![]() |
||
Nagrywarki |
Pliki |
Dyski twarde |
Recenzje |
Księgarnia |
Biosy |
Artykuły |
Nagrywanie od A do Z |
Słownik |
FAQ
|
||
|
|||||||
| Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek |
![]() |
|
|
Opcje związane z dyskusją | Tryby wyświetlania |
|
|
|
|
#1 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 15.07.2008
Posty: 6
![]() |
Witam
Niedawno na tym forum przeczytałem instrukcję jak wgrać nowszy bios do mojej nagrywary (nie czytała sporo płyt) miałem CX12 zastąpiłem go CX17 podług podanej instrukcji po tym jak wgrał nowszy bios szufladka od napędu nie chce się zamknąć czy to w dosie czy w windzie zamyka się tylko po wyłączeniu notka Jako że wcześniej zgrałem sobie programem flash utylity stary bios próbowałem go wgrać ponownie ale to nic nie dało. Programem EEPROM utyl. też zgrywałem wcześniej ale też nim próbowałem podnieść stare oprogramownie i bez skutku :/. Chyba mi tego gwarancja nie obejmie (a tak chciałem jej uniknąć!) więc pytam ludzi dobrej wiary co z tym fantem jeszcze mogę zrobić ?
|
|
|
|
| #ads | |
|
CDRinfo.pl
Reklamowiec
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 08.08.2008
Posty: 7
![]() |
siema. I co uda***322;o ci si***281; naprawi***263; nap***281;d ? Mam ten sam problem ***380;e ja mia***322;em t***261; nagrywarke z wersj***261; CA11 i wgrywa***322;em nowego biosa od osoby kt***243;ra mia***322;a ta sama wersje i zdoby***322;a nowego biosa pod t***261; w***322;asnie wersje i jej dzia***322;a***322;o idealnie a mi flashowanie przesz***322;o w 100***37; dobrze , zrestartowa***322;em kompa i ju***380; nap***281;du nie widziaa***322;em ani w biosie ani w XP. Pr***243;bowa***322;em podnosi***263; nap***281;d tak jak jest to opisane w FAQ na tym serwisie ale zawsze wyskakuje jaki***347; b***322;***261;d flasha a mam dok***322;adnie tego co by***322; wcze***347;niej w moim nap***281;dzie bo zrobi***322;me sobie kopie zapasow***261;. Wog***243;le sk***261;d mo***380;na wzi***261;***378;***263; oryginalnego flasha do tego nap***281;du jezeli mam go podnie***347;***263; wg. procedury z tego serwisu ?
p.s. a prospo programu MtkWinFlash kt***243;rym to w***322;a***347;nie programe staram sie postawic nap***281;d to wyskakuje mi komunikat: " ERR: fail to identify the flash type! " << co robi***263; ? wog***243;le jak sprawdzi***263; czy na 100% dobrze wybieram po***322;***261;czenie IDE ( w sensie primarys secondary master/slave ?) Ostatnio zmieniany przez carish : 08.08.2008 o godz. 22:25 |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Guru
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,304
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
tzn ze nie obsluguje nagrywarki
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 08.08.2008
Posty: 7
![]() |
Jak to nie obsługuje skoro to jest program do LiteOn'ów a ja właśnie taka nagrywarkę mam ( dokładnie Slimtype DVD A DS8A1P ) ?
I prosze mi pomóc i powiedzieć w jaki sposób moge sprawdzić jak mam podpięty ten napę ( MASTER/SLAVE primary/secondary ) ? |
|
|
|
|
|
#5 |
|
Guru
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,304
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
tylko na chipsecie Mediatek
http://cdrlab.pl/article_wstep_2057_...are***39;u.html http://digi.rpc1.org/mwf.htm Attention: NOT compatible with DVD***65533;RW drives! Czytamy googlujemy a nie walimy !!!
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 08.08.2008
Posty: 7
![]() |
Racja. Nie doczyta***322;em. Wi***281;c co juz nic nie moge zrobi***263; ***380;eby uruchomic ten nap***281;d ?
|
|
|
|
|
|
#7 | |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 09.08.2008
Posty: 3
![]() |
Cytat:
Mam LiteOn'a DS8A1P CA11 w laptopie Acer Extensa 5220. Miałem podobny problem, tzn uwalilem sobie nagrywarke tak, ze nie byla widoczna w BIOSIe nawet. Dobrzy ludzie jednak pomogli mi i nagrywarke naprawilem. Milej lektury: http://forum.rpc1.org/viewtopic.php?...215091#p215091 |
|
|
|
|
|
|
#8 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 08.08.2008
Posty: 7
![]() |
A odpinałeś dysk tak jak pisza na tej stronce "dla pewności " ?
|
|
|
|
|
|
#9 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 09.08.2008
Posty: 3
![]() |
Tak. Tak jak pisalem na tamtym forum tez mialem problem ze zidentyfikowaniem do ktorego kanalu IDE jest podpiety DVD. Z podpietym dyskiem juz bym sie wahal ktory kanal wybrac a tak udalo sie za pierwszym razem flashujac Primary Master.
Ostatnio zmieniany przez pkano : 10.08.2008 o godz. 00:47 |
|
|
|
|
|
#10 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 08.08.2008
Posty: 7
![]() |
No to już PRAWIE wszytsko wiem i jestem bardzo wdzięczny ale jeszcze jedną rzeczą Cie pomęcze... mianowicie mam pendrive'a 2 GB to dam rade zrobić na nim dysk bootwalny ? bo na necie pisza ze nie może przekraczać 128 MB...
|
|
|
|
|
|
#11 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 11.01.2009
Posty: 2
![]() |
Posiadam w laptopie Acera nagrywarkę Philips DS-8A10 04c. Niestety niechciała nagrywać płyt EMTEC Zrobiłem kopię firmwara (CX11) i przystąpiłem do aktualizacji.
Po aktualizacji nagrywarka nagrywa ale nie można zatrzasnąć tacki (Podczas nagrywania ręką trzymałem tackę). Podobno można uratować nagrywarke wgrywając EPPROMA, (oczywiście nie zrobiłem kopii). Jeżeli ktoś posiada EPProma to będę bardzo wdzięczy jeżeli mi go podeśle |
|
|
|
|
|
#12 |
|
Zarejestrowany
![]() Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,589
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
A co to jest "EPProma"?
|
|
|
|
|
|
#13 |
|
Guru
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,587
![]() ![]() ![]() ![]() |
|
|
|
|
|
|
#14 | |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 11.01.2009
Posty: 2
![]() |
Cytat:
|
|
|
|
|
|
|
#15 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 01.03.2009
Lokalizacja: Sulęcin
Posty: 9
![]() |
Witam
Nie wiem czy jeszcze jest to aktualne, ale znalazłem sposób na naprawę nagrywarki DS8A1P (BENQ/PHILIPS). Jeżeli masz objawy: a) Tacka nie da rady się zamknąć (otwiera się co chwilę) b) Windows/linux/dos/bios kompletnie NIE widzi napędu. (oczywiście jeżeli napęd jest spalony to już nic się nie da zrobić) Opis: 1. Pobieramy program LtnFlash (ja korzystałem z wersji 2.6.11) 2. Pobieramy paczke z plikami Slimtype_DVD_A_DS8A1P_CX12.bin (jest to EEPROM) i CX12.bin (firmware) (pliki pochodzą z oryginalnie zczytanego DS8A1P [ mojego]). 3. Uruchamiamy program LtnFlash 4. Klikamy na aplet "SFlash" i jeżeli pokaże się okno ostrzeżenia ,,Do you wanna to enter serial flash function?" klikamy na yes. ![]() 5. Po chwili pokaże nam się okno ![]() 5.1 Wszystko co jest w obwódce czerwonej musi być zaznaczone/ustawione tak jak na screenie. 5.2 W miejscu podajemy BIN File podajemy lokalizacja pliku CX12.bin. 5.3 Klikamy Start UWAGA: w niektórych przypadkach zamiast SlimtypeDVD A DS8A1P może pisać ABNORMAL. 6. Jeżeli cała operacja skończy się pomyślnie, klikamy na czerwony krzyżyk w prawym górnym rogu (może pokazać się monit o potwierdzenie zamknięcia okna, klikamy na yes). 7. Jeśli wszystko poszło dobrze to Windows powinien wykryć nam nowy sprzęt i będzie chciał wymusić restart komputera, oczywiście klikamy na tak (resetujemy komputer) 8. Po re uruchomieniu komputera włączamy program LtnFlash. 9. Wchodzimy na zakładkę "E2" ![]() 9.1 Ustawiamy długość naszego EEPROMU (EEPROM Length) na 0X2000. 9.2 Klikamy na ikonę w zielonej obwódce i podajemy lokalizacje naszego pliku z EEPROM'EM naszego napędu (czyli Slimtype_DVD_A_DS8A1P_CX12.bin) 9.3 Jeżeli wszystko będzie dobrze powinno być identyczenie/podobnie jak na obrazku, wieć klikamy w ołówek (ikona z czarną obwódką) 10. Od teraż możemy się cieszyć w pełni działającym napędem ; ) Potrzebne pliki: paczka plików (EEPROM i FIRMWARE) http://rapidshare.com/files/20381692...DCORP.rar.html LtnFlash http://www.cdrlabs.com/Download/Misc...6a30&no_html=1 PS:Artykuł można kopiować pod warunkiem że zostanie uwzględnione moje autorstwo. ![]() zapomniałem dodać że po wpisaniu EEPROM'u trzeba zresetować komputer. Pozdrawiam Ostatnio zmieniany przez Reetou : 01.03.2009 o godz. 18:52 |
|
|
|
![]() |
|
|
Podobne dyskusje
|
||||
| Dyskusja | Autor | Forum | Odpow. | Ostatni Post |
| Ocena DVD LiteOn SOHW-832S | webjasiek | Napędy optyczne DVD | 9 | 18.08.2004 11:50 |
| Jak zmienić firmware LiteOn LDW451S GSB7 na LDW851S GSC2 codeguys-mod | FreddyK | Napędy optyczne DVD | 1 | 10.07.2004 22:58 |
| Teksty nauczycieli | Tribunal | Off topic | 47 | 11.04.2004 22:39 |
| 535 śmiesznych tekstów | mallow | Humor | 6 | 01.06.2003 16:49 |
| LiteOn CDRW 48x + DVD Panasonic SR-8588 Problem !!! | cdwriter21 | Napędy optyczne CD | 1 | 22.03.2003 00:23 |