Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1620 czy Toshiba R5372B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1620-czy-toshiba-r5372b-48914/)

coxis 28.02.2005 15:43

BenQ 1620 czy Toshiba R5372B
 
Witam

Czytam już długo i mam takie modele :

te 2 sa w tyle
1. Pionier 109 ( mało informacji skreślam z listy )
2. NEC 3520A , wywaliłem z listy, dużo czytałem o tym ale te 2 poniżej są moim zdaniem lepsze

no i teraz 2 najlepsze dla mnie , na poczatku miałem kupić :
3. Toshiba R5372B
ale zaczałem czytać o BenQ
4. BenQ DW1620

Co do tych 2 to toshiba jest cicha, ma 5x na dl, to są dane :

Toshiba DVD+/-RW SD-R5372B KIT
obsługa płyt dwuwarstowych DVD9 (zapis formatu DVD+R/RW DL z prędkością x5), zapis: 16x DVD+R, 4x DVD+RW, 12x DVD-R, 4x DVD-RW, 48x CD-R, 24x CD-RW; odczyt: 16x DVD, 48x CD; 2x DVD-RAM, bufor 2MB, ATAPI, wersja w pudełku z oprogramowaniem, kablami, czystą płytą DVD+R

Ma 4 na rw , co chyba jest jako minus bo są szybsze.

ps. nie wiem ale gdzieś czytałem że miał być nowy firmware z poprawionym rw zapisem i r- na 16 .... ale nie wiem czy wkońcu już jest

Co do BenQ ma standardowo 2.4 dla dl ale chyba po aktualizacji firmware ma 4x.

Oto parametry :

Max. DVD DL writing speed 2.4x (3240KBps) +R
Max. DVD writing speed 16x (21600KBps) +R
Max. DVD writing speed 16x (21600KBps) -R
Max. DVD Re-writing speed 4x (5400KBps) +RW
Max. DVD Re-writing speed 4x (5400KBps) -RW
Max. CD writing 40x (60000KBps), CLV / CAV (24x)
Max. CD Re-wrinting speed 24x (36000KBps), CLV
Max. DVD reading speed 16x (21600KBps), CAV
Max. CD reading speed 40x (60000KBps), CAV
Access time 120ms (DVD) / 120ms (CD)

Czyli rw ma tak samo , dvd ma wieksze na -R bo ma 16 a toshiba 12.

Ogólnie się słabo na tym znam , wiem że to suche parametry , prosze o różnice opinie co lepsze toshiba czy benq bo kupuje niedługo a naprawde nie wiem.

Mu-H 28.02.2005 16:24

Jesli koniecznie z tych dwoch to ja bym wybral BenQ, a jesli nie tylko z tych dwoch to jest kilka tysciey postow na forum co innego mozna wybrac i dlaczego... Gdzies czytalem ze Toshiba to jest to samo co Samsung... Nawet tutaj ktos to napisal ale nie wiem na ile to prawda... Jesli to samsung to niech cie reka boska broni przed tym cudenkiem. Z koleji Benq to podobno Phillips wiec jesli robi tak samo dobrze nagrywarki komputerowe jak sprzet RTV to powodzenia zycze w (bardo krotkim) uzytkowaniu... :)
pzdr

EDIT: Z jakiej racji skresliles NECa i czemu uwazasz ze Toshiba jest od niego lepsza? ??? A predkoscia nagrywania DL sie nie kieruj raczej, bo prawdopodobnie nie nagrasz zbyt wielu tych nosnikow ze wzgledu na ich cene... Zanim stanieja to albo zmienisz nagrywarke albo beda juz BIOSy ktore zwieksza ta predkosc

VIZZARD 28.02.2005 16:31

Cytat:

Napisany przez coxis
Witam

Czytam już długo i mam takie modele ....

...

A czemu skasowałeś w tamtym temacie?!? ???


Tam było bardzo dobre miejsce dla tego posta :taktak:


A w związku z nowym, ekscytującym tematem :ja_chce:


Odpowiedź może być tylko jedna:


Olej te dwie i weź Samsunga! ||


Jest wart każdej ceny! :tak!:


:>

KrEtYn 28.02.2005 16:56

BenQ to dobry wybór :)
A ja na sprzet Philisa nie narzekam. Trzeba tylko nie kupować tego produkowanego w Polsce ;)

BenQ ma 2 lata gwarancji "door to door" (wszystko kurierem na koszt firmy).
Czyta dobrze, a nagrywa jeszcze lepiej :serdusz:
Można w łatwy sposów włącząć booktype (ma swoje programy), oraz testować jakość czystej płyty i dobierać do jakości prędkości nagrywania.
Mam w domu jeszcze liteona 832 i benq jest cichutki. Liteon przy x8 głośniej chodzi niż benek x16.
A benkiem nagrywałem płytę za 99gr eproformance x8 +R prędkością x16 i płyta nagrana bardzo dobrze i film działa na stacjonarce bez cięcia.

Możesz sie zastanawiać nad Nec'iem ale ma on słabą korekcje i nie wszystkie modele są tak bezproblemowe (daty produkcji i takie tam).
Jednak niektóre nośniki wypala lepiej niż BenQ.
Nec, tak jak Pioneer, jednak nie obsługuje testów w Nero CD-DVD Speed.

Z pioneerem 109 też są kłopoty z odczytem nagranych przez niego płyt na innych napędach (innych niż pioneer). Mój sąsiad ma i są z nim problemy.
I nie ma ustawiania pełnego booktype dla wszystkich +.
Toshiba to bardzo problemowa nagrywarka i nie warto ryzykować.

Jak chcesz coś uniwersalnego to bierz benka.


Dużo ludzi chwali sobie także nowe LG GSA-4163B np. BOX kosztuje w Olsztynie 275 zł, ale do LG ja nie mam przekonania.

Ale co kupisz to będziesz miał.
Czytaj forum i sam się na coś zdecyduj.

:piwo:

madmax2 28.02.2005 17:43

Ja ma Toshibę SD-R5372B. Generalnie żadnych problemów, aczkolwiek pierwszy egzemplarz siadł mi przy aktualizacji biosu (na szczęście wymienili na nowy).
Z tego, co się zorientowałem (z testów na CDRinfo, rozmowy z gościem z firmy "Alstor", która serwisuje te napędy i własnych doświadczeń) najlepiej uzywać do niej dobrych, markowych nośników np. Platinum, TDK, czy Verbatim - plusy. Najlepiej pali na Platinum DVD+R x 8. Ja uzyskałem na tym nosniku prędkość nagrywania x 12, a film chodził bez ścinki w stacjonarce LG DT 585 NY - bardzo wybrednej i wymagającej.
Z minusami jest troche gorzej, bo np. Platinum DVD-R x 8 pali tylko x 4, ale bez większych błędów.
Co do zabaezpieczeń na CD nagrywarka potrafi wypalić poprawnie płytę zab. Safe Disc 3.20.022, Laserlock też idzie niezgorzej.
Kłopoty sa przy nagrywaniu DVD+RW Verbatima ( zarówno na biosie TU 31 i TU 53). Alcohol 120 % i Nero nie chcą kasować tych płyt, chociaż je nagrywają. Pomaga tylko Clone CD i GameJack 4 (inna rzecz, że mam coś nie tak z autostartem i system mi siada).
Ogólnie to jestem z tego sprzetu zadowolony i polecam.
Pozdr.

namor 28.02.2005 17:48

Cytat:

Napisany przez VIZZARD
....


Odpowiedź może być tylko jedna:


Olej te dwie i weź Samsunga! ||


Jest wart każdej ceny! :tak!:


:>

i to będzie najlepszy wybór
poprostu strzał w dziesiątkę :spoko: :spoko: :spoko:

loki7777 28.02.2005 17:49

Ja bym nie skreslal Nec'a, jestem po udanym wgraniu noowego firmware, uznawanego za oryginalny i nie ma juz riplocka, region free jest i bitsetting tez jest.Wiec jesli chodzi o mozliwosci techniczne to roznic nie ma.Co do qscan'a to fakt Nec nie ma i raczej nie bedzie mial czegos takiego, ale to nie ze wzgledu ze slabo pali dvd, bo te pali dobrze;)

DanielP 28.02.2005 18:45

Cytat:

Napisany przez coxis
Co do tych 2 to toshiba jest cicha, ma 5x na dl, to są dane...
Co do BenQ ma standardowo 2.4 dla dl ale chyba po aktualizacji firmware ma 4x.

BenQ tez jest bardzo cichy.
Obecnie kupujac ten naped predkosc DL x 4 masz juz zaaplikowaną firmowo.
Dodano to w firmware 4 wersje wstecz.

Tez mialem sobie kupic Toshibe, ale jak poczytalem sobie jej test oraz opinie uzytkownikow to zwatpilem. Sam zobacz jaką korekcją błędów dysponuje "Toćchyba" :

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/toshi...ja/strona4.php

Nie jest moze tak tragiczna jak NEC, ale zdecydowanie nalezy do gorszych napedow. Bardzo mozliwe ze to po prostu Samsung.

ed hunter 28.02.2005 18:51

Samsung i tylko Samsung! jedyna i niepowtarzalna! pełne bezpieczeństwo wypalonych płyt DVD - nie dadzą się odtworzyć na niczym innym! niezastąpiona! jedyna! Toshiba druga. :P

coxis 28.02.2005 20:51

Dzięki za odpowiedzi .... teraz to już naprawde nie wiem co mam kupic.
Kupiłbym TDK, ale jest za drogi :smutny:

Właśnie NEC-a to skreśliłem bo się naczytałem ze są problemy i wogule, też nie jest chyba taki cichy jak toshiba i ma słabą korekcje błędów.

Tak jak pisałem wcześniej w gre wchodzą te 4 nagrywarki : pioner,toshiba,nec i benq.

Nadal nie wiem 51% dla toshiby , 49% dla benq.

Za toshiba przemawia firmware nowy, to ze to toshiba, to że ma 5 dl, to że jest cicha , zabezpieczenia tez ma ok a na minus ze na tanich płytach nie nagrywa raczej dobrze i że są (mogą być) jakies problemy z nią.

Nie wiem coraz bardziej się przekonuje do benq, tylko się zastanawiam jakie są jego wady oprócz tego że to jakiś benq i że napewno nie jest taka cicha jak toshiba. Wyczytałem że nie ma benq kopiowania SafeDisk 2.9 czy to prawda i w jakim stopniu to ogranicza kopiowanie (np.filmów).

KrEtYn 28.02.2005 21:52

W filmach nie ma SafeDisk tylko jest w grach. A BenQ naprawde działa bezproblemowo i stabilnie.
Wypala nawet takie płyty których nie ma wpisanych w bazie nośników :tak!:

Podobno ostatnia partia toshiby sie pogorszyła.
A Pioneer podobno ma w przyszłości budować napędy na podstawie BenQ. Także tak źle chyba nie jest.:mruga:
Ale co kupisz to będziesz miał.

coxis 28.02.2005 22:07

Spoko im więcej czytam tym bardziej sie przekonuje do BenQ.
Tak naprawde to jakie ma wady ta nagrywarka ?
Ja narazie znalazłem taką wade że długo kopiuje dane z nośnika dvd na dysk.
A do toshiby im więcej czytam to na plus ma ta 5 i to że jest cicha ale oprócz tego to raczej się wady ujawniają.

Mu-H 28.02.2005 22:37

Cytat:

Napisany przez madmax2
Ja mam Toshibę SD-R5372B. Generalnie żadnych problemów, aczkolwiek pierwszy egzemplarz siadł mi przy aktualizacji biosu biosie... [itd]

Rzeczywiscie zadnych problemow nie miales z ta nagrywarka... bezawaryjna, idelana praca :)

Cytat:

Napisany przez madmax2
Ogólnie to jestem z tego sprzetu zadowolony i polecam.

Po tym co napisles to chocbys niewiem jak ja polecal to bym sie jednak nie skusił chyba ;) Wydales chyba majatek na plyty zeby sprawdzic czy moze ten sprzet laskawie zacznie je nagrywac... za ta kase bys juz mial jakiegos Plextora pewno... Moim zdaniem miales same problemy i nie calkiem rozumiem jak mozesz byc zadowolony?! Ja bym sie juz zalamal!! ???
pzdr

DanielP 28.02.2005 23:06

Cytat:

Napisany przez coxis
Ja narazie znalazłem taką wade że długo kopiuje dane z nośnika dvd na dysk. do toshiby im więcej czytam to na plus ma ta 5 i to że jest cicha ale oprócz tego to raczej się wady ujawniają.

Z kopiowaniem na dysk to jakas totalna bzdura ! Gdzie Ty kolego takie informacje uzyskujesz ? Chyba na jakims bazarze :)

Z cala roznica miedzy DL x4, a DL x5 to zaledwie kilkanascie sekund.
Nawet nie zauwazysz roznicy :D A plyt DL i tak nie bedziesz kupowal przez najblizsze 2 lata, bo sa po prostu makabrycznie drogie (za jedna plyte DL kupisz 25 zwyklych !). Za 2 lata zmienisz nagrywarke na taka, co DL nagrywa x16.

Poza tym co Ci tak z ta "cichocscia" Toshiby uzerzylo ? ;-)
To nie jest jedyny naped ktory jest cichy. Ja swojego BenQ wogole nie slysze - zupelnie jakbym napedu w komputerze nie mial. Jedyne naprawde glosne napedy to sa Liteony - pewnie takiego slyszales i dlatego sie boisz.

Nagrywarek Toshiba nie ma za wielu uzytkownikow, wiec jesli bedziesz mial jakies problemy, to nie bedzie sie nawet kogo poradzic. Ale oczywiscie kupuj... i przygotuj sie na zakup najdrozszych plytek na rynku, bo tylko takie Toshiba lubi nagrywac :D

KrEtYn 28.02.2005 23:09

Hmmmm...wady.
Ripowanie filmów tylko x8 i dokładnie nie wiadomo jak jest z tymi zabezpieczeniami gier.
Konkurencja za wade także może podać dobre wypalanie tanich płyt :mruga: .

Jako nagrywarka do filmów jest super bo nagrywa z niskim Jitter i ma wysoką kompatybilność z stacjonarkami. A błędy przy nagrywanu też są niskie!!
Ja mam i nie żałuje! Mam jeszcze liteona 832 i mam porównanie z nim.
Benek wygrywa.
Benek pokazuje pazury dopiero przy wyższych prędkościach i kopie konkurencje :tak!:
Na liteonie nagrywam x4 bo filmy tną, nawet na dobrze nagranej płycie. A benek wypalił x16 i nie cieło.
Kuzyn ma Liteona 1673 i nie nagrywa szybciej niż x8 bo płyty kiepsko sie nagrywają.

Nie napalaj się na DL x5 bo to jest cenowe harakiri (>25zł za płyte dl).
Kup coś co dobrze pali i czyta. Nec też jest dobry, ale gorzej z czytaniem.
Poszukaj pioneera 108.

A teraz w Media Code Speed Edit można zmieniać strategie nagrywania płyt w biosie benka. Czyli mamy możliwośći prawie takie jak Liteon. ||
Oczywiście jak sie lubimy bawić. ||

Ja też sie zastanawiałem co kupić i poczytałem forum i kupiłem BenQ (260zł). W gre wchodził jeszcze Pioneer 108 (360zł) i nec 3500 (320zł). Toshiba odpadła (a kosztowała 310zł) bo podobno lasery szybko się kończą.

Kupiłem, pale, testuje i się cieszę. I narzekać nie mam na co.
Jakbym był :pirat: ze stadionu to bym się zastanawiał nad safediscami a ja poprostu kupiłem dobry, uniwersalny palnik DVD.

Boger 28.02.2005 23:31

Dobrze chlopak prawi :taktak:

Tak wogole to nie wiem o co chodzi z ta toshiba???
Gdzies ty czlowieku informacje zbieral? Bo na pewno nie u nas na forum :nie:

Liczace sie napedy to:
1) Benq/Plextor
2) Nec
3) LG

z czego tylko #1 sa naprawde godne polecenia. Zadnych Szmatsungow itp wynalazkow.

Szkoda nerwow i pieniedzy :taktak:

loki7777 28.02.2005 23:44

Mam rozumiec ze skoro tylko pionek i plex sie licza, sorki benq i plex:), to cala reszta z pionkiem, lg, neciem to druga liga??Bez jaj prosze, te kupuje na targu w piatek. Co do jakichkolwiek testow, to nie maja one wiekszego testu, najlepszy test to nagrac plytke i sprawdzic czy zgra sie na dysk, jak zgra to pasuje. Zreszta nie trafisz na 2 identyczne plytki i napedy, zawsze sa roznice

KrEtYn 28.02.2005 23:52

Cytat:

Mam rozumiec ze skoro tylko pionek i plex sie licza, sorki benq i plex, to cala reszta z pionkiem, lg, neciem to druga liga??Bez jaj prosze, te kupuje na targu w piatek. Co do jakichkolwiek testow, to nie maja one wiekszego testu, najlepszy test to nagrac plytke i sprawdzic czy zgra sie na dysk, jak zgra to pasuje. Zreszta nie trafisz na 2 identyczne plytki i napedy, zawsze sa roznice.
Wiesz, jak licho nagrasz to przeczytasz i zgrasz na dysk. Ale za jakiś czas będziesz miał problemy z taką płytką :tak!:
A po co testować? Jakbyś miał taką funkcję to napewno byś sobie potestował. A że nie masz to jesteś nastawiony anty.
A testy pomagają np. dobrać BIOS, płyty, ustawienia, no i jak nagrywasz ważne dane to możesz się upewnić, że wszystko ok.


Przeglądałem ostatnio płyty nagrane na plextorze. Na 21 płyt 16 miało błąd CRC. Nie były wcale porysowane :nie: . Jedyne dobrze nagrane to samsungi oraz dysany. Espery, hawki, Giga mastery i inne takie miały te błędy.
A stacjonarki czytają tylko się czasami przycinają (lub wychodzą do menu).
Koleś dał za niego swego czsu 750zł. I nie testował nagrań bo wypalara za 750 muśi być najlepsza.
A te płyty to tragedia :wow: :\ .
Niby bios najnowszy i wszystko ok.
Nawet litek wysiadał i pioneer 109.

DanielP 01.03.2005 00:05

Ja bym wybieral cos z tych 4rech muszkieterow (kolejnosc alfabetyczna) :

- BenQ 1620
- LG 4163B
- NEC 3520a
- Pioneer 108 (109 ma jakies dziwne narowy, moze nowy firmware cos poprawi, a moze nie...).

Plextor odpada ze wzgledu na cene. No chyba ze ona nie gra roli ?

Mysle ze ktoregokolwiek kupisz - to bedziesz zadowolony.
Postudiuj sobie forum i cos wybierz. Tylko nie sugeruj sie tym, co gadaja w sklepie, bo to zwykłe wciskanie klientowi kitu.

Koolo 01.03.2005 00:06

Cytat:

Napisany przez KrEtYn
Podobno ostatnia partia toshiby sie pogorszyła.
A Pioneer podobno ma w przyszłości budować napędy na podstawie BenQ. .

Podobno na placu czerwonym w moskiwe zegarki rozdają ?
A to, że Toshiba to najlepszy napęd, jaki jest obecnie na rynku wiem
z własnego doświadczenia.

KrEtYn 01.03.2005 00:14

Cytat:

Napisany przez Koolo
Podobno na placu czerwonym w moskiwe zegarki rozdają ?
A to, że Toshiba to najlepszy napęd, jaki jest obecnie na rynku wiem
z własnego doświadczenia.

To nie jest jedyne miejsce gdzie możesz sobie przecytać o BenQ i Pioneer

A taki zegarek to dobra rzecz, bo chodzi lepiej niż toshiba.
Bo ta teraz działa razem z samsungiem.
Wiesz nagrywać a Nagrywać.
BenQ Nagrywa przez duuuże N.

coxis 01.03.2005 07:24

Cytat:

Napisany przez KrEtYn
Hmmmm...wady.
Ripowanie filmów tylko x8 i dokładnie nie wiadomo jak jest z tymi zabezpieczeniami gier.

No właśnie jak to jest z rip filmów , w praktyce trzeba wolno kopiować żeby się wszystko działało jak należy, tzn. to co napisałeś o x8 to na takiej robisz i działa tak ? bo normalnie max to 16.
czemu "tylko x8", to na innych które biore pod uwage działa szybciej ?

Co do tego że wolno kopiuje z dvd to przegladałem sobie jakiś test i w porównaniu z innymi miała o te 2,3 minuty więcej w okolicy 8 min. , toshiba na r+/r- miała po 4.5 a BENQ PO 8 .... ale to jest nieważne przecież :)

Co do cichości BenQ ma 51dBA a Toshiba 33dBA (dodam że toshiba jedna z najcichszych , oprócz niej tylko philips 1640 ma 27).
Chodzi tylko o to czy benq nie będzie warczał jak szalony :)

slawekj 01.03.2005 10:03

Benek to najlepiej przetestowany na naszym Forum napęd.
I najbardziej rygorystyczne paramerty testowania.
Nagrywanie na max tanich i "drogich".
Sprawdzanie płytek przed i po. ECC 8/8 przy 8x-16x, i niski Jitter.
Korekcja i.t.d. Wszystko w temacie BenQ 1620.
A wyniki, wystarczy poczytać i porównać.

Nie zastanawiaj się. Kupuj Benka. To dobry wybór.
Zawsze można zmienić.
Jest cichy, zawsze uśmiechnięty i gotowy. Dla mnie poezja.

Można kupić Toshibę... i drugi napęd do testów. Nagranie to pierwszy etap.
Moim zdaniem to testy pokazują efekt naszej pracy.
A tak żyjemy w nieświadomości. Tak można, ale co z tego wynika ?

:)

melag 01.03.2005 11:50

Cytat:

Napisany przez DanielP
Ja bym wybieral cos z tych 4rech muszkieterow (kolejnosc alfabetyczna) :

- BenQ 1620
- LG 4163B
- NEC 3520a
- Pioneer 108 (109 ma jakies dziwne narowy, moze nowy firmware cos poprawi, a moze nie...).

Plextor odpada ze wzgledu na cene. No chyba ze ona nie gra roli ?

Mysle ze ktoregokolwiek kupisz - to bedziesz zadowolony.
Postudiuj sobie forum i cos wybierz. Tylko nie sugeruj sie tym, co gadaja w sklepie, bo to zwykłe wciskanie klientowi kitu.


Każdy z nas stał przed dylematem co kupić, im więcej się czyta tym człowiek bardziej skołowany :blee: , za godne uwagi za rozsądną cenę uważam następujące palniki:
- LG GSA-4163 (tą mam)
- BENQ 1620
- ASUS DRW-1604 nie doceniany napęd, oem pionka 108, chipset NEC-a ciekawe opinie na obcojęzycznych stronach.
8 )

madmax2 01.03.2005 17:19

Cytat:

Napisany przez Mu-H
Rzeczywiscie zadnych problemow nie miales z ta nagrywarka... bezawaryjna, idelana praca :)



Po tym co napisles to chocbys niewiem jak ja polecal to bym sie jednak nie skusił chyba ;) Wydales chyba majatek na plyty zeby sprawdzic czy moze ten sprzet laskawie zacznie je nagrywac... za ta kase bys juz mial jakiegos Plextora pewno... Moim zdaniem miales same problemy i nie calkiem rozumiem jak mozesz byc zadowolony?! Ja bym sie juz zalamal!! ???
pzdr

Po pierwsze to odnośnie awarii sam jestem trochę winny. Niepotrzebnie zostawiłem podpięty na tej samej taśmie drugi napęd Toshibty DVD-ROM SD-M1712. Poniewczasie gdzieś na forum przeczytałem, że napęd tego typu musi być sam na taśmie w czasie flashowania.
Jak miałem Litka flashowałem go z podpiętą Toshibą DVD-ROM i wszystko było ok. Nagrywarka Toshiby ma inne wymagania.
Nauczony doświadczeniem przy kolejnym flashowaniu odpiąłem drugi napęd i wszystko poszło dobrze.

Po drugie nie wydawałem majątku na płyty. Po prostu nagrwam na dobrych nośnikach, a nie badziewiu typu Mediastore. Lepsze to dla nagrywarki i odtwarzacza stacjonarnego.

Pozdr.

P.S.
Nie twierdzę, że Toshiba to ideał. Ja sobie ją chwalę. Zreszrą wcześniej miałem LiteOna 451@832s i też chodził doskonale.Zreszta każdy będzie chwalił to, co ma.
Pozdr.

coxis 01.03.2005 17:21

Dobra kupuje BenQ , gdzie kupić w wawie i jaką wersje ?

oznaczenia:
OF1 - oem
OF2 - box
widok :
bulk - brak napisu
retail - napis

O co chodzi którą wybrać ?

Dobra biore (jak znajde) czarną retail :)

DanielP 01.03.2005 20:47

Cytat:

Napisany przez melag
Każdy z nas stał przed dylematem co kupić, im więcej się czyta tym człowiek bardziej skołowany :blee:

U mnie to dzialalo inaczej - im wiecej czytalem tym wiecej wiedzialem i z placu boju odpadaly kolejne napedy - Liteon, Toshiba, Nec... a na samym koncu Pioneer. Pozostal tylko Benq - ktory jest zarowno najlepszym napedem, jak rowniez najtanszym (co zdarza sie bardzo zadko !) :)

DanielP 01.03.2005 20:53

Cytat:

Napisany przez coxis
Dobra kupuje BenQ , gdzie kupić w wawie i jaką wersje ?
Dobra biore (jak znajde) czarną retail :)

A kupuj jaka bedzie ! Ale nie latwo znalesc ten naped.

Na gieldzie 2 tygodnie temu (jak ja kupowalem) mieli tylko na jednym stoisku (firma Tera Com - sorry za reklame, ale chce pomoc Coxis'owi). Moi dwaj kumple chcieli kupic w ten weekend Benki i juz ich nie bylo. Nachodzili sie i nie kupili.

Tu masz klienta ktory sprzedaje te napedy i jest z Wawy :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43727997
Mozna do niego podjechac osobiscie i kupic.

coxis 01.03.2005 22:10

Dzięki za info , bede musiał pojechac rano i poszukac moze znajde.
A to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43727997 jest 1620.
Nie wiem jeszcze jest 1610 , ale ja bym chciał 1600.
Nie wiem w sumie czym to się różni bo z tego przez co przebrnąłem w watku o benq to 25 stron od poczatku i 20 od końca :P , z tego co pamiętam to 1610 to starsza jest od 1600 , 1620 to nie wiem.
Jak już kupować to chce tego retaila czarnego, bo po co sie tyle męcze z wyborem .... już chce coś fajnego :)
Co do tej firmy Tera Com masz adresik strony , albo jakiś namiar ?

Z ciekawości czemu pionka i neca odrzuciłeś ?

DanielP 01.03.2005 22:37

Cytat:

Napisany przez coxis
Dzięki za info , bede musiał pojechac rano i poszukac moze znajde. Nie wiem jeszcze jest 1610 , ale ja bym chciał 1600.
Z ciekawości czemu pionka i neca odrzuciłeś ?


UUUUaaaauuuuaaaa, zadnych 1600 ani 1610 !!!
Tylko 1620 !!! Tamte modele to starocie, nigdzie ich nie kupisz, chyba ze na złomie :)

Z NECa zrezygnowalem z powodu najgorszej na rynku korekcji bledow.
Z Pionka bo byl nieadekwatnie drogi w porownaniu z BenQ, i ma mniejsze mozliwosci (nie ma az tak wysokiej jakości zapisu, wolniej zapisuje CDR, nie zwraca błędów - czyli nie mozesz sobie robic takich pieknych wykresow i sie nimi chwalic przed kumplami, hehe). Jakby Pionek kosztował 200 zł to bym moze go kupił :)

Tera Com
ul. Białobrzeska 15
tel. (022) 60 91 380

Ja kupilem u nich za 240 zl.

namor 01.03.2005 23:00

Cytat:

Napisany przez DanielP
.... czyli nie mozesz sobie robic takich pieknych wykresow i sie nimi chwalic przed kumplami....

ciekawe podejście do sprawy
bo ja kupiłem nagrywarke do wypalania płyt a nie do robienia wykresów i chwalenia sie nimi
to teraz musisz jeszcze kupić nagrywarke do nagrywania bo do robienia wykresów już masz ;)

coxis 01.03.2005 23:09

Cytat:

Napisany przez DanielP
UUUUaaaauuuuaaaa, zadnych 1600 ani 1610 !!!
Tylko 1620 !!! Tamte modele to starocie, nigdzie ich nie kupisz, chyba ze na złomie :)

Ok dzięki , coś mi się pochrzaniło z tymi numerkami ..... upps
Oczywiście chodziło mi o 1620 :)

DanielP 01.03.2005 23:31

Cytat:

Napisany przez namor
ciekawe podejście do sprawy
bo ja kupiłem nagrywarke do wypalania płyt a nie do robienia wykresów i chwalenia sie nimi to teraz musisz jeszcze kupić nagrywarke do nagrywania bo do robienia wykresów już masz ;)

Miec nagrywarke i nawet nie wiedziec jak ona nagrywa - wspolczuje :D
- Brak mozliwosci dobrania najlepszych nosnikow.
- Brak mozliwosci dobrania najlepszego firmware.
- Brak mozliwosci sprawdzenia najlepszych predkosci nagrywania.
- Brak mozliwosci sprawdzenia jakosci i poprawnosci zapisanych plytek.
A BenQ te mozliwosci oferuje gratis. Ale innych to w oczy kole - bo tez by chcieli, a nie moga :)

Turboni 01.03.2005 23:39

mnie jakos nie kole w oczy :D

namor 01.03.2005 23:44

Cytat:

Napisany przez DanielP
Miec nagrywarke i nawet nie wiedziec jak ona nagrywa - wspolczuje :D
- Brak mozliwosci dobrania najlepszych nosnikow.
- Brak mozliwosci dobrania najlepszego firmware.
- Brak mozliwosci sprawdzenia najlepszych predkosci nagrywania.
- Brak mozliwosci sprawdzenia jakosci i poprawnosci zapisanych plytek.
A BenQ te mozliwosci oferuje gratis. Ale innych to w oczy kole - bo tez by chcieli, a nie moga :)

-dobra nagrywarka ma palić na każdym nośniku
-firmare nie jest po to aby nim żonglować (zawsze mam aktualne i nic nie zmieniam)
-skoro w danych pisze że pali z prędkością x16 to ma dobrze paolić i tak jest
-sprawdzać jakość i poprwaność? , to co nie wiedziałeś co kupiłeś? - ja nie musze tego robić
i jeszcze raz to napisze
kupiłem nagrywarke do nagrywania a nie do testowania

DanielP 02.03.2005 00:26

Cytat:

Napisany przez namor
-dobra nagrywarka ma palić na każdym nośniku
-firmare nie jest po to aby nim żonglować (zawsze mam aktualne i nic nie zmieniam)
-skoro w danych pisze że pali z prędkością x16 to ma dobrze paolić i tak jest
-sprawdzać jakość i poprwaność? , to co nie wiedziałeś co kupiłeś? - ja nie musze tego robić i jeszcze raz to napisze
kupiłem nagrywarke do nagrywania a nie do testowania


A wasc jaka genialna nagrywarke posiada ? Moze tak ujawni rabka tej wielkiej tajemnicy ? :)

Skad niby wiadomo, jak ona nagrywa na plytkach firmowych, a jak na "no name" ? Bo to ze sie JAKOŚ TAM nagralo, to jeszcze o niczym nie swiadczy :D

Ja tez GŁÓWNIE nagrywam, a nie testuje. Ale z ciekawosci chce wiedziec czy lepiej mi kupic TDKi czy moga byc tansze nosniki (a roznica w cenie jest 3 krotna !).

Pieknie kolega wali wyklad z teorii, tylko ze praktyka a teoria czeesto sie mijaja. Co maja powiedziec uzytkownicy Toshiba ktorzy nagrywaja plytki Esperanza z predkoscia 16x ? W/g kolegi "skoro w danych pisze że pali z prędkością x16 to ma dobrze palić i tak jest". Pretensje skladac firmie "Tośchyba" :D

Koncze ta dyskusje, bo jest bezsensowna.

coxis 02.03.2005 14:54

Dobra w tym sklepie maja po 230 zł , biała wersje bulk.
Czyli bez napisu.
Czy to ten model kupować ?
Chciałbym czarną z napisem retail, ale pewnie takiej nie znajde :(

DanielP 02.03.2005 15:05

Cytat:

Napisany przez coxis
Dobra w tym sklepie maja po 230 zł , biała wersje bulk.

Pewnie ze kupowac :)
Ja taka mam. BOXa naprawde ciezko kupic.

loki7777 02.03.2005 18:05

Jeszcze mozesz sie zastanowic nad neciem;):):)lub LG;)Pomysl jeszcze ze 2 miechy i wyjdzie nowy model Benq'a, moze warto zaczekac?:)

Boger 02.03.2005 18:43

Cytat:

Napisany przez loki7777
Jeszcze mozesz sie zastanowic nad neciem;):):)lub LG;)Pomysl jeszcze ze 2 miechy i wyjdzie nowy model Benq'a, moze warto zaczekac?:)

Dobrze gadasz...;)

:piwo:

coxis 02.03.2005 19:55

Już kupiłem po 230 wersje bulk :) , jest to 2F1.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.