Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f107/)
-   -   Problem z nagrywaniem BD-R na Sony BD-5300S-0B (https://forum.cdrinfo.pl/f107/problem-nagrywaniem-bd-r-sony-bd-5300s-0b-90022/)

Harahido 22.11.2011 10:39

Problem z nagrywaniem BD-R na Sony BD-5300S-0B
 
Yo, witam wszystkich, jakis miesiac temu kupilem sobie taka nagrywarke
i do tego pare plyt Titanium/Esperanza
Wczoraj nagralem pierwsza plyte za pomoca Ashampo 6.0 jednak po zakonczeniu nagrywania - przy Lead Out nagrywarka cos robi ale to zajmuje bardzo duzo czasu ponad 18 min (w koncu przerwalem -musialem zamykac proces ashampo bo mimo przerywania w programie nie dalo sie nic zrobic) i w Ashampo caly czas stoi na lead out.

Nagrywalem na Titanium (25GB) x4 bez nadpalania 22,4GB, po przerwaniu myslalem ze plyta do wywalenia, ale po wlozeniu okazuje sie ze dziala bez najmniejszych problemow. Bez problemu skopiowalem cala zawartosc na dysk
transfer w totalu 11.000 kilobajtow na sekunde- na koncu grubo ponad 33.000 kilobajtow na sek. Wszystkie pliki udalo mi sie skopiowac na dysk.

Tylko kwestia tego dluuugiego lead outa (bez konca tak mysle)

Dzis nagralem kolejna plyte Titanium x4 tym razem zaznaczylem DAO i to samo (dane rowniez udalo mi sie bezproblemowo skopiowac spowrotem na dysk). Poza tym dziwny zapach palonej gumy/plastiku(sam nie wiem czego) bylo czuc po nagraniu plyty - troche inny niz zapach czystej plyty. Czy przy wypalaniu BD tak musi smierdziec z nagrywarki? Ogolnie po wczorajszym nagraniu plyty jak powachalem nagrywarke to bylo dalej czuc ten zapach, ale mimo to nagrywarka nagrala(z opisywanymi problemami) i odczytala plyte

Jakby komus cos madrego wpadlo do glowy to prosze napisac.
Dziekuje z gore

Bartez 22.11.2011 10:43

Spróbuj kupić inne płyty (np Verbatim), bo wymienione przez Ciebie nadają się co najwyżej na podstawki pod piwo.

Harahido 28.11.2011 16:49

sprobuje na verbatim, tylko sa one 4-5x drozsze od tych "podstawek pod piwo" jak sprawdze to dam znac

vteccorp 03.12.2011 23:28

Ilość załączników: 1
Harahido może masz włączoną weryfikację danych po zapisie... i dopóki napęd nie skończy weryfikacji, w log'u widnieje ostatnia dokonana czynność - w tym wypadku LeadOut?!
Jeśli zamierzasz kupować inne płyty, w ciemno bierz jakiegoś cake'a Panasonic'ów Printable 25GB 1-6x... chodzą ~5pln za sztukę... aktualnie, są lepsze od Verbatim'ów!

Harahido 05.12.2011 17:51

oO Panasonic?


co do weryfikacji to mam wrazenie, ze pisalo by ze zaczyna weryfikowac, (tak weryfikacje ustawilem)
no nie wiem zbyt wielu plyt nie nagrywalem na tym cudzie ;]
mam w domu jeszcze jakies 2 esperanzy x4 ktore byly 60 groszy drozsze od tych titanium potestuje i dam znac jak sie sprawuja.

Harahido 16.01.2012 14:47

wlasnie nagralem pierwsza esperanze x6

i to samo przy zamykaniu plyty (weryfikacje tym razem wylaczylem)
wlasnie zgrywam zawartosc plyty zeby zweryfikowac od poczatku zaczelo leciec 20.000 kilobajtow/sek i caly czas rosnie

widac ze esperanzy sa zauwazalnie lepsze od titanium
sprobuje kupic te panasonic printable, ale nigdzie w sklepach w mojej okolicy nie zauwazylem w ofercie takowych ;S


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.