Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.05.2001, 16:01   #1
MPawlos
Gość
 
Posty: n/a
Problem nagrania płyty audio nagrywarką LiteOn 12101 B

Może ktoś mi pomoże. Przy nagrywaniu płyty audio między utworami powstaje charakterystyczny trzask, czasm jeden czasem kilka. Próby zgrania obrazu płyty dają taki sam rezultat, zarówno Nero, WinOnCd jak i CloneCd powodują trzask na początku scieżek audio. Zmarnowałem kilka płyt, więc teraz nagrywam próbnie na CD-RW BASF 1x-4x. Za kążdym razem powstaje ten sam problem.
Próbowałem nagrać muzykę zgrana wcześniej AudioCatalystem ale skutek jest taki sam. Może poprawiło by się coś gdybym wgrał nowy Bios ale nie wiem gdzie szukać, na tych Tajwańskich serwerach znalezienie czegokolwiek trwa godziny. Może przyczyna leży gdzie indziej, proszę o pomoc.
MPawlos
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.05.2001, 16:27   #2
Misiek95
Gość
 
Posty: n/a
Tez mam taką nagrywarke i nie mam problemów najprawdopodobniej twoim problemem jest to ze odczytujesz muzyke z liteona powinienes zrzucic najpierwq muzyke do mp3 lub wav-a przy pomocy innego CD np.Teac (polecam) Liteony mają problemy z odczytem zwłaszcza audio
 
Stary 26.05.2001, 21:06   #3
Callisto TM
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 02.11.2000
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 157
Callisto TM zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Trzaski miedzy utworami pojawiaja sie z powodu nagrywania plyty w trybie TAO (Track At Once) nagrywaj plytki audio w trybie DAO (Disk At Once) a problem zniknie.
__________________
Pozdrawiam, Callisto.
Callisto TM jest offline  
Stary 10.06.2001, 02:44   #4
Kricho
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.09.2000
Lokalizacja: Thorn
Posty: 167
Kricho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeszcze do niedawna miałem dobre zdanie o tej nagrywarce ale teraz przestaję. Mam ją może 3 miesiące i zauważyłem, że gdy robię płytę audio (z obrazu lub z wave) to później cdromy jak CTX CD-50S i Teac CD-540E odtwarzają trzaski - niekoniecznie na początku ścieżki. Czasami zdarza się, że napęd zamiera ... i przechodzi do nastrępnej ścieżki. Dzieje się to przy różnych prędkościach nagrywania od 2 do 12. Problemu tego nie ma gdy używam płyty RW nawet HighSpeed.
Dodam, że podobnie ma się sprawa w przypadku płyt z danymi. Czasem płyta wyjdzie zdrowa, a czasem ma pełno błędów (CDCheck).
Kricho jest offline  
Stary 10.06.2001, 10:21   #5
Mpawlos
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Kricho (10-06-2001 03:44):
Jeszcze do niedawna miałem dobre zdanie o ...
(CDCheck).
Miałem to samo, dwa razy zdarzyło mi się że nagrałem płytę audio z obrazem płyty w Clone, jeden utwór nie nagrał się w calości, myślałem że błąd leży gdzieś przy zgrywaniu danych na twardy dysk. Może pomogłoby wgranie nowego biosu? Teraz kopiuję ścieżki audio używając Audiograbera i narazie nie miałem tego problemu, faktem jest że nagrywarka ma problem z podaniem strumienia danych, jeżeli wystąpił on u Ciebie i u mnie to znak że konstrukcja nie ostała dopracowana, znajomy wkurza mnie bo mówi mi że trzeba było kupić Plextora.
 
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.