Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   No i co - PIT złożony? (https://forum.cdrinfo.pl/f5/no-co-pit-zlozony-93414/)

nimal 07.05.2015 19:44

co roku wysylam netem, drukuje i zostawiam sobie w segregatorze
wiec znalezienie zeszlorocznego przychodu nie jest rpblemem :matrix:

ed hunter 07.05.2015 20:10

A ja gdzieś dobrze schowałem, tak dobrze, że nie wiem gdzie, ale szybciej jest dojść na pocztę, niż szukać. No i jak pisałem, list z wypowiedzeniem numeru telefonu, bo przeniosłem ten co mam od zawsze, więc po co mi dwa, a poza tym mamy tu najszybszych listonoszy na świecie, jak dzwoni, to zanim dojdę do drzwi, awizo jest w skrzynce, a listonosz na końcu ulicy.
To wszystko oczywiście nie zmienia faktu, że wygodniej wysłać przez internet.

Jarson 09.05.2015 17:14

Również wysyłam, drukuję, a następnie umieszczam w segregatorze. Dopóki dom mi nie spłonie, a od kiedy zrezygnowaliśmy z drewnianych chałup ze strzechą prawdopodobieństwo spłonięcia jest dość niewielkie, przypomnienie sobie kwoty zeszłorocznego przychodu nie będzie specjalnym problemem.

Z tym składaniem przez internet wiąże się tylko jeden problem - od lat rozliczamy się z małżonką osobno i w zasadzie mieliśmy to zmienić. W "okienku" byłoby kwestią kilku minut przed złożeniem PIT-u, a tak za każdym razem przypominamy to sobie przed złożeniem deklaracji no i oczywiście nikomu z nas nie chce się przejechać tych kilkuset metrów do US, pobrać formularza, uzupełnić i odnieść :fiu:

nimal 10.05.2015 18:23

nie rozumiem - jakiego formularza?
ZAP aktualizacja danych? no to to wypadalo zrobic zaraz po slubie ||
przeciez mozna przez net rozliczac sie w parach :>

Jarson 10.05.2015 20:51

Tak naprawdę, to po ślubie nie było to nam do niczego potrzebne. Nie robiło nam wtedy większej różnicy czy rozliczamy się razem czy osobno. Teraz sytuacja nieco się zmienia, ale w tym roku jeszcze tego problemu nie było, dopiero za rok będzie nam się prawdopodobnie znacznie lepiej rozliczać razem.

Zetoxa 17.02.2019 08:47

niesamowite, min. finansów przysłało mi na maila,
linka do mojego osobistego pita co mi go zrobili i zamieścili :wow:
cobym se go sprawdził czy wporzo jest :sciana:
i łaskawie zaakceptował :D
oczywiście nie zaakceptowałem, bo ja wspólnie ze Staśką :spoko:
ale szacun dla ministry :spoko:

ed hunter 17.02.2019 19:45

No właśnie w środku nocy mi przysłali, a tak dobrze spałem w pracy, to mnie cholery obudzili. :D

E tam, dupa, teraz sprawdziłem, muszę sam złożyć PIT-36, bo prowadziłem pozarolniczą działalność gospodarczą i miałem też inne przychody. Za trudne dla MF. :]

Zetoxa 17.02.2019 20:11

no tak, u mnie i u Staśki jedna robota, było im łatwo :taktak:

mgit 17.02.2019 20:49

Rozliczanie z automatu całkiem wygodne. Nawet przepisywać nic nie trzeba było do programu. Dwa kliknięcia i załatwione :P

nimal 20.02.2019 15:03

jeszcze nie przegladalem, bo czekam na pity z roboty
ale ponoc mozna w tym proponowanym dodac malzonka i rozne ulgi
cos jakby edeklaracje, ale juz wiekszosc pol wypelniona - jak tak to bedzie milo
ale w tym roku policze sobie sam i porownam :D jakos rzadowi ni chu chu nie ufam :P

Zetoxa 20.02.2019 15:06

można Nimal dodać małżonkę, policzą ci wspólnie :spoko:
sprawdziłem sobie, swoją drogą na programie do pitów,
wszystko się zgodziło :spoko:
także coś się jednak udało.

nimal 20.02.2019 15:48

edeklaracje tez nie byly zle (choc pod linuxem to byla meczarnia z obsluga)
a teraz prosze - online, czylli niezaleznie od platformy, i jeszcze nie dosc ze samo liczy, to nawet poprawnie :banan:

Jarson 26.02.2019 12:32

Przed chwilą się rozliczyłem - rzeczywiście jest jeszcze wygodniej jak w e-Deklaracjach. Na początku myślałem, że rozliczenie przez urząd to będzie zwykła propozycja PIT-u, nie uwzględniająca żadnych ulg i będę musiał i tak otworzyć e-Deklaracje i rozliczyć się ręcznie. Byłem pozytywnie zaskoczony, że tutaj można pododawać ulgi samemu, a w dodatku część już jest uwzględniona. I tak dzieci są już uwzględnione, w moim przypadku musiałem samemu dodać ulgę za krwiodawstwo. Całość nie zajęła dziesięciu minut :)

Na jedną rzecz należy zwrócić uwagę, jeżeli ktoś nie ma w zwyczaju drukować najważniejszych dokumentów, albo chociaż robić kopii na dysku. W e-Deklaracjach mamy całą historię i chcąc wysłać PIT (gdzie jest walidacja kwotą przychodu z poprzedniego roku) wystarczy podejrzeć ubiegłoroczny formularz. Platforma podatki.gov do logowania wymaga danych z poprzedniego roku, więc jeśli zapomnimy pobrać i zapisać/wydrukować PIT-u, który teraz rozliczamy, w przyszłym roku będziemy mieć problem z zalogowaniem (trzeba będzie po PIT-11 itd. dochodzić)...

siwymariusz 26.02.2019 17:27

Zawsze będzie można po Profilu Zaufanym . Jak go nie możesz zrobić w swoim banku, to można przez stronę do zakładania PZ i udać się np do ZUS celem potwierdzenia.

mgit 26.02.2019 17:30

Cytat:

Napisany przez Jarson (Post 1418770)
Na jedną rzecz należy zwrócić uwagę, jeżeli ktoś nie ma w zwyczaju drukować najważniejszych dokumentów, albo chociaż robić kopii na dysku. W e-Deklaracjach mamy całą historię i chcąc wysłać PIT (gdzie jest walidacja kwotą przychodu z poprzedniego roku) wystarczy podejrzeć ubiegłoroczny formularz. Platforma podatki.gov do logowania wymaga danych z poprzedniego roku, więc jeśli zapomnimy pobrać i zapisać/wydrukować PIT-u, który teraz rozliczamy, w przyszłym roku będziemy mieć problem z zalogowaniem (trzeba będzie po PIT-11 itd. dochodzić)...

Profil zaufany - załatwia temat - gdzie by mi się chciało szukać po dokumentach - zeszło rocznego pitu :P


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.