Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

 
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 17.08.2005, 11:43   #1
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Laptop vs PC ?!

Ostatnio tak ciekawości czytałem troche o tym temacie.
Laptopy po mojej obserwacji coraz bardziej doganiają stacjonarne ''domowe'' PC - także ich cena robi się (za dobrą konfigurację) w miarę rozsądna.

Przykładowo sprzęt HP Pavilion ZD8110 z:
prockiem P4 HT 3.0 Ghz 800Mhz
pamięcią 1024MB (2x512 DDR) 400Mhz
grafiką M. Radeon X600 128MB
napędem DVD+/-RW/R & CD-RW
monitorem 17'
systemem WinXP Media Center
itd...

można kupić juz za ok 6500pln (cena jeszcze do przełknięcia)
Na tym można bardzo komfortowo pracować/kombinować/grać/itd (co do gier nie przesadzajmy rekordów tutaj nie bedzie - ale można)

Wg. mnie minusem Laptopa jest jego bardziej ograniczona 'otwarta architektura', więc dla lubiących 'zmiany' to kolosalny minus tylko kiedy ja coś w kompie zmieniałem, prócz HDD, napędów, pamięci ?! (To w laptopiku można bez problemu zmieniać)
Jak stoi kwestia awaryjności 'kompa mobilnego' ?!
Oczywiście wiem, że jak się dba tak się ma Ale tutaj nie ma typowych dla PC kart PCI

Kolejny plus jest taki, że 'można go zabrać' co z PC jest bardzo kłopotliwe.

Następne pytanie, PC różni sie od Laptopa - to widać 8 ) , ale jak z obsługą (nie w tym sensie instrukcje itd.), tylko Ci co mają laptopy mają potrzebe mieć jeszcze stacjonarke (też wydajną, bo konfiguracje typu P3/Celeron to prawie każdy ma).

Tak czytacie czytacie te moje bazgroły i zastanawiacie sie o co mi konkretnie chodzi
Wgryzam się w ten temat bo moja stacjonarka (konfig w profilu) robi się leciwa - ale pracuje się na tym jeszcze OK tylko co będzie za 2 lata
Wtedy to sie przyda ew. do dojenia plików, www i OpenOffice ten sprzęt
I wtedy chciałem kupić laptopa (technologia bedzie jeszcze wyzsza wtedy, moze i ceny jeszcze spadną ?! )

Zależy mi głownie na opiniach tych co mają Laptopa albo 2 pozycje na raz (stacjonarke też). Reszta załogi niech zapoda plusy i minusy ew. swoje pomysły/uwagi Laptop & PC

pozdro!
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
 


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.