Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f107/)
-   -   Jaką kupić nagrywarkę Ultra HD Blu-Ray 2024r.? (https://forum.cdrinfo.pl/f107/jaka-kupic-nagrywarke-ultra-hd-blu-ray-2024r-96909/)

czary2mary 23.12.2017 09:41

Jaką kupić nagrywarkę Ultra HD Blu-Ray 2024r.?
 
Założyliśmy nowy oddzielny temat do dyskusji wymiany doświadczeń w temacie zakupu nagrywarek UHD BluRay \ 4K .

Uwzględniono aktualnie dostępne głownie modele na rynku światowym z informacją o OEM \na dziś żaden z modeli UHD \4 K nie jest oficjalnie dostępny w Polsce
ale cześć wchodzi\wejdzie na nasz rynek jak również wszystkie są dostepne w większości sklepów i serwisach aukcyjnych na świecie w internecie z wysyłką do Polski

Buffalo BRUHD-PU3-BK - Ultra HD Blu-Ray -slim USB 3
LG BH\WH16NS60 -Ultra HD Blu-Ray -SATA 5,25
LG BU40N\LG BU50N - Ultra HD Blu-Ray -slim SATA
LG BP60NB10 Ultra HD Blu-Ray -slim USB 3
Logitec LBD-PUD6U3L\ LBD-PVA6U3V\LBD-PVA6UCVBK -Ultra HD Blu-Ray -slim USB 3
Pioneer BDR-211\S11-Ultra HD Blu-Ray - SATA 5.25
Pioneer BDR-S12J-BK / BDR-S12J-X /Pioneer BDR-S12UHT --Ultra HD Blu-Ray - SATA 5.25
Pioneer BDR-XD06J-UHD-Ultra HD Blu-Ray -slim USB 3
Pioneer BDR-XD07J-UHD -Ultra HD Blu-RayLiteOn EB1 4K/Ultra HD Blu-ray Writer-slim USB 3
Pioneer BDR-UD04B -slim SATA
LiteOn EB1 4K/Ultra HD Blu-ray Writer -slim USB 3 -OEM\Klon Pioneer BDR-UD04
Verbatim Blu-ray Ultra HD 4K Slimline USB 3.1 - -OEM\Klon Pioneer BDR-UD04
Pioneer BDR-X12JBK / BDR-X12J-UHD Ultra HD Blu-Ray - USB3 5.25- zewnętrzne wersje Pioneer BDR-212\S12
Pioneer BDR-213 / S13 --Ultra HD Blu-Ray - SATA 5.25
Pioneer BDR-X213 / X13 USB3 5.25- zewnętrzne wersje Pioneer BDR-213\S13
Pioneer BDR-AD08 / BDR-XD08 - slim USB 3


Więcej informacji technicznych na temat UHD na PC w naszym temacie FAQ-Ultra HD Blu-Ray \ 4 K na PC

czary2mary 21.04.2018 07:26

LG BP60NB10
 
Pierwszy model UHD oficjalnie dostępny w PL ~500zł

https://www.morele.net/naped-lg-blu-...60nb1-4072899/

filmik jak wygląda napęd
https://www.youtube.com/watch?v=hQSKwTMjdZ8

czary2mary 21.11.2018 04:11

LiteOn EB1 4K/Ultra HD Blu-ray Writer
 
Dodany do sondy i opisu LiteOn EB1 4K/Ultra HD Blu-ray Writer

@jadburner - We thank you very much :spoko: :piwo:

czary2mary 02.12.2018 10:01

Pioneer BDR-211 EBK
 
Są już dostępne w PL dystrybucja z europejską gwarancją :

https://www.morele.net/naped-pioneer...1-ebk-4899750/
https://allegro.pl/pioneer-blu-ray-b...700770952.html
https://allegro.pl/pioneer-blu-ray-b...700777580.html

czary2mary 01.03.2019 07:33

Pioneer BDR-S12J-BK / BDR-S12J-X
 
W Japonii pokazały się nowe modele Pioneer BDR-S12

https://jpn.pioneer/ja/pcperipherals...s/bdr_s12j_bk/
https://jpn.pioneer/ja/pcperipherals...ts/bdr_s12j_x/

Temat u nas :
Pioneer BDR-S12J-BK / BDR-S12J-X

Thank you @jadburner for info and real photo.:spoko:

czary2mary 18.05.2019 03:54

LG BU40N
 
Dostępny oficjalnie w PL
https://www.morele.net/naped-lg-hlds...-slim-5807185/

prodarek 17.06.2019 07:13

Napęd do archiwizacji filmów blu-ray
 
Witam,

Potrzebuje szybkiej porady jaki napęd kupić będzie mi on służył do archiwizacji fizycznych nośników blu-ray \ uhd a konkretnie filmów (zapisywać\nagrywać płyt raczej nie będę może czasem) jaki napęd jest godny polecenia?

Z góry dziękuje.

czary2mary 18.06.2019 11:12

Cytat:

Napisany przez prodarek (Post 1423687)
Witam,

Potrzebuje szybkiej porady jaki napęd kupić będzie mi on służył do archiwizacji fizycznych nośników blu-ray \ uhd a konkretnie filmów (zapisywać\nagrywać płyt raczej nie będę może czasem) jaki napęd jest godny polecenia?

Z góry dziękuje.

Jeżeli UHD to każdy który zapisuje \ obsługuje BD-R XL TL QL 100\128GB oczywiście najlepiej wewnętrzny lub USB napęd . Cienkie slim zazwyczaj są "cienkie" w zapisie wielowarstwowych nośników ..

prodarek 18.06.2019 11:18

Nie no tak jak napisałem wyżej zapisywanie mnie nie interesuje głównie odczyt wytypowałem ASUS BW-16D1HT bo widzę że jest polecany przez makemkv \ dvdfab brałem jeszcze pod uwagę BH16NS55 ale podobno głośne więc raczej tego asus'u kupię.

czary2mary 18.06.2019 11:27

Cytat:

Napisany przez prodarek (Post 1423723)
Nie no tak jak napisałem wyżej zapisywanie mnie nie interesuje głównie odczyt wytypowałem ASUS BW-16D1HT bo widzę że jest polecany przez makemkv \ dvdfab brałem jeszcze pod uwagę BH16NS55 ale podobno głośne więc raczej tego asus'u kupię.


ASUS BW-16D1HT
Przecież to OEM LG BH16NS55 - identyczny hardware tylko soft od Asus..

Jeżeli odczyt UHD z deszyfrowaniem AACS 2 i 2.1 to wyłącznie te modele wchodzą w grą :


LG WH14NS40 (internal, SVC code: NS50)
LG WH16NS40 (internal, SVC code: NS50)
LG BH16NS40 (internal, SVC code: NS50)
LG UH12NS40 (internal)
LG BH16NS55 (internal)
LG BH14NS58 (internal)
LG BH16NS58 (internal)
LG WH16NS58 (internal)
LG BE16NU50 (external, USB)
ASUS BC-12B1ST a/b (internal, manufactured 2015+)
ASUS BC-12D2HT (internal, manufactured 2015+)
ASUS BW-16D1HT a/b (internal, manufactured 2015+)
ASUS BW-16D1H-U (external, USB, manufactured 2015+)
LG WH16NS60 (internal, recommended)

prodarek 19.06.2019 17:16

Napęd dotarł wgrałem 3.02 i wszystko śmiga już*zrobiłem kilka kopii BD\UHD, co do napędu o ile jak już*napęd się*rozkręci to nie jest złe z głośnością*nie podoba mi się jedynie chrobotanie na początku przy wczytywaniu mieleniu z pliku na plik.

Vegost 24.07.2019 17:09

Witam,

Przymierzam się do zakupu zewnętrznej nagrywarki/odtwarzacza UHD Blu-ray. Chciałem kupić ten model Lite-On EB1, ale w sklepie gdzie dokonywałem zakupu dostawa będzie pod koniec sierpnia (sieć x-kom). Zaproponowali mi inny model z obniżoną ceną co Lite-ona, czyli Hitachi LG BP55EB40. Ale mam wątpliwości, czy ona odtworzy mi płyty UHD Blu-ray. Niby ma wsparcie dla BD-XL. Czy mógłbym prosić o pomoc w tej sprawie? Ewentualnie pomóc wybrać dobry model?

Pozdrawiam

czary2mary 25.07.2019 08:41

Hitachi LG BP55EB40 nie ma wsparcia dla UHD ..


Z LG Slim USB jedynie LG BP60NB10
https://www.morele.net/naped-lg-blu-...60nb1-4072899/

Vegost 25.07.2019 09:12

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1425256)
Hitachi LG BP55EB40 nie ma wsparcia dla UHD ..


Z LG Slim USB jedynie LG BP60NB10

Na stronie producenta też nic nie pisze o tym, żeby ten LG wspierał Bluray 4K, ani nawet BD-XL.. Może faktycznie kupić tego Lite-on w innym sklepie? Powiem szczerze, że nie ogarniam tego. Czy płyty Bluray 4k są inaczej kodowane? Wydaje mi się, że chodzi tutaj o wielkość nośnika.

czary2mary 25.07.2019 11:02

Cytat:

Napisany przez Vegost (Post 1425263)
Na stronie producenta też nic nie pisze o tym, żeby ten LG wspierał Bluray 4K, ani nawet BD-XL.. Może faktycznie kupić tego Lite-on w innym sklepie? Powiem szczerze, że nie ogarniam tego. Czy płyty Bluray 4k są inaczej kodowane? Wydaje mi się, że chodzi tutaj o wielkość nośnika.

Lite-On EB1 to klon Pioneer BDR-UD04
LiteOn EB1 4K/Ultra HD Blu-ray Writer

Napęd UHD \4K musi spełniać szereg wymogów ,miedzy innymi deszyfracji kluczy AACS 2 i 2.1 czy szybki kontroler oraz wsparcia dla technologii 4K ...itp itd
Ultra HD Blu-Ray \ 4 K na PC

Vegost 25.07.2019 13:29

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1425265)
Lite-On EB1 to klon Pioneer BDR-UD04

Napęd UHD \4K musi spełniać szereg wymogów ,miedzy innymi deszyfracji kluczy AACS 2 i 2.1 czy szybki kontroler oraz wsparcia dla technologii 4K ...itp itd

Rozumiem. Więc wybór tego Lite-on UHD będzie lepszy? Bo tego LG nie mogę znaleźć. Chyba, że kupić normalny napęd UHD jak do PC, ale trzeba mieć chyba jakaś przejściówkę z SATA na USB.

geek 20.01.2020 23:50

Drodzy Forumowicze - poratujcie. Przymierzam się do zakupu napętu BluRay na USB. Z tego co rozumiem dobre napędy produkuje np. Pioneer ale kupienie ich w Polsce graniczy z cudem. Z drugiej strony widzę dużo Verbatimów (które chyba bywają klonami Pioneera?) ale połapać się w ich specyfikacjach tudzież znaleźć firmware chyba dość ciężko. Są też LG ale nie jestem pewien jak z jakością i innymi aspektami.


Czego szukam:
1. Napędu (w tym nagrywarki) BL, DVD, CD na USB.
2. Realnie dostępnego tu i teraz albo bardzo niedługo. Najlepiej w Polsce ale w ostateczności może być gdzieś indziej jeśli łatwo kupić.
3. Odczytującego bez problemów jak najwięcej różnych dziwnych płyt, w tym wielowarstwowych, nagrywanych i tak dalej. To pewnie implikuje, że od slim lepiej się trzymać z daleka?

4. Odczytującego filmy UHD. Wprawdzie w tej chwili nie mam konfiguracji do ich oficjalnego odtwarzania ale w przyszłości pewnie będę mieć. Z drugiej strony sama możliwość sprawnego zgrywania do ISO/MKV też powinna wystarczyć - jeśli dobrze rozumiem.
5. Nagrywającego wszystko co tylko można i na wszystkim. W tym największe dostępne nośniki BL do pojedynczego i wielokrotnego zapisu. W tym mdisc, również największe.
6. Najlepiej mającego dodatkowe (opcjonalne) gniazdo do podłączenia zasilacza na wypadek gdyby USB nie dawało rady. Mam już taką jedną nagrywarkę Samsunga BL, której ewidentnie brakuje prądu - jak by jej nie podłączać i do czego. Kilka stówek w plecy a supportu zero. Wolałbym nie mieć takiego "szczęścia" drugi raz.

7. Najlepiej podłączanego przez USB C. Bo to przyszłość i często te gniazda są bardziej wytrzymałe.
8. Sprawnie działającego, bezproblemowego, z supportem i najlepiej dostępnymi aktualizacjami firmware.

Planuję tego cuda używać głównie do odczytu/zapisu danych/backupów oraz do robienia kopii zapasowych filmów, które akurat mam/dostałem na BL. Ew. do ich odtwarzania.


Czy są w ogóle napędy spełniające powyższe a do tego sprawdzone i dostępne? Co moglibyście polecić?

Z góry dzięki!

misiozol 21.01.2020 09:17

To ja tez chce taki naped jak ty :P

geek 21.01.2020 12:43

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1431899)
To ja tez chce taki naped jak ty :P

Ok, a co jest najtrudniejsze do spełnienia albo który zestaw cech się wyklucza?

Bo moje "chcenie" sprowadza się głównie do tego, że chcę mieć w miarę sprawny i uniwersalny/przyszłościowy napęd, który da się w ogóle kupić bez jakichś wielkich podchodów. Najlepiej taki, który już u kogoś się sprawdził i/lub ma dobre opinie.

misiozol 21.01.2020 15:14

Polecamy np pioneer .

geek 21.01.2020 23:01

Ale który, czemu i gdzie się w Polsce kupuje takie? :)

misiozol 22.01.2020 10:42

A ktory i czemu to poczytaj na forum tematow nie brakuje ;) wiedza wszech dostepna wystarczy troszke poszukac , nie ma sensu aby tu to samo ciagle powielac i przepisywac ;)

geek 22.01.2020 13:42

Na forum znalazłem wiele mądrych wykresów wyników różnych napędów, których praktyczne znaczenie dla przeciętnego wypalacza płyt jest dla mnie umiarkowanie zrozumiałe. Poza tym jest ich trochę dużo na analizowanie po kolei.


Znalazłem też różne zestawienia napędów i dyskusje o nich ale często takich, których nigdzie nie widzę jako realnie dostępnych do kupienia. I te dyskusje średnio też pomagają w podjęciu sprawnej decyzji zakupowej.

Panie Moderatorze, taka myśl mi się ośmieliła przemknąć przez głowę, że może ale tylko może, większość Waszych czytelników potrzebuje po prostu sprawnie kupić sprzęt i czytać/nagrywać płyty a nie robić doktorat w kwestii napędów. Po prostu w miarę szybko namierzyć w praktyce dobry/najlepszy/sprawdzony napęd do kupienia na dany moment i ew. sprzedawców, którzy mogą go posiadać (jeśli dostępność jest słaba). Bo to trochę trudny rynek jest zdaje się - ogólnie modeli mnóstwo, dostępność wielu modeli zerowa albo słaba, dużo możliwości wkopania się w jakąś niekompatybilność (nawet przez brak doświadczenia kupującego) czy problem techniczny, często słabe/błędne opisy na stronie sklepów/sprzedawców i tak dalej.

Skoro więc doświadczeni specjaliści (jak rozumiem) w tej dziedzinie prowadzą takie zacne forum to mogliby trochę bardziej ułatwić nie-specjalistom wybór. Bo taki nie-specjalista widzi np. że Pioneera ciężko kupić, nie wie w praktyce jaka będzie różnica/klasa sprzętu w stosunku do np. LG, którego może trochę łatwiej kupić i tak dalej. A "też chcę taki napęd", "polecamy np. pionner", "przeczytaj forum i zrób jednak ten doktorat" są mało pomocne i nie wiem czy tak dużo szybsze od rzucenia 2-3 sprawdzonych i realnie dostępnych modeli, może z jakąś sugestią dlaczego i który może się sprawdzić bardziej w tych zastosowaniach. No chyba, że to tylko forum dla mocno zainteresowanych tematem albo dla specjalistów - to wtedy sugeruję napisać w tytule, że "pospólstwu wstęp wzbroniony" czy coś takiego.


Pozdrawiam i przepraszam za zabieranie cennego czasu.

misiozol 22.01.2020 18:29

Wymagania twoje z postu pierwszego sa nie do spelnienia , z tad moje odeslanie do poszukiwania forum wybierz jedna maksie dwie zeczy na ktorych ci zalezy i wtedy pogadamy jaki ci potrzebny naped ;)

A jak przecietny zjadacz chleba wykaze sie cierpliwoscia i spedzi wiecej niz 15 minut to sie dowie co jakie testy oznaczaja :P i po co sa te testy i jak je odczytac ;)

Arepo 22.01.2020 19:23

@geek

Teraz pewnie polecą na mnie gromy, ale ja bym wziął pod uwagę slima LiteOn EB1. Dlatego, że jest to małe, ładne urządzenie, a w środku siedzi Pioneer BDR-UD04. Całość ma obsługę UHD, chodzi na USB 3.0, ma fajne oprogramowanie Cyberlinka (akurat ja bardzo je lubię i używam od lat) i co najważniejsze napęd jest dostępny i względnie tani.

Odpowiadając na Twoje wymagania wychodzi tak:
1. tak, USB 3.0
2. dostępny, ceny 330-350 zł
3. powinno być ok, testy pokazują przyzwoite wyniki
4. jest obsługa UHD 4K
5. nagrywa standardowe BD-R oraz DL/TL/QL oraz M-Disc (raczej korzystałbym z najlepszych jakościowo płyt, a nie nagrywał na czym popadnie)
6. nie ma dodatkowego wejścia na zasilacz, ale podłączenie przez USB 3.0 będzie dawać radę (przy 2.0 trzeba podłączać 2 wtyki USB – kabel w zestawie)
7. jest podłączenie przez USB C (jeśli dobrze widzę)
8. tego się nie da przewidzieć, ale skoro to Pioneer, więc jest nadzieja że będzie ok

Dodatkowo na naszym forum jest cały temat o tym napędzie, można popatrzeć i ocenić.

zenonz 22.01.2020 20:42

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1431971)
Całość ma obsługę UHD, chodzi na USB 3.0, ma fajne oprogramowanie Cyberlinka (akurat ja bardzo je lubię i używam od lat) ...

Z tym to chyba nic pewnego? Na stronie producenta, którą podlinkowałeś podają:
5.Latest playback software (such as Cyberlink PowerDVD18*). Sold separately.

Spojrzałem na dwa sklepy (Komputronik i Allegro) i w żadnym z nich o oprogramowaniu nic nie wspominają.

A co do softu Cyberlink, to ostatnio chciałem stworzyć swoją pierwszą płytę DVD-Video za pomocą Cyberlink PowerProducer z pakietu MediaSuite 12 od LG BH16NS55, niestety soft się wiesza (dużo na forum producenta o tym piszą), udało się skompresować materiał - uwaga - w trybie awaryjnym, ale tylko same filmy, bez menu, bo się wciąż wysypywał ;) Jak dla mnie strasznie zamulasty, ciężki (rozmiar) a mało pożytku ;)

Cytat:

4. jest obsługa UHD 4K
To pewnie głupie pytanie, ale czy wszystkimi napędami UHD 4K da się zripować materiał do .mkv za pomocą MakeMKV? Bo na liście wspieranych podają tylko LG i ich klony, więc może dziura działa tylko na odpowiednim sprzęcie?

LINK

Arepo 22.01.2020 21:07

Cytat:

Napisany przez zenonz (Post 1431975)
Z tym to chyba nic pewnego? Na stronie producenta, którą podlinkowałeś podają:
5.Latest playback software (such as Cyberlink PowerDVD18*). Sold separately.

Spojrzałem na dwa sklepy (Komputronik i Allegro) i w żadnym z nich o oprogramowaniu nic nie wspominają.

A co do softu Cyberlink, to ostatnio chciałem stworzyć swoją pierwszą płytę DVD-Video za pomocą Cyberlink PowerProducer z pakietu MediaSuite 12 od LG BH16NS55, niestety soft się wiesza (dużo na forum producenta o tym piszą), udało się skompresować materiał - uwaga - w trybie awaryjnym, ale tylko same filmy, bez menu, bo się wciąż wysypywał ;) Jak dla mnie strasznie zamulasty, ciężki (rozmiar) a mało pożytku ;)

Na pudełku z napędem jest logo Cybelink, oraz w temacie o tym sprzęcie widać płytę z oprogramowaniem w postaci Media Suite 10. Jest tam główny program do nagrywania Power2Go i odtwarzania filmów PowerDVD. Ich właśnie używam, nigdy nawet nie uruchomiłem Power Producer'a :)

Możliwe, że wersja PowerDVD 14 dołączona do urządzenia nie obsługuje UHD i taką trzeba dokupić w postaci 18-stki.

Cytat:

Napisany przez zenonz (Post 1431975)
To pewnie głupie pytanie, ale czy wszystkimi napędami UHD 4K da się zripować materiał do .mkv za pomocą MakeMKV? Bo na liście wspieranych podają tylko LG i ich klony, więc może dziura działa tylko na odpowiednim sprzęcie?

LINK

Na to niestety nie odpowiem, nie bawię się w ripowanie UHD.

Robertweh 05.02.2020 18:16

Warto chyba dodać do sondy kolejny zewnętrzny model Verbatim:


Verbatim Blu-ray Ultra HD 4K Slimline USB USB 3.1

czary2mary 05.02.2020 20:16

Cytat:

Napisany przez Robertweh (Post 1432544)
Warto chyba dodać do sondy kolejny zewnętrzny model Verbatim:


Verbatim Blu-ray Ultra HD 4K Slimline USB USB 3.1

Dodano do Sondy i do info :
Verbatim Blu-ray Ultra HD 4K Slimline USB 3.1 - -OEM\Klon Pioneer BDR-UD04

Arepo 06.02.2020 07:40

Verbatim najtaniej kosztuje obecnie 490 zł, a Lite-ON EB1 330 zł. Skoro to ten sam napęd Pioneer BDR-UD04 zarabiają konkretnie na samej marce ... ;)

Z różnic widzę jedynie, że dodają Nero zamiast Cyberlinka i płytkę M-Disc 25GB.

zenonz 06.02.2020 12:02

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1432568)
Z różnic widzę jedynie, że dodają Nero zamiast Cyberlinka i płytkę M-Disc 25GB.

Zawsze mogą jeszcze coś popsuć w firmware ;-)

Zerknąłem na opis produktu i podoba mi się to, że Verbatim podaje zakładaną żywotność postu USB, 500 cykli ;-) Nigdzie wcześniej się z tym nie spotkałem przy opisie nagrywarek.

Czy Pioneer sprzedawał te napędy detalicznie? Bo nie mogę znaleźć oficjalnej strony produktu nigdzie.

Arepo 06.02.2020 16:17

Cytat:

Napisany przez zenonz (Post 1432570)
Zawsze mogą jeszcze coś popsuć w firmware ;-)

Faktycznie o tym nie pomyślałem. Jeśli będzie miała swój firmware to zapewne będzie gorzej z aktualizacjami niż przy EB1.

Cytat:

Napisany przez zenonz
Czy Pioneer sprzedawał te napędy detalicznie? Bo nie mogę znaleźć oficjalnej strony produktu nigdzie.

Nie wygląda na to aby ten sprzęt był gdzieś dostępny jako Pioneer w sprzedaży detalicznej. Również nic nie znalazłem.

Robertweh 06.02.2020 16:25

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1432568)
Verbatim najtaniej kosztuje obecnie 490 zł, a Lite-ON EB1 330 zł. Skoro to ten sam napęd Pioneer BDR-UD04 zarabiają konkretnie na samej marce ... ;)

Z różnic widzę jedynie, że dodają Nero zamiast Cyberlinka i płytkę M-Disc 25GB.

Jest jeszcze USB-C, co było dla mnie ważne przy pracy z moim ultrabookiem
Kupiłem wczoraj za 430 PLN w pewnym sklepie internetowym, na allegro najtaniej widziałem za 485 PLN

Arepo 06.02.2020 16:35

EB1 też ma USB-C

czary2mary 17.02.2020 12:39

Pioneer BDR-212UHT
 
Ilość załączników: 2
Niemiecki dystrybutor alternate.pl oferuje model Pioneer BDR-212UHT z dostawą do Polski .
https://www.alternate.pl/Pioneer/BDR...roduct/1599855

Załącznik 151923

Załącznik 151924

siwymariusz 17.02.2020 14:34

No i jak, warte to coś jest? i tej ceny?

misiozol 17.02.2020 21:54

za swojego LG dalem 199euro daaaawno temu , kurcze ten pionek jest taki ladny i mnie wzywa kup mnie :D

czary2mary 18.02.2020 11:10

Cytat:

Napisany przez siwymariusz (Post 1433098)
No i jak, warte to coś jest? i tej ceny?

To model UHD....więc jakby też takie przeznaczenie modelu...cena prawie 200zł większą od wersji BDR-212DBK bez UHD i bez obsługi BD-R/RE XL 100/128GB

czary2mary 24.02.2020 04:36

Pioneer BDR-X12JBK / BDR-X12J-UHD
 
Dodano do Sondy Pioneer BDR-X12JBK / BDR-X12J-UHD Ultra HD Blu-Ray - USB3 5.25- zewnętrzne wersje Pioneer BDR-212\S12

Pioneer BDR-X12JBK / BDR-X12J-UHD

maxi77 11.04.2020 19:29

Mam pytanie, bo mam Pioneer BDR-205. Chodzi mi o archiwizacje danych.
Czym się różni BDR-212UHT od wersji BDR-211-EBK?
Chodzi mi o nagrywanie Mdisc czego nie potrafi moja nagrywarka, a z tego co wiem, to możliwe jest trzymanie danych na takim dysku przez lata. Chodzi mi o archiwizacje zdjęć i video (rodzina). Na normalnych dyskach to jest słabe kilka lat.
Czy jak bym wziął BDR-212 to by miał i nagrywanie UltraHD jak i BDR jak i Mdisc?
Może ktoś mi odpowiedzieć na to pytanie, a jak nie to link do strony gdzie sobie poczytam, bo nie moge znaleść porównania między tymi dwoma nagrywarkami. Czy to dobry wybór, a może coś innego czy to jest optimum. Chodzi o nagrywarke do komputera desktop (internal).

Arepo 11.04.2020 20:20

Chodzi Ci raczej o model BDR-S12UHT (nie ma oznaczenia 212UHT) vs BDR-211EBK.

Testy masz tutaj: S12UHT i 211EBK.

Obydwa modele wspierają UltraHD (tylko po co Ci to do archiwizacji zdjęć i rodzinnych filmów ?), nagrają M-Disc DVD i BluRay, choć S12 ma oficjalne wsparcie tej technologii i znaczek na kartoniku. Obydwa wspierają BD-R (SL, DL, TL, QL czyli od 1 do 4 warstw na płycie). Reszta różnic z tego co wyczytałem jest kosmetyczna i kierowałbym się bardziej przystępną ceną.

Do archiwizacji wyłącznie danych to nawet BDR-209EBK się nada, gdyż nagrywa M-Disc DVD i BluRay oraz płyty BD-R do 3 warstw. Ja uważam, że dla bezpieczeństwa danych lepiej używać płyt jednowarstwowych lub góra dwuwarstwowych. No i inwestować w dobre jakościowo płyty BD-R od Panasonic'a. Dodatkowo ten model jest o połowę tańszy niż modele, o które pytasz.

maxi77 11.04.2020 22:04

Tak masz racje, chodzi o BDR-S12UHT, co do użyteczności, to raczej chciałbym sprzęt już mieć bardzo niezawodny i dużo by miał możliwości dlatego myślę o tym S12UHT a nie 211EBK. Ten 211EBK też wszytko wspiera, gdzie tutaj haczyk?

Arepo 11.04.2020 22:21

S12UHT ma ładniejszy panel przedni ;)

Cenowo widzę, że nie ma większej różnicy, więc warto kupić napęd nowszy.

Nie widzę aby była jakaś ważna różnica w kwestii użytkowej. Nie śledzę jednak tych konstrukcji jakość szczegółowo więc może wypowie się jeszcze ktoś inny. Jak na moje oko to praktycznie to samo.

maxi77 11.04.2020 23:18

Kupno takiej nagrywarki dałoby, że mógłbym trochę zmniejszyć ilość dysków w komputerze których mam 6xHDD i prawie 20TB.
Dlatego dla mnie tak ważne jest bakup/archiwizacja zdjęć/video.

Cenowo tak samo prawie wypadają.

maxi77 12.04.2020 19:34

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1435188)
No i inwestować w dobre jakościowo płyty BD-R od Panasonic'a.

Wybrałem model Pioneer BDR-S12UHT jak już brać to coś nowego, kasa nie gra roli. Co do płyt to zawsze kupowałem Verbatim, a Ty podajesz BD-R Panasonic'a czy one są lepsze od Verbatim?


Jakie płyty mam stosować do archiwizacji np. te M-Disc to są specjalne marki czy też Verbatim/Panasonic ?Może jakiegoś linka podasz bym poczytał, które płyty wybierać do nagrań.

- Deckard - 13.04.2020 08:39

Cytat:

Napisany przez maxi77 (Post 1435213)
Wybrałem model Pioneer BDR-S12UHT jak już brać to coś nowego, kasa nie gra roli. Co do płyt to zawsze kupowałem Verbatim, a Ty podajesz BD-R Panasonic'a czy one są lepsze od Verbatim?


Jakie płyty mam stosować do archiwizacji np. te M-Disc to są specjalne marki czy też Verbatim/Panasonic ?Może jakiegoś linka podasz bym poczytał, które płyty wybierać do nagrań.

Panasoniki w chwili obecnej to tylko allegro. Mam kilkadziesiąt Panasoniców nagrywanych kilka lat wstecz i mają się świetnie.

Co do Vebatimów to zależy jakie się kupi, zdarzyło mi się nadziać- tzn działają ale wypadł gorszy.
Verbatim jest dla mnie nr1, w bdr dl w stosunku cena jakość. Do archiwizacji użyłbym bym tylko jednowarstwowych. Jeśli masz kasę to mdisk

Arepo 13.04.2020 09:02

Jeśli chodzi o BD-R do archiwizacji danych już dawno przestałem eksperymentować i używam wyłącznie Panasonic jednowarstwowe MID MEIRA1 oraz dwuwarstwowe MID MEIT02 (z tym oznaczeniem są również Verbatimy, ale nie wszystkie więc przed zakupem trzeba sprawdzić). M-Disc nie używam, jednak tam co kupisz będzie dobre, bo producent ten sam, a inni dają tylko swoją markę.

Mykimamstyl 15.04.2020 15:07

Dzień dobry, szanowni koledzy bardzo proszę o poradę, który spośród dwóch napędów USB kupić: Liteon EB1 czy Pioneer BDR-XS07TS? Może są też użytkownicy i podpowiedzą mi oprócz technicznych spraw też coś na temat samego używania np. Liteon EB1 ma wysuwaną tackę czy sprawdza się to lepiej w porównaniu z otwieraną klapą Pioneer BDR-XS07TS? Dziękuję za odpowiedź i generalnie za to forum ;-) zaczerpnąłem stąd dużo przydatnej wiedzy ;-)

Arepo 16.04.2020 09:15

Nie polecę Ci konkretnego modelu, ale wypowiem się co do systemu umieszczania płyty.

Modele standardowe z wysuwaną tacką potrzebują z pewnością więcej miejsca, a wkładanie płyty wymaga uwagi, gdyż dociska się do niej płytę i może to spowodować upadek napędu jeśli tacka jest w powietrzu. Miałem już kilka zewnętrznych napędów USB Slim i przytrafiło mi się kilka dziwnych sytuacji, gdzie sprzęt mi "odjechał". Teraz zawsze łapię napęd jedną ręką a drugą umieszczam płytę.

Wygląda na to, że system wkładania płyty od góry jest znacznie lepszy i eliminuje problemy, o których pisałem. Używałem tego systemu w wieżach audio i zawsze bardzo ładnie to działało.

Mykimamstyl 16.04.2020 11:08

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1435301)
Nie polecę Ci konkretnego modelu, ale wypowiem się co do systemu umieszczania płyty.

Modele standardowe z wysuwaną tacką potrzebują z pewnością więcej miejsca, a wkładanie płyty wymaga uwagi, gdyż dociska się do niej płytę i może to spowodować upadek napędu jeśli tacka jest w powietrzu. Miałem już kilka zewnętrznych napędów USB Slim i przytrafiło mi się kilka dziwnych sytuacji, gdzie sprzęt mi "odjechał". Teraz zawsze łapię napęd jedną ręką a drugą umieszczam płytę.

Wygląda na to, że system wkładania płyty od góry jest znacznie lepszy i eliminuje problemy, o których pisałem. Używałem tego systemu w wieżach audio i zawsze bardzo ładnie to działało.

Dzięki za odpowiedź. Do tych slimów jakoś nie mam w ogóle zaufania kupiłbym chętnie Pioneer BDR-S12UHT, ale potrzebowałbym dobrej, działającej przełączki USB 3 do Sata III - taką, żeby pociągnęła ten napęd z USB 3.0. Właściwie to tylko Pioneer BDR-S12UHT śni mi się po nocach. Mam lapka bez napędu i, żeby mieć mój wymarzony Pioneer BDR-S12UHT musiałbym złożyć stacjonarkę, co pewnie nastąpi, ale kiedy nie wiem bo czasy są niepewne.


Arepo 16.04.2020 13:01

Slimy nie są takie złe jak się czasem o nich mówi, ale jednak nie mogą się równać ze standardowymi napędami. Też bym wybrał Pioneer BDR-S12UHT z jakąś przejściówką USB 3.0 lub może dałoby się kupić obudowę do napędu na znanym portalu aukcyjnym.

misiozol 16.04.2020 13:40

Jest sprawdzona przejscowka w innym temacie ;)

Mykimamstyl 16.04.2020 13:48

Łoooo a gdzie?

maxi77 27.04.2020 14:51

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1435225)
Jeśli chodzi o BD-R do archiwizacji danych już dawno przestałem eksperymentować i używam wyłącznie Panasonic jednowarstwowe MID MEIRA1 oraz dwuwarstwowe MID MEIT02 (z tym oznaczeniem są również Verbatimy, ale nie wszystkie więc przed zakupem trzeba sprawdzić). M-Disc nie używam, jednak tam co kupisz będzie dobre, bo producent ten sam, a inni dają tylko swoją markę.

Mam pytanie, na alledrogo jest link do płyty

https://allegro.pl/oferta/panasonic-...t01-7762172257

i tam jest napisane:
cyt."
*** MID: MEIT01
*** Przeznaczenie : dla zdjęć, muzyki, filmów i plików.
*** Pojemność: 50 GB, jednostronny dwuwarstwowy ,warstwa ochronna Hard Coat"
czyli to jest jednostronny to zrozumiałe, ale dwuwarstwowy, a Ty napisałeś, że to MID:MEIT01 to jednowarstwowe, a tutaj na allegro jest dwuwarstwowe?


Czy pchać się w to MEIT01 czy MEIT02 ? na backup to starczy (ile lat te Panasonic wytrzymają?).
Czy lepiej pchać się w M-disc...

Arepo 27.04.2020 16:46

Napisałem, że jednowarstwowe to MEIRA1 nie MEIT01 ;)

MEIT01 to dwuwarstwowy 50GB, ale z prędkościami nagrywania 1-2,
MEIT02 to dwuwarstwowy 50GB, ale z prędkościami nagrywania 1-4,

nie ma w sumie znaczenia, które kupisz. Na dobrym sprzęcie te x2 spokojnie nagrasz z prędkością x4 bez wpływu na jakość.

Obecnie sporo podrożały nośniki 50GB, najtańsze Verbatimy MEIT02 na znanym portalu kosztują 16zł za sztukę. Wybrałbym jednowarstwowe MEIRA1, gdzie za sztukę wychodzi poniżej 6 zł, czyli za 50GB danych mniej niż 12 zł.

czary2mary 27.04.2020 17:40

Panasonic x2 z MID :MEIT01 jest BD-R 25GB x2 / BD-RE25GB x2 / BD-R DL 50GB x2 / BD-RE DL GB 50

Panasonic x4 z MID : MEIT02 jest BD-R 25GB x4 / BD-R DL 50GB x4

Panasonic x6 z MID: MEIRA1 jest BD-R 25GB x6

Panasonic x6 z MID: MERRB1 jest BD-R 50GB x6

Żadna nagrywarka nie nagra nośnika MEIT01 szybciej niż x2 , natomiast nośniki MEIT02 niektóre nowsze nagrywarki mogą zapisywać x8 a nawet x10.


Co do cen to pierwsza sprawa dolar.. a druga to w tej chwili z Japonii tylko dostawa przez DHL Express..

Arepo 27.04.2020 17:59

Przyjąłem, że jak MEIT02 można nagrać nawet x8 to MEIT01 da się x4 ;)

Nigdy jednak nie używałem MEIT01 50GB więc dobrze że sprostowałeś, dzięki :)

maxi77 28.04.2020 12:47

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1435626)
Żadna nagrywarka nie nagra nośnika MEIT01 szybciej niż x2 , natomiast nośniki MEIT02 niektóre nowsze nagrywarki mogą zapisywać x8 a nawet x10.


Co do cen to pierwsza sprawa dolar.. a druga to w tej chwili z Japonii tylko dostawa przez DHL Express..

Nie będę naciągał, jeśli jest na nośniku x2/x4 to tak będę nagrywał. Już przyszła do mnie dzisiaj nagrywarka Pioneer -BDR-S12UHT jest super.

Możesz mi napisać jak kupować z Japonii ? Czy tam jest ebau czy jak? Chodzi mi o ceny są bardziej atrakcyjne do Alledrogo?

Arepo 28.04.2020 23:51

Cytat:

Napisany przez maxi77 (Post 1435645)
Nie będę naciągał, jeśli jest na nośniku x2/x4 to tak będę nagrywał.

Nagranie BD-R 50GB z prędkością 2x to ponad 90 minut mielenia napędu, więc dla ludzi o silnych nerwach.

czary2mary 29.04.2020 04:53

Cytat:

Napisany przez maxi77 (Post 1435645)

Możesz mi napisać jak kupować z Japonii ? Czy tam jest ebau czy jak? Chodzi mi o ceny są bardziej atrakcyjne do Alledrogo?

Teraz to nie takie proste . Kurs dollar , yen jest bardzo wysoki oraz nie działają przesyłki z Japonii do Polski po za kurierską pocztą lotniczą .
Masz tutaj japońskie ceny
https://auctions.yahoo.co.jp/category/list/2084239224/

Dolicz sobie cenę wysyłki DHL Express z Japonii do Polski + VAT 23%
Muszą być wszystkie papiery / faktury prawidłowo wystawione zgodnie z wymogami UE żeby przesyłka przeszła odprawę celną przez agencję celną DHL.

maxi77 29.04.2020 11:42

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1435663)
Teraz to nie takie proste . Kurs dollar , yen jest bardzo wysoki oraz nie działają przesyłki z Japonii do Polski po za kurierską pocztą lotniczą .
Masz tutaj japońskie ceny
https://auctions.yahoo.co.jp/category/list/2084239224/

Dolicz sobie cenę wysyłki DHL Express z Japonii do Polski + VAT 23%
Muszą być wszystkie papiery / faktury prawidłowo wystawione zgodnie z wymogami UE żeby przesyłka przeszła odprawę celną przez agencję celną DHL.

A od Ciebie mogę kupić?

- Deckard - 29.04.2020 13:51

Cytat:

Napisany przez maxi77 (Post 1435672)
A od Ciebie mogę kupić?

Możesz , ja na BD50 Verbatima nie narzekam

maxx2164 14.05.2020 15:02

polecam tą strone tam kupiłem BDR-S12UHT

maxi77 14.05.2020 22:20

Cytat:

Napisany przez maxx2164 (Post 1436153)
polecam tą strone tam kupiłem BDR-S12UHT

Ja też tam kupiłem tą nagrywarkę (BDR-S12UHT). Na czym nagrywasz? Czy nagrałeś już jakiś krążek M-disc?

maxx2164 16.05.2020 13:24

HP BD-R DL 50GB x6 Printable 1sztuka
(7002998397)
1 x 9,49 zł
Optical Quantum BD-R DL 50GB x6 Printable
(7079916867)
1 x 8,49 zł
Pioneer BD-R XL x4 100GB Made in Japan 1szt.
(8800212181)
1 x 37,99 zł
Plextor PlexDisc BD-R DL 50GB x6 Printable - 1szt
(9196981014)
1 x 8,89 zł
RITEK BD-R DL 50GB 1-6X Printable Made in Tajwan
(6722536876)
2 x 8,99 zł
RiDATA RITEK BD-R DL 50GB x4 Printable 1szt.
(7594902128)
1 x 8,45 zł
Verbatim DVD+R DL MKM003 XBOX+NAWIGACJE 10szt

Optical Quantum od tego zaczęłem test

maxi77 16.05.2020 16:03

Cytat:

Napisany przez maxx2164 (Post 1436214)
Optical Quantum od tego zaczęłem test

Możesz podać programy jakie używasz i jakimi sprawdzasz?

Wacholek 29.07.2020 16:19

A które z zawartych w ankiecie napędów mają możliwość sprawdzania jakości nagranych płyt?
Wiadomo, ze WH16NS58 ma taką możliwość ale jest drogi (550zł+300zł obudowa USB).
BH16NS55, choć to ten sam napęd, już nie.
A co z BW-16D1H-U PRO. Niby to samo ale nie wiem czy ma taką funkcje.

Generalnie jestem zmuszony za zakupu napędu pod USB 3.0.
Chciałbym by miał test jakości nagrania i nagrywał MDISK 100GB.
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy EB1 lub Verbatim Ultra HD 4K mają możliwość sprawdzania jakości płyt.
Pozostaje jeszcze LG BU40N (300z zł +100zł obudowa) ale też nie wiem czy ma odczyt jakości.
Bardzo proszę o pomoc.

KaiQ 29.07.2020 22:16

Powiedzcie mi czy macie zaufanie do tych zewnętrznych obudów do nagrywarki. Ja jakoś nie uważam aby podpięcie poprzez USB było czymś bezpiecznym. Te porty działają najlepiej tylko w nowych komputerach a i w nich jest ryzyko że coś wypniemy niechcący.

Wacholek 30.07.2020 09:54

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1438007)
Powiedzcie mi czy macie zaufanie do tych zewnętrznych obudów do nagrywarki. Ja jakoś nie uważam aby podpięcie poprzez USB było czymś bezpiecznym. Te porty działają najlepiej tylko w nowych komputerach a i w nich jest ryzyko że coś wypniemy niechcący.

Nie wiem czy to jest akurat sprawa zaufania. Czasem po prostu nie masz innego wyboru.
Od kilku lat używam Samsung'a SE-506AB. Tam jest mini USB i rozgałęziony kabelek USB A. Od strony mini USB nie ma problemów.
Z drugiej strony to już zależy głównie od portu w kompie. Przy podłączeniu do jednego portu (czasem nie ma 2 USB obok siebie) można zapomnieć o zapisie lub nawet o odczycie 6x. Po prostu za mało prądu. Czasem się przez to zdarza błąd kalibracji mocy lasera.
Przy podłączeniu obu nie miałem nigdy problemu.
Nie wiem jak będzie się sytuacja z podłączeniem przez USB C.

czary2mary 31.07.2020 05:22

Cytat:

Napisany przez Wacholek (Post 1438002)
A które z zawartych w ankiecie napędów mają możliwość sprawdzania jakości nagranych płyt?
Wiadomo, ze WH16NS58 ma taką możliwość ale jest drogi (550zł+300zł obudowa USB).
BH16NS55, choć to ten sam napęd, już nie.
A co z BW-16D1H-U PRO. Niby to samo ale nie wiem czy ma taką funkcje.

Generalnie jestem zmuszony za zakupu napędu pod USB 3.0.
Chciałbym by miał test jakości nagrania i nagrywał MDISK 100GB.
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy EB1 lub Verbatim Ultra HD 4K mają możliwość sprawdzania jakości płyt.
Pozostaje jeszcze LG BU40N (300z zł +100zł obudowa) ale też nie wiem czy ma odczyt jakości.
Bardzo proszę o pomoc.

Żaden z tych modeli oprócz VinPower LG WH16NS58 nie wykonuje testów discquality.
Można wgrać soft od VinPower do LG BH16NS55 i wtedy już mamy model VinPower LG WH16NS58 :)
Choć w nowych wydaniach z firmware 1.04 jest to trochę pod górkę ale też się da ...
DosFlash V2.0 patched to support BH16NS40/BH16NS55 drives

Wacholek 31.07.2020 08:40

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1438038)
Żaden z tych modeli oprócz VinPower LG WH16NS58 nie wykonuje testów discquality.
Można wgrać soft od VinPower do LG BH16NS55 i wtedy już mamy model VinPower LG WH16NS58 :)
Choć w nowych wydaniach z firmware 1.04 jest to trochę pod górkę ale też się da ...

No i super. BH16NS55 nie jest zła.
Rozumiem, że również Asus BW-16D1H-U Pro też można by było w ten sam sposób zrobić crossflash jeżeli w środku by była nagrywarka LG. Ktoś sprawdzał jak często trafiają się tam Pioneer BDR-209MBK?

czary2mary 02.08.2020 07:46

Cytat:

Napisany przez Wacholek (Post 1438042)
No i super. BH16NS55 nie jest zła.
Rozumiem, że również Asus BW-16D1H-U Pro też można by było w ten sam sposób zrobić crossflash jeżeli w środku by była nagrywarka LG. Ktoś sprawdzał jak często trafiają się tam Pioneer BDR-209MBK?

Wersja LG ..-ASUS-BW-16D1H-U- wersje firmware Axxx
Wersja Pioneer..- ASUS BW-16D1H-U wersje firmware Exxx

mapiet 15.11.2020 21:19

A co gdyby tak kupić dwa napędy: pierwszy to nagrywarka Pioneer BDR-212EBK bo to dobra i trwała i niedroga nagrywarka oraz drugi napęd który służyłby tylko do sprawdzania błędów na nagranych dyskach BD?
Jakie napędy z obecnie dostępnych w sklepach oraz z rynku wtórnego by się do tego testowania nadawały?

- Deckard - 15.11.2020 21:24

https://allegro.pl/oferta/blu-ray-li...cja-9718109051

mapiet 15.11.2020 21:52

Reputacja tego sprzedającego jest chyba nadszarpnięta - wygląda jakby sprzedawał podzespoły naprawiane....

Arepo 15.11.2020 23:43

Kondycję tych napędów można bardzo łatwo sprawdzić, tutaj jest opisane co i jak.

Jeśli sprzedający nie prześle testu lepiej sobie darować, są to już stare konstrukcje i mogę być mocno zużyte.

Nawiasem mówiąc cena jest też dużo za wysoka, pojawiają się co jakiś czas 112/212-stki w okolicach 100-150zł lub nawet taniej. Spokojnie trzeba wyczekać.

JAX 29.11.2020 13:00

Witam, potrzebuje kupić nagrywarkę dvd/blue-ray zewnętrzną pod usb. Która obecnie jest najlepsza na rynku ?Zależy mi np: na możliwości zmiany booktypa na dvd-rom.
Z góry dziękuje za pomoc.

Mane 25.01.2021 14:51

Ktoś może wyjaśnić czym w praktyce różnią się modele Pioneer BDR-212DBK/BDR-212EBK/BDR-212UHT/BDR-S12XLT?
Który lepiej kupić?
Najtańszy DBK, EBK niewiele droższy i z tego co się zdążyłem zorientować większość ten model kupuje.

Arepo 26.01.2021 08:50

Przeczytaj test i wszystko stanie się jasne :taktak:

Koledzy się super napracowali w tabelce są możliwości i widać różnice wszystkich modeli.

mapiet 26.01.2021 11:02

Cytat:

Napisany przez Mane (Post 1442854)
Ktoś może wyjaśnić czym w praktyce różnią się modele Pioneer BDR-212DBK/BDR-212EBK/BDR-212UHT/BDR-S12XLT?
Który lepiej kupić?
Najtańszy DBK, EBK niewiele droższy i z tego co się zdążyłem zorientować większość ten model kupuje.

Największe różnice są chyba w obsłudze UltraHD i w obsłudze płyt 3- i 4-warstwowych.

z0nk 26.01.2021 14:22

a czy można je między sobą crossflashować (np EBK do XLT lub innego z obsługą UltraHD)? ktoś próbował?

Mane 26.01.2021 16:58

Spoko, tabelki prześledziłem, dlatego też pytałem o "praktyczne" różnice, bo dopiero przymierzam się to zapoznania z innymi nośnikami niż CD i DVDR :D

Arepo 26.01.2021 17:15

Nie da się crossflashować z tego co wiem.

Praktyczne różnice - są w tabelce. Chcesz UltraHD, obsługę DVD-RAM, BD-R TL i QL lub nawet gdzie jest wersja box lub bulk, wszystko tam jest. Po prostu wybierasz model, który spełnia Twoje wymagania. Jeśli chcesz robić tylko archiwizację na BD-R jednowarstwowych to wersja nie ma znaczenia i kupujesz najtańszą ;)

Mane 26.01.2021 20:26

Czyli wychodzi, że:
212EBK --> S12XLT (panel) --> S12UHT (panel i UltraHD)?

samael881 10.02.2021 05:51

Witam. Wypadłem trochę z obiegu co do nagrywania płyt . Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze nagrywarki . Chodzi mi żeby obsługiwała formaty UHD 4k które obsługują nowe konsole . Preferuję nagrywarkę zewnętrzną . Czy modele slim są godne polecenia ?

czary2mary 10.02.2021 15:11

Na pewno cienkie slim odstaja jakościowo i więcej problemów z zapisem na nich zwłaszcza na tańszych płytach.
Też za wielkiego wyboru nie masz ....wszystkie slim to praktycznie OEM Pioneer BDR-UD04B lub LG BP60NB10

samael881 10.02.2021 15:24

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1443424)
Na pewno cienkie slim odstaja jakościowo i więcej problemów z zapisem na nich zwłaszcza na tańszych płytach.
Też za wielkiego wyboru nie masz ....wszystkie slim to praktycznie OEM Pioneer BDR-UD04B lub LG BP60NB10


A czy pioniery 212 występują w wersji z kieszenią ? . Nie musi być slim ale wolałbym wersje z kieszenią usb albo kupie kieszeń .

Czy ten asus spełni moje wymagania ? (Blu-Ray Asus BW-12D1S)

misiozol 10.02.2021 18:23

Nie musi byc kieszen, mozna to rozwiazac np. tak Adaptery USB - SATA/PATA

samael881 11.02.2021 09:43

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1443435)
Nie musi byc kieszen, mozna to rozwiazac np. tak


Ja wiem tylko chciałem żeby to ładnie wyglądało .
Ok . Więc która najlepsza teraz nagrywarka wewnętrzna ?

czary2mary 11.02.2021 11:44

Cytat:

Napisany przez samael881 (Post 1443426)
A czy pioniery 212 występują w wersji z kieszenią ? . Nie musi być slim ale wolałbym wersje z kieszenią usb albo kupie kieszeń .

Czy ten asus spełni moje wymagania ? (Blu-Ray Asus BW-12D1S)

Ale to nie jest napęd UHD
Z porządnych gabaryt 5,25 to tylko w Japonii na dziś dostępny Pioneer BDR-X12J-UHD
Pioneer BDR-X12JBK / BDR-X12J-UHD

samael881 11.02.2021 11:57

A z dostępnych na naszym rynku ?

czary2mary 14.02.2021 02:41

Same slim tylko dostępne w PL Pioneer BDR-UD04B lub LG BP60NB10 + LiteOn EB1 4

Anthrox 11.05.2021 21:05

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1443470)
Ale to nie jest napęd UHD
Z porządnych gabaryt 5,25 to tylko w Japonii na dziś dostępny Pioneer BDR-X12J-UHD

Cześć!
Mam takie pytanie: czy jest odpowiedniejsza nagrywarka niż Pioneer BDR-S12J-X w następującej sytuacji:

Cel główny: archiwizacja danych na M-Disk 100GB
Cel poboczny: wykonywanie kopii zapasowych zabezpieczonych nośników, oglądanie/nagrywanie filmów BluRay

Dodatkowo:
+ wsparcie jak największej ilości formatów, w tym UHD
+ poszukiwany napęd będzie umieszczony w jednostce centralnej, więc rozpatrywana jest wersja INTERNAL
+ mile widziane aktualizacje firmware (nie porzucanie urządzenia przez producenta)
+ generalnie chodzi o niezawodną nagrywarkę bez kompromisów, w jak najlepszej jakości :)

Przeszukałem forum, przeczytałem recenzje CDRInfo próbując samemu znaleźć odpowiedź, ale po tak długiej przerwie wolę polegać na wiedzy osób, które są na bieżąco.

bbobii 11.10.2021 10:43

Odtwarzacz Pioneer BDR S12 UHT B-R WEW SATA dobra cena :)

kenczorf 28.11.2021 20:57

W 2019r wrzucaliście nazwy nagrywarek którymi można ripować uhd. Zmieniło się coś od tego czasu? Mam laptopa więc szukam zewnętrznej po usb czy to A czy C. Standardowo najwięcej w sensownej cenie jest EB1 i verbatima 4k. Czytałem tu, że to ten sam klon Pioneera czyli są takie same. Pytanie czy nadadzą się do tego. Jest to do domowego sporadycznego użytku a nie hurtowego więc też nie chciałbym przepłacać.

kenczorf 29.11.2021 10:24

Nie widzę mżliwości edycj więc pisze nowego posta. Prześledziłem z grubsza (z uwagi na język) forum makemkv i faktycznie ta lista ripujących UHD odtwarzaczy jest skromna. Po USB są raptem 3 sztuki i to nie dostępne w Polsce - jeden z nich wg producenta nawet nie ubsługuje UHD... natomiast jeśli dobrze rozumiem to jest to kwestia dostosowania obejścia zabepieczeń i zaimplikowanie ich w makemkv program. Także temat jest otwarty i sporo osób posiadających Liteon EB1 pisze, ze zwykłe BR bez problemu mozna ripować, a 4k to pewnie kwestia czasu. A skoro EB1 to to samo co Verbatim 43888 to i ten będzie kiedyś wspierany. Tylko jeżeli oba sprzęty mają takie same graty to wybieram EB1 z racji sporej różnicy w cenie

Jarson 29.11.2021 19:23

Nie siedzę aktualnie w temacie, ale co do zasady nawet jeżeli bebechy są te same, to nie można mieć absolutnej pewności, że i funkcjonalność zostanie z czasem zrównana. Co do samej kwestii ripowania 4K to zasada jest właściwie ta sama. Jedyna rada jaką mogę dać, to nie robić zbyt optymistycznych założeń tylko spokojnie poczekać ;)

kenczorf 01.12.2021 11:52

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1432588)
EB1 też ma USB-C

Nie ma USB C

Arepo 01.12.2021 21:57

Cytat:

Napisany przez kenczorf (Post 1448971)
Nie ma USB C

Możliwe, że spojrzałem na jakąś błędną specyfikację. Tak czy inaczej działa z przejściówką USB-C do USB-A, którą można kupić w okolicach 10 zł.

amiga 13.12.2021 21:57

Witam Serdecznie kolegów.

Panowie jaka jest na dany moment dobra zewnętrzna nagrywarka Ultra HD Blu-Ray do komputera?
Nie jestem od paru lat w temacie :)

Obecnie obudowa nie pozwala na montaż czegoś wewnętrznego - brak miejsca na napędy, a nie ma, co się oszukiwać, że niektóre dane chciałbym sobie pozgrywać na płyty, czy też robić archiwizację danych z dysku - płyty XL widzę, że mają godną pojemność.

Pozdrawiam!


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.