Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.10.2003, 16:27   #1
Ashus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.08.2003
Posty: 16
Ashus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem ze zrzuceniem AUDIO CD

Posiadam wypalare TEAC CD-W552 i ostatnio przy zrzucaniu cd audio (cd-r) programem Exact Audio Copy na HDD ku mojemu zdziwieniu nagrywarka miala z tym wyrazne klopoty tzn na samym poczatku zgrywania program sie wieszal a naped zaczynal "mielic"... trwalo to dosc dlugo az wkoncu musialem przerwac te meczarnie , to samo bylo przy zrzucaniu CDexem. Wszystko byloby ok gdyby plyta byla zniszczona tzn. porysowana albo zle wypalona, ale tak nie jest... plytka jest wporzadku i co najciekawsze czytnik w wiezy ja bezproblemowo odczytuje. Czy to wina niesprawnego napedu?

Ostatnio zmieniany przez Ashus : 02.10.2003 o godz. 16:32
Ashus jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.10.2003, 22:11   #2
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Czy to była jakaś szczególna płyta, czy nie zależy od płyty. Być może, że zostało na tej płycie zastosowane zabezpiecznie nagrań przed powielaniem. Musisz to sprawdzić, jeśli tak, to sprawdź, czy Twoje napędy z zastosowaną odpowiednią metodą pokonają to zabezpieczenie.
Dobrej nocy
Fantomas jest offline  
Stary 03.10.2003, 13:22   #3
Ashus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.08.2003
Posty: 16
Ashus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak to byla szczegolna plytka tzn. do tej pory tylko z nia sie tak zdarzylo. Po drugie nie ma na niej zadnego zabezpieczenia... pozatym byla wypalana jakies 3 - 4 lata temu wiec nawet jesli by miala to wypalara powinna sobie poradzic z takim leciwym zabezpieczeniem...

Ostatnio zmieniany przez Ashus : 03.10.2003 o godz. 13:31
Ashus jest offline  
Stary 03.10.2003, 13:34   #4
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Tak niestety jest ze starymi płytami.

Jest to wina kiepskich nośników i/lub złego przechowywania.
Mam takich kilka płyt, są bez rys, można je odsłuchać w odtwarzaczu cd,
a ze zrzuceniem są duże problemy (lub nie mozna zrzucić w ogóle niektórych utworów).
para jest offline  
Stary 03.10.2003, 13:42   #5
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Już wiem teraz, że chodziło o płytę przegraną - ciekawe, czy zbyt szybko nie nagrywałeś. Pamiętam, że że jakiś czas temu sam męczyłem płytę (tłoczoną, porysowaną), którą dostałem od kumpla. U niego jeden utwór w ogóle nie dał się czytać.
Ripowanie tego utworu trwało u mnie ok. 1,5 godziny i tylko słychać jeden mały trzask w tym utworze w skopiowanym materiale. Ripowałem na swojej nagrywarce, tryb secure z najwyższą jakością odczytu. DVD Toshiby już nie chciało tak ładnie ripować, zatem należy się pochwała dla LG16/10/40.
Może jednak dasz Twojemu sprzętowi trochę czasu i niech powalczy.
Miłego dnia

Ostatnio zmieniany przez Fantomas : 03.10.2003 o godz. 13:44
Fantomas jest offline  
Stary 03.10.2003, 14:07   #6
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
podobny problem mozna zauwazyc na niektorych plytach nagrywanych starymi wersjami feurio - ma to jakis zwiazek z bledami w leadin

mozesz sprobowac zrzucac tracki pojedynczo, ew. zmienic w opcjach 'gap detection' na inny i ew. wybrac fast

problem z dlugim odczytem gap'ow (czyli poczatkow utworow) czesto pojawia sie przy nagrywaniu feurio i zlych (pomieszanych) aspi - EAC wyraznie zwalnia pomiedzy utworami czego normalnie nie robi (secure mode of course)
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.