Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.03.2009, 21:23   #1
cantrell
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.04.2003
Posty: 13
cantrell w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Verbatim Medi Disc

Witam, mam takie pytanie - czy ktoś z was spotkał się albo nawet może używa płyt Verbatim Medi Disc? Ostatnio spotkałem się z nimi w sklepie. Spytałem się o najtrwalsze płyty i gość wskazał mi na te. W skrócie: są to dyski o przedłużonej żywoitności przeznaczone do archiwizacji dla placówek medycznych (ale co ma do tego medycyna to nie wiem hehe). Tutaj wiecej info:

http://nosniki.net/product_info.php/products_id/1622

Generalnie to szukam płyty, które mogły by służyć do archiwizacji czyli właśnie o długiej żywotności. To co się sprzedaje w sklepach wytrzymuje podobno kilka lat. Potem jest po ptakach. Sam to już odczuwam. Coraz częściej łapie się, że nie mogę odczytać plików na płytach. Oczywiście zainwestowałem też w dysk zewnętrzny, ale chciałbym równolegle archiwizować na płytach. Co możecie doradzić?

Ostatnio zmieniany przez cantrell : 14.03.2009 o godz. 21:25
cantrell jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.03.2009, 21:48   #2
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nosniki te posiadaja powłokę metal azo wiec kazdy obecnie sprzedawany verbatim ja posiada, kup verbatimy najlepiej made in india i nie bedziesz mial problemu z odczytem plyt po latach a z tymi co podales daj sobie spokoj
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2009, 00:16   #3
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,444
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
1. Taniej (i pewniej) byłoby dokupić drugi dysk na backup backupu.

2. Jeśli już koniecznie na płytach, to zdecydowanie CD-R - statystycznie mają lepszą żywotność niż DVD***177;R. Ewentualnie na DVD-RAM.

3. Nie ten dział (znaczy - teraz już ten).
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2009, 09:31   #4
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
CD-R za 3,5 - nawet w boxie, to rozbój na prostej drodze.
No chyba, ze maja złoconą albo platynowana warstwę nośną - wtedy tak
IMHO kolejny chwyt, majacy wyciagnac kase od naiwniakow.
Jak juz chcesz hodować dane na wiele lat (nie wiem po co) to jak wpomnial You - DVD-RAM.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2009, 18:36   #5
darolo1
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 14.09.2008
Posty: 291
darolo1 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
po co hodować dane - a po to, że jeśli to są jakieś cenne zdjęcia, filmy itd. to chyba nie chcesz ich utracić po 5 latach?
darolo1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2009, 19:31   #6
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez darolo1 Podgląd Wiadomości
po co hodować dane - a po to, że jeśli to są jakieś cenne zdjęcia, filmy itd. to chyba nie chcesz ich utracić po 5 latach?
Możliwości utraty danych/zdjęć/etc, jest tyle ie sposobów ich archiwizowania.
Nie ma na to mocnych.
W tej chwili nie ma lepszego zabezpieczenia jak płyty DVD-RAM.
Żadne inne sposoby archiwizowania, testowane w warunkach laboratoryjnych nie sa pewniejsze.
Płyty DVD-RAM istnieją od 12 lat, ja mam 9 letnie i działają, w przeciwieństwie do co poniektórych CD i DVD.
Tyle z mojej strony.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2009, 08:25   #7
darolo1
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 14.09.2008
Posty: 291
darolo1 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tylko mi powiedz, gdzie kupić płyty DVD-RAM? Co najwyżej na alledrogo bo nigdzie indziej ich nie widziałem.
darolo1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2009, 09:45   #8
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez darolo1 Podgląd Wiadomości
Tylko mi powiedz, gdzie kupić płyty DVD-RAM? Co najwyżej na alledrogo bo nigdzie indziej ich nie widziałem.
W jakim mieście świata chcesz kupić? Zacznijmy od tego
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.03.2009, 13:15   #9
darolo1
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 14.09.2008
Posty: 291
darolo1 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Krotoszyn, WLKP tam nie ma DVD-RAM xD wiem, bo jak latałem po sklepach to nie było
darolo1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.03.2009, 13:26   #10
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Do celów archwalnych polecić moge jedynie DVD-RAM Verbatim oraz TDK Scratchproof (używam obu, ale częściej scratchproof)
Oba nośniki są niestety drogie, DVD-RAM wymaga do tego specjalnej nagrywarki.

Do codziennego używania Verbatim i Sony (ja używam Sony).

Jak widze jak ludzie na przykład nagranei ze swojego ślubu trzymają na porysowanych esperanzach to aż mnie zatyka.

Absolutnie nie polecam CD. DVD jest znacznie trwalsze. Wiele danych wyparowało mi z CD na skutek uszkodzeń mechanicznych (nie o wszystkie płyty dbam, read error na cd to norma) , z DVD pomijając Hawka - praktycznie NIC. Nawet na porysowanych szajsach palonych 5 lat temu dane jeszcze są. DVD w przeciwieństwie do CD jest praktycznie niewrażliwe na uszkodzenia mechaniczne od strony etykiety. Tylko od spodu można coś zrobić, ale wcale nie inaczej jest w CD.

Ciekaw jestem jak wyglada składowanie danych na pendrive. Mówią że czas retencji to 10 lat - to sporo. Ale w warunkach praktycznych może to być znacznie mniej.
Poza tym jedno wyładowanie elektrostatyczne i po danych. Scratchproofa czy DVD-RAM ciężej jest ubić.

są jeszcze takie płyty - http://www.allegro.pl/item584524972_...a_100_lat.html
a

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 20.03.2009 o godz. 13:36
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.03.2009, 21:23   #11
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,444
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Są jeszcze płyty MAM-E (dawniej Mitsui).

http://www.magnetic.com.pl/oferta/mame.html

BTW - streamery też są.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2009, 15:52   #12
darolo1
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 14.09.2008
Posty: 291
darolo1 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1. Streamer odpada - za drogie.

2. Co to są te MAM-E? Kojarzy mi się z jakimś szitem pokroju Hawka.

3. Co do tych Esperanz, to mnie też dziwi, ostatnio przegrałem komuś (taką płytę mi dał) komunię z VHS na płytę, UWAGA, iCam (LOL!).

4. Dbaj o płyty, to ci CD będą działać. Po za tym takie porysowane CD katują laser, bo musi większą moc dać a to w efekcie powoduje szybsze zużycie.

5. To Kodak to pewnie taki sam pic jak te Verbatim Medi Disc albo Emtec Gold 24 Carat.
darolo1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2009, 16:01   #13
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez darolo1 Podgląd Wiadomości
...Dbaj o płyty, to ci CD będą działać. Po za tym takie porysowane CD katują laser, bo musi większą moc dać a to w efekcie powoduje szybsze zużycie...
A ty skad taka bajke wymysliles napedy maja od tego korekcje bledow a to czy jeden dluzej czy szybciej bedzie odczytywal plyte to zalezy od nosnika i korekcji bledow jaka posiada naped i wcale nie jest udowodnione ze porysowane plyty niszcza laser
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2009, 18:07   #14
darolo1
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 14.09.2008
Posty: 291
darolo1 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No tak, ale korekcja błędów to nie wszystko. ona też ma jakiś stopień działania, po przekroczeniu którego błędów już się nie da skorygować. Po za tym takie wieże nie mają za dobrych korekcji. także nie jest zalecane wkładanie zarysowanych płyt do odtwarzaczy DVD typu Manta, Wiwa itd. Ja tam o swoje płyty dbam. Już raz miałem przypadek, że porysowała mi się CD i nie chciał mi zaś komp odczytać. Teraz kładę w pudełka lub koperty i płytki śmigają bez przeskoków i errorów. Po za tym koniec tego tematu po to był temat o Verbatim Medi Disc a zrobił się z tego OFFTopic począwszy od płyt DVD-RAM przez kiepskie płyty Esperanzy po zużycie lasera i korekcję błędów.
darolo1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problem z Samsungiem Combo Jelcz Napędy optyczne CD 13 23.10.2007 19:25
Problem z nagrywaniem Acer deenoos Napędy optyczne CD 5 27.03.2006 23:38
Problem z DVD NEC ND3540A TOKKSA Napędy optyczne DVD 28 23.03.2006 11:29
Lite-on Big Problem szpieg_fm Napędy optyczne CD 0 03.09.2005 16:51
Błąd kalibracji mocy! na TEAC CD-W540E Zalo Napędy optyczne CD 7 20.03.2004 22:36


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.