknąć ?
I tak przy okazji.Co sądzicie o tej nagrywarce? I czy znacie jakieś sposoby aby naped długo służył ?
radoos jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.05.2002, 15:33   #2
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
radoos (21-05-2002 16:18):
Wtam kupiłem niedawno nagrywarke LiteON 32x.Wypalałem dziś dwie płytki audio (z mp3) na predkości 24x i w moim odtwarzaczu sie zacinają.Czy nagrywając z mniejszą predkością mozna tego uniknąć ?
I tak przy okazji.Co sądzicie o tej nagrywarce? I czy znacie jakieś sposoby aby naped długo służył ?
Calkiem mozliwe, ze to jest wlasnie powod dlaczego te plytki sie zacinaja.
Nagraj na mniejszej predkosci i zobacz jak wtedy plyta sie zachowuje.
Co do nagrywarki to jest bardzo dobra(sam mam taka).
Sposob aby naped ci dlugo sluzyl?
Uwazam, ze nie ma takiego mozesz miec ja kilka lat a moze pasc ci po kilku dniach.
Oczywiscie jak bedziesz tylko nagrywal a nie odtwarzal jeszcze plyty to zwiekszy sie mozliwosc, ze dluzej pociagnie.
Weron jest offline  
Stary 22.05.2002, 10:01   #3
perco
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.03.2002
Posty: 3
perco w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
cze mam takiego LITE-ON a i nie moge na niego narzekać. Wcześniej miałem lite-on 24x, padł mi po czternastu dniach nie wiadomo od czego ale dzieki temu mam teraz 32x.
Co do muzyki to ja wypalam ją nawet x32 i wszystko chodzi. według mnie szukaj przyczyny w jakości płytek albo moze masz jakis starszy sprzęt i on ma problemy z wypalanymi płytkami
perco jest offline  
Stary 22.05.2002, 12:21   #4
Darek
Gość
 
Posty: n/a
Moim zdaniem nagrywarki Liteon to dobry sprzęt, ale nie do nagrywania muzyki, jakość nagranych płyt jest zbyt niska żeby się Liteony andawały do muzyki, można to sprawdzić patrząc na nagraną płytę pod światło.

Pozdrawiam.
 
Stary 22.05.2002, 13:40   #5
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Darek (22-05-2002 13:21):
Moim zdaniem nagrywarki Liteon to dobry sprzęt, ale nie do nagrywania muzyki, jakość nagranych płyt jest zbyt niska żeby się Liteony andawały do muzyki, można to sprawdzić patrząc na nagraną płytę pod światło.

Pozdrawiam.
Nooo... ;D jakby tu przydzielali złote usta to postawiłbym na Ciebie.
1. Płyta jest do słuchania - i co ma do tego patrzenie pod światło - czyżby wiązka laserowa przy odczycie się nie odbijała?
2. Spróbuj patrzeć pod światło przez nagranego Dysana Black (albo i nawet Verbatima niebieskiego?) i napisz nam co zobaczysz
3. Powiedz - jakie nagrywarki są lepsze do audio od tego
"zbyt niskiej jakości Liteona" - może poza Yamahą i Plexem - no i oczywiście dlaczego tak sądzisz?
PS. Nio, to może kupuj grubsze płyty.
__________________
Pozdrawiam Pedros
Pedros jest offline  
Stary 22.05.2002, 14:10   #6
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,961
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie spiesz sie przy wypalaniu muzy z mp3. Jesli bedziesz grzal na 8x to na pewno bedzie OK, bo:
1) plytka bedzie dobrze wypalona bez ewentualnego zalaczania sie burnproofa, co niekiedy denerwuje niektore odtwarzacze
2) nie bedzie problemow z odtwarzaniem jej na starych czytnikach bo one nie lubia plytek nagranych 16x i szybciej (to wg moich obserwacji)
No i ostatnia rada, to do muzy uzywaj dobrych plytek - np verbatim metal azo :-)
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 22.05.2002, 14:27   #7
stefe
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.05.2002
Posty: 15
stefe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nagrywam na tej nagrywarce Audio x32 i nie mam zadnych problemow z odtwarzaniem (nawet jak spojrze na CD pod swiatlo yghyhhhee) na roznych odtwarzaczach.. nagrywam na esperanza, akoss, platinum i datex.

i sadze ze ta nagrywarka dlugo mi posluzy.. do tej potry nie mialem z nie zadnych problemow:-))
stefe jest offline  
Stary 22.05.2002, 21:15   #8
Jerry
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.04.2002
Lokalizacja: Poland
Posty: 101
Jerry w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cze. Ja też nie narzekam na moją LiteOn. Pali na wszystkim ;-) i przy prędkości 1x2x4x12x....x32 i płytki działają na wszystkim.
__________________
Pozdr.
Jerry
Jerry jest offline  
Stary 23.05.2002, 12:41   #9
Darek
Gość
 
Posty: n/a
Jak byś chciał panie kolego PEDROS wiedzieć o co mi chodziło to zajżyj sobie na test nagrywarek Liteon na stronie www.cdrinfo.com gdzie jest to dosadnie opsane lub nawet na testy Liteona na tej stronie. A chodzi mi nie o prześwitywanie płyty na wylot, co każdy inteligentny człowiek rozumie, tylko o znaki które pozostawia na płycie nagrywarka Liteon po zmianie fazowej prędkości nagrywania. Po odsłuchu takiej płyty na lepszej jakości sprzęcie te przejścia są słyszalne.
Co do złotych ust to napewno należą się one tobie za cynizm.
 
Stary 23.05.2002, 14:18   #10
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Darek - jeśli chodzi o uwagę o "złotych..." - może niestosowna - jeśli tak - przepraszam.
Co do cynizmu to się nie przyznaję - wstawiłem żółte mordy - poza tym to wcale nie jest wada
Ale dysana czarnego nagraj - tak dla testów. ;D
a co do powracających sporów która nagra lepiej nagrywa - nie skreślaj LiteOna -
Wracając do tematu - nie muszę wcale czytać testów cdrinfo.com - żeby wiedzieć na czym polega z-clv.
I oczywiście widać różnicę na zapisanym nośniku i niekoniecznie pod światło.
I oczywiście jest różnica pomiędzy oryginałem za 70 zet a kopią za 2,50 - ale zależy to nie tylko od nagrywarki (czyt. Liteona) - poczytaj sobie tu trochę o jakości kopiowanych audio i ich późniejszym odtwarzaniu na dobrej klasy sprzęcie. Swoją drogą - wolę swoją nagrywarkę, niż dwie nagrywarki audio stacjonarne kumpla.
Poza tym - jeśli nagrasz audio z prędkością x8 (na co ten Liteon pozwoli) to nie masz żadnych zmian prędkości (zclv).
Dlatego m.in. na Liteonku 24 stosuję taką prędkość zapisu audio, żeby mi się nie włączało clv i przypadkiem burn-prof, czy smart-burn, coby potem na odtwarzaczach było OK.
Mam nadzieję że teraz się rozumiemy

Jerry - zaraz, zaraz - to on pozwoli na zapis wolniejszy niż 8x? A w jakim programie - bo może i mojego 24 da się do tego zmusić? I czy Ty to sprawdziłeś - faktycznie tyle trwał zapis?

PS. Żeby być dokładnym - w WinOnCd do audio daje mi się zmusić go do pracy x6
PS.2 do Darek - problem ten dotyczy nie tylko LiteOna
__________________
Pozdrawiam Pedros
Pedros jest offline  
Stary 23.05.2002, 18:07   #11
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
x1 i x2 to dziwne bo ja jakos nie moge tak nagrac.
Minimalna wartosc zapisu jaka udalo mi sie uzyskac na LiteOnie 32 to x4.
Nagrywalem tak w nero i clonie.
Weron jest offline  
Stary 24.05.2002, 09:15   #12
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
U mnie tylko x6 w WinOnCD.
__________________
Pozdrawiam Pedros
Pedros jest offline  
Stary 24.05.2002, 11:24   #13
klein
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Posty: 15
klein w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy na pewno x 6? Na mojej LG 32 Winoncd tez pokazuje minimum 6, ale kiedy policzylem czas nagrania okazalo sie, ze wyliczal czas 1,5 razy szybciej. Wniosek nagrywa x8. Dopiero Feurio powiadomil mnie, że ta nagrywarka chociaz niby powinna nagrywac x4, to jednak tego nie robi. Inne programy (cdrwin, easy, Winoncd) oszukuja. A Nero pokazuje minimum x8.
klein jest offline  
Stary 24.05.2002, 12:32   #14
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nagrywałem na WinOn5 i z przeliczenia wynikało około 6x.
Instalowałem unidrivery z roxio - miałem 6,8,12,16,20,24
Wtedy, kiedy to sprawdzałem właśnie robiłem overburning - prawie 96 minut wavów, leadin, leadout - czyli około 16 minut zapisu. Płytka wyszła OK

EAC to się pluje i pokazuje 7,9x min. he,he
Clon to jak zwykle od 1x do max

Ale mnie interesuje prędkość zapisu audio
- no to zobaczę jeszcze jak to będzie w feurio - akurat mam co skopiować
__________________
Pozdrawiam Pedros
Pedros jest offline  
Stary 24.05.2002, 21:57   #15
Darek
Gość
 
Posty: n/a
PEDROS - ja wcale nie uważam że nagrywarki Liteon to zły sprzęt, a wręcz przeciwnie. Podczas wyboru nagrywarki do zakupu brałem je pod uwagę a to że wybrałem inną zadecydowała możliwość obsługi formatu CD-MRW bo po prostu mi to jest bardziej potrzebne niż łamanie zabezpieczeń. To mogę zrobić programowo. Każdy ma prawo kupować co mu pasuje i ma prawo uważać za dobre to co ma i nikogo nie będę przekonywał do tekiej nagrywarki czy innej.
Sam oczywiście nagrywam muzę w tempie x4 i używam EACa . Nagrywam też na czarnych Dysanach muzykę tylko nie wiem o co ci z tymi Dysanami chodziło. U mnie muzyka na nich dobrze chodzi. Moje wtrącenie się do konwersacji z wami miało na celu ukazanie że przy wypaleniu Liteonem płyty, przejścia między fazową prędkością widać wyraźniej na płycie niż przy wypalaniu innmi nagrywarkami. A z tym pod światło to przejęzyczenie. Ludzie często palą muzykę na płytach z prędkościami x24 lub nawet x32 i się dziwią że im tam coś później przy odtwarzaniu trzaska.
Nie miałem też na celu urażać niczyich uczuć hardwaerowych ;-)

Pozdrawiam wszystkich. Pedrosa również.
 
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.