Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.02.2003, 18:36   #1
Mark24
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 56
Mark24 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Prawo - pytanie dotyczące tego serwisu!!!!

No to musimy sobie coś wyjaśnić.

Do czego służy www.cdrinfo.pl. Myślałem, że jest to stronka, gdzie można sie dużo dowiedzieć o robieniu kopii zapasowej programu lub gry (w świetle prawa dozwolone!!!!!). Akurat tego tytułu żadnym dostępnym sprzętem amatorskim, ani programem nie skopiuję więc pompcny będzie programik (w świetle prawa na stronce o której pisałem powyżej dozwolony!!!!!!)

W którym miejscu łamię prawo, oprócz może łamania regulaminu tej strony?
Czym się w świetle prawa różni kopiowanie gry lub programu z crackiem a bez niego? Czy ten pierwszy sposób to mniejsze przestępstwo - a może to w ogóle nie przestępstwo?? A drugie to czyn naganny godny potępienia?
Mark24 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.02.2003, 18:44   #2
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Uzywanie cracka jest nielegalne ze wzgledu na ingerencje w kod zrodlowy programu.
Wiec to chyba wyjasnia czemu nie mozna uzywac crackow.
Przeczytaj sobie licencje gry.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2003, 18:48   #3
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Weron napisa***322;(a)
Uzywanie cracka jest nielegalne ze wzgledu na ingerencje w kod zrodlowy programu.
Wiec to chyba wyjasnia czemu nie mozna uzywac crackow.
Przeczytaj sobie licencje gry.
ale wg. polskiego prawa craki sa legalne
wszelkie zapisy w licencjach odnosnie zakazywania tworzenia crackow sa bezprawne 8)
ale jak widac CDRINFO team dmucha na zimne
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2003, 18:52   #4
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Pawel_k napisa***322;(a)
ale wg. polskiego prawa craki sa legalne
wszelkie zapisy w licencjach odnosnie zakazywania tworzenia crackow sa bezprawne 8)
ale jak widac CDRINFO team dmucha na zimne
Zakladajac, ze sa legalne (chociaz to bardzo watpliwe).
To ich uzywanie jest nielegalne.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2003, 19:02   #5
Mark24
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 56
Mark24 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zostałem juz pouczony co do pisania linków do pewnych stron więc napiszę naokoło. Wielu czytało numer bodajże drugi numer Top Secret. Pod koniec był artykuł o dwóch stronkach www działających "na granicy prawa". Hmmm... Top Secret się nie bał, a na internetowym forum nie mozna wspomniec o tej stronie...

Mam prawo do zrobienia jednej kopii bezpieczeństwa. Jak ją mam zrobić Płytki nie da się przegrać....
Mark24 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2003, 19:07   #6
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Mark24 napisa***322;(a)
Zostałem juz pouczony co do pisania linków do pewnych stron więc napiszę naokoło. Wielu czytało numer bodajże drugi numer Top Secret. Pod koniec był artykuł o dwóch stronkach www działających "na granicy prawa". Hmmm... Top Secret się nie bał, a na internetowym forum nie mozna wspomniec o tej stronie...

Mam prawo do zrobienia jednej kopii bezpieczeństwa. Jak ją mam zrobić Płytki nie da się przegrać....
Daj spokuj.
Szukasz dziury w calym.
Co prawda nie czytam gazet bo wole wiadomosci z netu.
Ale top secret to pewnie jakies brukowe pismo
A tak na powaznie.
To o co ci w ogole chodzi?
Jest regulamin i juz.
Nalezy sie stosowac.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2003, 19:08   #7
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
hmm - niestety nasze odczucia nic tu nie maja do rzeczy - wg. moich informacji LEGALNE jest posiadaie kopii zapasowej (nie sprecyzowano ich ilosci), nie jest natomiast legalne ingerowanie w kod zrodlowy czy inna tworczosc cyfrowa objeta ochrona prawa autorskiego - niestety ***** legalny w mysl tego nie jest (czy jest legalne lamanie zabezpieczen w celu wykonania kopii - nie wiem - ale to sadze wymaga solidnej debaty prawnej - a nasze prawo autorskie jest kulawe i niedopisane)

co ja o tym mysle to moje - ale jako mod musze tepic takie pytania (o cracki) chocby z tego powodu ze regulamin tego zabrania - a jesli chodzi o twoje pytanie z zamknietego juz posta - na gcw ten ... powinien byc
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2003, 19:15   #8
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Czytałem artykuł o uzywaniu cracków w celu zrobienia poprawnie działajacej kopii bezpieczenstwa na włąsny uzytek pod warunkiem ze bedzie to jedyna działajaca kopia / tzn nie bedzie program zainstalowany na wielu komputerach bo to tesh jest kopia / oraz osoba roziaca kopie za pomoca kracka albo wogóle ma LICENCJE NA PROGRAM.

Co do cracków na forum.

Wiez mi ze wiele / podejrzewam ze wiekszosc / osób ktore pyta o cracki chce ich uzyc w celu zrobienia NIELEGALNEJ kopi oprogramowania / programu gry etc,/ wiec TEAM cdrinfo przyjał do regulaminu ze jest to temat zabroniony.
/ nie sprawdza Cie czy masz rzeczwiscie licencje na dany program /

Jesli chodzi o zdobywanie cracków - wiez mi ze potrzebowałem tego typu rozwiazan do celów edukacyjnych zancznie wczesniej nish wogóle zarejestrowałem sie na forum - byłem nowicjuszem w tej dziedzinie nie miałem pojecia co to wogóle jest ***** i jakie sa prawa autorskie.

Podrzucili mi kiedys jakas gierke zainstalowałem i opierdzieliłem tego co ja przyniósł bo mi wywalało zanzy wszystkim komunikat - No CDROM found.

Kolega poinstruował przekopiował co trzeba i działo.

Nie obchodziło mnie wtedy jak - byle by działało.

Dopiero potem potrzebowałem crc do zrobienia kopi bezpieczenstwa posiadanego przezemnie oryginału SŁownika Collinsa - nie miałem pojecia jak sie kopiuje zabezpieczenia zeby nie uzywac cracków.

Wiesz jak postapiłem - ano zadziałał u mnie instynkt tropiacy i wpisałem poprostu ***** w wyszukiwarce - po odwiedzinach paru stron www znalazłem to co chciałem TZN najwieksza skłądnice rznorakich dodatków cracków ulepszaczy itp. szczerze mówiac byłem wtedy w szoku.

Co do regulaminu na forum - nie dziwie sie chłopakom ze tak ostro traktuja zapytania o cracki - bo jakby co to im sie obrywa.

Pozdrawiam
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2003, 19:16   #9
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Prawo to prawo senk w tym jak je interpretujemy
jestem pewien ze przy odpowiedniej wiedzy prawnej wybronil bym sie przed sadem z faktu posiadania cracka do LEGAZNEJ kopi gry
jak to powiedzial moj prof z prawa "prawnicy to wielcy indywidualisci i kazdy interpretuje prawo na swoj sposob" 8)
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2003, 23:26   #10
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie jestem prawnikiem ale sadze ze

jezeli masz oryginalna plytke i masz kopie bezpieczenstwa tej plytki to nawet jak zrobi ci ktos wjazd na chate to sie wybronisz - o ile stac cie na adwokata nie z urzedu

jezeli zrobia ci wjazd a ty masz tylko "kopie bezp" bez zadnego dowodu zakupu oryginalu czy np starej porysowanej plyty juz nie dzialajacej to nie pomoze ci nawet swiety Piotr

cdrinfo jest publiczna strona (serwisem) traktujaca o nagrywaniu plyt i wszystkim co z tym zwiazane - takze o tym jak ominac zabezpieczenia stosowane przez firmy majace na celu uniemozliwienie (w praktyce utrudnienie) zrobienia kopii bezpieczenstwa plyty - do ktorej wedle licencji i wszelkich przepisow masz prawo

niestety na swicie coraz bardziej widac chore przytakiwanie wyczynom wytworniom muzycznych czy innym stosujacym coraz to wymyslniejsze zabezpieczenia (tym samym drozsze) co przynosi skutki mizerne czytaj zadne oraz instytucjom przez nie powolanych czyli RIAA (od muzy) i BSA (od reszty)
ich wyniki sa smieszne zenujace i naciagane jak cholera
przylapanie nawet 100 tys ludzikow na sciaganiu czy posiadaniu nielegalnego softu jest setna czescia procenta tego co traca przez nielegalny soft ale zamiast szukac zrodla przeciekow - czyli na wlasnym podworku (np ostatnie wyczyny jurora z komisji oscarowej - two towers) lepiej odwrocic kota ogonem

zamiast szukac sposobu obnizenia kosztu koncowego produktu (co wedlug mnie przeklada sie bezposrednio na wiekszy zysk - obnizysz cene = sprzedasz o wiele wiecej = wiecej zarobisz = niz jak sprzedasz 10 razy drozej ale kupi to 100 x mniej osob) to wymyslaja jakies glupawe zabezpieczenia i scigaja ludzikow po calym swiecie

Polska przystepuje do Uni - juz dawno temu podpisala sporo praw unijnych czyli obowiazuja one takze i u nas - u nas jeszcze cicho ale RIAA i BSA juz sie czaja zeby tu wskoczyc

a dlaczego nikt nie szuka zrodel - bo ktos na tym na tyle duzo zarabia ze nie oplaca sie tym poje.... instytucjom a raczej im szefom lapac takie osoby

dlatego tez cdrinfo nie moze sobie pozwolic na luzne traktowanie i nawet ciche przyzwolenie na cracki czy seriale bo wystarczy ze jeden autor jednego programu wytoczy proces cdrinfo a jako serwis niekomercyjny zostaniemy po prostu zamknieci - no chyba ze macie zamiar zrobic porzadna zrzute na super adwokata ktory wybroni nawet morderce - bo takie sprawy maja podobne wymagania co do umiejetnosci obroncow (oskarzycieli) - bo zaden z nas nie jest w stanie wylozyc kase czy nastawiac karku za to

wszystko to powiedzialem jako Majonez i nie uzgadnialem tego z nikim innym z zespolu - jezeli wiec sie gdzies myle to prosze ekipe o poprawienie mnie
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2003, 23:29   #11
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

jest godzina 00'32 ! - kurde ja jush ledwo co zdania klice
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2003, 23:41   #12
Sniper
Member of Blokers.net
 
Avatar użytkownika Sniper
 
Data rejestracji: 23.04.2002
Lokalizacja: Zawiercie
Posty: 939
Sniper niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Powiem tyle co zapamiętałem z zajęć z prawa ) (byu od 17 do 19 i rzadko tam siedziąłąem)

Nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem.

Tak więc nawet kopiujac/crackujac/ulepszając progz/gre nic nam nie da ze ja niewiedziałem/łam że to jest nielegalne.

Wniosek :

Gdy MiB puka do drzwi zjeść płytki )
Sniper jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2003, 08:06   #13
Mark24
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 56
Mark24 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jedna sprawa, to że mam oryginał to chyba nie ulega wątpliwości.
Próbowałem wczoraj go przegrać, wrzuciłem do nagrywarki zrzuciłem obraz na dysk, zainstalowałem z obrazu.
Bah, włóż CD z grą. Zabezpieczenie StarForce...
Sprawdzam na cdrinfo (nie byłem już od kilku miesięcy - bo nie musiałem... Nie da się skopiować (na razie).
Jako właściciel oryginału i "posiadacz prawa" do zrobienia kopii zaposowej oryginału leżacego grzecznie pod biurkiem zapytałem o *****. Przecież nie ma innej możliwości na zrobienie kopii bezpieczeństwa. Hmm... wygląda na to, że w tym momencie zostało złamane moje prawo do zrobienia sobie kopii bezpieczeństwa!!! Może nie złamane ale celowo utrudnione!!!

Wiem, że pisanie nic nie da... idę w sobotę na stadion i KUPIĘ moją kopię bezpieczeństwa. POZDRAWIAM....
Mark24 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2003, 08:11   #14
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
a czy ni mozna emulowac starfoca w jakims alkoholu czy klonie? moze blind write suite?

i nie krzycz na nas - wiele osbo przezywa to samo co ty... a ja jak juz powiedzialem wczesniej - nie wazne co mysle - a chcialbym pomoc - ale nie znalazlem tego ... - musze usuwac takei pytania - taki regulamin - takie tu prawo
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2003, 08:16   #15
Mark24
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 56
Mark24 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
OK. Sorry, trochę mnie poniosło.
Wszystko przez te kruczki prawne.. Czy bez cracka czy z crackiem skutek jest taki sam. A że jeden sposób jest prawnie dozolony, a drugi nie wiadomo, to już wina prawa.....
I proszę zamknąć dyskusję bo dalsze ciągnięcie tematu nie ma sensu (sam do tego doszedłem

A prawa, i regulamiu i tak się nie zmieni
Mark24 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.