Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.12.2012, 13:26   #106
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
No to jest wspólny wynik takich kierowców na takich drogach.

Gdyby drogi były lepsze -> wypadków byłoby znacznie mniej. Ale jakieś by były, bo idiotów nie brakuje. Fizycznie jednak nie można zabić pieszego, gdy nie ma pieszych.
Gdyby kierowcy byli lepsi -> wypadków byłoby znacznie mniej. Ale mimo to będzie ich dużo, bo na takich drogach cudu nie będzie. Ktoś kiedyś zagapi się, popełni błąd. Te drogi nie wybaczają.

Ale to nawet nie chodzi o prędkość z jaką jeżdżą. Ale o manewry które potrafią wykonać na drodze, głównie służące wciśnięciu się przed inne auta.
Przyznaje - ja bym się bał!!

Przy tym wątpie że radary są rozwiązaniem dobrym na cokolwiek innego niż dziura budżetowa.
No i nie każdy kierowca będzie Hołek, bez względu na szkolenia. I każdy kiedś robi błąd.
Ale prawie każdą starą drogę można przebudować poprawiając jej bezpieczeństwo.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 07.12.2012 o godz. 13:32
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.12.2012, 13:31   #107
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
No i widzisz. zobacz ilu takich idiotow jest, bardzo wielu. trzeba ich eliminowac. tylko jak ?

nawet wprowadzajac drakonskie punkty gdzie bardzo wielu idiotow by stracilo prawko to normy z mandatami i tak by wyrobili. powiem wiecej. znam kilku takich, ktorym sie powinno zakazac jazdy autem natychmiast. oczywiscie CB i heja byle szybciej...

ale mowilem juz kilka razy. widoczne fotoradary nie daja nic, poza sytuacjami jak sa ustawione w miejscach gdzie wypadaloby zwolnic.
jesli ludzie mieliby swiadomosc, ze na jakims odcinku moga ich focic z ukrycia to by zdjeli noge z gazu. szczegolnie by podzialalo na tych co sie wiecznie spiesza. czy takie cos byloby dochodowe? na poczatku z pewnoscia, pozniej nie bardzo.
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

Ostatnio zmieniany przez demek : 07.12.2012 o godz. 13:33
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2012, 13:34   #108
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
No nie wiem jak. Gdy dostałem mandat (mój jedyny) za szaleńczą jazdę 84km/h po prostej jak stół wielokilometrowej pustej drodze.

Tego samego dnia widziałem wielu takich idiotów robiących rzeczy takie jak jazda pod prąd i wciskanie się na siłę w celu unikniecia kolizji.

Ale policja nie była nimi zainteresowana. Siedzieli w krzakach na prostej pustej drodze z suszarką i łapali w zasadzie wszystkich, ale nie tam gdzie było niebezpiecznie

Tak się problemów nie rozwiąże

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 07.12.2012 o godz. 13:36
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2012, 13:39   #109
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,869
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
W takich Niemczech też są ograniczenia, i co? O dziwo Niemcy ich przestrzegają!
Dlaczego? Ano dlatego, że mają zaufanie do swoich służb drogowych i wiedzą, że jak jest ograniczenie np do 30 to widocznie w tym miejscu jest to konieczne.
A u nas co? Wiemy jak jest.
Co się dziwić kierowcom, że lekceważą ograniczenia, jak wszyscy wiedzą, że połowa z nich stoi bez sensu. Ta mentalność jest niestety nabyta, a nie wrodzona.

Można by długo rozmawiać na temat czym się różnią nasze drogi i służby drogowe od niemieckich.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2012, 13:41   #110
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
True a tam gdzie stoją z sensem droga ma czasem takie dziury, że przekroczyć się ich nie da
Takie nasze lokalne wynalazki ograniczające prędkość.
Te drogi to komedia, ale niestety jak przychodzi do statystyk to dramat.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2012, 13:42   #111
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
jest wiele znakow i ograniczen bez sensu. ale jak napisalem wyzej, wielu kierowcow nie rozumie nawet jesli sa sluszne, to jak ma byc dobrze?
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2012, 13:44   #112
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
No ale jak odróżnić?
Czy to
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/absurdy,...-wz,57724.html
jest poważne? Drogowcy mają konkurs na największego idiotę czy co? Chcą kogoś zabić?

Skoro państwo chce poprawiać bezpieczeństwo to moze niech zacznie od siebie...
Pieniądze dostaje od kierowców niemałe właśnie w tym celu.
Ale jedyne co z nimi robi, to kupuje radary aby doić ich jeszcze bardziej.
Radary niczego nie rozwiązują. Niczego. W takich ilościach to jest marnowanie pieniędzy.

btw nie wiem czy wiecie, ale słyszałem że kierowcy busów MUSZĄ przekracać prędkość aby zdążyć zgodnie z rozkładem...
Więc albo mandat albo kara za spóźnienie. Podejrzewam że spora część kierowców zawodowych musi kombinować.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 07.12.2012 o godz. 13:58
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2012, 14:00   #113
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie da się wyeliminować łamiących przepisów -nigdzie się nie udało nawet w krajach o świetnej infrastrukturze drogowej i wysokiej kulturze-są wszędzie wypadki,tragedie , pościgi ,rajdy po pijaku itp itd
Można jedynie ograniczać ale żeby to zrobić trzeba chcieć to zrobić a nie udawać że coś takiego się robi i ograniczać się do dojenia kierowców(egzaminy na kierowców ,policja,straż miejska, ,sądy -tak naprawdę nie ma kar dla recydywy -ktoś kto chce jeździć i tak będzie )
Natężenie ruchu na niektórych drogach krajowcach przekracza założenia projektantów od 20-100 razy-zawsze znajdzie się ktoś kto na trzeciego pojedzie itp itd....
Rożnicę widać jak wjeżdża się na odcinki dróg które zostały nie dawno zmodernizowane np na 7 na ekspresówki -nie ten świat w porównaniu do tego jak się tam wcześniej jeździło -odcinki pokonuje się dwa razy szybciej żadnych zatorów i karawan -większość skrzyżowań to zjazdy bezkolizyjne -dziś rzadko się widzi wypadki tam -a jeszcze nie dawno 7 nosiła nazwę drogi śmierci -najbardziej niebezpiecznej drogi w PL
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2012, 14:52   #114
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Więc niech zrobią od wartości auta, którym się jechało. 1% wartości za każde przekroczone 10km/h i mamy spokój.
Jasne. Tylko kto będzie kierował autobusami i ciężarówkami?
Generalnie zginie zawód kierowcy. Bo jazda pożyczonym autem to już "drobiazg" w porównaniu do ceny TIRa czy autobusu.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2012, 15:16   #115
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,869
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zawód kierowcy już jest na wykończeniu. Głównie ciężarówek.
Począwszy od durnych licencji, przez viatolle, po ITD która bezlitośnie ich trzepie.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2012, 17:23   #116
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Muszę moją córę zawołać i niech się dziecię uczy jeździć po śliskim, co prawda mam marny do nauki samochód, bo idealnie wyważony, ale opony letnie, można się poślizgać.

Ja się sam tak uczyłem i jak dotąd raz się rozwaliłem w lecie, ale to był zakręt, gdzie w czasie ulewy zbierała się woda, a ja de.bil zamiast wymienić 4 opony, to zaoszczędziłem, na przód dałem nowe, a z tyłu zostały starocia prawie łyse, jak wpadłem na tę wodę, to przód pojechał ślicznie a tył lekkiej osobówki poleciał w kosmos.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2012, 17:43   #117
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,271
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Jestem pewien że w Policji jest tak samo.
A nawet więcej niż pewien.
Policjanci przed wypisaniem mandatu niemalże pytają o zarobki, żeby wiedzieć ile mogą zedrzeć. Nie liczy się bezpieczeństwo, liczy się tylko kasa.

Mojemu bratu wlepili mandat choć nie było wykroczenia, a jak się nie zgadzał to zaczeli zastraszać jego i żonę!
Ale że sąd bardziej wierzy policjantom - lepiej było się przyznać do czegoś czego nie zrobił i zapłacić.
Bo w sądzie szans raczej nie ma.
Masakra.

(...)
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Ostro pojechałeś.
Może jednak nie jest tak źle, a przynajmniej nie wszędzie i nie wszyscy w tych służbach tak robią, czego przykład choćby w powyższym artykule. Ja ciągle chcę w to wierzyć.
Jednak sam system ewidentnie jest pod to robiony, a nam przyjdzie liczyć na sumienie i ludzkie odruchy u policjanta.
Ja mam doświadczenia raczej odwrotne, co nie znaczy że sytuacje takie, jak opisał Sobrus się nie zdarzają. W moim przypadku raz po dostaniu od Straży Miejskiej karteczki za zaparkowanie ewidentnie na zakazie (Anię w szpitalu odwiedzałem zaraz po porodzie, byłem całkowicie świadomy gdzie staję), po rozmowie ze strażnikami po prostu uniknąłem płacenia. Rozmowa zresztą była bardzo przyjemna.

Innym razem gdy w mojej obecności kolegę zatrzymał policjant za wyprzedzanie na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych (przypadkowo, droga za miastem), przekroczenie prędkości i jazdę bez pasów - dał mandat tylko za prędkość, zresztą niewiele przekroczoną ze względu na wyprzedzanie, a za resztę... pouczył. Mógł zabrać prawko za punkty, mógł też (zakładając, że tylko o kasę chodziło, a punkty jak najniższe żeby kierowca dalej jeździł i zarabiał mandaty) wlepić wyższy mandat za inny paragraf, dając niewiele więcej punktów.

Że naciski na mandaty są, to nie ulega wątpliwości. Ale to też takie pokazywanie efektywności, może nie zawsze pęd na kasę (tzn. rząd liczy na kasę, ale przecież nie każdy komendant musi wymagać od podwładnych milionów z mandatów). Bo na przykład Strażnicy Graniczni (a wiem to, bo z nimi często rozmawiam) muszą w czasie służby spisywać - w zależności jaki to patrol - samochody lub przechodniów, żeby pokazać, że coś robią.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2012, 21:19   #118
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski Podgląd Wiadomości
Jasne. Tylko kto będzie kierował autobusami i ciężarówkami?
Generalnie zginie zawód kierowcy. Bo jazda pożyczonym autem to już "drobiazg" w porównaniu do ceny TIRa czy autobusu.
No to niech płaci właściciel pojazdu
Rozpędzone ciężarówki i autobusy stanowią większe zagrożenie od osobówek, więc kara będzie adekwatna.

@Jarson
Masz rację, zbytnio generalizuje. Ale niestety nie mam najlepszej opinii o naszych stróżach prawa.
Oczywiście zdarzają się też porządni.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 07.12.2012 o godz. 21:21
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2012, 22:00   #119
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja tylko wtrącę swoje 3 grosze odnośnie edukacji adeptów...
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
[...]
W niektórych krajach młodzi adepci mogą się uczyć swoim własnym samochodem pod kontrolą np rodzica. Wtedy nauczą się dużo lepiej, niż na kilkunastu godzinach jazd.
[...]
...z kraju, w którym właśnie coś takiego funkcjonuje od wielu lat.

I generalnie - to NIE JEST dobre rozwiązanie. Bo kandydat na pełnoprawnego kierowcę uczy się głównie złych nawyków niestety.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2012, 09:28   #120
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
U nas też instruktorzy uczą złych nawyków.
Np wciskanie sprzęgła zawsze przed wciśnieciem hamulca.

Generalnie chodzi o to aby zdać egzamin...
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Polskie Radio BIS upadło - Czyli cenzure w Polsce czas zacząć... Qbi@k Off topic 73 03.10.2013 17:16
Naziemna Telewizja Cyfrowa (NTC) w Polsce - plany, rozwój, obecna sytuacja itp. andrzejj9 Off topic 13 10.07.2011 22:55
Festiwale w Polsce Qbi@k Film i Muzyka 11 25.04.2011 09:25
Drogi w Polsce (i infrastruktura komunikacyjna) andrzejj9 Off topic 19 02.03.2009 16:28
Internet DSL 15 Mbit/s już w Polsce! kraluk Off topic 41 24.03.2006 20:07


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.