Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Odzyskiwanie danych (https://forum.cdrinfo.pl/f109/)
-   -   Odzyskanie danych z karty (https://forum.cdrinfo.pl/f109/odzyskanie-danych-karty-91277/)

PawulonCK 03.09.2012 17:35

Odzyskanie danych z karty
 
Witam. Mialem na karcie MicroSD zdjecia i filmiki z aparatu. Wszystko smigalo, wlozylem karte do innego kompa (najprawdopodobniej zawirusowanego). Wszystko smigalo, pozniej na apaarcie tez moglem przegladac zdjecia, ale gdy podlaczylem do mojego kompa (tuz po formacie) wszedlem w folder ze zdjeciami aby je skopiowac zaczelo dziac sie cos dziwnego i nagle zdjecia i filmiki zniknely.
Teoretycznie sa na karcie bo rozmiar zajetej karty sie nie zmienil ale plikow nie ma. Probowalem juz wielu programow do odzyskiwania ale bez sukcesu.
Ponizej przedstawiam screena jak to wyglada.
Pozdrawiam i licze na pomoc.

(nie mam niestety 10 postow wiec link zamieszczam w ten sposob, proszilbym o nie krytyke tego, gdyz bardzo zalezy mi na odzyskaniu zdjec)
fotosik.pl/pokaz_obrazek/2850d72880c816c5.html

Berion 04.09.2012 10:15

Screeny załącza się do załącznika. Nie potrzebujesz linkować do zewnętrznych serwerów.

Być może Twoje zdjęcia (./DCIM/*.jpg?) mają nałożony atrybut ukryty i/lub systemowy.

sobrus 04.09.2012 13:27

Dla mnie to wyglada jak FAT po spotkaniu z mikserem...

Jeżeli to są bardzo wazne zdjęcia to pierwsze co bym zrobił to posektorowa kopia tej karty do obrazu (Clonezilla) - a następnie sklonowanie jej na inną identyczną kartę.
A potem (na kopii) chkdsk i inne narzędzia do naprawy FAT.
Teoretycznie domyślnie FAT ma kopię. W praktyce strach coś trzymać na tym systemie.

Berion 04.09.2012 15:05

Nie zwróciłem uwagi na drugi screen. Myślałem, że nie widać zawartości DCIM.

nowinka11 07.09.2012 09:28

Mam ten sam problem, z kartą z aparatu, na której były zdjęcia ze ślubu!! Czy da radę to jeszcze jakoś uratować? Pomocy!

sobrus 07.09.2012 13:37

Szansa jest, ale odradzałbym samodzielne próby...:nie:.
Zamiast pomóc można sobie zaszkodzić.

Jeżeli już ktoś podejmie sie ratować dane sam, lub z pomocą "złotej rączki" to należy pamiętać, że wszelkie próby naprawy wykonujemy WYŁĄCZNIE na kopii karty.

syberyjska 07.09.2012 18:58

Witam wszystkich, od razu zaznaczę że pisze trochę nie na temat ale bardzo potrzebuje pomocy a to najświeższy post o pokrewnej tematyce więc liczę na to że ktoś przeczyta i pomoże.

Sprawa ma się tak iż właśnie pisze pace magisterską a że mamy dwa kompy to korzystam z tego który jest akurat wolny przenosząc całość na pendrivie. Właśnie skończyłam pisać (zajęło mi to 4 h dlatego mi tak zależy bo tego dużo było) zapisałam zmiany w dokumencie sadząc iż piszę akurat pracę otwartą z pendrivie i przeniosłam dokument z pendrive na pulpit komputera zamieniając stary nieaktualny już tekst na ten nowy. Niestety doszło do pomyłki bo jak się okazało pisałam w dokumencie na pulpicie komputera i zupełnie nieświadomie zamieniłam aktualny plik(ten z pulpitu) na ten stary (z pendriva). I tu moje pytanie czy da się odzyskać tamten poprzedni dokument? bardzo proszę o szybką odpowiedź jeśli ktoś może pomóc i z góry dziękuje

sobrus 07.09.2012 19:56

Przede wszystkim nie włączaj tego komputera.
Każde uruchomienie tego windowsa zmniejsza szansę na odzyskanie pliku.
Podepnij dysk do drugiego komputera i spróbuj programami do odzyskiwania skasowanych plików.


Np Restoration (jest bardzo prymitywny ale nieźle działa)
http://www.download.net.pl/1598/Restoration/

Może się uda.

wareare 11.09.2012 09:53

Ja również korzystałam z tego programu. I udało mi się odzyskać utracone pliki, naprawdę polecam :spoko:

laptokowiec 17.09.2012 14:08

Najpierw zrób kopię dysku (podłączając go do innego komputera) - będziesz mogła pracować na oryginalnym dysku i jednoczesnie szukać swojej "zguby".
Potem na kopii zrób skanowanie NTFS (bo zakładam, że taki masz system plików) w DMDE. Jak nic nie znajdzie, spróbuj PhotoRec'a z wyszukiwaniem plików office'owych.

zarzeka 09.10.2012 22:45

Digital Image Recovery

Adam01 30.10.2012 10:37

Pomocy straciłem zdjęcia z karty.
Włożyłem kartę do czytnika i nic.
Potem jak włożyłem kartę do aparatu to aparat zarządał sformatowania karty!

Zdjęcia są dla mnie bardzo ważne!!!

Co mam zrobić?
PS. jestem forografem nie znam się na komputerze:(

laptokowiec 31.10.2012 09:49

DMDE widzi kartę i jej pojemność ?

Adam01 02.11.2012 06:49

Znalazlem taką tanią firmę NET6 powiedzieli że zapłace jeśli odzyskają.
Wiem, że pewnie sam bym dał rade, ale ja się nie znam.
Dięki za odpowiedź z tym DMDE-zapamiętam na przyszłość.

PS. 72zł za kartę 8gb to chyba dobra cena? w innych firmach podawali zakres od 100-150zł.

sobrus 02.11.2012 06:50

Jeżeli nie znasz się na komputerach to lepiej samemu nic nie robić.
Pamieci flash należą do najtrudniejszych do odzyskiwania danych.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.