Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.10.2005, 11:29   #1
adam.czubkowski
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika adam.czubkowski
 
Data rejestracji: 19.10.2005
Posty: 5
adam.czubkowski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka LG ced 8120B nie czyta płyt

Witam. Mam nagrywarke lg 8120B, która nie jest już pierwszej świerzości ale do tej pory sprawnie mi służyła. Teraz niestety wyniknął mały problem najpierw przestała nagrywać płytki a potem dołączył się jeszcze problem z czytaniem oryginalnych nośników.
Progrem z nagrywaniem rozwiązałem aktualizując firmware (teraz mam 2.0). no i zaczęło nawet działać tylko że pozostał jeszcze problem z dogrywaniem sesji do płyty bo wtedy zawsze sie coś zacina i porażka.
No i jeszcze jedna sprawa - jak wkładam do napędu jakąkolwiek płyte oryginalnie tłoczoną to wogóle nie rusza (a jak włoże taką co sam wypaliłem działa)
Czy ktoś by mi mógł poradzić co z tym zrobić? czy jest to wina firmware czy może jest to jakaś wada fizyczna-zabrudzenie lasera albo coś w tym sytlu?
adam.czubkowski jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.10.2005, 11:37   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
na początek dmuchanie sprężpnym powietrzem, nie pomoże to rozebranie i czyszczenie - TYLKO NIE SPIRYTUSEM, jeśli na mokro to tylko woda demineralizowana i wacik higieniczny, z którego się nie sypie i nie może wyciekać z tego.

jak nie pomoże to crash test
ed hunter jest offline  
Stary 25.10.2005, 16:22   #3
adam.czubkowski
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika adam.czubkowski
 
Data rejestracji: 19.10.2005
Posty: 5
adam.czubkowski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a dlaczego odradzasz czyszczenie spirytusem?(rozumiem że pewnie są tam jakies drobne badziewka które mogłyby ulec uszkodzeniu) ale wogole jak się do tego zabrać? niebardzo wiem a niechciałbym niczego zniszczyć. Jak zdejme obudowe to niewysypie mi sie tysiąc śrubek i spręzynek? na co muszę uważać?
adam.czubkowski jest offline  
Stary 25.10.2005, 17:55   #4
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Talking

spiryt moze zostawić osad a nawet coś uszkoszić.

no więc tak: Jak za pomocą zimnego ognia i nożyka wybebeszyć LG-ka?

zakładając, że każdy normalny facet nie wie gdzie położył specjalny śrubokręt i ma pod ręką zimny ogień zamiast prostowanego spinacza, podaję sposób jak następuje:

(nie ma jeszcze zimnego ognia bo go nie znalazłem )



delikwęta (LG) kładziemy do góry śrubami i je wykręcamy (nożykiem )



wlładamy drucik zimnego ognia w dziurkę i wyciągamy tackę



{kolejność dowolna}

następnie zdejmujemy panel odhaczając dynksy



na koniec zdejmujemy blachę (trzeba lekko rozchylić) i sushi z LG gotowe - widać oko laserka.



można przystąpić do czyszczenia

edit: info dodatkowe - złożyłem do kupy ale zapomniałem wyczyścić
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-img_1536.jpg   -img_1537.jpg   -img_1539.jpg   -img_1538.jpg   -img_1540.jpg  


Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 25.10.2005 o godz. 18:08
ed hunter jest offline  
Stary 25.10.2005, 19:28   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@ed, instrukcja

A ostatne zdanie, po prostu ^_^
Dobrze, że akurat nic nie jadlem, bobym musiał kompa czyścić.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline  
Stary 26.10.2005, 09:00   #6
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja jestem za przyklejeniem tego tematu dla potonmych

w bardzo obrazowy sposob pokazane jest rozbieranie napedu przy uzyciu czegokolwiek - tu ładnego nożyka
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 26.10.2005, 11:49   #7
adam.czubkowski
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika adam.czubkowski
 
Data rejestracji: 19.10.2005
Posty: 5
adam.czubkowski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
na początek dmuchanie sprężpnym powietrzem, nie pomoże to rozebranie i czyszczenie - TYLKO NIE SPIRYTUSEM, jeśli na mokro to tylko woda demineralizowana i wacik higieniczny, z którego się nie sypie i nie może wyciekać z tego.

jak nie pomoże to crash test
no dobra a wracając do tematu to wydmuchałem i wyczyściłem nagrywarke i nadal robi tak samo

więc teraz co?? pozostaje mi tylko otworzyć okno i sprawdzić jak długo będzie lecieć do ziemi?
adam.czubkowski jest offline  
Stary 27.10.2005, 18:51   #8
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Talking

Cytat:
Napisany przez adam.czubkowski
no dobra a wracając do tematu to wydmuchałem i wyczyściłem nagrywarke i nadal robi tak samo

więc teraz co?? pozostaje mi tylko otworzyć okno i sprawdzić jak długo będzie lecieć do ziemi?
tak.

tylko musi być to udokumentowane zdjęciami i filmem i oczywiscie postawione gdzieś w necie dla ciekawych.
ed hunter jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.