Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   [komentarze] Sposoby uruchamiania homebrew i kopii gier (https://forum.cdrinfo.pl/f105/komentarze-sposoby-uruchamiania-homebrew-kopii-gier-54333/)

loki7777 13.07.2005 13:56

[komentarze] Sposoby uruchamiania homebrew i kopii gier
 
Nie możność grania na własnych kopiach bezpieczeństwa --> tego nie rozumiem

Poprawione - dop. Berion

fire_fighter999 24.08.2005 00:16

ja wtrące swoje trzy grosze co do modów ;)... w przypadku PSX'a istnieje możliwość uruchomienia kopi na tzw. podmiankę bez żadnych Action Replayów Chipów itp. wystarczy nam oryginalne demko, kopia, no i oczywiście trzeba wiedzieć kiedy podmieniać płytkę metoda ta działa to żadna ściema sam z tego korzystałem ponad dwa lata, potem chip i konsolka do dzisiaj działa bezawaryjnie... to tyle...;)

Berion 24.08.2005 08:27

@fire_fighter999
A w których momentach? (ten swap ofkoz)

fire_fighter999 24.08.2005 11:38

Cytat:

Napisany przez Berion
@fire_fighter999
A w których momentach? (ten swap ofkoz)

Skocze do kumpla po PSX'a i ci dokładnie napisze co i jak ;)

Smartek 24.08.2005 12:18

Ja chcialem tylko napisac, ze mam Xbox'a zmodowanego Alladynem XT i chodzi juz prawie rok bez zadnych problemow. Teraz z tego co wiem kazdego moduje sie raczej DuoX'em :)
pozdro ;)

Berion 24.08.2005 12:37

@Smartek
Jest pełno podrób Alladin'ów :) może dlatego ???

@strażak (;) )
W takim razie czekam :) Pierwszy raz o czymś takim słyszę :wow:

Smartek 24.08.2005 13:12

Cytat:

Napisany przez Berion
@Smartek
Jest pełno podrób Alladin'ów :) może dlatego ???

@strażak (;) )
W takim razie czekam :) Pierwszy raz o czymś takim słyszę :wow:

szczerze mowiac chipami od listopada/grudnia zeszlego roku za bardzo sie nie interesuje (bo wtedy dostalem kloca, wiec juz bylo mi wszystko jedno :)) i wazne, ze moj chodzi jak nalezy :).
co do tego swapa - przeciez z tego co wiem to strasznie znana ta metoda swapowa?
Jedynie w Gacku byla niemozliwa - przez BAR CODE..
pozdro ;)

Berion 24.08.2005 13:29

Cytat:

Napisany przez Smartek
[...] co do tego swapa - przeciez z tego co wiem to strasznie znana ta metoda swapowa?
Jedynie w Gacku byla niemozliwa - przez BAR CODE..
pozdro ;)

Hmm... w PS2 (duże) na mój rozum nie jest możliwe (eject przerywa boot'a). Czy na PSX'ie? Hmm... trzeba by wyczuć moment, no nie wiem... ...

fire_fighter999 24.08.2005 20:57

dobra już po testach i ciągle ten sposób działa na nieprzerobionym PSX'ie jeśli będą problemy z zrozumieniem mojego textu pisanego moge ewentualnie machnąć jakiś filmik...a więc idzie to tak:

1) pierwsze co musimy zrobić to oczywiście otworzyć klapkę i zablokować przycisk w prawym górym rogu aby płytka kręciła się przy otwartej klapce

2) wkładamy jakąś oryginalną pełną wersje albo demko i włączamy konsole

z początku płytka kręci się wolno potem przyspiesza i w momencie gdy znowu zwalnia zamieniamy ją na kopie...

naszą kopia kręci się wolno potem przyspiesza i znowu w momencie gdy zwalnia zamieniamy na oryginała którego to zamieniamy spowrotem na kopie tuż potym jak zobaczymy czarny ekran na naszym TV... ;)

myślę że zbyt skomplikowanie tego nie napisałem... :D

Berion 24.08.2005 21:19

@fire_fighter999
SwapTrick:
oryg./kopia/oryg.

A przycisk blokujący klapkę jest w prawym dolnym rogu :P Nie mam jak sprawdzić (kto w dzisiejszych czasach ma niezmodowanego PSX'a? :D). Jutro zajrzę czy boot faktycznie tak wygląda...

fire_fighter999 24.08.2005 21:25

Cytat:

Napisany przez Berion
A przycisk blokujący klapkę jest w prawym dolnym rogu :P

nie bo jest w prawym górnym :D chodziło mi o ten przycisk który się wciska po zamknięciu konsolki i dzięki niemu płytka zaczyna się kręcić a ty masz na myśli ten co sprawia iż klapka jest zamknięta i się sama nie otwiera...;) mnie się odpalały gierki tylko że laser jest już wyjechany lekko i niektóre się przycinały... Crash i Medievil działał mi bez problemowo CTR i FFT się scinał lekko... :)

Berion 24.08.2005 21:29

@fire_fighter999
XD aż muszę sprawdzić... Mnie się zawsze zdawało, że to ten "przytyczek" "kontroluje" pracę napędu.

fire_fighter999 24.08.2005 21:33

hehe to sprawdz i podziel się wynikami swojego śledztwa... :D

Jutro rano -dop.Berion :D

Arcadio 12.09.2005 09:54

Słyszałem o tej metodzie z podmianką dema w PSX. Podobno działa ona tylko w najstarszych modelach konsoli.

Berion 12.09.2005 11:24

Cytat:

Napisany przez Arcadio
Słyszałem o tej metodzie z podmianką dema w PSX. Podobno działa ona tylko w najstarszych modelach konsoli.

Hmm... Masz na myśli SCPH-XXXX (czyli przed PSOne), czy są to jakieś konkretne modele (np. seria 1xxxx). ???


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.