Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.06.2001, 00:07   #1
Writer19
Gość
 
Posty: n/a
Pytanie tylko dla fachowców ! Nero 5.5.1.6 i Yamaha 6/4/16 SCSI CYRK

Witajcie powracam do zaczepionego tematu wcześniej. Otóż Jeżeli przegrywam wyżej wymienionym programem to w momecie kiedy nagra się CD i nadusi się przycis oby wyjechał krążek to po wyjechaniu program wisi, i nagrywarkę nie da się zamknąć, chyba że popchnąć reką. dzieje się tak po wyborze Copy CD na początku, jeżlei zgrywa się na projekcie i audio to wszystko gra. Działo mi się i to na poprzednich wersjach nero i wówczas bardzo dużo osób się zgłosiło z takim samym problemem. Co dziwniejsze kiedyś takiego problemu nie miałem.
Pozdrawiam Writer
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.06.2001, 13:52   #2
Mickey
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 28.05.2001
Posty: 178
Mickey zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To nie jest wina Nero - na WinOnCD jest to samo tyle tylko że na WinOnCD wystarczy nacisnąć myszką guzik Eject i wszystko jest wtedy OK.(Jeżeli naciśniesz guzik na nagrywarce wtedy ona zawiesza WinOnCD - moja rada-> idziesz do panelu ster/System i wyłączasz kontroler SCSI dajesz OK poczym na nowo go włączasz (reset Nagrywary) i chodzi znowu OK).
Jest to wina kontrolera SCSI (mój to AdvanSys z własnym biosem model ABP coś tam + Yamaha 4416S). Podobno na Adaptec'ach to się nie zdarza, zresztą temat był już kiedyś na forum. (te same objawy bodajże są na Tecram'ach)
Mickey jest offline  
Stary 04.06.2001, 19:45   #3
Writer19
Gość
 
Posty: n/a
Ja właśnie mam Tekram co zrobić? ale wcześniej nie działo mi się coś takiego. Próbowałem sciągać stery ale nie pomaga. Co innego ? Pozdrawiam
 
Stary 05.06.2001, 10:43   #4
Mickey
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 28.05.2001
Posty: 178
Mickey zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z tego co wiem to np. na starych sterach do mojego kontrolera SCSI i na WinOnCD 3.6 tego problemu nie miałem do puki nie zainstalowałem ServicePacka. Teraz na WinOnCD 3.7 mam to samo ale mi to nie przeszkadza.(Nie Wrócę do WinOnCD 3.6 to mam wersje OEM a bez service packa nie obsługuje mi SAO).
Wina leży napewno po stronie karty SCSI (to ona zawiesza nagrywarkę) Poszukajcie w poprzednich postach tam też było o tym problemie i wyszło że na Adaptecach nie ma tego problemu (podobno). A co to kroków ostatecznych to w takiej sytuacji zawsze można odłączyć kabelek z napięciem od nagrywarki i włączyć na nowo (reset napędu i po sprawie) Powodzenia. Może wystarczy zmienić jakąś opcję w Biosie Karty SCSI -> ale do tego jeszcze nie doszedłem. Jak ktoś znajdzie rozwiązanie to niech je koniecznie tutaj umieści.
Mickey jest offline  
Stary 05.06.2001, 13:20   #5
Gozdek
Registered
 
Data rejestracji: 29.04.2001
Posty: 38
Gozdek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Mickey (04-06-2001 13:52):
Podobno na Adaptec'ach to się nie zdarza, zresztą temat był już kiedyś na forum. (te same objawy bodajże są na Tecram'ach)
Czesc

Na Adaptec'ach tez sie to zdaza - przynajniej u mnie na kontrolerze Adaptec PCI. Probowalem juz pod Win95/98/Me/NT i 2000. W kazdym z tych systemow Yamaha CDR-6416S blokowala sie po kopiowaniu...
Jednak na moje szczescie mam CD-ROM :-)
Gozdek jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.