Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB (https://forum.cdrinfo.pl/f115/)
-   -   problem z pendrive (https://forum.cdrinfo.pl/f115/problem-pendrive-59792/)

karaluszek 13.12.2005 23:35

problem z pendrive
 
Witam.
Mam problem z pendrive.Jak do tej pory dzialal elegancko ale...podlaczony zostal do kompa na ktorym byl 98..na 98 nie było odpowiednich sterowników wiec zaczelo sie ich szukanie zakonczone tym ze jak system zapytal czy ma widziec pendrive jak dysk wymienny padlo na tak. oczywiście zawartość pendrive nie jest widoczna.W tej chwili jak podlaczam pod xp widzi go wpierw jako kingston ale w moj komputer widoczny jest jako "dysk wymienny" bez podania rozmiaru miejsca. system plikow pokazuje jako raw.próba odinstalowania i ponownej instalacji sterownika nic nie dała.nie mozna tez sformatować tego "dysku wymiennego".próba sformatowania na fat32 (cmd->format;dysk->prawy->wlasciwosci->narzedzia-> ;formatuj;zarzadzanie komputerem->zarzadzanie dyskami;opcja w sterach) nie przyniosla rezultatu - po komendzie format i: i odpowiedzi kompa ze jak bedzie gotowe to wcisnac enter wyrzucil mi cos takiego: "błąd w wywołaniu IOCTL".w menedżerze urządzeń widzi go jako kingstona - stacje dysków.W zarządzaniu dyskami go nie widać.programy typu Particion magic nic nie daja bo nie widzi na nim partycji.Także próba sformatowania z płyty instalacyjnej po odłączeniu wszystkich innych dysków zakończyła sie fiaskiem - niebieski ekran i komunikat że nie ma dysku na tym dysku.były próby pod xp i pod 98 i nic.Jesli chodzi o sterowniki które sa standardowo w systemie jak robie aktualizuj to wychodzi że możliwie najlepszy jest już zainstalowany.Także program GetDataback nic nie dał.Nie wiem jak można zmienić system plków na takim pendrive z RAW na Fat.Szukałem w google i różne fora.Nie wiem co zrobić by pendrive dzialal tak jak dawniej.może ktoś z Was Ekspertów zna odpowiedź...

Igloo 14.12.2005 09:40

a w tym kompie z 98 to usb jest na płycie czy wyciągnięte z płyty na śłedzia? może zasilanie było kiepawo podłaczone i sie pendrine spalił. nie spotkała taka "przyjemność" do sledź miał źle kabekli powtykane we wtyczkę i napięcie podało w 2 stronę, ale naszczęście uznano gwarancję i wymienili na nowy :D

Blackegg 15.12.2005 09:17

jak jest na gwarancji to szybko do sklepu z nim!!!

karaluszek 15.12.2005 22:47

niby jest na gwarancji (producenta) ale nie mam paragonu bo kupowalem na allegro.a usb jest na plycie.

siwy417 18.12.2005 17:23

sprobuj z Linuksem - polecam KNOPPIX 4.0
Takze sprobuj edytowac tablice plikow, kiedys bawilem sie Notron Disk Edit
mozesz zamazac pierwsze sektory i wtedy Flash zglupieje i bedzie sam prosil o format :)

woitas 24.02.2006 06:52

Ilość załączników: 1
mam podobny problem.
podczas kopiowania plików do kompa winda się zawiesiała, więc zobiłem restart i teraz nie mam dostępu do danych na pendrive.
samo uzyskiwanie dostępu do niego trwa ok 2 minuty.

czy to może być wina elektroniki?

Kasprzak 24.02.2006 08:49

np. gdy Creative albo iPOD sie zawiesi mozna wgrywac firmware, ale to sa odtwarzacze...nie ma do twojego jakiegos firmware`u? Wogole sa do pen`ów?
Bo jak nie to raczej padla elektronika... :(


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.