Powrót   Forum CDRinfo.pl > >

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.12.2013, 19:43   #31
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: znowu Kraków !!!
Posty: 12,387
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nie zapomnimy aż do śmierci
__________________
c'est la vie !!!


...a poza tym uważam,
że Maliniak powinien oddać wyłudzone z Sejmu pieniądze.
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.12.2013, 08:52   #32
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 20,987
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Fajna i ciekawa notka o kulisach stanu wojennego Łukasza Rzepińskiego pod którą się bym też podpisał.Świetnie przedstawione kulisy i klasa radzieckiej dyplomacji -to nie przypadek że jest uważana za najlepszą na świecie i najbardziej bezwzględną.


Stan Wojenny - wkroczą nie wkroczą?
http://lukaszrzepinski.salon24.pl/55...za-nie-wkrocza
Stan Wojenny. Nieznane informacje.
http://lukaszrzepinski.salon24.pl/55...ane-informacje
Mity o stanie wojennym
http://lukaszrzepinski.salon24.pl/55...tanie-wojennym

Stan Wojenny - wkroczą nie wkroczą?

Opublikowałem kilka notek o stanie wojennym i kilkakrotnie padło pytanie, jaka jest opinia autora na temat wydarzeń i groźby inwazji.

Przedstawiam ją zatem w dużym skrócie.

Nauki o stanie wojennym można podzielić na dwie szkoły:

- lewicowa, czyli historycy związani z ówczesnym Wojskiem Polskim, SLD oraz Gazetą Wyborczą: "generał Jaruzelski poprzez wprowadzenie stanu wojennego uratował nas przed sowiecką inwazją" - głosi ta szkoła

- prawicowa: "żadna inwazja nie groziła a generał Jaruzelski wprowadził stan wojenny dla utrzymania stanowiska i/lub obrony systemu"

Moja opinia jest po prostu połączeniem tez obu zwalczających się szkół. Uważam że ani Jaruzelski nie był bohaterem, gdyż z grubsza tu i ówdzie lawirując zrealizował to co zaplanowała Moskwa, ale także istnieje wystarczająco dużo dowodów na to, że gdyby Jaruzelski się nie sprawdził, to Moskwa "poprawiłaby" po nim.

Pamiętajmy o kalendarium. W ocenach bardzo często pomijane jest kryterium czasowe.

Pierwsza groźba inwazji zawisła w roku 1980. Na zebraniu Politbiura postanowiono postawić w stan gotowości "symboliczną" grupę 4 dywizji. Jednak mobilizacja trwała nadal. Dodajmy że właśnie świeżo wydarzenia w kraju obaliły Gierka a u władzy znalazł się Kania wraz z satelitą: Jaruzelskim. ZSRR postanowiło wtedy... no właśnie co? Wywiad amerykański wykrył mobilizacje kilkunastu dywizji, satelity zanotowały rozwijanie szpitali polowych. Wkrótce wezwano polskich generałów. Oświadczono im że planowane są ćwiczenia w Polsce i pokazano plany ćwiczeń. Jak relacjonuje Kukliński generałowie byli przygnębieni: ćwiczenia obejmowały rozlokowanie w Polsce 16 dywizji Układu Warszawskiego.

W USA uznano że szykuje się inwazja na PRL. Brzeziński poradził Carterowi wystosować odpowiednie ultimatum. W tym samym jednak czasie wezwano polskie kierownictwo i Breżniew powiedział co myśli Kani o tym wszystkim. Kania postulował że poradzimy sobie własnymi siłami. W końcu Breżniew uznał "jak będzie trzeba to wejdziemy, ale bez ciebie nie wejdziemy".

Niedługo potem USA wystosowało ultimatum, że interwencja ZSRR będzie oznaczać sankcje. Było ono jednak spóźnione, w tym czasie jednostki sowieckie już zwijały się. Do tej pory nie wiadomo czy celem Sowietów było zastraszenie polskiego kierownictwa, czy też faktycznie groziła interwencja.

Protestujących uczulam: wszelkie źródła mówiące o tym że "interwencji nie będzie" pochodzą z czasu późniejszego. W tym czasie w ZSRR przebiła się do głosu opinia sekcji polskiej KC KPZR że interwencja w Polsce będzie oznaczać rozlew krwi. Postanowiono sprawę rozwiązać inaczej.

W połowie roku 1980 powstała koncepcja wprowadzenia stanu wojennego. Nie wiadomo czy powstała w Polsce czy na Kremlu. Wg pułkownika KGB Pawłowa - na Kremlu. Zresztą protokoły Politbiura wyglądają tak właśnie jakby Sowieci zastanawiali się w co PRL się pakuje "musimy ich pouczyć jak wygląda stan wyjątkowy, że trzeba zawiesić konstytucję, wprowadzić godzinę policyjną".

Jednostki Układu Warszawskiego przeznaczone do planu "szkoleń" pozostają jednak na pozycjach. CIA je obserwuje. Zmniejszył się tylko stopień ich gotowości, ale w razie czego plan można wprowdzić z powrotem w życie (Douglas McEachin).

W tym czasie Kania próbuje rozwiązać sprawę politycznie, Jaruzelski równolegle pracuje nad stanem wojennym. Od czasu do czasu odwiedzają go sowieccy oficerowie obserwujący przygotowania.

W pewnym momencie już w roku 1981 Sowieci stracili cierpliwość i wezwali Kanię i Jaruzelskiego na tajne spotkanie do Brześcia. Wg sowieckich wojskowych szli oni na to spotkanie jak na skazanie - bladzi. Sowieci urządzili im połajankę że nie biorą się ostro za rozprawę z kontrrewolucją. Wrócili zadowoleni (że nie wyjechali na Sybir) i Jaruzelski mówi do marszałka Kulikowa "otrzymaliśmy lekcję czerwonej profesury".

Kolejne zagrożenie pojawiło się podczas organizacji manewrów "Zapad-81". Było to jednak zagrożenie fikcyjne. Sowieci chcieli jednocześnie postraszyc i "Solidarność" i polskie kierownictwo. Kierownictwo PRL z zadowoleniem zaobserwowało że Solidarność odwołała akcje protestacyjne w obawie przed Sowietami. Poprosili oni nawet o ich przedłużenie. W tym jednak czasie Sowieci realizowali swój plan równoległy. ZSRR nie byłby najprzebieglejszym mocarstwem gdyby nie opracowywał planów na wszelką ewentualność. Z ukrycia obserwował polskie kierownictwo generał desantu Aczałow. Obserwował swoich potencjalnych aresztantów. Sowieci przygotowywali plan inwazji. Plan rezerwowy. Gdyż wkraczać ochoty nie mieli, bo sankcje, bo utrata wizerunku. Ale plan na wszelki wypadek musi być. Kania-Jaruzelski oczywiście nie mieli o nim pojęcia.

Do znudzenia Politbiuro wysyłało instruktaże, że stan wojenny ma być wprowadzony natychmiast. Kania lawirował. Zapłacił za to stanowiskiem. Politbiuro uruchomiło standardową procedurę przewrotu politycznego w PRL.

Dwukrotnie ta sama procedura zmiotła dwóch polskich I-wszych: Gomułkę i Gierka.

Jak wyglądała ta procedura?

Tuż przed przewrotem do polskiego kierownictwa, poza I-wszym udawali się różnymi kanałami członkowie dyplomacji oraz KGB. Informowali że pierwszy stracił poparcie i że muszą przeprowadzić wotum nieufności i wybrać nowego sekretarza. Sowieci wymieniali preferowane kandydatury. Wydaje się jednak że tym razem nastąpił pewien podział, Sowieci nie mieli pewności czy poprzeć betonowy tandem Kociołek-Olszowski czy też Jaruzelskiego. Obie strony przystąpiły do walki. Głosowanie wygrał jednak Jaruzelski. Mniej betonowy, gdyż ciągle uważał (mimo skupulatnego przygotowywania stanu wojennego) że należy jeszcze rozmawiać.

Sowieci natychmiast przystąpili do nacisków aby wprowadził stan wojenny. Jednocześnie na wszelki wypadek dopracowywali plan interwencji. Jaruzelski ogłosił "100 spokojnych dni" i przystąpił do rozmów politycznych. Nie było to zbytnio w smak Sowietom. Przestali się do niego odzywać. Zaniepokoiło to Jaruzelskiego... co knują. "Jak odzyskać zaufanie radzieckich towarzyszy?" - zastanawia się wg donosów zaufanych KGB zapisanych w Archiwum Mitrochina. Rozmowy z Kościołem i Solidarnością zostają jednak jakoś przełknięte w Politbiurze "być może sytuacja wygląda inaczej z jego pozycji" - mówi Andropow. Jaruzelski w końcu znalazł się w sytuacji patowej - rozwiązania politycznego nie będzie. Jednocześnie niepokoją go doniesienia o ruchach wojsk sowieckich. Ruchy te utrzymywano celowo, aby straszyć kierownictwo PRL, ale jednocześnie rozpoznano jak unieszkodliwić w razie czego polskie jednostki, dosłano posiłki do Północnej Grupy Wojsk w Polsce. Wywiad CIA nie wykrył nadmiernego podniesienia się sowieckich wojsk. Były to głównie działania pozoracyjne.

Jaruzelski w końcu informuje w grudniu że zamierza wprowadzić stan wojenny. Ale Sowieci wcale nie oddychają z ulgą. Jaruzelski jednocześnie domaga się pomocy wojskowej. Czyli aby stan wojenny został wsparty wojskami sowieckimi. Politbiuro kategorycznie odmawia. Wejście do Polski - same straty - sankcje, utrata prestiżu. Rozpoczyna zagranie pionem: "masz sobie radzić sam".

Jaruzelski załamany wprowadza plan w życie. Jednocześnie podnosi się kilka dywizji sowieckich. 2 dywizje NRD znajdują się nad Odrą. Wszystkie jednostki powietrznoszturmowe otrzymały polskich tłumaczy i załadowano je do helikopterów. Następuje oczekiwanie. Jaruzelski o tym nie wie - jest przekonany wg otrzymanych informacji że Sowieci nie wkroczą. ZSRR jest jednak sprytniejsze. Gorbaczow mówi że wejście nastąpiłoby gdyby stan wojenny wymknął się spod kontroli - doszło do wojny domowej. Komisja Susłowa trzymała w zanadrzu polski rząd alternatywny wg prac prof. Jażborowskiej. Gdyby Jaruzelski nie sprawdził się byłaby to jego ostatnia misja. Nie czyni to jednak z niego bohatera - został pionkiem w rękach doświadczonych wyjadaczy Politbiura. Przygotował stan wojenny w porozumieniu z nimi. Ci jednak na wszelki wypadek przygotowali plan dodatkowy.

Nie wiadomo czy zostałby naciśnięty przycisk - tak startujemy z planem. Sowieci bardzo się tego obawiali: walki, sankcje, przelew krwi. Rozważano nawet pozostawienie PRL samej sobie i dogadanie się z rządem Solidarnościowym. Jednak aby wszystkie karty mieć w ręku: uruchomiono także kartę pod tytułem "interwencja".

Jaruzelski nie bronił nas przed interwencją. Użył tego jedynie jako wymówki. Nie wiedział o niej wtedy. Był przekonany że Sowieci odmówili.Odniesienia do źródeł w poprzednich notkach
__________________
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2015, 23:59   #33
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika ed hunter
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Lokalizacja: Wałszawa
Posty: 38,821
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2015, 12:54   #34
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 20,987
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
__________________
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2019, 10:42   #35
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: znowu Kraków !!!
Posty: 12,387
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
chichot historii, czyli Marx miał rację, powtarza się jako farsa

13.12.1981r.-wa0000.jpg
__________________
c'est la vie !!!


...a poza tym uważam,
że Maliniak powinien oddać wyłudzone z Sejmu pieniądze.
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2019, 11:56   #36
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,695
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
"załoga dżi" też się u mnie pojawiła 13. ale cholera to był listopad w dodatku tego roku. Przynieśli kartę z "czerwonym paskiem"
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2019, 16:14   #37
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika ed hunter
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Lokalizacja: Wałszawa
Posty: 38,821
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ale tak bezczelnie do Moskwy nikt nie donosił jak teraz do Berlina i Brukseli.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2019, 17:57   #38
grzeniu
XV1100
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 26,408
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Niejeden donosił. Ze sklepunarogu.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2019, 18:45   #39
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika ed hunter
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Lokalizacja: Wałszawa
Posty: 38,821
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No ci, co teraz awansowali i mogą donosić do Berlina, to wtedy dzielnicowemu donosili. Donoszenie, to charakter.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2020, vBulletin Solutions Inc.