Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.04.2005, 09:55   #151
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Przepraszam, że piszę tego posta, ale po prostu muszę - dla świętego spokoju, jak ktoś chce się kłócić ze mną na ten temat to niech da sobie spokój... Uszanujmy naszego Papieża.

Przejrzałem przed chwilą parę dyskusji, na różnych forach dużych portali, o Janie Pawle II (sory, że taki temat poruszam, ale muszę...). I jestem zszokowany, jak Polacy, rodacy tego wielkiego Człowieka, nie potrafią uszanować jego osoby. Najbardziej mnie dziwi to, że żydzi czy muzłumanie czy nawet buddyści POTRAFIĄ to zrobić, tzn. uszanować, ale Polacy (nie wszyscy) zawsze muszą się wyróżniać od innych. Ta kolej rzeczy mnie zadziwia, wprawia wręcz w osłupienie. Nie rozumiem, jak można nie uszanować śmierci tak wielkiej osoby, tylko się żreć o byle pierdoły. Podam taki prosty przykład: ktoś napisał, że JPII wcale nie był wielkim człowiekiem, bo on zna większych papieży do niego. Wg mnie jest to dość dziwna opinia, ponieważ, jak można oceniać np. papieży ze średniowiecza z żyjącymi współcześnie. Nie wiadomo jak taki papież z "ciemnych wieków" zachowywałby się w tak trudnych czasach, jakie mamy dzisiaj. Takie porównanie, świadczy wg mnie o małej wiedzy autora tego cytatu. Dodam jeszcze, że w średniowieczu to różnie było z Kościołem, a jak to chyba wszyscy wiedzą: przepych, bogactwo etc. Przez to Kościół chrześcijański się podzielił. Ale wracając do głównego tematu mojego postu, chciałbym powiedzieć na przyszłość, że jeśli ktoś nie potrafi uszanować tego co się stało, to niech lepiej się nie wypowiada, bo to świadczy tylko o nim.

Jan Paweł II był wielkim człowiekiem, zrobił bardzo dużo, kto wie co by było, jakby go nie było... Polska możliwe, że byłaby jeszcze komunistyczna (nie mówię, że teraz jest dobrze, ale wg mnie jest trochę lepiej niż za tamtych czasów). Nie ma sensu kłócić się o byle pierdoły nt. tego człowieka. Jeszcze raz mówię, uszanujmy to co się stało... [']

Na koniec muszę pochwalić społeczność naszego forum. Z tego co obserwowałem temat o JPII, to wg mnie wypada najlepiej. Nie trzeba go zamykać, bo jakiś pseudofanatyk areligijny zaczyna się żreć z innymi. Tak trzymać!

Powiem jeszcze, że jest to moje zdanie na ten temat i raczej go nie zmienię.
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.04.2005, 10:04   #152
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Sporo osób pisze po prostu z przekory, nie do końca zdając sobie sprawę z tego, lub i też będąc tego w pełni świadomym, aby po prostu zwrócić na siebie uwagę, wyróżnić się spośród innych, czy też po prostu spowodować niepotrzebną dyskusję. Dlatego też proponuję nie odpowiadać na takie zaczepki (niestety na naszym forum również się pojawiły, ale szybko zostały wychwycone), bo niezauważone, szybko znikną, natomiast podjęte mogą spowodować daleko idące dyskusje.

A w dzisiejszym dniu uszanujmy raz jeszcze pamięc tego Wielkiego Człowieka..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline  
Stary 08.04.2005, 10:13   #153
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,550
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ogladajcie w spokoju pogrzeb...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline  
Stary 08.04.2005, 13:16   #154
Divxtom
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Divxtom
 
Data rejestracji: 15.10.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 197
Divxtom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Oficjalna transmitowana część ceremoni właśnie się zakończyła...
Divxtom jest offline  
Stary 08.04.2005, 13:23   #155
.::piotrek::.
Na emeryturze
 
Avatar użytkownika .::piotrek::.
 
Data rejestracji: 27.02.2004
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław
Posty: 816
.::piotrek::. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nom, juz po transmisji z pogrzebu...
__________________
.::piotrek::. jest offline  
Stary 08.04.2005, 13:32   #156
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez .::piotrek::.
Nom, juz po transmisji z pogrzebu...
Odszedł na wieki Wielki Człowiek...
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline  
Stary 08.04.2005, 13:59   #157
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ladna uroczystosc
Predi jest offline  
Stary 08.04.2005, 14:35   #158
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Media wyszły z twarzą (poza drobnymi wpadkami), pokazując pontyfikat Ojca Świętego, Jego przesłanie i wartości, których powinniśmy strzec.
Rację mają ci, którzy twierdzą, że teraz wszystko w naszych rękach.
Dane nam było otrzymać coś niesamowicie wartościowego - od czasów Chrystusa chyba żadne pokolenie nie otrzymało takiego daru.
Chciałbym, żeby zostało TO w naszych sercach i umysłach, a nie przeminęło jak kolejny hit kinowy...


EDIT:
O 21.37 wszyscy w Polsce dzisiaj gaszą światła. Cała Polska 5 minutowym milczeniem w ciemności uczci śmierć Jana Pawła II.
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!

Ostatnio zmieniany przez Morris : 08.04.2005 o godz. 15:25
Morris jest offline  
Stary 08.04.2005, 16:52   #159
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odszedl aby zyc... oby Pan Bóg dal nam sie z Nim spotkac... zebysmy razem sie tam wszyscy spotkali
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline  
Stary 08.04.2005, 21:32   #160
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Morris
(...)
O 21.37 wszyscy w Polsce dzisiaj gaszą światła. Cała Polska 5 minutowym milczeniem w ciemności uczci śmierć Jana Pawła II.
no to gasimy monitorki na 5 min
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline  
Stary 08.04.2005, 22:47   #161
Tribunal
net został :)
 
Avatar użytkownika Tribunal
 
Data rejestracji: 29.07.2003
Lokalizacja: Cracow
Posty: 1,101
Tribunal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem czy to dobry topic ale włąsnie tu chciałbym umieścić ten mail który dostałem

Przeczytaj proszę do końca
To dziwne, jak proste jest dla ludzi wyrzucić Boga, a potem dziwić się, dlaczego świat zmierza do piekła.

To śmieszne, jak bardzo wierzymy w to, co napisane jest w gazetach, a podajemy w wątpliwość to, co mówi Pismo Święte.

To dziwne, jak bardzo każdy chce iść do nieba pod warunkiem, że nie będzie musiał wierzyć, myśleć, mówić ani też robić czegokolwiek, co mówi Słowo Boże.

To dziwne, jak ktoś może powiedzieć: "Wierzę w Boga" i nadal iść za szatanem, który tak a propos również wierzy w Boga.

To dziwne, jak łatwo osądzamy, ale nie chcemy byc osądzeni.

To dziwne, jak możesz wysyłać tysiące "dowcipów" przez e- mail, które rozprzestrzeniają się jak nieokiełznany ogie, ale kiedy wysyłasz przesłania dotyczące Pana Boga, ludzie dwa razy zastanawiają się, czy podzielić się nimi z innymi.

To dziwne, jak ktoś może być zapalony dla Chrystusa w niedzielę, a przez resztę tygodnia jest niewidzialnym chrześcijaninem.

To śmieszne, że kiedy przeczytasz tę wiadomość, nie wyślesz jej do zbyt wielu osób z Twojej listy adresowej, ponieważ nie jesteś pewny, co pomyślą o Tobie, kiedy im to wyślesz.

To śmieszne, jak bardzo mogę być przejęty tym, co inni ludzie pomyślą o mnie, zamiast tym, do czego wzywa mnie Bóg !!!

Człowiek wyszeptał:

- Boże, przemów do mnie !

I oto słowik zaśpiewał.

Ale człowiek tego nie usłyszał, więc krzyknął:

- Boże, przemów do mnie !

I oto błyskawica przeszyła niebo... Ale człowiek tego nie dostrzegł, rzekł:

- Boże, pozwól mi się zobaczyć.

I oto gwiazda zamigotała jaśniej. Ale człowiek jej nie auważył, więc zawołał:

- Boże, uczyń cud !

I oto urodziło się dziecko. Ale człowiek tego nie spostrzegł. Płacząc w rozpaczy, powiedział:

- Dotknij mnie, Boże, niech wiem, że jesteś tu.

Bóg schylił się więc i dotknął człowieka. Ale człowiek strzepnął motyla ze swego ramienia i poszedł dalej.

Bóg jest wśród nas. Także w małych i prostych rzeczach, nawet w dobie komputerów, więc człowiek płakał:

- Boże, potrzebuję Twojej pomocy !

I oto dostał maila z dobrym słowem i słowami zachęty. Ale człowiek usunął go i kontynuował płacz...

Moim zadaniem było wysłać tego maila do osób, którym chciałem, by Bóg im pobłogosławił. Wybrałem Ciebie.


Prześlij tego maila osobom, którym życzysz tego samego.
__________________
Tribunal jest offline  
Stary 09.04.2005, 09:30   #162
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Szczecin lata 80 byłem wtedy szczeniakiem niezapomnę tego ... Ojciec Święty odszedł do Niebios ale wciąż jest Cały nasz. Nie zmarnujmy jego nauk... To jest tak cenne niezpomnijmy jego miłości dla wszystkich... Trwajmy razem w skupieniu jak wielka rodzina jesteśmy wszyscy braćmi rodziną nie krzywdźmy się dbajmy o Siebie tego nas nauczył Ojciec Święty trwajmy w tym....
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Stary 09.04.2005, 21:44   #163
hitman.2
silentassassin
 
Avatar użytkownika hitman.2
 
Data rejestracji: 15.01.2005
Lokalizacja: W R O C Ł A W
Posty: 26
hitman.2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
***8224;***8224;***8224;

***8224; ByŁeŚ, JesteŚ, BĘdziesz Zawsze W Naszych Sercach ***8224; [ * ] [ ' ] [ * ]
hitman.2 jest offline  
Stary 09.04.2005, 22:20   #164
hitman.2
silentassassin
 
Avatar użytkownika hitman.2
 
Data rejestracji: 15.01.2005
Lokalizacja: W R O C Ł A W
Posty: 26
hitman.2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zaskakujący zbieg okoliczności? Zobacz co wynika z symboliki cyfr***8230; 13 maja postrzelono Papieża, 02.04.2005 ***8211; dzień śmierci Jana Pawła II 0+2+0+4+2+0+0+5=13, 21:37 ***8211; godzina śmierci Papieża 2+1+3+7=13. Jakby tego było mało w chwili śmierci Jan Paweł II miał 85 lat 8+5=13. I umarł w 13 tygodniu roku! Czysty przypadek?
hitman.2 jest offline  
Stary 09.04.2005, 22:26   #165
Matievoo
Prison break
 
Avatar użytkownika Matievoo
 
Data rejestracji: 27.11.2004
Lokalizacja: Małopolska
Posty: 1,298
Matievoo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja myśłe że coś w tym jest ,ale Pan Bóg jeden wie kiedy bedzie koniec Świata ...
Matievoo jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.