Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.05.2002, 18:05   #1
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wieza ELTA

otóż problem natury technicznej więc ludzi niezainteresowanych elektroniką ostrzegam przed czytaniem tego postu !!!

jestem w posiadaniu "wiezy" (to za duzo powiedziane) , radiomagnetofonu, miniwiezy z odtwarzaczem płyt cd model 2404 podobny do tego http://www.elta.de/pl/artikel.asp?Artikel=2403&Artikel1=2403_NEU&x=136&y =43
tylkko model ciut starszy 2404/2404SI (to nie znaczy ze SCSI)
no i problem jest tego typu ze gdy przełączam przełącznik w tryb CD ...ZONK... nic sie nie dzieje znaczy wiza przechodzi w tryb cd widać po zmianie diodek na panelu ale nic ponadto .. zaden przycisk na panelu nie działa nie reaguje na włożenie krążka ..nie obraca nim zupełny DEAD., sprawdzałem silnik odpowiadający za rozkręcanie krążka jest sprawny czasem słychać jak przyciskam PLAY ze głowica robi zip zip i koniec.. tak jakby sterowanie wysiiadło ale nie jestem do konca pewien, ot stąd moje pytanie czy moze ktos ma jakiś dobry pomysł oprócz tego zeby zaniesc do serwisu )pewnie to uczynie jesli nie dam rady) lecz wydaje mi sie ze moze to sterowanie siadło a konkretnie układ (wygląda jak motylek z masą po środku KA 9258/90) , i jeszcze jedno pytanko dla tych co mają cdki co powoduje ze płyta jest automatycznie zaczytywana (obracana po włożeniu, wiem ze jest styk który sie zwiera i daje sygnał do układu, ale on sie również styka wtedy gdy klapka jest zamknięta i nie ma cd w środku a mimo to silonik napedzający nie działa) ... jakieś mądre sugestie
dziex
p.s.moze ktos mi poleci jakiegos forum elektronicznego jesli takowe istanieje ..
obar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.05.2002, 18:12   #2
macio
Gość
 
Posty: n/a
hmmm.....no nie wiem nie wiem. musiałbym to zobaczyć, ale nie tłumacz jeszcze raz/dokładniej, jestem wzrokowcem po prostu
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.05.2002, 18:30   #3
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1. Przełączam microwierzę w tryb CD (przełącznik trójstanowy - KASETA, RADIO, CDPLAYER)
2. na wyswietlaczu - wydaje sie wszystko ok

3. Wkładam płytkę audio - obojętnie jaką

4. Nie jest wszystko ok , wyswietlacz nie zmienił się (tzn nie podał ilości utworów nic sie nie stało , zadnej reakcji)

5. płyta w srodku ale zero reakcji a dlaczego ? dlatego ze nie ma sygnału na silniczku obracającym...
obar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.05.2002, 19:56   #4
macio
Gość
 
Posty: n/a
No tak, tylko Tobie chodzi o to jak to naprawić, no nie? No to przyznaj sam, trudno naprawić wieżę na forum . Kombinuj, ale niczego nie zepsuj. Popytaj się kumpli (doświadczonych, jeżeli masz takich)...

A ja mam też problem z wieżą. Nie czyta CD, ale widzi że jest w środku, czyta (próbuje), męczy, i przełącza na następną (3 CD zmieniarka). To wina lasera już dwa razy wymieniany, pochodzi miesiąc i to samo. Wieża SAMSUNG MAX-850. Ale wszystkie są felerne, bo i u kolegi (pozdrawiam ), dzieje się to samo (ta sama wieża). A u innego kolegi ma wieże SAMSUNGa ze 4 lata i chodzi aż miło (inny model). A wiesz co zrobilem? Podłączyłem wieże do kompa i jak chce słuchać CD to do mojego LG , a jak wzmacnia dźwięk na Diablo II

Pozdrawiam
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.05.2002, 19:59   #5
macio
Gość
 
Posty: n/a
aha, ale jedna płytka mi chodzi. Wiesz jaka? Muzyka z DIABLO III LOD ) serio, tylko to
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.05.2002, 20:56   #6
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
obar (23-05-2002 19:30):
1. Przełączam microwierzę w tryb CD (przełącznik trójstanowy - KASETA, RADIO, CDPLAYER)
2. na wyswietlaczu - wydaje sie wszystko ok

3. Wkładam płytkę audio - obojętnie jaką

4. Nie jest wszystko ok , wyswietlacz nie zmienił się (tzn nie podał ilości utworów nic sie nie stało , zadnej reakcji)

5. płyta w srodku ale zero reakcji a dlaczego ? dlatego ze nie ma sygnału na silniczku obracającym...
AD 5 -> Laser jest zabrudzony, nie wykrył płyty no i nine ma reakcji

Pozdrawiam
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.05.2002, 22:42   #7
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Zbieg12 (23-05-2002 21:56):
Cytat:
obar (23-05-2002 19:30):
1. Przełączam microwierzę w tryb CD (przełącznik trójstanowy - KASETA, RADIO, CDPLAYER)
2. na wyswietlaczu - wydaje sie wszystko ok

3. Wkładam płytkę audio - obojętnie jaką

4. Nie jest wszystko ok , wyswietlacz nie zmienił się (tzn nie podał ilości utworów nic sie nie stało , zadnej reakcji)

5. płyta w srodku ale zero reakcji a dlaczego ? dlatego ze nie ma sygnału na silniczku obracającym...
AD 5 -> Laser jest zabrudzony, nie wykrył płyty no i nine ma reakcji

Pozdrawiam

czyli wnioskujesz ...ze to laser odpowiada za rozkręcenie płyty? logicznie rozumujjąć moze masz racje ...sygnał czy płyta jest w srodku i czy ją rozkręcić daje laser po wysłaniu wiążki i oczymaniu odpowiedzi TAK lub NIE ..dobrze rozumuje ?
obar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.05.2002, 22:50   #8
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zbieg12 chłopie ... nie wiem jak to powiedzieć ale prawdą jest powiedzenie ze "najciemniej jest pod latarnią" oczywiscie ze laser był zakurzony ..a ja ją qurde prawie całą rozebrałem..zacząłem napiecia sprawdzać ..nawet wysłałem zapytanie do producenta ... ale amatorszczyzne odwaliłem a nie sprawdziłem najprostszego...ale głupio mi ..NIECH TO BĘDZIE PRZESTROGA ZEBY ZACZYNAC OD CZYSZCZENIA a nie od rozkręcania .... a Ty ZBIEG12 masz u mnie piwo ... jesli bedziesz czegoś potrzebował a bede Ci mogł pomoc wal jak w dym stary ....!!!

Tobie też MACIO dzieki za zainteresowanie i chęć pomocy... zapamietam to ...a jestem pamietliwy ... swoją drogą zdało by sie forum o elektronice dla amatorów ...


ale ze mnie ****** zeby pominąć tak istotną sprawę
obar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2002, 06:54   #9
macio
Gość
 
Posty: n/a
To ty nie zacząłeś od wyczyszczenia?!
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2002, 09:15   #10
&y
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.06.2001
Posty: 157
&y zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
obar (23-05-2002 23:50):
[...] ale amatorszczyzne odwaliłem a nie sprawdziłem najprostszego...ale głupio mi ..NIECH TO BĘDZIE PRZESTROGA ZEBY ZACZYNAC OD CZYSZCZENIA a nie od rozkręcania .... [...]
Nie przejmuj sie - to zdarza sie nawet najlepszym ;D
Na marginesie: Plyte rozkreca silnik, ktory jest sterowany przez ukladzik (bardzo czesto taki "motylek"). A bezposrednio po zamknieciu szuflady (kiedy sie zewrze czujnik) zalaczany jest laser i sprawdzana obecnosc plyty (przez laser), jezeli zostanie ona potwierdzona, dopiero wtedy wlacza sie silnik...
Cytat:
swoją drogą zdało by sie forum o elektronice dla amatorów ...
[...]
Moze to nie najgorszy pomysl, ale jak na razie prawdopodobnie byloby male zainteresowanie (tak mysle, gdyz widzialem do tej pory ze 2 topiki powiazane z elektronika)
Jezeli to cos da, to tez jestem za ;D
__________________
.: O tym kim jestes, nie swiadczy to co posiadasz, lecz jak to wykorzystujesz :.\n&y
&y jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2002, 13:22   #11
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
czyli wnioskujesz ...ze to laser odpowiada za rozkręcenie płyty? logicznie rozumujjąć moze masz racje ...sygnał czy płyta jest w srodku i czy ją rozkręcić daje laser po wysłaniu wiążki i oczymaniu odpowiedzi TAK lub NIE ..dobrze rozumuje ?

IDEALNIE

Dzięki za to piwo, trzeba sobie pomagać...

Pozdrawiam
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2002, 19:36   #12
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
heh szkoda ze wczesniej zerknalem na tego posta tez sie dolozyl ze zbiegiem do tego lasera moj brat mial identyczny problem tyle ze z wieza sony niby cacy a plyt nie czytala i zaniosl ja do kumpla elektronika a ten pierwsze co to wzial sie za czyszczenie lasera

to sie podobno zdaza dosyc czesto i nie ma praktycznie znaczenia firma i model (no chyba ze szpary sa takie ze kurz sie zbiera na ukladzie jak w odkurzaczu)

potem wyszlo na to ze wieza stala blisko drzwi balkonowych brat mieszka przy dosc ruchliwej ulicy plus firanki praktycznie przy wiezy = zbiera sie kurz jak cholera
wiec zobacz czy nie masz podobnych warunkow sprzyjajacych zabrydzaniu sie soczewki

ps tak w ogole to te problemy wychodza szybciej w wiezach niz np cdromach bo w wiezach jak wiemy laser ma slabsza moc wiec wszelkie paprochy po prostu rozpraszaja wiazke
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2002, 19:35   #13
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam jedno pytanie - pod pojeciem czyszczenia macie na mysli plyte czyszczaca czy rozbieranie wiezy? Pytam bo siora ma podobny problem a wieza jest na gwarancji i nie chce jej rozbierac. Mam plyte czyszczaca ale slyszalem ze lepiej czegos takiego nei uzywac bo zdaza sie ze dochodzi do porysowania soczewki.
Pomozcie bo laik z tego zupelny jestem.
Plemnik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
odtwarzacz dvd elta jpg problem morthifer Napędy optyczne DVD 0 21.05.2006 09:57
Odtwarzacz DVD Elta komandoska Napędy optyczne DVD 3 17.02.2005 05:10
ELTA 8883 MPG4 czcionka PL henry1952 Napędy optyczne DVD 0 20.12.2004 11:14
wieza nie czyta cd-r dinos Napędy optyczne DVD 6 27.11.2003 20:08
wieza technics czyta oryginalne cd ale nie czyta nagrywanych kasper Napędy optyczne CD 16 08.02.2002 23:47


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.