Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   XX Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Turyn 2006 (https://forum.cdrinfo.pl/f5/xx-zimowe-igrzyska-olimpijskie-turyn-2006-a-62222/)

ro29 11.02.2006 21:12

XX Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Turyn 2006
 
Witam !
Postanowiłem założyć ten topic, bo tak sobie patrzę, że jeszcze takiego nie ma - a przecież od wczoraj mamy XX Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie - jedną z najważniejszych imprez sportowych 2006 roku - a na pewno najważniejszą w sportach zimowych !!

Wczoraj odbyło się otwarcie - mi osobiście się podobało - nawet bardzo - np. ten pokaz lotu skoczka czy piękne zapalenie ognia olimpijskiego. I bardzo przyjemne było to, że sportowcy byli w centrum zdarzeń - bo przecież oni są najważniejsi - i te przemówienia z trybuny położonej pośrodku sportowców - naprawdę ktoś tym razem sensownie pomyślał :)

A dziś już zaczęła się rywalizacja - niestety na za dużo liczyć nie możemy - ale nadzieja zawsze jest - ja optymistycznie liczę na kilka medali ;)
Na początek niezły był występ Tomasza Sikory - gdyby nie fatalne strzelanie byłby bardzo wysoko, a może i medal ...
Nieźle występ zaczeli skoczkowie - cała czwórka bez problemu zakwalifikowała się do konkursu, niezłe skoki mieli oprócz Małysza także Mateja i Stoch - miejmy nadzieję, że jutro będzie jeszcze lepiej ;)
Tylko jak usłyszałem tą opowieść Małysza o tym domu gdzie mieszkają - nie znam całości wypowiedzi - ale ponoć zimno tam, wiatr hula, nie ma energii cały czas - jeszcze się rozchorują...
Bo niestety pozostali nasi sportowcy czują się nie najlepiej ostatnio - co napawa niepokojem.
Ale trzymamy kciuki i miejmy nadzieję, że będziemy nie raz miło zaskoczeni ;)

ro29

Damianos L 11.02.2006 21:49

ja tam czekam na bardziej na mistrzostwa swiata w Pilce noznej ;)

a co do igrzysk,zobaczymy jak malysz sobie poradzi, skoki naszej kadry byly obiecujace,zobaczymy jak sobie poradza w konkursie :)

a co do reszty kadry to sie nie orientuje ale mamy chyba szanse w snowboardzie jeszcze

Lukash 11.02.2006 22:31

chyba medalu nie przywieziemy do domu:)...slyszeliscie historie z Bobslejami....musielismy pozyczyc...najpierw od ruskich ale za dobrze jezdzilismy nim to nam zabrali a teraz od dunczykow...i jeszcze nie mamy mechanika w druzynie wiec bedziemy czeskich prosic zeby nam naprawili bobslej jak cos sie zepsuje:)

ro29 11.02.2006 23:00

Witam !
Cytat:

Napisany przez Lukash
chyba medalu nie przywieziemy do domu:)...slyszeliscie historie z Bobslejami....musielismy pozyczyc...najpierw od ruskich ale za dobrze jezdzilismy nim to nam zabrali a teraz od dunczykow...i jeszcze nie mamy mechanika w druzynie wiec bedziemy czeskich prosic zeby nam naprawili bobslej jak cos sie zepsuje:)

Też coś o tym słyszałem - cóż ...
Jak już wspomniałem, nie wesoło mają także z zakwaterowaniem polscy skoczkowie - nie wiem czy gdzieś w Internecie o tym piszą - ale wpadłem w TVP na końcówkę wywiadu z Małyszem - i tylko wiem tyle, że mieszkają w jakimś wielkim domu, gdzie zimno jest, muszą przykrywać się kocami w nocy, a elektryczność jest limitowana ;) Jeśli już nie chcieli mieszkać w wiosce - jak wiadomo, nie wszystkim to odpowiada - to trzeba było im zorganizować przyzwoite warunki.

A co do naszych szans - na pewno kilka jest. Przede wszystkim skoczkowie - Małysz jakby odzyskał formę - więc szczególnie jutro na normalnej skoczni wydaje mi się, że ma szanse (chyba bardziej niż na dużej). Liczę także na przyzwoity występ pozostałych - Matei, Stocha itd.

A co do reszty ekipy - Justyna Kowalczyk to jedna z naszych nadziei - jednak ostatnio katują ją badaniami antydopingowymi (miała raz wpadkę z lekami, więc chyba szukają teraz czegoś na siłę - głównie przez to, że biega ostatnio naprawdę nieźle - dwa złota ma młodzieżowych MŚ i wysokie miejsce w PŚ -
http://turyn2006.interia.pl/info/infid/716994
A co gorsza niezbyt dobrze się czuje ostatnio także - szukają nowego mieszkania - nie można było o tym pomyśleć wcześniej ??:
http://turyn2006.interia.pl/info/infid/716989

Kolejna nasza szansa to Jagna Marczułajtis - niestety jest przeziębiona i bierze ponoć antybiotyki: http://turyn2006.interia.pl/info/infid/716970

Coś nam się ekipa rozchorowała - czyżby gdzieś popełniono błąd ??

A na kogo można jeszcze liczyć - na pewno na Paulinę Ligocką, a także Tomasza Sikorę - dziś mu nie wyszło, ale pokazał, że biega dobrze, więc jak nie będzie pudłował, to jest nadzieja na kolejne - dużo lepsze występy.

Oczywiście są jeszcze inni reprezentanci - za każdego trzeba trzymać kciuki - choć jak wiadomo w niektórych konkurencjach już zajęcia miejsca w pierwszej ósemce - a nawet dwunastce - będzie sukcesem. Cóż - taka prawda ...
Oby jednak dali z siebie wszystko - i nie traktowali (jak to się niestety zbyt często zdarza), że wyjazd na olimpiadę to już sukces i realizacja celu życiowego - więc czy wypadnie się gorzej czy lepiej - to już mniej istotne. Oczywiście liczy się udział - ale to dopiero początek - i trzeba dać z siebie wszystko !!

Pozdrawiam wszystkich !!
A jutro trzymamy kciuki za Adama i spółkę oraz Justynę !!

ro29

andrzejj9 12.02.2006 00:03

Sam miałem rano założyć taki temat, ale wyleciało mi z głowy.. No ale dobrze, że jest :)


Co do rozpoczęcia igrzysk to mnie generalnie te pokazy zwykle nudzą i tak było również i tym razem, ale nie do końca, bo było kilka ciekawych smaczków. Szczególnie podobał mi się ten pokaz skoczka narciarskiego.. Ponad 200 osób i takie zgranie.. to rzeczywiście zrobiło na mnie wrażenie.

Samo zapalenie znicza również było przyjemne, chociaż mi cały czas w pamięci pozostaje to z Barcelony.

Z reszty pokazu jeszcze kilka rzeczy mi się podobało a reszta.. w sumie przygotowana została dobrze i myślę, że mogła się podobać.


A jeśli chodzi o same już zawody to rzeczywiście nasi skoczkowie skakali całkiem przyzwoicie i jeżeli w konkursie utrzymają taką formę, to możemy liczyć na dobre miejsca. Czy na medal to nie wiem, ale na olimpiadzie wszystko jest możliwe więc trzymajmy kciuki :)

**mondeo** 12.02.2006 08:06

Igrzyska dopiero się rozkręcają i zobaczymy co polacy pokarzą
ale zapowiada się nie najlepiej
Sikora w biatlonie daleko
zobaczymy jak skoczkowie >narazie wszyscy się zakwalifikowali
Oj by jakiś medal się przydał>ale czy będzie ???

demek 12.02.2006 10:54

justyna osma, w klasyku ladnie jej poszlo ale w lyzwie stracila - no ale nie od dzis wiadomo, ze ona specjalizuje sie w klasyku i powinna cos pokazac na 10 i 30km

ro29 12.02.2006 12:53

Witam !
Prawda, występ Justyny można ocenić na plus - dla mnie spełniła podstawowy plan, zajmując punktowane miejsce w pierwszej ósemce. Patrząc na wyniki to miała szanse na siódme miejsce, a może nawet na pierwszą piątke - ale cóż rywalki jej w pewnym momencie odjechały, ponoć też trochę zbyt długo zmieniała narty.
Ale uwzględniając, że to nie jest jej koronna konkurencja - to jest dobrze - oby zdrowie i kondycja nie zaszwankowały to będziemy mieć nadzieję na kolejne dobre występy - a będzie ich jeszcze kilka.
Ważne, że widać było, że walczy i się nie poddaje (a znana jest z tego), co przy jej młodym wieku i dużej ambicji dobrze rokuje na przyszłość - a co niestety jak wiadomo, nie jest domeną wszytskich naszych reprezentantów...

Wczoraj niestety poniżej oczekiwać wypadł Paweł Zygmunt - co prawda trudno tu było liczyć na miejce nawet w pierwszej ósemce - ale 18 lokata to niestety raczej kiepski występ.
Troszkę poniżej oczekiwać wypadła także para sportowa - Zagórska/Siudek - ja osobiście liczyłem na wystep trochę lepszy - chyba jednak ta para ma najlepsze już za sobą - bądź co bądź kilka sukcesów na koncie ma. I niestety ich pożegnalny występ na olimpiadzie raczej do tych największych zaliczyć nie będzie można. Mam jednak nadzieję, że uda im się awansować o jedną lub nawet dwie - trzy lokaty do góry.

A po południu trzymamy kciuki za skoczków - oby dali z siebie WSZYSTKO, no i oczywiście oby pogoda nie namieszała ;)

Pozdrawiam
ro29

pops 12.02.2006 13:44

ja polecam relacjie z portalu www.gazeta.pl pod tytułem "Na żywo: prosto sprzed telewizora ;)", mój ulubiony cytat z dnia dzisiejszego to:
Cytat:

11:50: Po zsumowaniu wyników z obu przejazdów obu Ligockich otrzymujemy rezultat, który dałby awans do finału.

MOdy 12.02.2006 14:05

No niestety Ligockim nie poszło dzisiaj za dobrze. Jak wiadomo Michał dopiero zbiera doświadczenie na tak dużych imprezach, a Mateusz niestety upadł w obu przejazdach. Zobaczymy co jutro pokaże Paulina w halfpipe. Ja jednak trzymam kciuki za Mateusza w crossie, do którego jest lepiej przygotowany niż do halfpipa.

andrzejj9 12.02.2006 17:18

Cytat:

Napisany przez ro29
A po południu trzymamy kciuki za skoczków - oby dali z siebie WSZYSTKO, no i oczywiście oby pogoda nie namieszała ;)

Ja już czekam :) Jeszcze 40 minut i się zaczyna.. :)



Przy okazji - czy gdzieś na internecie można może oglądać transmisje? Nie musi być w doskonałej kopii, wystarczy, żeby leciało..

Damianos L 12.02.2006 17:29

moze na www.itvp.pl bedzie ??
kiedys chyba kwalifikacje dawali

**mondeo** 12.02.2006 19:57

to niezle ten dzisiejszy dzień wypadł naszym sportowcom
2 w dziwsiątce>>Kowalczyk i Małysz
i skoczkowie pozostali nawet niezle

demek 12.02.2006 20:02

7 lokata malysza nie jest zla, oczywiscie w polsce albo sie kogos kocha bo wygrywa albo nienawidzi jak ma slabsze dni
ja jednak osobiscie uwazam, ze 7 miejsce jest dobrym wynikiem a szczescie moze dopisze na duzej skoczni

ro29 12.02.2006 20:43

Witam !
Zgadzam się ogólnie z dwiema powyższymi wypowiedziami.
Na pewno występ naszych skoczków nie był ogólnie zły - a patrząc nawet na to co pokazywali w ostatnich miesiącach - to był nawet dobry. Szczególnie w pierwszej serii wszyscy skoczyli jak na swoje możliwości dobrze (pomijam w tym zestawieniu Małysza) - niestety w drugiej nikomu nie udało się poprawić - a wręcz Hula i Mateja wypadli gorzej - jedynie Stoch skoczył dobrze - i jego miejsce należy - jak na debiut na Olimpiadzie - uznać za dobre. Aczkolwiek z występu i pozostałych możemy być zadowoleni - ostatnimi czasy nie zdarzało się, abyśmy mieli czterech zawodników w trzydziestce - a tutaj na olimpidzie - więc widać, że może z formą w miarę trafili.

Natomiast co do występu Małysza - patrząc na jego formę ostatnimi czasu - to można ocenić go na powiedzmy dobry. Znalazł się w pierwszej ósemce. W sumie tylko trochę żal - szczególnie, że tak naprawdę do medalu nie brakowało aż tak dużo ...co jednak też świadczy o tym, że nadal Małysz trzyma się w czołówce i niektórzy zbyt wcześnie przepowiadali koniec jego kariery.

Więc ogólnie dzień można zapisać na mały plus (bo oprócz dobrych występów, były też słabsze niestety).
Na pewno dzisiejsze występy to dobry prognostyk przed kolejnymi konkursami skoczków, a także występami Justyny Kowalczyk.

ro29

EDIT: transmisje z olimpiady są na www.itvp.pl - z tym, że trzeba mieć szybki komputer i łącze minimum 256 (a najlepiej szybsze).


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.