Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Jaki akumulator do samochodu? (https://forum.cdrinfo.pl/f5/jaki-akumulator-samochodu-94711/)

Patrix 27.05.2015 17:02

Jaki akumulator do samochodu?
 
Benzyna 1.2 8v, fabryka wsadziła kiedyś akumulator 40Ah 200A magneti marelli, 3 lata temu wymieniłem na ciut większy 50Ah 450A centra, niestety po 3 latach mówi PAPA, więc co polecacie? Czytałem, że teraz centra zeszła na psy, a bosch nie lepszy, jedzie już tylko na nazwie... tymczasem ja muszę coś wybrać i miłe by było minimum 5 lat spokoju.

grzeniu 27.05.2015 17:16

W zasadzie możesz kupic cokolwiek. Wszyscy produkują tak, żeby czasami nie wytrzymał tych 5 lat.
Centra nie tyle zeszła na psy, co została sprzedana i robi jak jej każą, czy tak jak wszyscy.

Najlepiej nie kupuj zamkniętego bezobsługowego, bo chociaż będziesz mógł wody dolać i jeszcze trochę pociągnie. Upewnij się u siebie, czy masz dobre ładowanie. Nic więcej nie zrobisz, a jak masz trochę szczęścia (a chyba nie masz) to i najtańszy trochę posłuży.
Sam kupowałem markowe (Banner, Moll itp.) i padały nie za długo po gwarancji. Moll dosłownie tydzień po gwarancji, to myślałem że mi żyłka pęknie.
Nie ma reguły, trzeba liczyć na szczęście.

ed hunter 27.05.2015 18:16

Jaki akumulator? Najtańszy z legalnego źródła, wszystkie w ramach "ekologii" unijnej działają 3 lata. :rzygi:

Jarson 27.05.2015 18:19

Bannery rzeczywiście sprawują się nawet nieźle.

Mnie zastanawia jak to się dzieje, że tak wielu ludzi nie dziwi, że w czasach gdy trąbi się na prawo i lewo o ekologii bez przerwy otrzymujemy produkty, które mogłyby działać dwa razy dłużej, gdyby wykonać je porządnie...

Patrix 27.05.2015 19:22

Faktycznie chyba wszystko jedno.... natknąłem się na marki voltmaster, exide, centra, a na jednej stronie znalazłem, że:
Cytat:

Akumulatory VOLTMASTER produkowane są przez poznańską firmę Exide - właściciela marki CENTRA.
na jedno kopyto :sciana:


edit:

myślę nad tym Exide Excell 50Ah 450A

misiozol 27.05.2015 19:56

Zacznijmy od podstawowej informacji ILE KASY MASZ NA TO :P

Patrix 27.05.2015 20:04

Jak czytam jakie to normy zdatności użytkowej są to zastanawiam się czy jest sens 200 zł przekraczać...
Ale żeby było nad czym myśleć to dwa warianty do 200 (tu się przychylam) i do 300 (teoretycznie).

misiozol 27.05.2015 20:22

do 200 kupisz smietnik ktory sie rozsypie po gwarancji 12miesiecznej , w cenie 300zl kupisz bosch/varta/banner ktory/a ci poslozy 5/6 lat . Nawet kupujac do takiej malej pierdziawki lepiej kupic wiekszy np.55Ah z prostej przyczyny bateria sie degradujac traci pojemnosc mozna z niej wiecej latek wycisnac i w zime zawsze ma lepsze kopniecie startowe ;)

ed hunter 27.05.2015 20:26

Punciak ma słaby alternator. :]

misiozol 27.05.2015 20:27

A co to ma do zeczy ? z tego co kojarze to siedzi tam 65A zaden akumulator nie wytrzyma jak jezdzone sa krotkie dystanse i jest regularnie nie doladowywany ;)

Patrix 27.05.2015 20:51

Ilość załączników: 1
@edu - dobra pamięć :]

@misiozol - poczytałem net jakoś nie mam przekonania varta/bosch jadą po tym jak po rudej szkapie, "jazda ma marce, a nie jakości"

alternator wg epera wychodziłby 60A (part 46813059)... nie wiem czy przepłacać :P

Załącznik 71098

misiozol 27.05.2015 21:01

To byl strzal z pamieci , bo nie napisales wyposazenia ani rocznika przewaznie w tych siedzial 65A , mniejsza o wiekszosc :D , wazne jest ze jak kupisz jakis markowy a nie z tesco/real to powinien podzialac 5/6 lat ja osbiscie omijam wszystkie "no name" szerokim lukiem i firmy mi nie znane chyba ze sie trafi przedstawiciel handlowy z dramowym do wyprubowania lub chlopaki ze sklepu poleca i daja glowe ze to nie szmelc , i jak kupuje to zawsze najwiekszy dopuszczalny rozmiar na dane auto ;) to samo doradzam klijentowi .

- Deckard - 27.05.2015 21:04

Kup centre, albo bannera ,ale dobrze jest też sprawdzić czy samochód ma sprawne ładowanie [czytaj warunki gwarancji :-)]

grzeniu 27.05.2015 21:05

Za bardzo nie ma co się sugerować gwarancją, bo aku to jedna z rzeczy, której nie zareklamujesz skutecznie. Zawsze wychodzi opad masy czynnej z winy użytkownika. Mówiąc krótko albo altek ci go przeładował, albo zrobiłeś to prostownikiem. Nie ma na nich bata k***a
Nie wiem, może w jakichś lidlach przyjmują bez szemrania, tak jak inne badziewie...

Ostatnimi czasy akumulatory wykazują nagły zgon - pada jedna z cel, albo połączenia między nimi. Kiedyś to aku powoli tracił pojemność i dało się go jakoś użytkować doładowując. Teraz wyjeżdżasz z domu jak zwykle i np. na mieście już nie odpalisz silnika :sciana:

Patrix 27.05.2015 21:14

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1325813)
Kup centre

Tego jednego akurat drugi raz nie kupie :>



@misiozol jak z pamięci to prawie prawie

z bosza jest taki
Cytat:

nazwa Akumulator Bosch S5
numer 0.092.S50.020
numer krótki S50 02
wymiary 207x175x190
parametry 54Ah, 530A, L-
Ciekawe jaka będzie cena u mnie tego Exide Excell i Bosch


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.