Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.05.2002, 21:09   #1
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Rozwiązałem problem z Medium Speed Error !!!

Witam !!

Posiadacze RICOHÓW mam dobre wieści !!

Ciągnac temat MSE pomyślałem że sprzęt jest OK to musi być wina softu !

Zainstalowałem ASPI do NERO ale nic to nie dało

UWAGA ZAINSTALOWANIE NAJNOWSZYCH ASPI ADAPTECA Z CDRINFO ROZWIĄZUJE PROBLEM MEDIUM SPEED ERROR / przynajmniej u mnie /

LUDZIE CIESZMY SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Laser jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.05.2002, 11:24   #2
Proximity2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Posty: 20
Proximity2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam Lasera!

Wooooowww!! Człowieku czy to info jest pewne? Akurat siedzę w robocie i nie mogę tego teraz sprawdzić. Wrrrr Ale się niecierpliwię...Po robocie instaluję ten soft u siebie tym bardziej, że masz taką sama nagrywarkę jak ja. Podaj jeszcze pełny swój konfig (soft/hard), aby nie było niejasności. Aha podaj na jakich cedekach to sprawdzałeś - przed instalowniem ASPI Adapteca o po instalowaniu - to bardzo by pomogło wielu ludziom u siebie sprawdzić.
Proximity2 jest offline  
Stary 20.05.2002, 15:04   #3
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Miałem sobie parę płytek EMTEC przed zainstalowaniem ASPI nie chciało sie to wypalić nawet przy V=4x

Płyty zachowałem.

Po zainstalowaniu ASPI wziąłem jedną z nich pierwsza lepszą i wrzuciłem do spawarki.

Nie zależało mi na płytce więc wziąłem parę plików w kompilację i ustawiłem max prędkość nagrania dla tej płyty / 12 / kliknąłem pal i ... Nagrywanie przy prędkości 12x zakończone powodzeniem !!!

Człowieku myśałem że z majtek wyskoczę !!!

CONFIG

Intel PIII 550 MHz
Płyta MSI BX MASTER ATX
RICOH MP7240 A na Master na jednym kablu z ASUS 52x na slave
DYSK IBM 15GB 7200rpm

Wszystkim steruje Windows 98 SE

/ stery płyty głównej są oryginalne /
Laser jest offline  
Stary 20.05.2002, 15:25   #4
Proximity2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Posty: 20
Proximity2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A próbowałeś wypalać przy x24 płyty, które wcześniej nie chciały się tak nagrać? Popołudniu dam swój raport o Platinum x24 700MB. Ciekawe jak zachowałby się sprzęt przy defaultowym ustawieniu na "max speed" przy twoich emtecach? - czy sam dobralby x12 do płytek x12? A jak inne płytki?
Proximity2 jest offline  
Stary 20.05.2002, 17:00   #5
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Takowych nie posiadam i nie próbowałem ich wypalać!
Ustawienie prędkości było na max samo sie ustawiło.
Laser jest offline  
Stary 20.05.2002, 17:09   #6
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Zrób testy na wszystkim co się nie chciało wypalić !!
Poświęć te płyty dla dobra nauki !

Ja tak już zrobiłem, dorwałem parę EMTECÓW i je wypaliłem i było spox.

Wygrzebałem jakąś starą RW BASFA którą zrąbałem na starym RICOHU Mp7163 i tylko ta płyta nie nadaje sie do niczego / zbyt ją zniszczyłem mechanicznie i na hama kiedyś ją wyciągnąłem z pracującego piecyka !! więc wcale sie nie dziwie że do niczego sie nie nadaje / ale VERBATIM który przed instalka ASPI nie chciał ruszyć po zabiegu działa jak nowy !!.

Czas pokaże ale jak narazie jest bardzo dobrze !!
Laser jest offline  
Stary 20.05.2002, 21:55   #7
Proximity2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Posty: 20
Proximity2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
NIESTETY

Po zainstalowaniu AdaptecASPI 3.7 ze strony cdrinfo.pl nic u mnie nie zmieniło - nadal są błędy MSE :-( W przeciwieństwie do Ciebie mam WinXP PRO. Przed zainstalowaniem ASPI uruchomiłem programik z tego pakietu - ASPIchk, który informuje o zainstalowanej wersji ASPI - mi powiedział, że było N/A - może dlatego, że nigdy nie instalowałem wcześniej ASPI - a u Ciebie jak było? Uruchamiałeś ASPIchk ? Jak instalowałeś ten pakiet ASPI? Przez uruchomienie ASPIinst? Ponieważ mam WinXP PRO uruchomiłem po kolei: Aspiinst (to jest tylko dla 98/2000/NT), a potem z DOS'a przez "install.bat xp32", a dalej "install.bat xp64" - to jest dla wersji Titanum (ja mam XP Pro - czy to jest to samo?) i przy tej wersji nadal jestem. Instalowanie jst opisane w relase.txt. Próbowałem zmiejszać prędkość nagrywania - nic nie dało, nawet przy x4. Spróbuję zainstalować jeszcze inne ASPI. Jakieś sugestie?
Proximity2 jest offline  
Stary 21.05.2002, 07:11   #8
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Proximity2, moim zdaniem trochę się zagalopowałeś, xp64 to dla procesora 64 bitowego Itanium (inna architektura niż Pentium czy Celeron). Tak mi się wydaje i o ile dobrze pamiętam, oczywiście. W dokumentacji do aspi jest opisane, co instalować w Twoim przypadku (normalne xp32).
Fantomas jest offline  
Stary 21.05.2002, 07:32   #9
Proximity2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Posty: 20
Proximity2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja miałem na myśli, że próbowałem każdy sterownik z tego pakietu. Ostatecznie wróciłem do xp32. Pozostaje mi jeszcze wypróbować inne ASPI - jakie polecasz?
Proximity2 jest offline  
Stary 21.05.2002, 09:53   #10
&y
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.06.2001
Posty: 157
&y zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Proximity2 (21-05-2002 08:32):
Ja miałem na myśli, że próbowałem każdy sterownik z tego pakietu. Ostatecznie wróciłem do xp32. Pozostaje mi jeszcze wypróbować inne ASPI - jakie polecasz?
Jest takie male cudko - AtomicXP - pozwala na ustawienie paru rzeczy w XP oraz m.in. wgranie ASPI - sproobooj tego programiku
__________________
.: O tym kim jestes, nie swiadczy to co posiadasz, lecz jak to wykorzystujesz :.\n&y
&y jest offline  
Stary 21.05.2002, 10:22   #11
Proximity2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Posty: 20
Proximity2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Znaszli może link do tego programu? Na cdrinfo.pl nie znalazłem. Narazie przetestuję aspi z nero -> są na tym portalu.
Proximity2 jest offline  
Stary 21.05.2002, 10:40   #12
&y
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.06.2001
Posty: 157
&y zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie bardzo pamietam, skad to sciagnalem, ale jak to kogos interesuje, to dorzucam w zalaczeniu
__________________
.: O tym kim jestes, nie swiadczy to co posiadasz, lecz jak to wykorzystujesz :.\n&y
&y jest offline  
Stary 21.05.2002, 11:30   #13
Proximity2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Posty: 20
Proximity2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Laser - cały czas czekam na raport od Ciebie w sprawie nagrywania x24 na wybranych przez Ciebie nośnikach. Chciałbym sprawdzić czy rzeczywiście ominął Ciebie problem MSE.
Ja będę jeszcze próbował ponownie instalować nero dostarczone z nagrywarką 5.5.6.1 + instalować sam napęd w systemie. Jak nie pomoże to inne oprogramowanie do nagrywania, potem inne aspi.
Na list do AB nadal nie mam odpowiedzi.
Proximity2 jest offline  
Stary 21.05.2002, 12:36   #14
Twiggy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.10.2001
Posty: 4
Twiggy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam !
Z innej beczki ale na temat - zajzalem do opisu Ricoha MP7240A na CDRinfo i widze nowy biosik 2.08 - ktos moze mial przyjemnosc testowac i czy zmiana ma wplyw na problem MSE
Twiggy jest offline  
Stary 21.05.2002, 12:52   #15
Proximity2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Posty: 20
Proximity2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to trzeba będzie spróbować. Tylko obawiam się czy to jest prawdziwy bios czy jakaś ściema. Co na to cdrinfo.pl ? Możecie podać : źródło, datę i cechy nowego biosu?

Laser - robisz upgrade?
Proximity2 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.