![]() |
Merci za podpowiedź...no i okazało się że się laser przyćmił jakimś syfem :)
Wpadłem do sklepu po płytke czyszczącą, ale mi doradził w sklepie, żeby sobie odpuścić płytkę i wacikiem z denaturatem potraktować....no i tak zrobiłem....i mi już spowrotem wszystkie cd mi śmigają:D A co do filmików to grzeje z płyty...z lenistwa:D pozdróffka Maćkos |
Pisalem o divixach, a dvdrom to naped....a toshibka wcale sie nie meczy, w ogole jej nie slychac. No ale kazdy robi jak mu pasuje :)
|
Cytat:
Szkoda napędu na bezpośrednie odtwarzanie filmów za jego pomocą (mechanika, laser czasam hałas ale zalezy co kto ma), lepiej film skopiować na dysk - napęd pomęczy się góra parę minut a jak zaczniesz oglądać to będzie pracował non stop przez cały czas odtwarzania ... |
McGyver - np ja ogladam filmy z cdromu, a raczej dvdromu. Niby po co kopiowac na dysk (strata czasu i komu sie chce?), no chyba ze masz cienki sprzet i jest roznica w plynnosci odtwarzania. Poza tym niektore filmy (zajechane) da sie obejrzec z plyty a skopiowac na dysk juz nie - sam mam taka plytke z dziurka, da sie ogladac a skopiowac nie.
Maćkos - probuj plyty czyszczacej, a jak to nic nie da to lec na gwarancje. Normalnie powinienes naped rozebrac i wyczyscic recznie, ale skoro masz gwarancje to ten wariant odpada. Kup jakas lepsza plytke i zmniejsz predkosc czytania np w nero drive speed. Ja podejrzewam ze laser juz sie skonczyl, no albo jest zabrudzony. Widac ewidentnie ze nie dziala normalnie wiec nie bedziesz mial klopotow z wyjasnianiem o co chodzi. |
Miałem cos podobnego u znajomego ... napęd miał juz chyba ponad rok, używany często (kto oglada filmy z CD-ROMu ??? Lepiej skopiować na dysk), jak zapusciło się jakis film to mielił aż wyjąłem płytę a jak chciałem skopiowac film to wszytsko pięknie ładnie szło do ok 50% potem to juz ETA wyninosiło 1000 minut ;) ... kupił nowy napęd ;)
W Twoim przypadku wybrał bym się z gwarancja - możesz tylko zyskać ... może nowy napęd jak "dobrze zagrasz" ;) |
a co to dokładnie znaczy ze problem z mechaniką napędu..tzn ze sie sypie??? bo jak tak to musze reklamacje strzelić...kupowałem uzywanego lapka z 6msc gwarancją wiec powinni coś mi zrobić w ramach gwarancji....i musze sie spieszyć...a co do płytek to nie chce mi tez ruszyć płyt z mp3 albo progsami albo filmami...jedne kręci a innych nie....i nie kreci ciągle tych samych...ale zdarza mu sie czasami zaskoczyć i tak w połowie zaczyna mieszać odpala jeszcze raz...spotkałes sie z takimi objawami cd????
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
No dobra to skocze dzisiaj po zakup płytki czyszczącej...czy są jakieś lepsze i gorsze rodzaje?? fakt ze mój cd kręci dosyć dużo...tak z 10 h dziennie wiec mógł sie zbrudzić:))) a co do płytek to słyszałem kiedyś że przez sieć podobno można zablokować uruchomienie niektórych płytek...no i niektóre stadionowe nie chcą mi grać, ale nie wiem czy to prawda z tym blokowaniem, czy tylko jakiś blef....ale mam takie przypadki...zagrała 3 razy a potem doopa a w samochodzie w cd gra bez problemu :))
PS Zapomniałem dodać że wkładam vinyle nalepką do dołu...joke za joke:) |
1) przydało by się potraktować napęd płytą czyszczącą
2) może płyty z lekka są porysowane (ale to raczej odpada) 3) napęd napewno jest OK pewnie cos z płytami - tylko co ??? . . . x) może wkładasz płytę DVD do napędu CD ;) :D :) - joke ofkorz :D ^_^ :rotfl: |
CD nie czyta palonych płyt..HELP
Witam
Mam mały problem ze swoim cd w laptopie...otóż wszystkie płyty oryginalne...tłoczone czyta bez problemu, natomiast jest wybredny w stosunku do płyt wypalanych...niektóre czyta, niektórych nie chce czytać...co najciekawsze nie chce czytać takich płytek które jeszcze 3 msc temu czytał bez problemu.Nie wiem w czym problem, czy te płyty uległy jakiemuś uszkodzeniu? czy jakiś progs mi blokuje niektóre płyty do odczytu?czy też cd mi sie wykańcza, a może wystarczy oczyścić laser?? Pliss help bo za tydzień kończy mi sie gwarancja lapa i nie wiem czy mam iść do sklepu z reklamacją czy to jakaś błachostka.....z góry thx za wszelka pomoc. |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:37. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.