Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.02.2009, 19:15   #1
ahara
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.08.2005
Posty: 7
ahara w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Budowa domu inst. elektr.?

Witam.
Pytanie dotyczy orientacyjnych kosztów wykonania instalacji elektrycznej i pokrewnych t/j domofonowej telefonicznej i komputerowej w domku jedno rodzinnym wolno stojącym o powieszchni mieszkalnej 200-230 m. Łącznie z wykonaniem przyłącza od strony Zakładu Energetycznego. Nie chodzi o konkrety a przybliżone koszta robocizny, materialy nie sa brane pod uwage. Być może ktoś z forumowiczów zajmował się ostatnio budową domu?
ahara jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.02.2009, 19:51   #2
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,057
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
zależy , może być od 50zł do 120 zł od punktu [przynajmniej ja w mieszkaniu płaciłem 50zł za punkt ] ale przejdziesz się z kolesiem po chacie mówisz mu co gdzie ma być i on rozrysowuje instalacje , potem ładnie sumuje i Ci oznajmia świetną nowinę
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2009, 20:41   #3
Stanley
noob
 
Data rejestracji: 26.02.2005
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 892
Stanley niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No, czy taką świetną, to ja bym sie już spierał Jak Ci wywali okrągłą sumkę
Stanley jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2009, 20:51   #4
olpiter
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika olpiter
 
Data rejestracji: 17.01.2005
Lokalizacja: 40.4183, -3.6945
Posty: 139
olpiter zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
zależy , może być od 50zł do 120 zł od punktu [przynajmniej ja w mieszkaniu płaciłem 50zł za punkt ] ale przejdziesz się z kolesiem po chacie mówisz mu co gdzie ma być i on rozrysowuje instalacje , potem ładnie sumuje i Ci oznajmia świetną nowinę
Nie licząc materiału? Ceny podobne w hiszpani elektrycy mają
olpiter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2009, 21:34   #5
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cena położenia punktu, zależy również od wielkości miasta u mnie elektryk chciał 30zł od punktu choć są w miasteczku i droższe ekipy, co nie świadczy o tym, że lepsze...

Na taką powierzchnię trochę tych punktów wyjdzie, a jeszcze trzeba do tego liczyć uzbrojenie tablicy rozdzielczej co pociągnie kolejne koszty oraz koszty samego przewodu, więc szykuj się na nie lada wydatek.

U mnie koszt samych przewodów skrzynki i jej uzbrojenia wyszedł ok. 1000zł a może nawet więcej, a instalacje w mieszkaniu położyłem sobie sam.
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Śmieszne teksty... MacGyver Humor 4412 11.03.2020 21:16
Polskie Radio BIS upadło - Czyli cenzure w Polsce czas zacząć... Qbi@k Off topic 73 03.10.2013 17:16
Internet bezprzewodowy w całym domu, a laptop. Jak? CIAPEK Komputery - oprogramowanie i sprzęt 9 16.10.2007 00:45
Firma w domu? - licencja Office _rezo Off topic 7 05.12.2003 03:06


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.