Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.09.2003, 13:54   #16
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
mr_spock napisa***322;(a)
Po to wydaja nowe biosy zeby je zmieniac, u mnie zmiana biosu pomogla, RW zaczely sie wypalac 12X (wczesniej 10X). Czlowek sie rozwija, nie stoi w miejscu, no nie?.(...)
Powiedz mi kolego gdzie to jest napisane?
Co ma piernik do wiatraka.
Jeżeli wydawany jest nowy bios to znaczy, że producent wypuścił na rynek gówno, a nie nagrywarke(może to za mocno powiedziane, ale poprawki to nie jest duma dla producenta). Zazwyczaj w Biosie są zawarte informacje o nośnikach i drobne tam poprawki i co dla wielu ważne, lecz śmieszne dla mnie podkręcenie sobie szybkości nagrywania np. z 48X do 52X.
Stary tekst i dobry tekst: Jeśli coś działa dobrze to po co grzebać! Amen.
Człowiek może się rozwija, ale nie nagrywarka, która zostaje wypuszczona na rynek z pełną gotowością.
Troche się zamotałeś, ale looz.

Biosu także nie zmieniam ze względu na pewne obawy z tym związane i dlatego, że mam o tym małe pojęcie, ale jak coś to sie tym zajme.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.09.2003, 14:05   #17
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem czy zmiana z 10X na 12X jest mala roznica. Piterniel napisal ze pomoglo mu to jeszcze w tescie na overburning. Wydawanie nowych biosow mozna roznie interpretowac, tak samo jak ich nie wydawanie, ja to traktuje jak olewanie klijenta przez producenta (nie wydawanie oczywiscie).
Pozdrawiam
__________________
mr_spock jest offline  
Stary 20.09.2003, 14:20   #18
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Zakończmy spór.

Ostatnio zmieniany przez Piterniel : 20.09.2003 o godz. 14:39
Piterniel jest offline  
Stary 20.09.2003, 18:17   #19
keicaM
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.12.2002
Posty: 5
keicaM w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
mr_spock napisa***322;(a)
[...]Z tym ze mi nagrywa, troche "zoltych kwadratow" robi, ale jako tako ciagnie. Nie chce za to formatowac niektorych RW i nie widzi niektorych tloczonych CD(przewaznie jak jest plyta Audio z danymi). Co ciekawe zaczela szwankowac rowno rok od daty zakupu, naszczescie ma gwarancje 2 lata.
wydaje mi sie ze to jakas procedura auto-destrukcji ustawiona na rok
Po niecałym roku nie czyta juz głównie tłoczonych płytek i zanotowałem te same objawy co wyżej. Ta nagrywarka miała być taka dobra... A przetestuje ją jeszcze u kuzynka na kompie i prawdopodobnie oddam ją do serwisu ale czy ją wymienią (już 2 raz!) na nową to nie wiem! Kupiłem w marcu (a może pod koniec lutego) w ferie zimowe i już po paru dniach rozwaliła się płytka na strzępy w napędzie i wymienili po jakichś 2 tyg. na nową.

Pozdrawiam i radze kupować Liteon-y !
__________________
www.portal24h.pl - spolszczenia do gier, humor, gry do pobrania za free, darmowa bramka sms, rozrywka
keicaM jest offline  
Stary 21.09.2003, 13:36   #20
Hajasz
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Hajasz
 
Data rejestracji: 01.09.2002
Lokalizacja: Opole
Posty: 136
Hajasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
gdzie sprzedaja plytki za 50gr, chetnie bym kupil.

Zapraszam do opola do media markt tam sa plytki za 50 groszy.
Nie wiem co to za firma bo plyty nie maja zadnych nadrukow i obie strony wygladaja tak samo, ze az trudno rozroznic te do zapisu.
Jedno wiem napewno, ze te plyty to musi byc niezly szajs, ktore na pewno przyczyniaja sie do szybszego zejscia naszych nagrywarek z tego swiata
Hajasz jest offline  
Stary 21.09.2003, 21:27   #21
cubic
Bywalec
 
Data rejestracji: 11.12.2002
Posty: 67
cubic w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mialem ta nagrywarke
pochodzila z 10 miechow
powoli przestawala czytac i zapisywala na zolto az padla
myslalem ze taka firma to wytrzyma chociaz te dwa lata
niestety srogo sie zawiodlem
teraz ma liteona i na moim starym kompie nagrywam szybciej i lepiej
cubic jest offline  
Stary 23.09.2003, 11:28   #22
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nom. Oddalem dzis do serwisu tego Teaca. Mam male obawy, ze nie uznaja reklamacji, jeszcze nie jest tak dobita. Jak znam zycie to jakis mily serwisant nagra na niej ze 2 plyki, zobaczy ze jest w miare OK i odda sprzet. Za 2 tyg napisze co stwierdzono
__________________
mr_spock jest offline  
Stary 13.10.2003, 16:19   #23
SeeCoo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika SeeCoo
 
Data rejestracji: 23.09.2003
Posty: 5
SeeCoo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
mr_spock napisa***322;(a)
Nom.... Za 2 tyg napisze co stwierdzono
minelo troszke wiecej jak 2 tyg
a wiec jak mozesz napisz co i jak
pzdr.
SeeCoo jest offline  
Stary 13.10.2003, 16:27   #24
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W środe bedą 3 tyg. jak juz spawarka w serwisie jest. Sklepu o zlewanie nie posądzam, bo jestem dobrym klientem,a sprzedawca mowił ze to jest starszy model i expertyza zabiera wiecej czasu. Wiec puki co sprawa stoi
__________________
mr_spock jest offline  
Stary 13.10.2003, 21:10   #25
pw
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.01.2003
Posty: 32
pw zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hahahahahahaha
No normalnie ludziska kochane podzielam wasz los. właśnie miną mi rok w sierpniu od zakupu, ale wtedy byłem na wakacjach. Wracam do domku odpalam kompa no i się zaczeło. Najpierw nie czyścił mi płyt do końca - wywalało jakieś beznadziejne errory. Potem padł overburning. A na samym końcu to nawet już mu się nie chciało wypalać normalnych płytek. Dodać należy iż o przegrywaniu danych z cd bądź z cdrw można zapomnieć. Zacinał sie na 1 bądź 2% - hehehehehehhehehehehehehehehehehehehehehehe
Oddałem do serwisu i tam tak się dziwili że to niby taka dobra firma, ale ręce rozkładali bo już po gwarancji. Czad normalnie. Kopnąć TECA w dupe można i niech leci w siną dal... Myślałem że to ja tylko takie problemy mam, a tu proszę całkiem spore grono towarzyszy. A i miałem bios 1.0H
^_^ ^_^ ^_^
pw jest offline  
Stary 13.10.2003, 22:05   #26
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cos mi tu nie gra... Jakim cudem ja dostałem 24 mies. gwarancji a ktoś inny na rok - tak jak PW?
__________________
mr_spock jest offline  
Stary 14.10.2003, 08:01   #27
pw
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.01.2003
Posty: 32
pw zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No właśnie - jaki ten świat jest dziwny
Podejrzana sprawa...
pw jest offline  
Stary 14.10.2003, 09:40   #28
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W zasadzie to ja też nigdzie nie miałem napisane, że to akurat 2 lata, zapytalem sprzedawce ile mam jeszcze gwarancji, a ten mi własnie to powiedział...
__________________
mr_spock jest offline  
Stary 14.10.2003, 15:48   #29
SeeCoo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika SeeCoo
 
Data rejestracji: 23.09.2003
Posty: 5
SeeCoo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
mr_spock napisa***322;(a)
Jakim cudem ja dostałem 24 mies. gwarancji
nie cudem tylko tyle przyslugiwalo gwary nagrywarka oem teca
a ze kolega dostal na rok to jest cud
mam nadzieje ze juz niedlugo wyjasni sie sprawa z serwisem twojej nagrywary
sam sie zastanawiam co zrobic z moja
ale czekac 3 tyg zeby mi ja np oddali nietknieta nie zabardzo mi pasi 8)
SeeCoo jest offline  
Stary 15.10.2003, 00:11   #30
pw
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.01.2003
Posty: 32
pw zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hehehe z serwisem ??
Nie chciało mi się czekać, a poza tym nie mogę żyć bez nagrywarki bo mam za dużo spraw do załatwiania codziennie z jej udziałem. (Przenoszę duże pliki)
Ale załatwiłem to tak: - jeszcze tylko wspomnę, że normalnie boki z gości można zrywać...

OK jak to załatwiłem:
Ponieważ moja nagrywarka miała tylko rok gwarancji - co strasznie mnie zdziwiło nawet już przy zakupie - to nie stety nie mogła iść sobie tak po prostu do serwisu. Musiałbym bulić, a z tego co czytałem we wcześniejszych postach to jajczęściej ta opisana awaria łączyła się z WYMIANĄ NAGRYWARKI (jeśli była na gwarancji) Jak by było u mnie to nie wiem. W każdym bądź razie dogadałem się z kolesiami ze sklepu w którym kupowałem że sprzedam im tą rypnięta za 50zł. No a kolesie bez przerwy powtarzali że: "no to my sprzedamy ją na części..." hehehe. Ok kupili ją, ja kupiłem nową i sprawa była by zakończona gdyby nie mały szczegół...
Otóż TEAC'a kupowałem w wersji box. I to owe pudełeczko bardzo przypadło mi do "gustu", a że idealnie, wręcz, pasowało na przesyłkę pocztową którą muszę zrealizować to bardzo chciałem je zatrzymać. A tu niespodzianka. Oglądam się a pudełko które stało jeszcze chwilke temu obok mnie już nie stoi... ?? Rozglądam się i znajduje je wzrokiem w "kantorku" serwisanta. Co strasznie mnie zdziwiło. Kiedy i jak koleś wziął owe pudełko nie mam pojęcia ?? Może zbyt rozgarnięty byłem. ALE.. Uderzam do kolesia z tekstem, że skoro na części ją sprzedadzą to poprosiłbym o zwrot pudełka. Podałem przyczynę i się zaczeło!!! Kolesia normalnie wryło i przez 10 sekund nie potrafił wykrztusić słowa. Po czym udał się na zaplecze i wynosi mi pudełko od nowego liteon'a (za małe oczywiście - jak dle mnie) No to koles szuka dalej. W pewnym monencie wychodzi i zaczyna coś zamylać że mu jeszcze te pudełko do czegoś tam będzie potrzebne i że tak serwisant mówi i że coś tam jeszcze. W sumie tak bełkotał, że ledwo coś mogłem usłyszeć, a przed chwilą tak dziarsko oponował że nic już nie mogł zrobić jak już jest po gwarancji...
Ale ja przy swoim. Chce pudełko i kropka. No to szuka dalej. Zaczeło szukac już dwóch. Szukają szukają, w końcu wychodzą z pudełkiem od liteon 48 24 48. Fakt jest faktem że było takie same wielkością jak od TEAC'a. No nic.. Nie pozostało mi nic innego jak zabrać to pudełko od "litka" obrucić się na pięcie i wyjść. HEHEHE ale ubaw miałem po prostu niezły. Pewnie na zapleczu wyciągneli jakiegoś "litka" starego a pudełko dali mi. Ale po co to nie wiem.
Pewnie mają nadzieję iż uda im się naprawić mojego TEAC w540e i opchną go ponownie jako wersję box. Z tym że nie oddałem im żadnych kabelków i innego wyposarzenia 'box'. HEHEHE - Jazda i teraz ostrzeżenie:

NIE KUPOWAĆ W SZCZECINIE W SKLEPIE "BACKUP" NAGRYWARKI FIRMY TEAC w540e NIE WAŻNE CZY OEM CZY BOX -----

zaraz jeszcze taki topik centralnie na forum napiszę......


Do panów z "backupa" jeśli przeglądaja ten serwis:
NIE RÓBCIE LUDZI W KONIA BO WAM SIĘ TO ŹLE ODBIJE !!!
pw jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.