Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.06.2005, 23:29   #1
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Karta muzyczna full-duplex i ogólnie rozmowy przez Internet

Witam !
Postanowiłem założyć ten temat z dwóch powodów. Po pierwsze - mam aktualnie łącze stałe w promocji i chciałbym się pobawić w rozmowy głosowe (głównie GG - ale może i Skype ruszy pod Win98 ?).
Ponieważ jednak nie mam jeszcze słuchawek z mikrofonem - postanowiłem je kupić. Co prawda wydatek to nieduży, ale zastanowiło mnie to, czy posiadana przeze mnie archaiczna karta dźwiękowa jest typu full-duplex - bo to jest Sound Blaster 16 Plug and Play na ISA . Co prawda we właściwościach jest opcja "zezwalaj na pracę w pełnym duplexie", ale chciałbym się upewić.
Niestety, wczoraj wieczorem, przez ponad godzinę szukałem w Internecie - i niewiele znalazłem - żadnych konkretów.

Kolejny problem to wydajność komputera - niby PII 350 i 256 RAM powinno wystarczyć, ale ....

I ogólnie chciałbym się dowiedzieć co polecacie do eksperymentów - Skype może nie działać (Win98), może GG (pytałem już w w temacie komunikatorów, oraz kolegów - i to raczej nie działa ), może Tlen, czy nową ofertę Interii ?

Chętnie wysłucham opinii osób, które korzystają z wymienionych/ innych programów, oraz uwag w kwestii tej karty dźwiękowej itd.
Za wszystkie wypowiedzi z góry dziękuję !!!

Pozdrawiam
ro29

Ostatnio zmieniany przez ro29 : 23.06.2005 o godz. 23:31
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.06.2005, 23:38   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,493
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Masz od kogo pożyczyć słuchawki+mikrofon?
Jeśli tak, przez skype zadzwoń jutro po południu do mnie to sprawdzisz.
JEST możliwe, że skype pójdzie pod 98, szczegółów nie znam, ale mojemu koledze działa.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2005, 00:25   #3
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou
Masz od kogo pożyczyć słuchawki+mikrofon?
Jeśli tak, przez skype zadzwoń jutro po południu do mnie to sprawdzisz.
JEST możliwe, że skype pójdzie pod 98, szczegółów nie znam, ale mojemu koledze działa.
Witam !
Dzięki za propozycję !
Niestety nie mam od kogo pożyczyć (gdybym miał, to bym już spróbował ), ale może jutro kupię jakieś słuchawki z mikrofonem - i wtedy skorzystam z propozycji
Też słyszałem, że pod Win98 Skype czasem dobrze działa, ale może to różnie być.

Pozdrawiam
ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2005, 06:40   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
pod win 98 przewaznie skype instaluje sie i dziala, ale czasem (przewaznie?) z fatalna jakoscioa rozmow
paru znajomych tak mialo i problemy ustepowaly jak reka odjol po przesiadce na systemy z rodziny nt
jednak przy twoim sprzecie bedize to przezycie traumatyczne...

co do programow z rozmowami:
gg - gow*&&*ne go*^%& jak sama nazwa wskazuje...
tlen - tlenofon chodzi dobrze (wyczuwalnie gorzej niz skype, ale w pelni akceptowalnie nawet dla wybrednych, osoby z ktorymi rozmawialem nie kapnely sie ze nie dzwonie z telefonu, troche gorzej niz telefon - jakosc dziwieku jest nawet identyczna, ale dochodzi minimalny poglos), rozmow bezposrednich nie testowalem
skype - ideal jesli chodzi o rozmowy bezposrednie - jakbys gadal z kims siedzac z nim przy stole, natomiast dzwonienia na telefon nie testowalem
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2005, 21:24   #5
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Właśnie dzisiaj kupiłem słuchaweczki i trochę poeksperymentowałem (niestety z braku czasu i możliwości tylko trochę ).
Więc ogólnie co do mojej karty muzycznej to jest OK.
Udało się też uruchomić SKYPE na Win98 - jakoś rozmów przeciętna - ale działa, zobaczymy jak będzie dalej; zainstalowałem też teraz trochę nowszą wersję z Onetu - jak robiłem test na echo123, to jakby mniej szumiało.
I @joujoujou - jescze raz dzięki za pomoc
Próbowałem też na Tlenie - były tutaj problemy, nie chciał ruszyć pod Firewallem - jak wyłączyłem zadziałał, wykonałem jedno połączenie, może jakość ogólnie lepsza niż w SKYPIE, ale za to rwało się połączenie.

Zobaczymy, będę nadal próbował - jakby ktoś miał jeszcze jakieś rady lub pytania - chętnie wysłucham

Pozdrawiam
ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 19:25   #6
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
... zastanowiło mnie to, czy posiadana przeze mnie archaiczna karta dźwiękowa jest typu full-duplex - bo to jest Sound Blaster 16 Plug and Play na ISA . Co prawda we właściwościach jest opcja "zezwalaj na pracę w pełnym duplexie", ale chciałbym się upewić.
Niestety, wczoraj wieczorem, przez ponad godzinę szukałem w Internecie - i niewiele znalazłem - żadnych konkretów.
Witam .

Dawno temu miałem kartę SB AWE64 na ISA i nie posiadała ona full duplexu (tylko half duplex), dlatego nie sądzę aby w SB16 tak było.

Można to z resztą sprawdzić. Jeśli karta posiada full duplex to może odtwarzać i jednocześnie nagrywać dźwięk z jednakowo wysoką jakością. Jeśli go nie ma to albo nie da się tego zrobić w ogóle, albo odtwarzanie lub nagrywanie bardzo ucierpi. Puść sobie jakiegoś wav-a (44.1 kHz 16 bit) np.: winampem i spróbuj nagrać to co się odtwarza za pomocą jakiegoś edytora audio np.: Adobe Audition lub zwykłego windowsowego rejestratora. Jeśli da się nagrać z taką samą jakością to jest full-duplex, jeśli się nie da to go nie ma (różnicę usłyszysz bez problemu).

Generalnie kiedyś karty dzieliły się na :

bez duplexu ***8211; nie możliwe było jednoczesne odtwarzanie i nagrywanie dźwięku
half duplex ***8211; można było jednocześnie odtwarzać i nagrywać ale nie przy tych samych parametrach (np.: odtwarzanie 44,1 kHz 16 bit , nagrywanie 22 kHz 8 bit)
full duplex ***8211; jednoczesne odtwarzanie i nagrywanie przy zachowaniu najwyższej jakości na jaką pozwalała karta np.: 44,1 kHz

To tyle.

Pozdrawiam.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2005, 00:36   #7
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam - trochę już się bawiłem i działa - aczkolwiek w pełni będę mógł to stwierdzić, jak przeprowadzę jeszcze parę rozmów
A co do karty - to w ustawieniach w manadżerze urządzeń - jest tak napisane jak poniżej - więc to chyba jednak full - duplex ?

Pozdrawiam - jak jeszcze poeksperymentuję, to doniosę o wynikach
ro29
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-schowek01.jpg  
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2005, 07:56   #8
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam - trochę już się bawiłem i działa - aczkolwiek w pełni będę mógł to stwierdzić, jak przeprowadzę jeszcze parę rozmów
A co do karty - to w ustawieniach w manadżerze urządzeń - jest tak napisane jak poniżej - więc to chyba jednak full - duplex ?

Pozdrawiam - jak jeszcze poeksperymentuję, to doniosę o wynikach
ro29
Twoja karta dziala w pelnym duplexie... wszytskie SB 16 i klony typu Vibra dzialaly z full duplex na ISA na win 9x bez problemu, a szczegolnie wyzsze modele creative typu pamietny SB AWE 32 i 64 na ISA

co do skype pod win 98 to rowniez nie ma jakis problemow, mnostwo ludzi, z ktorymi prowadze rozmowy ma skype na tym systemie i nie ma problemow, slychac ich rownie dobrze i zrozumiale, a parametry komputerow posiadaja jeszcze nizsze niz twoj, celerony typu 300-366 MHz i znacznie mniej pamieci (do poprawnej pracy z windowsem 98 wystarczylo kiedys 64 MB)
__________________
----------
pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Ormianin : 27.06.2005 o godz. 07:58
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2005, 08:55   #9
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
A co do karty - to w ustawieniach w manadżerze urządzeń - jest tak napisane jak poniżej - więc to chyba jednak full - duplex ?
ro29
Ja nie miałem takiej opcji, więc wygląda na to, że Twoja karta ma full duplex.

Cytat:
Napisany przez Ormianin
Twoja karta dziala w pelnym duplexie... wszytskie SB 16 i klony typu Vibra dzialaly z full duplex na ISA na win 9x bez problemu, a szczegolnie wyzsze modele creative typu pamietny SB AWE 32 i 64 na ISA
Jak już pisałem wcześniej moja karta SB AWE64 ISA nie miała full duplexu i jestem co do tego pewien w 100%. Pamiętam również, że karta kumpla - tym razem AWE32 (taka z możliwością dołożenia banków pamięci do MIDI) tego nie miała.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2005, 11:47   #10
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
Jak już pisałem wcześniej moja karta SB AWE64 ISA nie miała full duplexu i jestem co do tego pewien w 100%. Pamiętam również, że karta kumpla - tym razem AWE32 (taka z możliwością dołożenia banków pamięci do MIDI) tego nie miała.
Ja mysle ze to tylko kwestia sterownikow, poniewaz ja mialem SB AWE 64 dawno temu, uwazam ze byla to bardzo dobra karta i napewno miala full duplex, uzywalem jej zreszta do komunikacji przez netmeeting w 2000 roku z powodzeniem

SB AWE 32 i 64 swego czasu byly to topowe modele kart na rynku, ich cena wahala sie czasem ponad 1000 zl, pamietam ze w latach 1995-96 SB AWE 32 bylo marzeniem kazdego gracza i muzyka amatora
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2005, 12:40   #11
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@Ormianin

Nie sądzę aby było to wina sterowników. W tamtych czasach każdy korzystał z tego co dostał ze sprzętem na oryginalnej płytce. Przez te lata, kiedy używałem tą kartę wyszła chyba tylko jedna aktualizacja, nie mówiąc o jakiś driverach alternatywnych itp. . Dlatego mało prawdopodobne abyśmy używali czego innego.

Sprawa może tkwić w wersji samej karty. Ja miałem AWE64 Value (coś takiego jak na rysunku), która mogła być w tym względzie upośledzona w porównaniu do wersji pełnej ***8211; GOLD. Pamiętam dobrze jak trafiał mnie szlak, że nie mogę nagrać sobie gitary z dobrą jakością w momencie kiedy leciał podkład perkusji z wav-a.

edit : były 3 wersje tej karty :
- AWE64
- AWE64 Value
- AWE64 Gold
Dołączone obrazki
-ct4520-2_m.jpg 
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 27.06.2005 o godz. 12:50
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2005, 12:42   #12
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin
Twoja karta dziala w pelnym duplexie... wszytskie SB 16 i klony typu Vibra dzialaly z full duplex na ISA na win 9x bez problemu, a szczegolnie wyzsze modele creative typu pamietny SB AWE 32 i 64 na ISA

co do skype pod win 98 to rowniez nie ma jakis problemow, mnostwo ludzi, z ktorymi prowadze rozmowy ma skype na tym systemie i nie ma problemow, slychac ich rownie dobrze i zrozumiale, a parametry komputerow posiadaja jeszcze nizsze niz twoj, celerony typu 300-366 MHz i znacznie mniej pamieci (do poprawnej pracy z windowsem 98 wystarczylo kiedys 64 MB)
Witam !
Dzięki - takiej odpowiedzi oczekiwałem, choć jak już napisałem, w międzyczasie dużo sam wyjaśniłem. Aczkolwiek, jak to napisał @Arepo, nie wszystkie modele z tamtego okresu miały chyba full-duplex.
W kwestii Skype - owszem działa - aczkolwiek przeprowadziłem jak na razie tylko jedną rozmowę - więc o jakości i innych kwestiach będę mógł się wypowiedzieć, jeśli będę miał większe doświadczenie. Jedynie zauważyłem takie coś, że jak włączam Skype, i później wyłącze, to np. raz miałem po takiej operacji problem z GG - nie wiem, może to wina Skype, ale może nie, bowiem GG ostatnio często stwarza mi różne problemy
Co do parametrów komputerów - jak wspomniałem Skype działa, ale jak eksperymentowałem z dzwonieniem na echo123, to zawsze po zakończeniu połączenia przez około 10-15 sekund wszystko zamierało - tzn. Skype i nawet Win98 - i dopiero jak w słuchawkach usłyszałem taki trzask to się odblokowywało.
A co do wymaganej pamięci do poprawnej pracy Win98 - ja na początku miałem 128 MB i jakoś dawałem sobie radę, ale poźniej dołożyłem 2x po 64 MB - i bardzo dobrze, bo mając teraz nagrywarkę, i więcej zainstalowanych programów, nie wyobrażam sobie pracy z 128 MB - prawdę mówiąc te 256 MB to też mało, przydało by się jeszcze z 128 ....

Ale to oczywiśćie prawda z tym, że kiedyś wystarczało 64 MB - kolega na początku też tak miał i działał. A powiem więcej - inny kolega miał zainstalowane Win98 na P200 Mhz z 32 MB RAM'u !!! I to działało - a ja naprawdę nie wiem jak

Pozdrawiam i dzięki za wypowiedzi
ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2005, 14:33   #13
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
[QUOTE=Arepo
edit : były 3 wersje tej karty :
- AWE64
- AWE64 Value
- AWE64 Gold[/QUOTE]

Ok, az tak szczegolowo nie ma sensu interpretowac, ale wersji gold nie mialem... ta wersja miala zlocone sciezki i koncowki... wiec to nie to

ale przyznam nie spotkaem sie aby SB AWE 64 az tak zubozona byla, widac wersja wyjatkowo komercyjna
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2005, 17:37   #14
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Kolejne moje pytanie w tym temacie. Dzisiaj próbowałem nawiązać rozmowę z Wujem poprzez GG (niestety aktualnie Wuja nie ma Skype i sam tego sobie nie zainstaluje )
I sytuacja była taka - mnie Wuja słyszał dobrze - a ja Wuja w ogóle !!!
Ponieważ u mnie karta jest full - duplex, więc to mi to wygląda na Wuja kartę.
Wuja ma płytę Abit St6 z Celeron 900 i zintegrowanym dźwiękiem AC97 - niestety na stronie Abita nie ma żadnej informacji o właściwościach tego kodeka.
Szukałem w sieci - i niewiele znalazłem - tylko tyle, że były chyba różne wersje tego AC 97 ??
Więc może tamta wersja nie ma full - duplex ??
Link do opisu płyty:
http://www2.abit.com.tw/page/pl/moth...MODEL_NAME=ST6

Jeśli ktoś miałby wiedzę w tym temacie - to bardzo proszę o informacje, ja w miarę czasu też będę szukał, a niestety u Wuja będę mógł być dopiero za kilka dni, żeby to jakoś osobiście sprawdzić.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
ro29

Ostatnio zmieniany przez ro29 : 28.06.2005 o godz. 17:39
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2005, 23:39   #15
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Więc może tamta wersja nie ma full - duplex ??
Brak tej funkcji to odległa przeszłość. Kodek zintegrowany na tej płycie ma ją na pewno. Dzisiaj nikt tego nie pisze w specyfikacji, gdyż jest to sprawa oczywista, a o tym problemie dawno zapomniano. Sprawdźcie jeszcze raz ustawienia, tam gdzieś tkwi problem.


@Ormianin

Poszperałem trochę w sieci i doszedłem do bardzo ciekawych wniosków. Twoja myśl o tym, że problem mógł zostać rozwiązany za pomocą odpowiednich sterowników jest zapewne słuszna. Przeczytałem o tym tutaj ftp://ftp.helion.pl/online/sblive/sblive-1.pdf na stronie 32. Jest tam napisane przy karcie SB AWE64 Value, iż obsługa full-duplex była emulowana dzięki uaktualnionym sterownikom (poprzez szybkie przełączanie trybów nagrywania i odtwarzania). Gdzie indziej znalazłem również informację, że model który ja posiadałem wymagał aktualizacji biosu aby działał pod win98 (ja używałem wtedy 95-ki). Możliwe więc, że gdybym uaktualnił bios i wgrał najnowsze drivery pod win98 to wszystko było by OK i miałbym w sterownikach taką opcję jak kolega ro29, bo wydaje mi się, że tak właśnie włącza się tą programową emulacje. Późniejsze modele miały już w pełni sprzętowe wsparcie.

Pozdrawiam.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.