Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

 
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 04.07.2005, 21:50   #1
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Question Canon A510...

witam!
kupuje Cyfrówke.
na pewno to Canon
na pewno A510 lub A520.
Do czasu byłem zdecydowany na A520... 4 Mega pixele to jednak już podstawa.
Inną sprawą jest, że np. Canon 2.1 mln. piks zrobi lepszą fote niż Sony 4 mln. pikseli.

Dziś trafiłem na bardzo ciekawą wypowiedź na jednym z forów foto...

Cytat:
No to i ja muszę dorzucić swoje 3 grosze Smile Absolutnie odradzam zakup A520! Mimo, że to dobry aparat, to kupowanie go zupełnie mija się z celem. Dlaczego? Z jednego zasadniczego powodu. W tym modelu zastosowano matrycę 4.0 MP, przy czym jej rzeczywisty rozmiar pozostawiono taki sam jak w A510. A to oznacza, że w zdjęciach w najwyższej rozdzielczości, szczególnie w pomieszczeniach, zauważalne są spore "szumy". A jest to zjawisko bardzo nieprzyjemne, o czym miałem się okazję naocznie przekonać porównując fotki z tego aparatu ze zdjęciami wykonanymi A510. Te 4 MP to typowy chwyt marketingowy, tak samo jak swego czasu sztuczne zwiększenie przez Canona matrycy w modelu A85 w stosunku do A75 - swoją drogą bardzo przez wielu skrytykowane. Tak więc stanowczo odradzam zakup tego aparatu, skoro tańszy A510 to naprawdę świetny sprzęt i poza niższą matrycą ma dokładnie te same funkcje co A520. I co najważniejsze - robi lepsze fotki, a już w szczególności w trybie 'Auto' (oczywiście o świetnym 'manualu' nie muszę wspominać, bo to u Canona standard). Za zaoszczędzone pieniądze lepiej od razu dokupić pojemniejszą kartę pamięci oraz ładowarkę i akumulatory. Gwarantuję, że w przypadku A510 będziesz na pewno zadowolony, tak jak ja i wielu użytkowników tego aparatu, o czym można się przekonać czytając chociażby niektóre wypowiedzi na tym forum Smile. Co do przykładowych zdjęć, to niżej masz linki do moich. Zaznaczam, że to jedne z moich pierwszych zdjęć, do tego w pomniejszeniu, stąd może nienajlepsza jakość. Pozdr.
czy na prawde przewaga 1 mln. pikseli nic nie daje w modelu A520 nad A510. Skoro mam mieć niy wyraźny obraz na najwyzszej rozdzielczosci to po co mi ta rozdzielczosc i po co przeplacac.
Jakoś może być identyczna? nawet lepszą może mieć A510?
Jedynie to właśnie ta różnica rodzielczosci zdjec.
Szczerze powiem, że rozdzielczosc 1024 zadowala mnie, ale zawsze nawet ta rozdzielczosc 1024 zalezy od aparatu od rozdzielczosci poczatkowej.

Dołóżcie swoje 3 grosze.
thx
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
 


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.