Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

Atlantis 25.04.2006 14:33

Mi si***281; trafi***322; jeden cake Verbatim***243;w +R 16x, kt***243;re nagrywaj***261; si***281; ***322;adnie... do pewnego momentu - pod koniec wzrastaj***261; (i to drastycznie) maksymalne warto***347;ci PIE przy jednoczesnym wzro***347;cie ilo***347;ci PIF...
Te***380; przychyl***281; si***281; za opini***261;, ***380;e teoria o podr***243;bkach jest mocno naci***261;gana - zawsze z ta***347;my zejdzie jaka***347; gorsza partia. My***347;lisz, ***380;e wi***281;kszo***347;***263; u***380;ytkownik***243;w przejmuje si***281; jakimi***347; wykresami, testami, jako***347;ci***261; zapisu itp? :)

kontestator 25.04.2006 13:30

palone x8
nagrywarka jak na załączonym obrazku
http://img165.imageshack.us/img165/5099/palenie9xp.jpg

pawelblu 19.04.2006 10:38

Cytat:

Napisany przez lukk21
wiesz mój kumpel wczoraj wysnuł taka teorie i to w sumie może być prawda..może po prostu rózne cake'i produkuja w różnych fabrykach?? i dlatego jest róznica w jakości między cake'ami??

No taka jest wlasnie prawda. Bajka o podrobkach to teoria tak naciagana jak terrorysci w Klewkach. Jest duzo innych produktow ktorych podrabianie jest duzo prostsze i duzo bardziej dochodowe.

lukk21 19.04.2006 09:51

Cytat:

Napisany przez punisher
oraz więcej "podróbek" verbatima :( Według mnie jakość powinna bć taka jak u Adax-a. Słabsza jakość to nie verbatim. Tylko gdzie kupić dobre płyty??

wiesz mój kumpel wczoraj wysnuł taka teorie i to w sumie może być prawda..może po prostu rózne cake'i produkuja w różnych fabrykach?? i dlatego jest róznica w jakości między cake'ami??

punisher 19.04.2006 00:52

oraz wi***281;cej "podr***243;bek" verbatima :( Wed***322;ug mnie jako***347;***263; powinna b***263; taka jak u Adax-a. S***322;absza jako***347;***263; to nie verbatim. Tylko gdzie kupi***263; dobre p***322;yty??

adax 18.04.2006 21:46

Ilość załączników: 3
Kupione 13.04.06 po 1,29 zł/szt.

Płytka wypalona x12

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145389657

To samo wypalone x8

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145389747

Płytka z tej samej zakupionej partii palona x8

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145390178

lukk21 18.04.2006 20:41

Ilość załączników: 1
też właśnie kupiłem dziś cake 50szt. verbów

palą się hmmmmmmm..dobrze :) ale nie bardzo dobrze:(

tzn o 16x chyba mozna zapomnieć (akurat to mi wisi)..wypalone 4-12x wyniki mają 95-98%..z tymże jest dość spora ilość (nie wysokość bo max jest 6-10) PIF..tak ok. 1000-2000

płyty DOBRE, ale jednak cake 10szt. verbów ma u mnie najlepsze wyniczki

kontestator 18.04.2006 20:16

tadammmmmmmm mam cake 50 verbatimów
pierwsza płytka do sohw1653s włożona, poleciałem po całości wypaliłem x16 i

http://img139.imageshack.us/img139/3968/verbx169cj.jpg

mam podstawkę na browar:/

kolejną wypaliłem 8x i

http://img139.imageshack.us/img139/8571/verbx80he.jpg

co Wy na to?

kontestator 18.04.2006 10:31

jadę po verby, trzymać kciuki abym trafił na te dobre ;)
testy wieczorem na sohw1653s i shw-160P6s kurde same liteony:\ ale benuś juz niedługo się pojawi:)

ed hunter 16.04.2006 03:07

Cytat:

Napisany przez lukk21
a ja mam takie pytanko..czy zauwazyliście jakiekolwiek dysproporcje w jakości płytek między róznymi cake'ami?? chodzi mi dokładniej o to czy do Cake 10szt. sa pakowane "lepsze" partie nosników niż do cake'a 50szt??

chodzi mi cały czas o Verbatimy DVD+R 16x..ponieważ chyba sobie zafunduje cake'a 50szt. a nie chce zostać z 25 szt. MCC004 które są gorsze/podrobione itp

tak na zakończenie powiem że kupiłem juz raz cake'a 25 szt. i był gorszy niż 10szt..miał w ok. 0.5 GB górke na 20 PIE..oczywiście "nie robi mi to" zbytnio ponieważ to nie jest znaczący błąd, ale zawsze pozostaje niesmak..przy cake'ach 10szt. tego nie miałem...moze to po prostu przypadek był..nie wiem

PIE 20! chwalić Pana! oby wszystkie płyty były takie :D

punisher 16.04.2006 02:30

Prawdopodobnie miałeś pecha i tyle. Wątpię czy jest takie różnicowanie jakości płyt w zależności od ich liczby w pudełku. W przypadku verbatima jest problem rozróżnić, które płyty są podrobione, a które nie, bo przeważnie wszystkie mają kod MCC004. Dopiero wypalenie płytki pozwala ocenić czy są oryginalne. Trochę lepiej jest w przypadku płyt TDK, gdzie jak widzimy, że płyty są od CMC to wiadomo, że nie będzie najlepiej. Oczywiście nie można przyjąć tego za zasadę.

lukk21 16.04.2006 00:23

a ja mam takie pytanko..czy zauwazyliście jakiekolwiek dysproporcje w jakości płytek między róznymi cake'ami?? chodzi mi dokładniej o to czy do Cake 10szt. sa pakowane "lepsze" partie nosników niż do cake'a 50szt??

chodzi mi cały czas o Verbatimy DVD+R 16x..ponieważ chyba sobie zafunduje cake'a 50szt. a nie chce zostać z 25 szt. MCC004 które są gorsze/podrobione itp

tak na zakończenie powiem że kupiłem juz raz cake'a 25 szt. i był gorszy niż 10szt..miał w ok. 0.5 GB górke na 20 PIE..oczywiście "nie robi mi to" zbytnio ponieważ to nie jest znaczący błąd, ale zawsze pozostaje niesmak..przy cake'ach 10szt. tego nie miałem...moze to po prostu przypadek był..nie wiem

rork 14.04.2006 16:33

Nowe biosy zawieraj***261; dane o nowych nosnikach (strategie ich wypalania) i jak wida***263; warto je wgrywa***263; :) , a co do testu to wypad***322; nie***378;le :) sprawdzi***322;***322; bym jescze wi***281;ksze pr***281;dkosci nagrywania, mo***380;e nie wypadn***261; tak ***378;le (wy***380;ej jest test palonej x8 i wypad***322; lepiej niz Tw***243;j dla x4 :) )

romangos 14.04.2006 15:52

Dodam tylko jeszcze, że paliłem x4 a dane były ponad 4GB i zajmowało mi niecałe 15 min.
Polecam każdemu zmiane biosu, jeśli nagrywarka kiepsko pali płyty.

Pozdrawiam

romangos 14.04.2006 15:41

Ilość załączników: 1
Zmieniłem bios na najnowszy, zainatalowałem ASPI i pomogło.
Wypaliłem cztery płytki Verbatim DVD+R i wszystkie z podobnym wynikiem http://forum.cdrinfo.pl/images/icons/icon6.gif
Cool


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:05.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.