Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Polska przed i w ue.. (https://forum.cdrinfo.pl/f5/polska-przed-ue-29535/)

_Neoo_ 03.01.2004 21:33

@zorg: a może ty się wypowiesz ;)

Ja jestem na TAK.

zorg 03.01.2004 21:23

coraz ciekawiej ! dalej panowie wypowiadac sie ! ale na dole prosze zapisac TAK lub NIE zeby byla jasnosc !!!!

pawelblu 03.01.2004 19:26

Gralo, Ty podchodzisz to sprawy bardzo emocjalnie, ja racjonalnie.
Co do pana Gierka, to wiesz ze polowa pozyczonych pieniedzy zostala przezarta przez spoleczenstwo - wszyscy mieli w tym swoj udzial i dlatego dobrze wpominaja ten okres, a duza czesc z tego co zostala wydana nieefektywnie. Co zostalo - zostal dlug ktory splacamy do dzisiaj. Co wiecej stac nas jedynie na splacanie odsetek (no chyba ze jakis kraj zrobi promocje i za splate od reki umozy czesc dlugu jak kiedys zrobila brazylia u ktorej mielismy czesc dlugu).
Co do Jaruzelskiego, to do konca nie wiadomo co to jest za czlowiek i watpie zeby ktos byl w stanie to kiedys jednoznacznie stwierdzic. Kulisy wprowadzenia Stanu Wojennego wciaz sa zagatka.

Reszta wypowiedzi to demgogia w stylu dbaj o ten kraj - no i co ?? - DBAM

Na koniec jeszcze dorzuce: ludzmi rzadza ludzie ktorych sami sobie wybieraja.

eloise 03.01.2004 16:57

Cytat:

Napisany przez Stef
tylko nie zapominajcie jak wy\wasze matki badz ojcowie musieli stac w kolejkach od 5 rano zebyscie cos dostali a snadanie. a teraz sobie idziesz do jednego z 5 sklepow i mozesz wybierac w czym hccesz, czy chcesz chel powedzmy zytni czy pszenny,albo faloske taka czy taka.

a gdzie ktos widzial w tamtych latach supermarket?

przepraszam, że się wtrącam ale

ja nie zapomniałem jak stałem w kolejce po chleb, po mięso z matką jeździłem do większych miast, przed świętami w sklepie zapisywałem się na listę, ojciec żeby kupić regał stał po nocach w obcym mieście, ale ojciec robił na zakładzie i miał stałą pensję, szło z niej wyżyć !!!; do Pewexu chodziłem z uwielbieniem i żalem jednocześnie (ładnie wyglądał tyle wszystkiego było ale nie miałem pieniędzy, tych zielonych banknotów)

a dziś nie stoję w kolejce, wybieram w czym chcę w 5 różnych sklepach bo mam w kieszeni 3 zł na obiad !!! i szukam czegoś najtańszego, dziś nie stać mnie na rarytasy, więc te cudowne dla Ciebie Supermarkety są dla mnie nadal takimi Pewexami, mogę oglądać co chcę bo z kupnem to raczej słabo

acha i jeżeli dla Ciebie wyznacznikiem szczęścia jest ten Supermarket to brawo dla Twej osoby, nic tylko biję Ci brawo, pomijam fakt, że nie kupię w nim "Serwovitu" (w butelce po śmietanie, zamykanej złotkiem), wszystko pakują w foliowe torebki - widziałeś tam może papierowe torby na zakupy?

kończę bo już nie mogę, jakoś smutno mi, przepraszam za uniesienie

Stef 03.01.2004 16:44

nie zgodzie sie z toba. moze jestem za mlody zeby tak mowic, zeby to komentowac, bo za czasow gierka mnie nie bylo jeszcze. ale z tego co slyszalem z roznych zrodel i z moich wlasnych "doswiadczen' i pzremyslen dochdze do wniosku, ze za gierka moz ebylo troche lepiej,ale nie az tak dobrze.
moze i stworzyl jakis system, w ktorym wszyscy mieli prace,ale co to byla za praca... PGR byl,ale byl nieefektywny, wiekszosc pracujacych tam za tamtych czasow nakradla z PGR'u ile wlazlo, domy pobudowalo. pracowali tak, byle bylo, ze sie nazywalo ze cos robia i dlatego mowia ze im bylo dobrze. a teraz jak nie maja pracy to zle... tylko nie zapominajcie jak wy\wasze matki badz ojcowie musieli stac w kolejkach od 5 rano zebyscie cos dostali a snadanie. a teraz sobie idziesz do jednego z 5 sklepow i mozesz wybierac w czym hccesz, czy chcesz chel powedzmy zytni czy pszenny,albo faloske taka czy taka.

a gdzie ktos widzial w tamtych latach supermarket? byl tylko pewex i to tylko dla wybrancow. wiec nikomu nie zycze znowu takiego systemu. juz wole pracoac dla tego niemca(dla ktorego zreszta nigdy nic ne mialem) niz wrocic do tego co bylo i sie ne sprawdzilo. podsumowujac.. wole zdecydowanie zachod niz wschod.!!!

PS. do pracy trzeba miec szacunek! a w popzrednim systemie chyba o tym zapomniano i dlatego jest jak jest.

Loczek 03.01.2004 16:33

Pawelblu przepraszam że to mówie ale gadasz głupoty. Chłopie gdzie ty masz oczy !!!!! I wogóle gdyby nie Gierek to polska byłaby dzisiaj drugim Azerejdzanem albo jeszcze gorzej. Fakt faktem że zadłuzył kraj ale coś zrobił cokolwiek, chciał dobrze. W pewnym stopniu przeciwstawił się moskwie. To dzieki niemu przemysł ruszył do przodu a to że padł to juz nie jego wina tylko tych którzy tym gorpodarowali w latach późniejszych. A rosjan nienawidze bo to głupi naród niepotafiący wykorzystać przedewszytkim olbrzymiego potencjału intelaktualnego nie mówiac już o dobrach naturalnych. A niemcy to szumowiny, byłem tam 2 lata temu i wiesz co tam się dzieje ??? Jak pojedziesz to zobaczysz. Podam przykład: mąż siedzi w duzym pokoju i ogląda telewizje a w sypialni obok jego żonka rżnie się z kolesiem o 10 lat młodszym !!!! Nie tego niechcem mieć tutaj. Nie chcem żeby kraj który zawsze wszsytkie narody podziwialy za miłość do kościoła stał się jednym wielkim burdelem. A tak naprawde to najlepszym okresem dla polski był okres mieędzywojenny. Wtedy to byli ludzie oddani krajowi i narodowi a teraz to sa ****y **** i patałachy. A na koniec ci napisze. ŻYJESZ, MIESZKASZ W POLSCE WIĘC DBAJ O TEN KRAJ JAK NAJLEPIEJ.

Czemu niekt nie myśli najpierw o człowieku tylko zajmuje się na poczatku pieniędzmi :(

A Pawelblu wiesz Gierek to człowiek w porzadku przynajmniej nie kradł tak jak kradną teraz. Tak samo Jaruzelski widziałeś może w jakich mieszkaja domach ??? bo ja widziałem i powiem ci że to nie sa extrea wille, a szłyszałeś żeby gdzieś wyjerzdzali na wakacje nie ??? dziwne bo nie maja tyle pieniedzy.

pawelblu 03.01.2004 14:19

Cytat:

Napisany przez GraLo
Nie nigdy za !!! Nie będe pracować dla niemca na własnej ziemi. I tym którym zdaje się że bedzie tak miło po wejściu powiem że się mylą. Skąd nasz rząd wytrzasnie pieniądze potrzebne do unijnego budrzetu nie mówie już o potrzebach kraju. Wszyscy zachwycają sie ze Unia pobuduje nam drogi ale za czyje pieniądze za nasze. I żebym to ja siedział w tym sejmie na pewno niepozwoliłbym na wykup ziemi przez cudzoziemców. Bo nie po to nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli z niemcami i rosjanami żeby żyć w wolnym kraju i powiem że mam głeboko w dupie niemców i rosjan. Niemcy to przemądrzały naród który nie podniósłby się ngdy gdyby nie pomoc amerykanów a rosjanie to najgłupszy naród na świecie - mając tyle ropy gazu biedują oj. Ten kto dalej jest za niech przypomni sobie 1 i 17 września 1939 i wszystkie rozbiory. A i wracając do tematu jak będzie hu.....jowo.

Od poczatku:
-ziemie w Polsce cudzoziemcy moga juz miec od dawna, tylko byly ciut wieksze restrykcje.
-Hm jak jest przedsiebiorczy Niemiec ktory potrafi zorganizowac prace i zadbac o rynki zbytu to dlaczego nie chcesz dac mu mozliwosci wykupienia ziemi i zatrudniania Polakow ? Lepiej zeby caly narod na nich charowal zeby mieli za co zlopac wino ? Zycie to nie bajka - to jest wojna.
-co do przesadow czy Polska bedzie platnikiem netto czy nie, to sie nie bede wypowiadal - innym zreszta tez tak radze, bo nawet najwieksi ekonomisci nie sa w stanie jednoznacznie stwierdzic, wiec pozostaje nam jedynie sprawdzic to empirycznie.
-co do siedzienia w sejmie to widzisz, ja boje sie kiedy w sejmie siedzia ludzie ktorzy rzucaja gornolotnymi textami w stylu "Nie rzucim ziemi skad nasz rod", a pomysly na ratowanie gospodarki maja w stylu E. Gierka
-martwi mnie ze masz "głeboko w dupie niemców i rosjan"
-co do przemadrzalosci niemcow masz troszke racji, ale raczej mniej niz wiecej. Ja znam w Europie co najmniej 2 bardziej leniwe kraje europejskie ktore wyrosly na potege dzieki pomocy USA (w roznych etapach swojego rozwoju).
-Rosja miala bardzo burzliwa historie i bardzo niestabilna sytucje polityczna. Nie nazwalbym ich najglupszym narodem na swiecie.
-1 i 17 wrzesnia i wszystkie rozbiory sobie przypomnialem ale to zwiazku z UE nie ma.

Jeszcze taka ciekawostka - wiesz czym przeciwnicy integracji straszyli Litwinow przed referendum akcesyjnym ? - Ze po przystapieniu do UE Polacy masowo beda wykupowac ziemie na Litwie.

eloise 03.01.2004 14:10

Cytat:

Napisany przez GraLo
Nie nigdy za !!!

w tej sprawie mam podobne odczucia do Twoich

Loczek 03.01.2004 13:57

Nie nigdy za !!! Nie będe pracować dla niemca na własnej ziemi. I tym którym zdaje się że bedzie tak miło po wejściu powiem że się mylą. Skąd nasz rząd wytrzasnie pieniądze potrzebne do unijnego budrzetu nie mówie już o potrzebach kraju. Wszyscy zachwycają sie ze Unia pobuduje nam drogi ale za czyje pieniądze za nasze. I żebym to ja siedział w tym sejmie na pewno niepozwoliłbym na wykup ziemi przez cudzoziemców. Bo nie po to nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli z niemcami i rosjanami żeby żyć w wolnym kraju i powiem że mam głeboko w dupie niemców i rosjan. Niemcy to przemądrzały naród który nie podniósłby się ngdy gdyby nie pomoc amerykanów a rosjanie to najgłupszy naród na świecie - mając tyle ropy gazu biedują oj. Ten kto dalej jest za niech przypomni sobie 1 i 17 września 1939 i wszystkie rozbiory. A i wracając do tematu jak będzie hu.....jowo.

M@X 03.01.2004 13:34

Cytat:

Napisany przez _Neoo_
Bez obrazy ale twój post przypomina mi argumenty przytaczane przez Ligę Polskich Rodzin.

Spoko, nie gniewam sie. Kazdy ma prawo przedstawiac swoje poglady. Zdarzylo mi sie juz slyszec, ze jestem rasista, skinem i wieloma innym irzeczami. A ja pop orstu kocham swoj kraj. "Gdzie sie podzialy te czasy, gdy sie kochalo wielkie sprawy glupia miloscia?"...

Stef 03.01.2004 11:28

ja jestem za unia chocby tylko z tego powodu ze znikna granice. to co sie dzieje na granicach z tirami i autobusamu turystycznymi , pzrechodzi ludzkie pojecie.
sytuacja z zycia wzieta. prztyjezdza autobus na male pzrejscie graniczne miedzy polska a slowacja o 1/30 w nocy a celnik na dzien dobry " co wy k*** nie wiecie o ktorej sie przyjezdza na granice?

CIAPEK 02.01.2004 23:41

Cytat:

Napisany przez sayan
(...) no i moze w 2010 bedzie juz wporządku kraj ...

o kurde jaki ja stary będę wtedy :D :podbite:

sayan 02.01.2004 23:38

tak troszke nie na temat...

ale przewaga państw Francji, Niemiec, Włoch ... to mi troszke przypomina sytuacje jakie były w Europie przez pierwszą woją światową (tylko ze teraz sie inaczej troszke podzielili ) - przynajmniej tyle wiem z lekcji historii.. i to mnie jakos dziwnie nie pokoii.



ja uwazam ze z wejscie Polski do UE bedzie troszke gorzej na początku, ceny wzrosną a pensje nie bedą wyższe.. .ale powoli z czasem zacznie sie robic coraz lepiej i lepiej (mam nadzieje !) no i moze w 2010 bedzie juz wporządku kraj ...

zorg 02.01.2004 23:25

ciekawa dyskusja ! sledze z uwaga !!!

_Neoo_ 02.01.2004 23:13

Cytat:

Napisany przez M@X.666
Najpierw wysprzedali Polska ziemie

Jeżeli ktoś ma pieniądze to może sobie kupić ziemię, takie jest prawo rynku. Inna sprawa ze większość osób które mają pieniądze i kupują tą ziemię to cudzoziemcy. Nie widzę nic złego w tym żeby obcokrajowcy kupowali ziemię jeżeli w ten sposób zostaną stworzone jakie miejsca pracy dla Polaków. Ja sam chętnie bym u takiego pracował (po szkole i studiach oczywiście) jeśli tylko miałbym możliwość, nie będzie mnie obchodziło u kogo pracuję, ważne będzie ŻE pracuję.

Cytat:

Napisany przez M@X.666
beda nas zaprzegac jako neiwolnikow do roboty w innych krajach.

????Jako niewolników?? To właśnie teraz ludzie pracują u POLAKÓW w kraju za niewolniczą pensję (500-600 zł/miesiąc albo jeszcze mniej). Jak myślisz dlaczego tylu ludzi wyjeżdża za granicę już teraz do pracy? Bo mogą zarobić tam o wiele więce niż w naszym kraju. Żeby nie być gołosłownym podam przykład: mój kolega pracował na budowie w niemczech, za miesiąc pracy dostał 4500 zł!! Fakt że to był znajomy jego ojca, ale i tak ta suma mówi za siebie.

Bez obrazy ale twój post przypomina mi argumenty przytaczane przez Ligę Polskich Rodzin.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:39.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.