Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Problem nagrania płyty audio nagrywarką LiteOn 12101 B (https://forum.cdrinfo.pl/f2/problem-nagrania-plyty-audio-nagrywarka-liteon-12101-b-2991/)

MPawlos 26.05.2001 17:01

Problem nagrania płyty audio nagrywarką LiteOn 12101 B
 
Może ktoś mi pomoże. Przy nagrywaniu płyty audio między utworami powstaje charakterystyczny trzask, czasm jeden czasem kilka. Próby zgrania obrazu płyty dają taki sam rezultat, zarówno Nero, WinOnCd jak i CloneCd powodują trzask na początku scieżek audio. Zmarnowałem kilka płyt, więc teraz nagrywam próbnie na CD-RW BASF 1x-4x. Za kążdym razem powstaje ten sam problem.
Próbowałem nagrać muzykę zgrana wcześniej AudioCatalystem ale skutek jest taki sam. Może poprawiło by się coś gdybym wgrał nowy Bios ale nie wiem gdzie szukać, na tych Tajwańskich serwerach znalezienie czegokolwiek trwa godziny. Może przyczyna leży gdzie indziej, proszę o pomoc.
MPawlos

Misiek95 26.05.2001 17:27

Tez mam taką nagrywarke i nie mam problemów najprawdopodobniej twoim problemem jest to ze odczytujesz muzyke z liteona powinienes zrzucic najpierwq muzyke do mp3 lub wav-a przy pomocy innego CD np.Teac (polecam) Liteony mają problemy z odczytem zwłaszcza audio

Callisto TM 26.05.2001 22:06

Trzaski miedzy utworami pojawiaja sie z powodu nagrywania plyty w trybie TAO (Track At Once) nagrywaj plytki audio w trybie DAO (Disk At Once) a problem zniknie.

Kricho 10.06.2001 03:44

Jeszcze do niedawna miałem dobre zdanie o tej nagrywarce ale teraz przestaję. Mam ją może 3 miesiące i zauważyłem, że gdy robię płytę audio (z obrazu lub z wave) to później cdromy jak CTX CD-50S i Teac CD-540E odtwarzają trzaski - niekoniecznie na początku ścieżki. Czasami zdarza się, że napęd zamiera ... i przechodzi do nastrępnej ścieżki. Dzieje się to przy różnych prędkościach nagrywania od 2 do 12. Problemu tego nie ma gdy używam płyty RW nawet HighSpeed.
Dodam, że podobnie ma się sprawa w przypadku płyt z danymi. Czasem płyta wyjdzie zdrowa, a czasem ma pełno błędów (CDCheck).

Mpawlos 10.06.2001 11:21

Cytat:

Kricho (10-06-2001 03:44):
Jeszcze do niedawna miałem dobre zdanie o ...
(CDCheck).
Miałem to samo, dwa razy zdarzyło mi się że nagrałem płytę audio z obrazem płyty w Clone, jeden utwór nie nagrał się w calości, myślałem że błąd leży gdzieś przy zgrywaniu danych na twardy dysk. Może pomogłoby wgranie nowego biosu? Teraz kopiuję ścieżki audio używając Audiograbera i narazie nie miałem tego problemu, faktem jest że nagrywarka ma problem z podaniem strumienia danych, jeżeli wystąpił on u Ciebie i u mnie to znak że konstrukcja nie ostała dopracowana, znajomy wkurza mnie bo mówi mi że trzeba było kupić Plextora.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.