Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych (https://forum.cdrinfo.pl/f29/)
-   -   Dosflash (https://forum.cdrinfo.pl/f29/dosflash-97831/)

predator22 17.05.2019 17:00

Dosflash
 
Witam serdecznie robiłem dos flashem LG BH16ns55 z poradnika na zagranicznym forum .
Z wersji 1.03 obniżyłem na 1.02 ale nie widział mi UHD no i postanowiłem tą samą drogą zejść na 1.00 .
Wszystko idzie tak samo do momentu wskazania oprogramowania,
gdzie dosflash podaje :
firmware is not present .
Proszę o informacje czy można obudzić ten napęd jeszcze dziękuję
Przepraszam ale gdzieś mi wrzuciło ten post,chyba nie w to miejsce

czary2mary 17.05.2019 17:19

Cytat:

Napisany przez predator22 (Post 1422498)
Witam serdecznie robiłem dos flashem LG BH16ns55 z poradnika na zagranicznym forum .
Z wersji 1.03 obniżyłem na 1.02 ale nie widział mi UHD no i postanowiłem tą samą drogą zejść na 1.00 .
Wszystko idzie tak samo do momentu wskazania oprogramowania,
gdzie dosflash podaje :
firmware is not present .
Proszę o informacje czy można obudzić ten napęd jeszcze dziękuję
Przepraszam ale gdzieś mi wrzuciło ten post,chyba nie w to miejsce

Z którego poradnika robiłeś i jakie firmware używałeś .
Czy napęd rozpoznaje jakieś nośniki CD / DVD / BluRay ?

predator22 17.05.2019 19:12

Ilość załączników: 1
Dziękuję bardzo za udzieloną pomoc ale w między czasie udało mi się przywrócić napęd do żywych,ale połowicznie już go widać jest dostęp do niego,ale niestety nie czyta żadnych płyt a ni Bluray ,DVD czy cd z muzyką nawet oryginał , no i za bardzo już nie wiem co może być.

A wszystko robiłem za pomocą poradnika z tej strony:
https://www.makemkv.com/forum/viewtopic.php?t=17011

Według tego zrobiłem najpierw do 1.02 a potem do 1.00 ,zamieszczam w załączniku obrazek z Opti Drive Control

Here are the attached zip file for you and the steps you need to properly downgrade, erase, and flash eeprom.

1) Prepare an USB stick with Rufus making Dos Bootable and unzip on USB root the attached file.

2) Disable CSM in bios or enable the Legacy Boot.

3) Disable any other SATA device except the BH16NS55 unit.

4) Make sure your BH16NS55 is connected to a primary SATA Port instead of a Slave one.

5) Boot from USB stick and at the command prompt type "DOSFLASH" and press enter.

6) Sometimes you should need to close DOSFLASH and retype 2 or 3 times as there could be a bug in detecting BH16NS55.

7) At the DOSFLASH question answer N and press the relative number of that unit (2 in my case).

8 ) Now press 'E' (without quotes) to fully erase the MT1959 (MediaTek) eeprom.

9) At the command prompt, retype DOSFLASH and select the device (if it does not detect it retype dosflash again).

10) This time press 'W' (without quotes) and enter, as filename, DUMP102.BIN and press enter.

11) The writing process will start. Wait patiently to the end of the task. When you will see the Data checksum at the end, you will notice the blue led lightning and your unit will be reinitialized.

12) Turn off PC, connect other devices, restore previous bios settings and try your "new" BH16NS55.

czary2mary 17.05.2019 19:18

A robiłeś kopię firmware ze swojego napędu ?
Przenosiłeś z niej kopie danych kalibracyjnych do czystego firmware ?

Najprawdopodobniej nie dodałeś danych kalibracyjnych lasera do czystego firmware bo takie są objawy problemów Twojego napędu .

predator22 17.05.2019 20:12

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1422502)
A robiłeś kopię firmware ze swojego napędu ?
Przenosiłeś z niej kopie danych kalibracyjnych do czystego firmware ?

Najprawdopodobniej nie dodałeś danych kalibracyjnych lasera do czystego firmware bo takie są objawy problemów Twojego napędu .




Masz rację nie doczytałem i co już po napędzie ?

czary2mary 18.05.2019 03:31

Cytat:

Napisany przez predator22 (Post 1422504)
Masz rację nie doczytałem i co już po napędzie ?

Można spróbować wgrać z danymi kalibracyjnymi od innego napędu...czasami działa w miarę poprawnie ale oczywiście nie będzie już tak działał jak własnymi z danymi kalibracyjnymi.

predator22 18.05.2019 07:37

Cytat:

Napisany przez predator22 (Post 1422504)
Masz rację nie doczytałem i co już po napędzie ?

To znaczy każdy napęd ma przeprowadzaną kalibrację przed sprzedażą .
A wie Pan skąd mogę dociągnąć te oprogramowanie z danymi żeby było dobre a nie znowu żeby była kicha dziękuję.

czary2mary 18.05.2019 07:40

Odpowiedź jak wyżej ..można spróbować ...ale nie mam pod ręką firmware w pełnej wersji -musisz poczekać albo poprosić @Blackened2687...może on ma pod ręką na kompie

predator22 18.05.2019 08:19

Dziękuję

predator22 30.05.2019 11:33

Dziękuję Bardzo za udzieloną pomoc zakupiłem drugi napęd taki sam z firmware v 1.03
i zgrałem z niego wszystkie dane ,wrzuciłem na czyste oprogramowanie i teraz mam dwa napędy z oprogramowaniem v 1.02 czytające płyty UHD
Jeszcze raz dziękuję bardzo za udzieloną pomoc przez Czary2mary oraz Blackened2687
Pozdrawiam


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.