Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.10.2004, 17:06   #1
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Arrow Modyfikowanie obrazu płyty

Czy istnieje jakiś program, którym zgrany obraz płyty można wyedytować i powywalać albo pododawać swoje pliki do niego? Albo czy można nagrać obraz płyty, a potem coś dograć jeszcze do tego? W Alcoholu 120% jest chyba taka opcja jak "Nie zamykaj ostatniej sesji" - czy to właśnie o to chodzi? Chciałbym sobie do obrazu płyty dodać plik z crackiem i z numerem seryjnym, a nie chcę go pisać na płytce, bo się zmyje 8 )
KaPi jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.10.2004, 17:07   #2
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
UltraIso
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 19.10.2004, 17:45   #3
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki Faktycznie działa super.
KaPi jest offline  
Stary 28.10.2004, 20:32   #4
AudioManiak
TechnoMan
 
Avatar użytkownika AudioManiak
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Gliwice/Sikornik
Posty: 17
AudioManiak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Siemka...
Nie chcialem ponownie pisac tematu nowego wiec napisze tutaj moje pytanko.
Mam UltraISO i nim dogrywam ruzne pliki do obrazow ale za kazdym razem zapisuje na nowo obraz np. edytuje jakis dorzucam cos daje plik zapisz i mam kolejny plik *.iso
Czy nie da sie poprostu edytowac tylko obrazu dograc plik zapisac i zeby to bylo w tym obrazie co zczytalem tym UltraISO.
Napiszcie jak to zrobil jezeli jest to moliwe.
Dzieki i pozdrawiam
AudioManiak jest offline  
Stary 28.10.2004, 21:39   #5
mastermania
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.10.2004
Posty: 64
mastermania zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
po jakiej kolwiek zmianie w obrazie używaj obcji (zapisz jako).[twóż obraz od nowa].
Jeżeli używasz opcji (zapisz) czyli na to samo tworzysz niespójny obraz.
Przykładowo:
masz obraz 690mb i odrzucisz 300mb i naciśniesz zapisz on zapisze że jest plików o wadze 390 ale obraz dalej będzie warzył 690mb.
A przy wypalaniu będzie tak samo; wypali 690mb na płycie na której tak naprawde jest tylko 390mb.



ultraiso.
mastermania jest offline  
Stary 29.10.2004, 12:20   #6
AndyN
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika AndyN
 
Data rejestracji: 29.10.2004
Posty: 2
AndyN w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pozwolę sobie podczepić się pod ten topic.

Mam dwa obrazy płyt: bootowalna *.iso z Norton Ghost i bootowalna *.bin *.cue z Partition Magic

Oba obrazy są dobre, mogę z nich wypalić płytki z tymi programami

Chcę zrobić rzecz następującą: do pełnej BOOToWALNEJ płytki z Ghostem chcę dodać wybrane katalogi z Partition Magic. Próbowałem robić to MagicISO -> otworzyłem w nim obraz Ghosta, dodałem wybrane katalogi z Partition, zgrałem zmiany do obrazu Ghosta. Płytka daje się wypalić, ale podczas uruchamiania z niej kompa dostaję komunikat o błędzie w jakimś pliku i komp jest restartowany. A bardzo mi zależy na tym, żeby kompa można było wystartować z tej płyty - ważne, gdy będę chciał odtworzyć obraz systemu przy braku możliwości uruchomienia kompa z systemu zainstalowanego na dysku twardym (coś totalnie zepsułem w systemie)

Oryginalny obraz z Ghostem (czyli bez moich dodatków) wypala się, a program bootuje się z wypalonej płytki, nie mam żadnego komunikatu o błędzie

Co robię źle? Jak inaczej mogę to zrobić?
AndyN jest offline  
Stary 29.10.2004, 12:33   #7
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ten obraz z ghostem sam robiles? zwykle startuje za pomoca emulajcji dyskietki
masz dwa wyjscia:
1. zrob dyskietke startowa ghosta (albo win98 i dodaj plik ghost.exe)
odpal nero wybierajac kompilacje bootujaca
podaj jako zrodlo boota dyskiwtke, reszte plkikow na plyte wg uznania
wypal

2 .sposob:
za pomoca cdmage extraktuj obraz boota z obrazu iso z ghostem
reszta jak wyzej: odpal nero...

powinno dzialac
nimal jest offline  
Stary 29.10.2004, 13:32   #8
AndyN
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika AndyN
 
Data rejestracji: 29.10.2004
Posty: 2
AndyN w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
ten obraz z ghostem sam robiles? zwykle startuje za pomoca emulajcji dyskietki
masz dwa wyjscia:
1. zrob dyskietke startowa ghosta (albo win98 i dodaj plik ghost.exe)
odpal nero wybierajac kompilacje bootujaca
podaj jako zrodlo boota dyskiwtke, reszte plkikow na plyte wg uznania
wypal

2 .sposob:
za pomoca cdmage extraktuj obraz boota z obrazu iso z ghostem
reszta jak wyzej: odpal nero...

powinno dzialac
Dziękuję za odpowiedź

Nie, image Ghosta mam, po prostu mam z ... I jest bootowalny, sprawdzałem

A czy obraz boota można zgrać przy pomocy MagicISO?
__________________
Asus A7N8X Deluxe rev. 2.0 (Weland)/Athlon XP 2000+ Thorton@12,5x200 (Uriel 2.0)/2x512 DDR400 CL2.5 GeIL@8-4-4-2 Dual/XpertVision 128MB 9800SE@PRO (Atira)/2xBarracuda 80GB SATA Raid0/Chieftec 420W Active PFC DF/DVD NEC/CDRW TDK 12x10x32x /SoundStorm/17' LCD LG L1730B/SE P800
AndyN jest offline  
Stary 29.10.2004, 13:37   #9
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
pewnie tak, nie uzywam wiec nie wiem
cdmage znajdziesz bez problemu i jest on darmowy, wiec uzyj go - na pewno dziala i jest super stabilny (nawet go instalowac nie trzeba - sciagasz i uruchamiasz)
http://www.google.com/search?q=cdmag...utf-8&oe=utf-8
nimal jest offline  
Stary 29.10.2004, 16:13   #10
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mastermania
po jakiej kolwiek zmianie w obrazie używaj obcji (zapisz jako).[twóż obraz od nowa].
Jeżeli używasz opcji (zapisz) czyli na to samo tworzysz niespójny obraz.
Przykładowo:
masz obraz 690mb i odrzucisz 300mb i naciśniesz zapisz on zapisze że jest plików o wadze 390 ale obraz dalej będzie warzył 690mb.
A przy wypalaniu będzie tak samo; wypali 690mb na płycie na której tak naprawde jest tylko 390mb.
Ja gdy używałem opcji Zapisz, mimo wszystko program chciał, by zapisać plik jako oddzielny (jakbym korzystał z Zapisz jako...), więc nie wiem jak jest to możliwe. A poza tym, gdyby było tak jak pisze mastermania, to po co autorzy programu dawaliby taką opcję, wiedząc, że ona tylko psuje obraz? 8 )
KaPi jest offline  
Stary 31.10.2004, 05:59   #11
mastermania
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.10.2004
Posty: 64
mastermania zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
poniewarz opcja (zapisz) zapisuje tylko zmiany w plikach a nie fizyczną
część płyty.(zajęty opszar zostaje)
mastermania jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.