Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.10.2003, 09:31   #1
/\/\cDrive
Mój żółw,Hellsing,LG FAN
 
Avatar użytkownika /\/\cDrive
 
Data rejestracji: 19.05.2003
Lokalizacja: San Andreas
Posty: 686
/\/\cDrive zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question O co chodzi??

Wykonałem ScanDisc'a w nero i najpierw sprawdziłem płyte CD-ROM'em a później nagrywarką, zdziwiło mnie to że gdy test wykonywałem CD-ROM'em to wszystkie sektory były żółte a nagrywarką zielone, sprawdzałem drugą płyte z GTA-Vice City a także Quakiem III Areną i test wypadał tak samo, czyli CD-ROM żółte, a nagrywarka zielone, o co chodzi czyżby CD-ROM miał gorszą korekcję błędów od nagrywarki. Dodaje test z nagrywarki.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
O co chodzi??-bez-nazwy2.jpg  
__________________
LG GCE8400B + Lite-On DVD-RW SOHW-1693S = Dobrze wypalona płyta
HAVE A NICE DAY
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.

/\/\cDrive jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.10.2003, 11:23   #2
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
każda nagrywarka ma lepszą korekcje błędów niż obojętnie jaki cd-rom i test nie jest dla niej przeszkodą jak widać wyżej, może twój cd-rom szwankuje, albo jest w na prawde złym stanie.
Zresztą szczerze przyznam, że testy w Nero CD Speed wykonuje tylko cd-romem i u mnie wszystko zielono i tak.

Druga sprawa, że ostatnio też się mocno zaskoczyłem jak moja LG poradziła sobie z ripowaniem mocno zarysowanej płyty, a cd-rom się mulił.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline  
Stary 18.10.2003, 11:48   #3
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,917
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Wydaje mi się, że przyczyną jest zabrudzona soczewka. Gdy laser na swojej drodze napotyka na zabrudzenie to wtedy używa korekcji błedów i z tego powodu są żółte kwadraty. No ale to są tylko moje przypuszczenia.
SEBAW jest offline  
Stary 18.10.2003, 12:37   #4
cinma
Samiec - twój wróg!
 
Data rejestracji: 21.06.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 330
cinma zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a mi sie wydaje, ze przyczyna moze byc tez to, ze cd-rom nie obsluguje zwracania bledow C2

np. moja stara palarka LG 8x4x32 nie zwraca c2 i wszystkie sektory widzi na zolto (a juz litek 523252 zwraca c2 i ta sama plytke widzi cala na zielono)
cinma jest offline  
Stary 18.10.2003, 12:41   #5
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,917
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Mój DVD też nie zwraca C2 a jakoś zielone się pokazują... No i co ty na to
SEBAW jest offline  
Stary 18.10.2003, 13:01   #6
cinma
Samiec - twój wróg!
 
Data rejestracji: 21.06.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 330
cinma zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
SEBAwl napisa***322;(a)
Mój DVD też nie zwraca C2 a jakoś zielone się pokazują... No i co ty na to
zonk, no to nie wiem

w sumie nie jestem producentem napedow , ale tak sobie pomyslalem, ze moze to dziala tak:
- jak naped obsluguje zwracanie c2 to zwraca wartosc bledu (czyli '1' gdy blad, a '0' gdy nie ma bledu)
- jak naped nie zwraca bledow c2, to moze do aplikacji/systemu zwrocic wartosc dowolna, losowa, zalezna od napedu, czyli np. moj LG zwraca '1' (czyli system odczytuje to jako blad odczytu), a Twoj DVD zwraca '0' (czyli system odczytuje to jako poprawnie odczytane), choc wcale naped tego nie planowal

zrob test - znajdz plyte, ktora ma na pewno jakies bledy i sprawdz zachowanie Twojego DVD - jesli wszedzie bedzie widzial poprawny odczyt, to mialem racje , a jesli raz pokaze zielone a raz zolte, to moja teoria padla
cinma jest offline  
Stary 18.10.2003, 13:52   #7
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,917
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
cinma napisa***322;(a)
zrob test - znajdz plyte, ktora ma na pewno jakies bledy i sprawdz zachowanie Twojego DVD - jesli wszedzie bedzie widzial poprawny odczyt, to mialem racje , a jesli raz pokaze zielone a raz zolte, to moja teoria padla
Więc ci zrobiłem skrina. Płyta jest uszkodzona. W części wewnętrznej są dziury na wylot (brak nadruku-zdrapany) oraz na końcu. Płyta jest porysana na całej powierzchni. No i co ty na to?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
O co chodzi??-skrin.jpg  
SEBAW jest offline  
Stary 18.10.2003, 14:15   #8
cinma
Samiec - twój wróg!
 
Data rejestracji: 21.06.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 330
cinma zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
SEBAwl napisa***322;(a)
Więc ci zrobiłem skrina. (...) No i co ty na to?
no to ja na to, ze moja teoria padla (jak juz zreszta pisalem)
te moje pomysly to byly tylko luzne gdybania, bo chyba o to chodzi na forum, zeby pisac swoje opinie i pomysly

pozdrawiam
cinma jest offline  
Stary 18.10.2003, 14:21   #9
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,917
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Czy ktoś może jeszcze wstawić skrina z NERO CDSpeed taki jak powyżej jest? Test przeprowadzić na napędzie, który nie zwraca C2 oraz na uszkodzonej płycie.
SEBAW jest offline  
Stary 18.10.2003, 17:04   #10
/\/\cDrive
Mój żółw,Hellsing,LG FAN
 
Avatar użytkownika /\/\cDrive
 
Data rejestracji: 19.05.2003
Lokalizacja: San Andreas
Posty: 686
/\/\cDrive zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dodaje jeszcze screena z testu CD-ROM'u.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
O co chodzi??-bez-nazwy1.jpg  
__________________
LG GCE8400B + Lite-On DVD-RW SOHW-1693S = Dobrze wypalona płyta
HAVE A NICE DAY
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.

/\/\cDrive jest offline  
Stary 18.10.2003, 17:53   #11
cinma
Samiec - twój wróg!
 
Data rejestracji: 21.06.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 330
cinma zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
przed rozpoczeciem testu NeroCDSpeed pokazal okno dialogowe z textem: "The drive is unable to report damaged sectors."

uzyta plyta widziana przez Lite-On'a 523252 jako w wiekszosci dobra, kilka zoltych sektorow w polowie dlugosci plyty (tam, gdzie ten czerwony sektor), 0 czerwonych

przez LG jak na zalaczonych obrazku:
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
O co chodzi??-1.gif  
cinma jest offline  
Stary 18.10.2003, 18:21   #12
cinma
Samiec - twój wróg!
 
Data rejestracji: 21.06.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 330
cinma zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
i jeszcze jeden screen (wszystko opisane)
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
O co chodzi??-2.gif  
cinma jest offline  
Stary 18.10.2003, 18:27   #13
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,917
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Coś mi się wydaje,że te żółte kwadraciki występują podczas wykonywania testu "starymi" napędami optycznymi.


Cytat:
The drive is unable to report damaged sectors
Ten komunikat świadczy,że niewszystkie napędy są kompatybilne z NERO CDSpeed, patrząc pod względem korekcji błędów.
SEBAW jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.