Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.04.2004, 11:20   #1
Maćkos
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.04.2004
Posty: 4
Maćkos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
CD nie czyta palonych płyt..HELP

Witam
Mam mały problem ze swoim cd w laptopie...otóż wszystkie płyty oryginalne...tłoczone czyta bez problemu, natomiast jest wybredny w stosunku do płyt wypalanych...niektóre czyta, niektórych nie chce czytać...co najciekawsze nie chce czytać takich płytek które jeszcze 3 msc temu czytał bez problemu.Nie wiem w czym problem, czy te płyty uległy jakiemuś uszkodzeniu? czy jakiś progs mi blokuje niektóre płyty do odczytu?czy też cd mi sie wykańcza, a może wystarczy oczyścić laser?? Pliss help bo za tydzień kończy mi sie gwarancja lapa i nie wiem czy mam iść do sklepu z reklamacją czy to jakaś błachostka.....z góry thx za wszelka pomoc.
Maćkos jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.04.2004, 11:26   #2
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
1) przydało by się potraktować napęd płytą czyszczącą
2) może płyty z lekka są porysowane (ale to raczej odpada)
3) napęd napewno jest OK pewnie cos z płytami - tylko co
.
.
.
x) może wkładasz płytę DVD do napędu CD - joke ofkorz ^_^
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...

Ostatnio zmieniany przez MacGyver : 20.04.2004 o godz. 11:29
MacGyver jest offline  
Stary 20.04.2004, 11:45   #3
Maćkos
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.04.2004
Posty: 4
Maćkos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No dobra to skocze dzisiaj po zakup płytki czyszczącej...czy są jakieś lepsze i gorsze rodzaje?? fakt ze mój cd kręci dosyć dużo...tak z 10 h dziennie wiec mógł sie zbrudzić)) a co do płytek to słyszałem kiedyś że przez sieć podobno można zablokować uruchomienie niektórych płytek...no i niektóre stadionowe nie chcą mi grać, ale nie wiem czy to prawda z tym blokowaniem, czy tylko jakiś blef....ale mam takie przypadki...zagrała 3 razy a potem doopa a w samochodzie w cd gra bez problemu )
PS
Zapomniałem dodać że wkładam vinyle nalepką do dołu...joke za joke
Maćkos jest offline  
Stary 20.04.2004, 11:53   #4
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maćkos
... fakt ze mój cd kręci dosyć dużo...tak z 10 h dziennie wiec mógł sie zbrudzić))
drochę długo się kręci - może coś z mechaniką napędu. Jak kupywałem nagrywarkę to było wszystko cacy a dzis już nie bardzo mogę zrobic poprawnie działającą kopie gry którą jeszcze rok temu robił poprawnie ... no cóż ...
Cytat:
ale mam takie przypadki...zagrała 3 razy a potem doopa a w samochodzie w cd gra bez problemu )
Jeżeli chodzi Ci o CD-Audio to tez znam ten przypadek Konkretnie jak zabezpieczysz płytkę Adio SafeLock-iem to komputerowy CD-ROM będzie widział tylko 3 pierwsze utwory-reszty nie widać ... a na wieżach i tych innych wszystko jest OK.

Cytat:
Zapomniałem dodać że wkładam vinyle nalepką do dołu...joke za joke
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...
MacGyver jest offline  
Stary 20.04.2004, 12:06   #5
Maćkos
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.04.2004
Posty: 4
Maćkos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a co to dokładnie znaczy ze problem z mechaniką napędu..tzn ze sie sypie bo jak tak to musze reklamacje strzelić...kupowałem uzywanego lapka z 6msc gwarancją wiec powinni coś mi zrobić w ramach gwarancji....i musze sie spieszyć...a co do płytek to nie chce mi tez ruszyć płyt z mp3 albo progsami albo filmami...jedne kręci a innych nie....i nie kreci ciągle tych samych...ale zdarza mu sie czasami zaskoczyć i tak w połowie zaczyna mieszać odpala jeszcze raz...spotkałes sie z takimi objawami cd?
Maćkos jest offline  
Stary 20.04.2004, 12:13   #6
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Miałem cos podobnego u znajomego ... napęd miał juz chyba ponad rok, używany często (kto oglada filmy z CD-ROMu Lepiej skopiować na dysk), jak zapusciło się jakis film to mielił aż wyjąłem płytę a jak chciałem skopiowac film to wszytsko pięknie ładnie szło do ok 50% potem to juz ETA wyninosiło 1000 minut ... kupił nowy napęd
W Twoim przypadku wybrał bym się z gwarancja - możesz tylko zyskać ... może nowy napęd jak "dobrze zagrasz"
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...
MacGyver jest offline  
Stary 20.04.2004, 12:55   #7
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,859
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
McGyver - np ja ogladam filmy z cdromu, a raczej dvdromu. Niby po co kopiowac na dysk (strata czasu i komu sie chce?), no chyba ze masz cienki sprzet i jest roznica w plynnosci odtwarzania. Poza tym niektore filmy (zajechane) da sie obejrzec z plyty a skopiowac na dysk juz nie - sam mam taka plytke z dziurka, da sie ogladac a skopiowac nie.

Maćkos - probuj plyty czyszczacej, a jak to nic nie da to lec na gwarancje. Normalnie powinienes naped rozebrac i wyczyscic recznie, ale skoro masz gwarancje to ten wariant odpada. Kup jakas lepsza plytke i zmniejsz predkosc czytania np w nero drive speed. Ja podejrzewam ze laser juz sie skonczyl, no albo jest zabrudzony. Widac ewidentnie ze nie dziala normalnie wiec nie bedziesz mial klopotow z wyjasnianiem o co chodzi.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 20.04.2004, 13:12   #8
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu
McGyver - np ja ogladam filmy z cdromu, a raczej dvdromu. Niby po co kopiowac na dysk (strata czasu i komu sie chce?), no chyba ze masz cienki sprzet i jest roznica w plynnosci odtwarzania. Poza tym niektore filmy (zajechane) da sie obejrzec z plyty a skopiowac na dysk juz nie - sam mam taka plytke z dziurka, da sie ogladac a skopiowac nie.
Filmy DVD rzecz jasna że z napedu Ja mówiłem akurat o CD-ROMach
Szkoda napędu na bezpośrednie odtwarzanie filmów za jego pomocą (mechanika, laser czasam hałas ale zalezy co kto ma), lepiej film skopiować na dysk - napęd pomęczy się góra parę minut a jak zaczniesz oglądać to będzie pracował non stop przez cały czas odtwarzania ...
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...

Ostatnio zmieniany przez MacGyver : 20.04.2004 o godz. 13:14
MacGyver jest offline  
Stary 20.04.2004, 14:06   #9
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,859
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pisalem o divixach, a dvdrom to naped....a toshibka wcale sie nie meczy, w ogole jej nie slychac. No ale kazdy robi jak mu pasuje
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 21.04.2004, 16:17   #10
Maćkos
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.04.2004
Posty: 4
Maćkos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Merci za podpowiedź...no i okazało się że się laser przyćmił jakimś syfem
Wpadłem do sklepu po płytke czyszczącą, ale mi doradził w sklepie, żeby sobie odpuścić płytkę i wacikiem z denaturatem potraktować....no i tak zrobiłem....i mi już spowrotem wszystkie cd mi śmigają A co do filmików to grzeje z płyty...z lenistwa
pozdróffka
Maćkos
Maćkos jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.