Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.03.2006, 16:49   #1
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Laptop do szkoły

Mam problem takiego typu. Uczęszczam do liceum, a dokładniej do klasy drugiej. Mierzyłem sobie prędkość pisania zwykłym długopisem, oraz na klawiaturze. Wyniki jakie otrzymałem to : Ręcznie - ~120 znaków / minute, Klawiatura - ~320 znaków / minute. Pomijam oczywiście ból jaki sprawia długopis, zmęczenie ręki, czasami brak jakiejkolwiek możliwości rozczytania.
Wywnioskowałem z tego, że przydałby mi się do szkoły laptop zamiast zeszytów. Pomijam tutaj lekcje matematyki, oraz fizyki na których po prostu musze mieć zwykły kawałek kartki i długopis. Co do rysowania różnych obrazków używałbym jakiegoś oprogramowania i myszki. Tableta nie planuje kupować, ponieważ nie stać mnie na takie bajerki do przyszłego laptopa.
Teraz potrzebuje komputer, który będzie dość solidny pod względem obudowy. Będzie on przenoszony w jakiejś torbie i kładziony na ławki, czasami krzywe z wybojami. Więc wytrzymałość to na pewno. Przeznaczam go głównie do pracy w trybie Office, czyli pisanie tekstu, czasem rysowanie czegoś w programie graficznym. Oczywiście dochodzi do tego korzystanie z internetu, komunikatorów, programów P2P, ale to już w domu.
Oprogramowanie jakie wybiore to Linux - chyba, że system Windows zostanie dołączony do lapka, ale to nie jest konieczne. Interesuje mnie również internet wszędzie (tzn. dotęp w krzakach Very Happy), ale to w charakterze rozbudowy. Kiedyś, gdy taki internet będzie bardziej powszechny. Chodzi mi o taką wnęke na karty dostępu przez GPRS czy te HotSopty na lotniskach. Co do wydajności to mile jest widziane 512MB Ram, chociaż na to wszystko 256 zupełnie wystraczy.
Zostaje jeszcze kwesia długości czuwania. Potrzebne mi jest 8x45 minut. Oczywiście biore pod uwagę możliwość noszenia dwóch źrodeł zasilania (jedno w laptopie, a drugie w plecaku/torbie).

Cena Hm.. jak najmniej
W poniedziałek zasięgne opinii moich nauczycieli.

Chyba wszystko ładnie wyjaśniłem. Proszę o pomoc, z góry dzięki

Ostatnio zmieniany przez Piterniel : 19.03.2006 o godz. 17:06
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.03.2006, 17:02   #2
Damianos L
Guru
 
Avatar użytkownika Damianos L
 
Data rejestracji: 23.08.2004
Lokalizacja: Legnica
Posty: 1,199
Damianos L zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ciekawe co na to nauczyciele...

pomysla pewnie ze to rodzaj szpanu i pewnie ci nie pozwola pisac tak na lekcji IMO

a jak ci go ktos ukradnie?
__________________
www.klubpumy.pl
www.realmadryt.com
Damianos L jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2006, 17:09   #3
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez Damianos L
a jak ci go ktos ukradnie?
to kupi zeszyty
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2006, 17:12   #4
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

Moim zdaniem pomysl niby fajny, niby przyszlosciowy, ale za cholere niepraktyczny
Bedziesz mial mase problemow zwiazanych z tym rozwiazaniem - niestety nasze szkolnictwo pod wzgledem takich "bajerow" jest sto lat za...
Problem zasialania - to raz (jesli to ma byc tanie, to nie kupisz laptopa z porzadna bateria)
Problem nauczycieli - watpie aby to zaakceptowali
Problem uczniow - to samo co nauczyciele, a nawet gorzej, bo w liecum to jeszcze malo dojrzali ludzie sa i potrafia niezle dokuczac (oczywiscie mozna stosowac metody silowe i zastraszanie - skutkuje, ale trzeba miec sile przebicia)
Problemy techniczne - tutaj mam na mysli wszystko zwiazane z przechowywaniem, uzywaniem, rozmieszczeniem itp.

No i jeszcze jedna rzecz... oplacalnosc.
Laptop powiedzmy ok 2000 - zeszyty przez powiedzmy 5 lat nauki to jakies 150-200zl

Ja bym sobie odpuscil.
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2006, 17:18   #5
Memphisus
peace 4 us ;)
 
Avatar użytkownika Memphisus
 
Data rejestracji: 25.10.2003
Lokalizacja: Far away from here
Posty: 291
Memphisus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
co do laptopa to tak: polecam IMB'a ThinkPad'a R40 + nowa bateria, posiadam ten model i jestem bardzo zadowolony, jest wytrzymaly i nie ma z nim zadnych problemow.....ale to IBM wiec przepuszczam, ze cena nie bedzie najnizsza - ale cos za cos
co do pomyslu: DOBRY! ale wylacznie na studia IMO, do oglniaka sprzet w postaci dlugopisu i kajecika w zupelnosci wystarczy
Takie jest moje zdanie.
__________________
"Always be nice to people on your way up. Because you will meet the same people on the way down." - Wilson Mizner
Memphisus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2006, 17:43   #6
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Talking

nie lepiej kamera i nagrywać lekcje?

albo aparat i dyktafon?

tylko zdjęcia z błyskówką mogą rozpraszać nauczycieli
___________________
jak się nauczyciele zgodzą na laptopa to się ogole na łyso
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2006, 17:44   #7
IceManSpy
..:: Ju-Jitsu ::..
 
Avatar użytkownika IceManSpy
 
Data rejestracji: 06.11.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,012
IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Wg. mnie to nie najlepszy pomysł. Koledzy w klasie mogą uważać ,że przechwalasz się ,że masz sprzęt. Dodatkowo jak ktoś Ci ukradnie to co??
Poza tym możesz łatwo używać kalkulatora , chodzić po internecie (jak będziesz miał możliwość) , łatwo ściągać a co najważniejsze to mogą uważać ,że czasem grasz!! a po za tym to może strasznie rozpraszać innych.
Dodatkowo nie ćwiczysz pisania ręcznie. A jak kiedyś będziesz coś musiał szybko napisać to co wtedy?? Napisałeś ,że jesteś uczniem klasy drugiej. Masz za rok maturę!! Musisz ćwiczyć ręczne pisanie ,bo jak komisja nie odczyta się twojego pisma to na starcie oblejesz.
IceManSpy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2006, 17:54   #8
Memphisus
peace 4 us ;)
 
Avatar użytkownika Memphisus
 
Data rejestracji: 25.10.2003
Lokalizacja: Far away from here
Posty: 291
Memphisus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez IceManSpy
Wg. mnie to nie najlepszy pomysł. Koledzy w klasie mogą uważać ,że przechwalasz się ,że masz sprzęt. Dodatkowo jak ktoś Ci ukradnie to co??
Poza tym możesz łatwo używać kalkulatora , chodzić po internecie (jak będziesz miał możliwość) , łatwo ściągać a co najważniejsze to mogą uważać ,że czasem grasz!! a po za tym to może strasznie rozpraszać innych.
Dodatkowo nie ćwiczysz pisania ręcznie. A jak kiedyś będziesz coś musiał szybko napisać to co wtedy?? Napisałeś ,że jesteś uczniem klasy drugiej. Masz za rok maturę!! Musisz ćwiczyć ręczne pisanie ,bo jak komisja nie odczyta się twojego pisma to na starcie oblejesz.
Nic dodac nic ujac - calkowicie popieram
__________________
"Always be nice to people on your way up. Because you will meet the same people on the way down." - Wilson Mizner
Memphisus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2006, 18:12   #9
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,532
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@Piterniel, zajrzyj sobie na laptopy.info.pl je***347;li tam Ci nie dopasuj***261;, to ju***380; tylko w erze...
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2006, 19:54   #10
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
jesli juz to uzywany IBM T23 - lekki, wytrzymaly, dlugo trzyma bateria
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2006, 20:33   #11
Memphisus
peace 4 us ;)
 
Avatar użytkownika Memphisus
 
Data rejestracji: 25.10.2003
Lokalizacja: Far away from here
Posty: 291
Memphisus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin
jesli juz to uzywany IBM T23 - lekki, wytrzymaly, dlugo trzyma bateria
Jesli cena by miala tu odegrac duza role to rzeczywiscie ten model bedzie bdb, glownie chodzi o IBMa, a czy to bedzie "ten" czy "tamten" to juz kwestia wyboru
__________________
"Always be nice to people on your way up. Because you will meet the same people on the way down." - Wilson Mizner
Memphisus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2006, 20:34   #12
rosol
Guru
 
Avatar użytkownika rosol
 
Data rejestracji: 28.12.2002
Posty: 1,563
rosol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Piter... jednym slowem NIEREALNE w polskich warunkach!!
rosol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2006, 21:02   #13
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
nie wiem w czym masz problem ale przeciętna prędkość pisania to ok.140 znaków na minute i szybciej pisać nie potrzebujesz w ogólniaku, nikt nie dyktuje szybciej. Twoje 120 powinno w zupełności wystarczyć. A jak ci to mało, to pisz dużo a nabierzesz szybkości i wprawy i rączka już nie będzie boleć ..hehe.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania

Ostatnio zmieniany przez Maciej : 19.03.2006 o godz. 21:06
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2006, 21:05   #14
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
A według mnie pomysł jest bardzo dobry. To, że polskie szkolnictwo znajduje się mniej więcej w prehistorii jeśli chodzi o wykorzystywanie sprzętu audiowizualnego, to nie znaczy, że w tym samym kierunku mają dążyć uczniowie.

Co do argumentu, że nie ćwiczy się pisania ręcznego, to po pierwsze uważam, że w drugiej klasie liceum jest to już rozwinięte w stopniu wystarczającym, a po drugie - i mówię to z pełną świadomością - umiejętność pisania na komputerze jest już w dzisiejszych czasach po prostu ważniejsza.

Opinia nauczycieli - oczywiście ich przyzwolenie byłoby przydatne, ale tak naprawdę wydaje mi się, że nie mają tu nic do gadania. Póki nie będziesz na lekcjach grał w gry, czy serfował na internecie, to nic im do tego. Z mojego punktu widzenia masz prawo nawet bez ich zgody korzystać z takich urządzeń.

Pozostaje kwestia kolegów i bezpieczeństwa. Tu może być gorzej, ale to już sam najlepiej potrafisz stwierdzić, czy pod tym względem jest to dobry pomysł.


Co do samego modelu. Nic konkretnego ci nie doradzę, bo i z tego, co widziałem w sklepach, wybór w Polsce jest raczej marny. Laptop lekki i z baterią na 6-7 godzin to wydatek przynajmniej rzędu 6-7 tys. złotych. Jeśli chcesz taniej musisz się liczyć z wagą i małą wydajnością baterii (3-4 godziny max). Oczywiście przy pracy biurowej i np. przyciemnionym ekranie i zwolnionym procesorze tez czas może się wydłużyć, ale na pełne 8 godzin lekcyjnych raczej bym nie liczył. Zawsze jednak można się jakoś dostosować, albo doładować na przerwie.


Ogólnie myślę, że pomysł jest ciekawy. Warto naturalnie przedyskutować sprawę z nauczycielami, a potem przejrzeć fora dyskusyjne na ten temat. Ja celowałby w Acera, bo są w miarę niedrogie, ale może też warto rozejrzeć się za używanymi np. na Allegro.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2006, 21:09   #15
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
...on ju***380; ma rozwini***281;t***261; w stopniu wystarczaj***261;cym pisanie na klawiszach 320zn/min to wynik b.dobry. A matury nie napisze na laptopie.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.