Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.03.2013, 14:46   #15
Y2J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Y2J
 
Data rejestracji: 31.01.2013
Posty: 155
Y2J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
Nie pamiętam kto pisał tamten FAQ, kiedy, ani nawet że istnieje mimo że mam tam moda. Stare dzieje. Bardzo starym HDD szkodzi inne ustawienie niż poziome lub pionowe. Obecnie produkowanym, zaryzykuję stwierdzenie że od dobrych kilkunastu lat, już nie.
No i uspokoiłeś mnie. Niestety lubię zawracać sobie głowę takimi rzeczami i gdybyś mi tego nie napisał to pewnie zawsze włączając konsolę gdzieś na końcu głowy męczyła by mnie myśl 'czy aby na pewno dysk może działać w takiej pozycji'. Spokój cenniejszy niż złoto

Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
System plików na PS2HDD to APA>>PFS (dla przykładu, na USB HDA/OPL widzą tylko MBR>>FAT32). Niczym nie odczytasz tego na PC po za programami, które mają obsługę tego systemu plików (poza tym są niestabilne i łatwo można zniszczyć tablice (czyli wymagany potem format)). Gry dla HDL i OPL są wgrywane na APA>>RAW, w częściach po 128MB. Niczym tego nie defragmentujesz ani z poziomu PC, ani z poziomu PS2.
Czyli po instalacji WinHIIP'em nic nie trzeba defragmentować? Nawet lepiej.

Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
I znowu pomieszałeś mnóstwo rzeczy.
Berion, mieszam ale jeszcze dwa tygodnie temu nie wiedziałem nawet co to jest FMCB a dziś dzięki Tobie w głównej mierze jestem o krok od zrealizowania wielkiego planu przerobienia PS2 na kombajn Wielkie dzięki za całą pomoc.

Cytat:
Napisany przez Szczuru
1. Ja nigdy nie miałem problemu z odczytem DVD-DL w PC i WinHIIP za każdym razem bez problemu mi takowy obraz instalował.
No to elegancko

Cytat:
Napisany przez Szczuru
2. Ja osobiście z okładek nie korzystam ale swego czasu (gdy korzystałem ) to trzymałem je na partycji "OPL", którą utworzyłem za pomocą uLe
Tak też zrobię.

Cytat:
Napisany przez Szczuru
3. Moja PS2 też jest non stop na czuwaniu
Poruszyłem tą kwestię także z tego powodu że przy wyłączaniu przycisku zasilania słychać taki krótki ale nieprzyjemny dźwięk, jakby małe zwarcie, nie wiem jak to opisać. Dlatego tym bardziej wolę nie kusić losu i nie używać tego przełącznika o ile nie będzie to konieczne.

Cytat:
Napisany przez Szczuru
Co do zworki to u mnie musi być ustawiona na "Cable Select" aby dysk był widoczny w PS2.
Na PS2 Hard Drive Compatibility List piszą że mój HDD powinien działać na "Master" więc na pewno od tego ustawienia zacznę.


Dopytam jeszcze tylko:
Cytat:
Napisany przez Y2J
Za pomocą programu WinHIIP V1.7.6 formatuję dysk i zaczynam instalować gry. Czy powinienem coś zmieniać w ustawieniach? Zmienić z 28bit na 48bit (dysk 400 GB)?
Powinienem tam coś zmieniać? O co chodzi z tym 28/48 bit?
Y2J jest offline   Odpowiedz cytując ten post